Zenit – Young Boys 3:1 (kon.) | Liverpool – Sparta 1:0 (kon.) | Leverkusen – Met. Charkov 2:0 (kon.)
Eindhoven – Lille 3:1 (kon.) | Spartak – Basilej 1:1 (kon.) | Sporting – Rangers 2:2 (kon.)
Ajax – Anderlecht 2:0 (kon.) | Braga – Lech Poznaň 2:0 (kon.) | Villarreal – Neapol 2:1 (kon.)
Twente – Kazaň 2:2 (kon.) | Manchester City – Aris Soluň 3:0 (kon.) | Dynamo Kyjev – Besiktas 4:0 (kon.)
PSG – BATE 0:0 (kon.) | Stuttgart – Benfica 0:2 (kon.)
Liverpool FC
1:0 (0:0)
AC Sparta Praha
Čtvrtek 24.02.2011, 19:00 • Anfield Road • Evropská liga

Z Anfield Road přeji příjemný zbytek čtvrteční noci a s fotbalem opět někdy na přečtenou. (20:55:39)

Liverpool slaví postup do další fáze Evropské ligy, stadiónem zní opět klubová hymna. Místní fanoušci se zde mohou těšit na postupujícího z duelu Sporting Braga - Lech Poznaň, který začne za necelou čtvrt hodinu.

Na Anfield Road je dobojováno, Liverpool poráží pražskou Spartu jedinou brankou Dirka Kuijta ze závěru zápasu, poslední český zástupce v evropských pohárech tady však rozhodně ostudu neudělal.

90+2
    Žlutou kartu ještě inkasuje Lucas.

90+1
    Srbský arbitr Mažič přidává k dnešnímu utkání tři minuty, poslední tři minuty sparťanské naděje.

90
    Poslední střídání Sparty, která bude hrát již skutečně vabank, Pamiče nahrazuje jeho chorvatský krajan Andrej Kerič.

88
    Sparťané potřebují nutně vstřelit branku, zatím se jim ale nedaří dostat k míči, natož do bezprostředního ohrožení Reinovy branky.

87
    Kuijt částečně napodobil svoji postupovou trefu z loňského utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů, kdy Liverpool po bezbrankové remíze se Standardem Lutych uhrál v domácím prostředí stejný výsledek a až branka Kuijta v závěru prodloužení poslala Liverpool do milionářské soutěže.

86
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Z následného rohového kopu Meirelese se na přední tyči prosadil do zakončení DIRK KUIJT a posílá Liverpool do vedení!

85
    Meirelesův pokus z přímého volného kopu srazila sparťanská zeď.

82
    Na druhé straně míjí branku Brabec.

81
    Další Kuijtův pokus končí tentokrát mimo sparťanskou branku. Deset minut před vypršení té devadesáté se tak na Anfield Road stále hraje bez branek.

79
    Dirk Kuijt se prosadil do šance, Blažek zasáhl včas před dobíhajícími protivníky.

77
    Sparťanská lavička připravila druhé střídání a to poměrně výrazné posílení útoku, když Martina Abenu nahrazuje Tomáš Pekhart.

75
    Meireles parádní přihrávkou vybídl do šance N'goga, jehož příležitost z pravého křídla zneškodnil Jaromír Blažek.

74
    Sionkovi poděkovali za dnešní výkon také tisícovky sparťanských příznivců, kteří ač stojí proti čtyřicetitisícové přesile, tak si vedou velmi zdatně, podobně jako fotbalisté ve žlutém na hřišti.

73
    Jozef Chovanec vytáhl z rukávu první změnu ve složení hráčů na hřišti, Jakub Podaný vbíhá na hřiště místo Libora Sionka.

70
    Matějovského střelecký pokus srazili domácí na rohový kop, ten domácí odvrátili pouze opět na kopačky Sparťanů, Pamič přetaženým centrem našel Sionka, který však nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

69
    Kuijtovu ránu z velmi nadějné pozice zblokoval Kamil Vacek.

68
    N'gogův centr doletěl až za Blažkovu branku.

66
    Spearing skutečně vstupuje do hry, nahrazuje na pozici defensivního záložníka Poulsena.

65
    Dalším prohřeškem proti pravidlům se v souboji s Kyrgiakosem provnil Kweuke a sudí Mažič mu již uděluje žluté napomenutí.

64
    Do hry co nevidět vstoupí Jay Spearing, jenž je připravený u postranní čáry.

64
    Nedovoleným způsobem se v hloubi vlastní poloviny provinil Kweuke, následná Meirelesova standardní situace nepřinesla ohrožení pro branku Sparty.

