Trenčín – HC Slovan 3:2 (po s.n.) | Zvolen – Banská Bystrica 3:4 (po s.n.)
3:4 (2:0, 0:0, 1:3)
HC MONACObet Banská Bystrica
sk Čtvrtek 03.03.2011, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Príjemný večer zo Zvolena, kde už o chvíľu skrížia hokejky domáci hokejisti so súperom z Banskej Bystrice vo 4. zápase štvrťfinále play off Slovnaft extraligy. V tejto sérii zatiaľ platí pravidlo o víťazstvách hosťujúcich tímov. Zvolenčania dvakrát vyhrali na ľade pod Urpínom, včerajší domáci duel však nezvládli a po prehre 0:3 dovolili svojmu rivalovi znížiť zápasové skóre na 1:2. To isté budú chcieť zopakovať barani aj v dnešnom dueli, naopak hráči HKm túžia po vybojovaní si prvého semifinálového mečbalu. To však budú musieť výrazne pridať najmä v ofenzíve, v ktorej včera totálne vyhoreli. Najväčšou prekážkou pre nich bude zrejme opäť gólman Miroslav Šimonovič, ktorý v treťom stretnutí napriek zdravotným problémom vychytal nulu a medzi žrďe sa postaví aj dnes.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Škrečko - Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško, Valach, Hranáč, Kučný - Otčenáš, Pucher, Chovan - Kovář, L. Jurík, Baláž - Barinka, M. Jurík, Škvaridlo - Trochta, Méry, Škoda - Leskovjanský.

HC 05 Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vizváry, Vantroba - Tománek, Šechný, Hudec - Lažo, Hlinka, Weissmann - Rumpel, Češík, Kútny- Sýkora, Paľov, Matoušek.

Rozhodca: Ország, Kubuš - Bundil, Orolín.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:32
    Presilovka Zvolena hneď na úvod, Hudec si oddýchne na dve minúty za sekanie.

1:30
    Platonická domáca presilovka, hostia sa v pohode bránia.

2:33
    Hostia kompletní, Zvolenčania počas presilovky ani nevystrelili na bránku!

3:19
    Šimonovič prikryl puk nahodený od Hraška, hra prerušená.

3:23
    Delovka Valacha od modrej končí v Šimonovičovej lapačke.

3:33
    Vizváry zrazil pred bránkou Méryho a ide na dve minúty.

4:24
    Chovanova nebezpečná strelá, Šimonovič vyráža! Tlak Zvolena, domáci sú nasťahovaní v útočnom pásme.

5:18
    Zvolen dal gól!
    Zaslúžené vedenie HKm po vydarenej presilovke! Po strele Čierneho od modrej Pucher ešte Šimonoviča neprekonal, ale Barinka stojaci pri ľavej žrdi už áno!

6:00
    Tak toto je úvod, ktorý si Zvolenčania predstavovali, uvidíme, či ich vedúci gól nabudí.

6:36
    Škvaridlo sa preštrikoval a vystrelil na bystrického brankára, ten vyráža.

7:30
    Méryho strela a dorážka Škodu, ktorá išla tesne vedľa! Dnes nastúpil úplne iný Zvolen, ako vo včerajšom zápase.

8:30
    Boj v strednom pásme. Hostia zatiaľ majú problém s prechodom do útoku.

9:20
    Tománkova nádherná individuálna akcia! Prešprintoval až pred Škrečka, ten jeho strelu pod brvno bravúrne vyrazil!

10:03
    Hra prerušená v strednom pásme, nasleduje reklamná prestávka.

10:39
    Domáci dokonale rozobrali súperovu obranu! Kovář prihral z pravého kruhu Balážovi, ktorému už stačilo trafiť iba prázdnu bránku!

11:43
    Hudecova polostrela z uhla, ktorú Škrečko ukrýva vo svojich chráničoch.

11:59
    Lažo sa pustil do Ďalogu, sotil ho na ľad a poriadne ho zmasíroval! Bude sa vylučovať.

11:59
    Lažo dostáva dve plus dve minúty, Ďaloga to isté, obaja za sekanie a hrubosť.

12:40
    Škvaridlo zobral puk protihráčovi a takmer prihral Barinkovi do vyloženej šance! Puk však naňho neprešiel.

13:40
    Pomalá rozohrávka Banskobystričanov, ktorí sú zatiaľ v útoku dosť bezzubí.

