Havlíčkův Brod – Chomutov 4:7 (kon.) | Opava – Kladno 1:3 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 3:2 (kon.)
K. Vary – Liberec 4:0 (kon.) | Pardubice – Olomouc 4:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Banes Motor České Budějovice
Pondělí 28.02.2011, 17:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • DHL Extraliga juniorů

Statistiky utkání:

Zakázaná uvolnění: 10:4 (1:2, 4:0, 5:2).
    Ofsajdy: 3:3 (2:1, 0:1, 1:1).
    Vyhraná vhazování: 27:37 (8:12, 7:10, 12:15). (23:08:58)

Vyrovnávací gól se již hostům vstřelit nepodařilo, a tak zůstávají všechny tři body v Ústí nad Labem. Nebýt úvodu, Jihočeši by možná sahali i po třech bodech. Ze Zlatopramen Areny na shledanou.

60:00

59:31
    Hosté znovu bez brankáře.

59:28
    Mountfield právě vstřelil branku!

Hosté znovu snižují, využitá přesilovka. Z dorážky se prosazuje MARTIN SEMRÁD. Asistence: Radim Heřman.

59:13
    Hosté bez brankáře.

59:13
    Domácí hráčská lavice potrestána 2 minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Kuchynka.

58:28
    Vyloučen Předota (CEB) na 10 minut za nesportovní chování.

58:28
    Hosté s brankářem.

58:28
    Lvi právě vstřelili branku!

VOJTĚCH HOŠEK trefuje prázdnou branku. Nejprve se trefil do brusle jednoho z bránících hráčů, napodruhé už byl neomylný! Bez asistence.

57:42
    Icing Ústí nad Labem.

57:22
    Hosté okupují branku Bursy, ale prosadit podruhé se jim nedaří.

57:01
    Martin Baránek míří z půlky vedle!

56:29
    Hosté bez brankáře!

56:25
    Domácí jsou pod tlakem a vyhazují na zakázané uvolnění.

55:40

54:18
    Hosté to zkouší, přeci jen mají ještě necelých šest minut. Dietz od modré Bursu nepřekonal.

53:40
    Budějovice mají k dispozici přesilovku. Za faul kolenem byl na 2 minuty vykázán Merta (UNL).

53:00

MICHAL ŠVIHÁLEK už se napodruhé nemýlí! Ústečtí byli narozdíl od hostů před Bursou nedostatečně důrazní a dovolili jim snížení na 2:1. Asistence: Jan Předota.

52:26
    Další zakázané uvolnění domácích.

52:10
    Předota už se radoval ze vstřelené branky! Švihálek ale odkrytou Bursovu klec netrefil!

51:35
    Ústečtí v klidu střetnutí dohrávají, nyní se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

51:04
    Postavení mimo hru hostí.

50:20
    Puk se od Bursy odrazil do prostoru mezi kruhy. Zvoník ale odražený puk za Bursu v tutové šanci nevrátil.

49:45
    Českobudějovičtí se nevzdávají a snaží se o snížení. Dietzovu dělovku od modré Bursa kryje.

48:54
    Icing hostů.

48:05
    Holomek okusil Hrubcovu pozornost z poloviny hřiště a jeho "pětka" míří střídat.

47:05

46:50
    Baránek hledal zpoza branky volného Holomka, tomu ale puk na modré přeskočil hokejku.

46:35
    Ofsajd domácích.

46:10
    Sumerauer hledal na druhé straně šířky kluziště Seidla, v oslabení mu ale v dobré pozici v útočném pásmu špatně nahrál.

45:47
    Domácí se nikam neženou a v klidu drží puk na svých holích. Teď vyhazují na zakázané uvolnění.

45:05
    Vyloučen hostující Marek na 2 minuty za sekání.

44:10
    Racek se při akci 2 na 1 snažil přihrát Krupičkovi. Jeho nahrávku ale nadzvedl Jáchym.

Dnešní utkání sleduje 137 diváků.