62
    Joe Cole z dvaceti metrů trefil pouze Blažka.

61
    Kušnír svým centrem našel pouze Reinu, po dlouhé době se k míči dostanou také fotbalisté v červeném.

60
    Sparťané již dobrých pět minut nepustili soupeře z jeho vlastní poloviny, šanci cítí i její příznivci, kteří jsou stále hlasitější.

59
    Carragher zatáhl za dres sprintujícího Kweukeho a musí od Mažiče přijmout žlutou kartu.

58
    Z pokračující akce však Abena před brankou přeskočil Carraghera, branku Reiny však minul.

57
    Následný Vackův centr již nebezpečí pro branku Liverpoolu nepřinesl.

57
    Sudímu Mažičovi se nelíbí vzájemný souboj Kweukeho s Kyrgiakosem a oběma pořádně promluvil do duše.

57
    Kadlec se neprobil přes Kyrgiakose, vybojoval však ještě rohový kop pro fotbalisty ve žlutém.

56
    Zraněný je Libor Sionko, dočasně musel opustit hrací plochu.

55
    Matějovský trefil pouze zeď, stejně tak si vedl i z dorážky.

54
    Po faulu Kyrgiakose dostává Sparta možnost zajímavé standardní situace z nějakých dvaceti metrů.

53
    Pamič dostal útočnou nabídku na levé křídlo, před Kyrgiakosem si ovšem předkopl míč až do zámezí.

53
    Sionkův centr pohodlně sebral ze vzduchu Reina.

52
    Na druhé straně Kweuke v souboji s Carragherem vybojoval rohový kop.

51
    N'gog střelou z hranice pokutového území téměř ohrozil rohový praporek.

50
    Sparťané se snaží hrát aktivně a drželi míč na útočné polovině, snažení však nepřesnou přihrávkou zastavil Kamil Vacek.

49
    N'gog zpracoval míč pro volného Meirelese, jenž však poslal odražený míč výrazně mimo Blažkovu branku.

48
    Do pokutového území pronikal David N'gog, včas ho však čistě zastavil Ondřej Kušnír.

46
    Hned po přestávce se do sparťanské šance protlačil Leonard Kweuke, nevyzrál však na Reinu.

46

Do druhého poločasu domácí mění sestavu, evidentně zraněného Kellyho nahrazuje velezkušený Jamie Carragher.

Srbský rohodčí Milorad Mažič ukončil prvních pětačtyřicet minut odvety mezi Liverpoolem a Spartou, ani v třetím poločase tohoto dvojzápasu jsme však branku neviděli a šance obou týmů na postup tak jsou téměř rovnocenné.

44
    Nadějný útok Letenských. Matějovský na pravém křídle uvolnil rozběhnutého Kušníra, ten vrátil míč před branku svému spoluhráči, bývalému záložníkovi Readingu však střela absolutně nesedla.

42
    Pamič vybojoval autové vhazování i liverpoolského pokutového území, Sparťané však dobyté území neudrželi dlouho.

40
    Čtvrtým žlutým hříšníkem během posledních deseti minut je Marek Matějovský.

39
    Další rohový kop Meirelese nekončí úspěchem v podobě brankové příležitosti.

37
    Sparťanské naděje i nadále živí Jaromír Blažek, tentokrát skvělým zákrokem vychytal Davida N'goga, poradil si i s následnou dorážkou Colea.

35
    Sparťané hned po Poulsenově faulu na Matějovského podnikli rychlou akci, kdy Kadlec s Kweukem běželi proti třem liverpoolským bekům, kamerunský útočník však z pětadvaceti metrů trefil pouze Aggera.

34
    Třetím žlutě potrestaným hráčem v krátké chvíli je Christian Poulsen, ten vynechal úvodní zápas na Letné kvůli porodu své manželky, nyní již je však plně připraven.

32
    Kartónek ve žluté barvě vidí z ruky arbitra Mažiče i Manuel Pamič, poté co stáhl k zemi N'goga.

30
    Kelly zastavil unikajícího Sionka pouze za cenu žluté karty, první v dnešním utkání.

29
    Vackův centr doletěl do rukavic brankáře Reiny.

27
    Útočné snažení Sparty končí odpískaným faulem Kweukeho.

25
    Z levého křídla se do zakončení prosadil Joe Cole, Blažek vyrazil míč pouze před sebe, kde kulatý nesmysl odvrátil do bezpečí ze sparťanského pohledu Tomáš Řepka.

23
    Hned z protiútoku obrovská příležitost Liverpoolu, kdy se Kellyho centr snesl před brankou na Raula Meirelesem, který před Blažkem tísněn Brabcem v nelehké pozici branku vysoko přestřelil.