14:50
    Baláž sekal a za to ide na dve minúty, hostia si zahrajú presilovku.

15:40
    Šechný skončil na ľade, domáci vyhadzujú puk, v oslabeníé sa bránia bez problémov.

16:13
    Ďalšie obojstranné vylúčenie, Kovář a Kútny si oddýchnu na dve minúty za podrazenie, resp. sekanie.

16:52
    Sily na ľade sú vyrovnané.

17:58
    Škrečko chytá ľahký puk z polovice ihriska, už aj takto to hostia skúšajú.

18:25
    Pucher pred bránkou vyrazil hokejkou Kolbovi a ide na dve minúty.

19:02
    Tlak hostí, ktorí nebezpečne ostreľovali Škrečkovu bránku! Až teraz hra prerušená pre hru vysokou hokejkou.

19:13
    Šimonovič musel vyšprintovať až do kruhu, aby chytil puk pred dobiedzajúcim Zvolenčanom!

19:40
    Dva skvelé zákroky Škrečka po strelách Hlinku a Cebáka!

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:32
    Tlak hostí v závere presilovky, Škrečko napokon chytil puk, hra prerušená.

21:08
    Škrečko si takmer kopol puk do bránky, ale hra už bola predtým prerušená. Vhadzuje sa v obrannom pásme Zvlena.

21:57
    Jeden zo Zvolenčanov sa ťažko dvíha z ľadu, je to Juraško. Vyzerá to na koleno, pomaly korčuľuje na striedačku.

23:10
    Ďalšia presilovka hostí, Kovář si oddýchne na dve minúty za podrazenie.

23:37
    Weissmann si nakorčuľoval pred Škrečka a vypálil tesne nad!

24:08
    Škvaridlo v úniku, vystrelil, Šimonovič vyrazil a Škvaridlo takmer dorazil puk do bránky!

25:24
    Kovář sa vracal z trestnej lavice, rútil sa na Šimonoviča, ktorý išiel na ľad a Kovář cez neho padoi a narazil hlavou do mantinelu! Vyzeralo to desivo, ale našťastie je zvolenský útočník v poriadku.

26:11
    Po boji pri mantineli hra prerušená, vhadzuje sa pred Škrečkom.

26:37
    Hudecov nebezpečný teč, Škrečko zasahuje! Bystričania v druhej tretine poriadne pritvrdili, niekoľko zákrokov na hrane však rozhodca neohodnotil trestom.

27:09
    Trochta vo veľkej šanci, prehodil si na bekhend a nedal! Šimonovič vzápätí posunul bránku, podľa rozhodcu úmyselne a hostia dostávajú dvojminútový trest Odsedí si ho Weissmann.

27:47
    Tlak domácich, množstvo súbojov v bystrickom obrannom pásme. Napokon zašliapnutý puk a prerušená hra.

28:30
    Hranáčova delovka vysoko nad, tlak domácich pokračuje!

29:15
    Ďalšie puky lietajú okolo hosťujcej bránky, Banskobystričania už sú v plnom počte a napokon dostali hru do stredného pásma.

29:37
    Češík v stopercentnej šanci po prihrávke spoza bránky! Zblízka trafil iba Škrečka!

31:10
    Chovan sa odvážne prebil až pred Šimonoviča! Nestačil už zakončiť.

32:01
    Pucher vo výbornej streleckej pozícii, v rozhodujúcej chvíli mu puk skĺzol z čepele hokejky!

33:00
    Nevydarený prechod hostí do útoku. Tí však v prostrednej časti výrazne pridali a sú dosť nebezpeční.

33:45
    Kútneho strela k pravej žrďke a rýchly Škrečkov zásah betónom.

35:00
    Boj pokračuje, hra sa prelieva zo strany na stranu, šance momentálne nevidíme.

35:51
    Biro na modrej zlomil hokejku a už sa cez neho rútil Otčenáš do sóla! Cebák ho zrazil, trestné strieľanie!

35:51
    Otčenáš ide na trestné strieľanie, nedal medzi Šimonovičove betóny!

36:22
    A ďalšia strela, ktorý hosťujci gólman chytá do lapačky. Domáci mohli poistiť svoje vedenie pri trestnom strieľaní, Otčenáš ho však nezrealizoval najlepšie a tak na tabuli stále svieti stav 2:0.

36:50
    Milan Jurík s Barinkom dobiedzali pred Šimonovičom a takmer pretlačili puk do bránky!