43:00
    Dietz nahazuje z poloviny hřiště do útočného pásma na Bursu, ten raději zasahuje.

41:07
    Předota se snažil vyslat do brejku Sumerauera, jeho pas byl však příliš dlouhý, zakázané uvolnění.

Vyhraná vhazování: 7:10.

Další třetina začne přibližně v 18:30 hod.

Druhé dějství už nebylo pro oko diváka tolik zajímavé, hrál se taktičtější hokej, a tak se diváci ve Zlatopramen Areně během těchto dvaceti minut branky nedočkali. Na zvrat mají ještě hosté dvacet minut.

40:00

39:56
    Třetina už se jen dohrává, zakázané uvolnění žlutomodrých.

38:30
    Brož úspěšně vyhazuje. Hrubcovi zatopil u branky ještě Hošek.

37:34
    Hosté jsou lepším týmem a domácí jsou nuceni faulovat. Viliam Daráš (UNL) vyloučen na 2 minuty za hákování.

36:59
    Hrálo se dlouho bez přerušení, dění přerušuje až icing Slovanu.

34:50
    Kuchynka mohl jít do samostatného úniku. Akci zachraňuje čistým zákrokem v prostoru mezi kruhy Semrád.

33:00
    Holomek uvonil Hoška, toho ale na modré zastavil Švihálek.

32:20
    Lvi opět vyhazují na zakázané uvolnění.

31:41
    Icing domácích.

30:22
    Hosté okupují ústeckou třetinu. Jáchymův pokus od modré Bursa kryje.

29:26
    Postavení mimo hru, hosté.

29:21
    Nyní je na programu přesilovka pro České Budějovice. Ondřej Holomek (UNL) vyloučen na 2 minuty za krosček.

28:35

26:11

27:40
    Domácím se při této přesilovce nedaří usadit v útočné třetině. Vystřelit dokázal pouze starší dorostenec Procházka.

26:35
    Jihočeši se budou bránit znovu ve čtyřech. Semrád (CEB) vyloučen na 2 minuty za podražení.

26:00
    Holemek, Daráš a Brož teď doslova okupují svými střeleckými pokusy Hrubcovu svatyni. Hrubec zasahuje a přerušuje hru.

25:10
    Holomek trefil od modré pouze brusle jednoho z bránících hráčů, následnou střelu Vávry Hrubec kryje.

24:11
    Početní výhoda pro Ústí nad Labem. Vyloučen Štěpán (CEB) na 2 minuty za hákování.

22:50
    Tutová šance! Zvoník přihrál zpoza branky Ježkovi, který trefuje pouze Bursovy betony!

22:12
    Bursovu pozornost vyzkoušel z levého kruhu Turek.

21:10
    Zatím se hraje bez přerušení, v útočném pásmu Českých Budějovic.

20:01

V prvním dějství měli o trochu navrch Lvi, kterým se podařilo červené světlo za hostujícím brankářem rozsvítit hned dvakrát. Nejprve se ve třetí minutě prosadil Kuchynka, následně se v šesté minutě trefil do černého v přesilovce Racek. Stav před druhou periodou je tak 2:0 pro Lvy.

Statistiky první části:

Zakázaná uvolnění: 1:2.
    Ofsajdy: 2:1.
    Vyhraná vhazování: 8:12.

Další třetina začne přibližně v 17:46 hod.

20:00

18:50
    Bursa se teď proti Švihálkovi blýskl nádherným zákrokem, při kterém ztratil vlastní lapačku. Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

17:45
    Procházka ztratil na vlastní modré puk a dovolil zaútočit Babkovi. Touš mu ale naštěstí na poslední chvíli čistě odebral Brož.

16:49

16:14
    Hosté opět vyhazují na zakázané uvolnění a vše nasvědčuje tomu, že svěřenci trenéra Neliby 4minutové oslabení přežijí.

15:58
    Z pravého kruhu nalezl Ježek v prostoru mezi kruhy Jáchyma, který ale přestřelil.