23
    Na druhé straně vybojoval rohový kop Abena, Vackův centr Reina podskočil, Sionko se však k zakončení nedostal.

21
    Kelly našel svým centrem Colea, ten však před Kušnírem hlavičkoval mimo branku.

20
    Po střeleckém pokusu N'goga musel zasahovat Blažek.

18
    Z dalšího centru od rohového praporku již Meireles se svými spoluhráči nijak neohrozili sparťanskou branku.

18
    Portugalský reprezentant poslal míč přímo na hlavu vysokého Sotiriose Kyrgiakose, jehož dobře mířenou hlavičkou k tyči skvělým zákrokem vytěsnil Jaromír Blažek!

17
    Druhý rohový kop Liverpoolu bude rozehrávat Raul Meireles.

14
    Na druhé straně si faul na svoji osobu vynutil David N'gog, ovšem Agger z následné standardní situace vysoko přestřelil.

12
    Na hranici "šestnáctky" vyhrál Kweuke hlavičkový souboj s Kyrgiakosem a sklepl míč pro Kadlece, ten však branku přestřelil.

11
    Domácí se pokusili proniknout před Blažka středem pole, na hranici pokutového území však narazili na důslednou sparťanskou defensivu a Vacek mohl vyvézt míč daleko od vlastní svatyně.

9
    Ke střeleckému pokusu se prodral Raul Meireles, portugalský středopolař však minul sparťanskou branku.

7
    Hned od úvodních minut o sobě dávají vědět svými hlasivkami také příznivci Sparty, kteří jsou naskládáni za brankou Jaromíra Blažka.

6
    Vackův centr však doletěl až do náruče liverpoolského brankáře Reiny.

5
    Kadlece na levém křídle zastavil Lucas Leiva pouze za cenu faulu, hrát bude Sparta.

3
    První nadějná příležitost letenského celku! Libor Sionko se dral k míči do hloubi pokutového území, v těžké pozici před dotírajícím Jose Reinou však míjí domácí branku.

2
    Odvetný zápas prvního vyřazovacího kola Evropské ligy mezi Liverpoolem a Spartou byl zahájen, Sparťané v první půli útoční směrem na branku, za níž hájí své území kotel domácích na tribuně The Kop.

1

Po hymně evropské ligy zní stadionem hymna liverpoolská, velmi známá You'll Never Walk Alone (Nikdy nekráčíš sám).

Hráči obou celků již nastoupili na hrací plochu zaplněného Anfield Road, domácí nastoupí v tradiční červené barvě, Sparťané musí vzít zavděk žlutým oblečením.

Utkání bude řídit sedmatřicetiletý Srb Milorad Mažič, na čarách mu budou pomáhat jeho krajané Milovan Ristič a Vladimir Jovanovič, čtvrtým rozhodčím je Danilo Grujič a chybět ani dnes nebudou "brankoví" rozhodčí Boško Jovanetič a Vlado Glodjovič.

Již od prosince je také jasný los dalšího kola, úspěšnější z dnešního duelu se v příští fázi představí proti vítězi dvojzápasu Lech Poznaň - Sporting Braga, kdy polský mistr si do Portugalska veze lepší výchozí pozici díky nejtěsnější možné výhře 1:0.

O utkání je veliký zájem v řadách fanoušků pražského týmu, byl jsem se podívat na jejich srazu na druhém břehu řeky Mersey u evertonského Goodison Parku a dá se očekávat až tři tisíce Sparťanů.

Oproti tomu domácí udělali těch změn více, ze zdravotních důvodů stále chybí největší hvězda mužstva Steven Gerrard a miliardová posila z Newcastlu Andy Carroll, k nim se na marodku přidal i Glen Johnson. Pouze na lavičce náhradníků pak budou připraveni stopeři Martin Škrtel s Jamiem Carragherem. V zápasech Evropské ligy také nesmí nastoupit další zimní posila klubu, Luis Suarez, jehož předchozí zaměstnavatel se z Ligy mistrů přesunul třetím místem v základní skupině právě do této soutěže.

Vládce sparťanské lavičky, generální sportovní manažer klubu Jozef Chovanec utvořil jedinou změnu oproti utkání v Praze, kdy Andreje Keriče na pravém křídle nahradí zkušený Libor Sionko.

Jak jistě drtivá většina fotbalových fanoušků ví, jedná se o odvetné utkání prvního vyřazovacího kola Evropské ligy, když před týdnem uhrála na Letné Sparta s anglickým gigantem bezbrankovou remízu, dnes tedy k případnému senzačnímu postupu potřebuje jakkoliv zvítězit, popř. remízovat s alespoň jedním vstřeleným gólem. Pokud branku v normální hrací době neuvidíme, čeká nás prodloužení, jakékoliv vítězství "The Reds" pak posílá do dalších bojů slavného soupeře.

Příjemný čtvrteční večer přímo z fotbalového chrámu Anfield Road v Liverpoolu přeje Tomáš Kohlmann. Z pohledu českého fotbalu se zde ve svátečním utkání utkají domácí Liverpool FC s AC Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.