37:35
    Biro narazil hrubo Chovana na mantinel a toto už rozhodca musel pískať! Zvolenčania si zahrajú presilovku.

37:40
    Opäť posunutá hosťujúca bránka. Naozaj je tak zle upevnená?

37:45
    Kútny prevdepodobne zasiahnutý hokejkou po buly, pomaly sa zbiera z ľadu.

38:04
    Pucher dorážal pred Šimonovičom z bezprostrednej blízkosti, puk napokon v bránke neskončil!

38:50
    Čierneho strela od modrej a Pucherova dorážka tesne vedľa!

39:40
    Hostia v plnom počte, hra rperušená. V tejto tretine sme videli množstvo šancí na oboch stranách, skóre však ostáva rovnaké, ako po prvej dvadsaťminútovke.

39:54
    Ešte jedno prerušenie a vhadzovanie pred Šimonovičom.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:00
    Po siréne ešte zbytočná strkanica pri zvolenskej striedačke! Budú zrejme nasledovať tresty, ktoré sa dozvieme až pred záverečnou tretinou.

40:00
    Valach dve minúty, Škvaridlo dve minúty, Lažo a Vizváry rovnako dve minúty. To sú tresty za šarvátku po skončení druhej tretiny.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:36
    Zakázané uvolnenie hostí, hra sa sťahuje do ich obranného pásma.

40:45
    Ohlásená návšteva 5010 divákov, nový rekord tejto sezóny!

41:52
    Hostia bojujú o kontaktný gól, pritlačili svojho súpera. Zvolenčania vyhodili na zakázané uvolnenie.

42:55
    Pucherova strela z medzikružia, nemala však potrebnú rýchlosť a Šimonovič puk vyráža.

43:24
    A ďalšie zakázané uvolnenie baranov, ktorí možno zbierajú sily k záverečnému finišu.

44:20
    Češík trafil z nenápadnej akcie do žrďky! Škrečko vôbec nestačil reagovať!

44:52
    Sýkora vo vyloženej šanci zahákovaný Čiernym! Ten ide na dve minúty, hostia budú hrať presilovku.

45:34
    Puk skončil na zadnej sieti domácej bránky, hra prerušená.

45:59
    Kubkova strečovaná strela, puk skončil na ochrannej sieti.

46:06
    Bambúchova nepríjemná strela od modrej, Škrečko mal plné ruky práce, ale uhájil čisté konto.

46:53
    Domáci v plnom počte, prežili počas oslabovky krušné chvíle.

47:38
    Hra prerušená pri zvolenskej striedačke, po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Škrečkom

49:00
    Márna snaha hostí usadiť sa v útočnom pásme. Zvolenčania vyvážajú puky, to im momentálne stačí.

49:55
    Kubka trafil len Puchera stojaceho pred bránkou! Keby puk prešiel ďalej, mohlo byť pre domácich zle nedobre.

50:45
    Chovan sa vrhol po puku a rybičkou ho posunul do útočného pásma. Zvolenčania hrajú nesmierne obetavo.

51:32
    Teraz bude poriadne horúco, Lukáš Jurík ide na dve minúty za hákovanie! Šanca Banskobystričanov na kontaktný gól.

52:24
    Zvolenčanom sa darí vyhadzovať puky a eliminovať tlak súpera.

52:45
    Tománek v obrovskej šanci nedal!

53:10
    Bánská Bystrica dala gól!
    Hostia znižujú! Hlinka posielal puk z pravej strany pred bránku a pohotový Tománek dopravil puk z uhla do siete!

54:05
    Kútny nedal do prázdnej bránky, neuveriteľné!!!

54:27
    Je vyrovnané! Po obrovskom závare pred Škrečkom sa vrhol po puku Šechný a dostal ho za chrbát zvolenského brankára!

54:27
    Za 77 sekúnd vymazali hostia dvojgólový náskok súpera a zúročili svoj drvivý tlak! Začína sa odznova, bude to dráma.

55:32
    Boj pokrašuje, zašliapnutý puk za domácou bránkou. Reklamná prestávka.

56:09
    Skvelý Otčenáš vybojoval puk, natlačil sa pred Šimonoviča ako buldog a zakončil s prehľadom blafákom! Zvolenčania opäť vyhrávajú!

56:50
    Tvrdé zákroky na Zvolenčanov, tí len rozhadzovali rukami a bezmocne pozerali na rozhodcov! Tí nič nepískajú!