15:18
    Ofsajd nyní na druhé straně. Vávrovi zbývá ještě do konce trestu 91 sekunda.

14:56
    Hosty brzdí hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru.

14:25
    Hosté si v útočné třetině přihráli rukou a jsou vykázáni do středního pásma.

13:50
    Střelu Jáchyma od modré vyráží Bursa pravým betonem.

13:30
    Ústí vyhazuje, přímé ohrožení Bursovy svatyně zatím severočeská defenziva nedovolila.

12:49
    Bude se znovu vylučovat. Opět je vyloučen Vávra (UNL), tentokrát za vysokou hůl na 2+2 min.

10:34
    Hraje se "nahoru-dolů", ke "gólovce" to ale nevede.

9:00
    Turek mířil z mezikruží pouze do betonů brankáře Bursy!

7:58

7:06
    Jihočeši jsou nuceni při vlastní přesilovce vyhazovat na zakázané uvolnění.

6:45
    Ústečtí zatím odolávají a vyhazují.

5:58
    Nyní následuje přesilovka i pro hostující družstvo. Tomáš Vávra (UNL) vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

5:26
    Oddechový čas pro hosty.

5:26

Využitá přesilovka! Od modré vystřelil přesně VÁCLAV RACEK. Bez asistence.

4:54
    Z mezikruží ozkoušel Hrubcovu pozornost Baránek, gólman hostí vyráží a hosté vyhazují.

3:40
    Přesilovka pro domácí. Klement (CEB) vyloučen za hákování na 2 min.

3:24

2:02

Tak ŠTĚPÁN KUCHYNKA se přeci jen z přesného zásahu může radovat! Útočník Lvů si po pravé straně najel před Hrubce, kterého si položil a zavěsil. Asistence: Jakub Pořický, Martin Baránek.

1:30
    Baránek čistě odebral kotouč Klementovi a vysunul Kuchynku do velmi zajímavé pozice. Ten z bezprostřední blízkosti mířil vedle.

0:32
    Domácího Daráše brzdí při zakládání útočné situace ofsajd.

0:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí.

00:01

Celek z jihu Čech si do Ústí nad Labem přijel pro důležité body, které budou velmi cenné pro udržení v nejvyšší soutěži juniorů. Domácí už nemají takřka žádnou šanci a NOEN extraligu juniorů budou nuceni opustit. Jak dopadne dnešní duel se zanedlouho dovíme.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Bursa (Formánek) - V. Brož, T. Procházka, Ságer, Holomek - Racek, Daráš, Krupička - Hošek, Merta, Vávra - Kuchynka, Martin Baránek, Pořický - Harkabus, M. Hanzl. Trenér: Neliba.

HC Mountfield: Hrubec (Kantor) - Jáchym, Semrád, Předota, Dietz, Kolařík, Klement (Štěpán) - Babka, Ježek, Švihálek - R. Seidl, Jakub Marek, Sumerauer - Rousek, Sedlák, R. Heřman - Přibyl, Zvoník, E. Turek. Trenér: Formánek.

Rozhodčí: Luczków - Mašek, Rozlílek.

Vítáme vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 3. Kuchynka (Pořický, Baránek Martin), 6. Racek, 59. Hošek - 53. Švihálek (Předota), 60. Semrád (Heřman)

HC Slovan Ústí nad Labem: Bursa (M. Formánek) - V. Brož, T. Procházka, Ságer, Holomek - Racek, Daráš, Krupička - Hošek, Merta, Vávra - Kuchynka, Martin Baránek, Pořický - Harkabus, M. Hanzl. Trenér: Neliba.
    Banes Motor České Budějovice: Hrubec (Kantor) - Jáchym, Semrád, Předota, Dietz, Kolařík, Klement, od 11. do 40. Štěpán - Babka, Ježek, Švihálek - R. Seidl, Jakub Marek, Sumerauer - Rousek, Sedlák, R. Heřman - Přibyl, Zvoník, E. Turek. Trenér: J. Formánek.

Rozhodčí: Luczków - Mašek, Rozlílek