57:15
    Chovanova strela, Šimonovič zasahuje vyrážačkou!

57:37
    Ďalšie vhadzovanie v obrannom pásme hostí, publikum doslova šalie, takáto atmosféra vo Zvolene v tejto sezóne ešte nebola!

58:40
    Domáci vyhodili puk, budú čeliť záverečnému drvivému tlaku!

59:20
    Domáci držia puk a vyhadzujú ho!

59:41
    Cebák nahodil puk na Hudeca a ten pohotovo z otočky vyrovnáva 19 sekúnd pred koncom! Neuveriteľný infarktový scenár pokračuje!

59:41
    Neskutočné, vyzerá to na predĺženie. Naozaj to nie je hokej pre srdciarov a slabé povahy.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Po úprave ľadovej plochy bude nasledovať predĺženie a možno aj samostatné nájazdy, máme sa na čo tešiť.

60:01
    Začalo predĺženie.

61:00
    Šechného tečovaná strela išla nad, je za nami prvá z desiatich minút predĺženia.

62:00
    Hrá sa už opatrne a na istotu, nikto nechce urobiť osudovú chybu.

63:00
    Stále nevidíme šance, ale zato tvrdý boj plný osobných súbojov.

63:55
    Škrečko neudržal Bambúchovu strelu zdiaľky a Hlinka vo vyloženej šanci v páde netrafil bránku!!!

64:10
    Otčenáš ide na dve minúty za držanie, presilovka Banskej Bystrice!

64:30
    Tománkova šanca, následne žrďka Šechného!!!

65:10
    Hostia prišli o útočné pásmo!

65:24
    Hra prerušená, malé vydýchnutie. Vhadzovať sa bude pred Škrečkom.

66:05
    Kolbova delovka tesne vedľa, ľad doslova horí!

66:11
    Už sú Zvolenčania štyria, s obrovským šťastím prežili oslabenie.

66:56
    Zvolenčania konečne dostali puk ďalej od svojej bránky, vhadzovanie pred Šimonovičom.

67:50
    Hostia pomaly rozohrávajú, akoby sa nikam neponáhľali.

68:15
    Valach strieľal od modrej, spoluhráči mu klopkali o ľad, že mal radšej prihrať. Hra prerušená.

68:40
    Chovanov prienik, nedostal sa však pred Ďimonoviča.

69:02
    Vhadzovanie vo zvolenskom obrannom pásme, Banskobystričania to ešte môžu skúsiť.

69:30
    Puk na hokejkách domácich, ani oni sa už nikam nehrnú. Nechcú prepadnúť v obrane a riskovať prečíslenie.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Hokejová detektívka vyvrcholí samostatnými nájazdmi. Kto v nich bude mať viac šťastia?

Samostatné nájazdy začínajú.

Prvý pôjde Zvolenčan Barinka - úplne to pokazil!

A teraz Lažo - ten to vie na nájazdoch. Nedal, Škrečko zázračne vypichol puk!

A čo Chovan? Obišiel ho, ale nestihol trafiť dfo bránky!

Šechný tiež nedal - Škrečko zasiahol!

Lukáš Jurík - nedal!

Tománek na ľade - dal medzi betóny Škrečka a rozhoduje zápas!

Tománek ako jediný premenil samostatný nájazd blafákom medzi betóny padajúceho zvolenského brankára a postaral sa o to, že v sérii je nerozhodne 2:2!

Koniec zápasu. (21:10:32)

Richard Blaho

Branky a nahrávky: 6. Barinka (Pucher, Čierny), 11. Baláž (Kovář, L. Jurík), 57. Otčenáš (Chovan, Pucher) - 54. Tománek (Hlinka, Lažo), 55. Šechný (Kútny), 60. Hudec (Cebák), ?. Tománek

HKM Zvolen: Škrečko - Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško, Valach, Hranáč, Kučný - Otčenáš, Pucher, Chovan - Kovář, L. Jurík, Baláž - Barinka, M. Jurík, Škvaridlo - Trochta, Méry, Škoda - Leskovjanský.

HC MONACObet Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vizváry, Vantroba - Tománek, Šechný, Hudec - Lažo, Hlinka, Weissmann - Rumpel, Češík, Kútny- Sýkora, Paľov, Matoušek.

Rozhodčí: Ország, Kubuš - Bundil, Orolín