Jaroslavl – Riga 3:5 (kon.) | Petrohrad – Mytišči 1:3 (kon.)
3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Dinamo Riga
Čtvrtek 10.03.2011, 17:00Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Obě mužstva jsou již na ledě, nyní zní hymny obou států - Lotyšska a Ruska. Utkání za malý moment začne.

00:01

00:33
    Jako první se osmělili hosté, ale branku neohrozili.

01:10
    Na druhé straně Tellqvist ve velké šanci podržel svůj tým.

02:36
    Další zákrok brankáře Tellqvista po střele jednoho z hráčů Jaroslavle.

03:30
    Domácí zaútočili, ale Tellqvist byl opět na místě.

04:58
    A domácí nyní střídají a zakládají útok od své branky.

06:28
    Domácí se tlačili po buly v útočném pásmu znovu do šance, ale hostující obránci je vytlačili do středního pásma.

07:13
    Kirjuchin ujížděl ve dvojici s Ruděnkem, chtěl adresovat přihrávku svému spoluhráči, ten byl hákován a n edokázal zakončit. Bude se však vylučovat.

07:13
    Vyloučen jeden z hráčů hostí, tuším Guntis na dvě minuty za hákování.

08:20
    Tellqvist zatím drží svoje barvy. Nyní zastavil další šanci.

08:25
    Podzinš vyvezl puk z pásma a střídá.

08:52
    Čurilova střela z dálky nedělala brankáři Rigy velké potíže.

09:14
    Hosté se ubránili, akce domácích v útočném pásmu sice pokračovala, ale ne moc dlouho, neboť jeden z hráčů Jaroslavle puk ztratil z hole a hosté jej vyváží z pásma.

10:05
    Pěkná souhra na jejím konci stál Sobčenko, ale mířil hodně mimo.

11:54
    Domácí se znovu hrnuli do útoku, ale obranný val Rigy jim v tom zabránil.

12:08
    A hráči lotyšského celku nyní zahráli na Icing.

12:10
    Okamžitě po buly střílel Galimov, ale Tellqvist byl na svém místě.

12:50
    Na druhé straně se do brejku a velké šance dostal Darzinš, ale domácí gólman sklapl svoje betony včas.

13:48
    Ruděnko dlouho zlobil hostující zadáky, ale žádný z jeho spoluhráčů si nenajel do výhodné střelecké pozice, ruský hráč to nakonec zkusil sám, ale k brankáři se nedostal.

15:00
    Dvě velké šance Jaroslavle, obě hostující gólman chytá, nejprve střelu z bezprostřední blízkosti, následně ránu od modré.

16:40
    Čurilov si sám najel do útočného pásma, zde chtěl přihrát, ale odražený puk se mu dostal zpět na hůl, nakonec se rozhodl střílet sám, ovšem jen do brankáře.

17:42
    Puk končí mimo hrací plochu. Vhazování v útočném pásmu Rigy.

18:40
    Rachůnek inkasoval nepříjemný zásah pukem. Bude však nejspíš v pořádku.

19:48
    V posledních vteřinách se pokoušel střílet ještě Galimov, ale trefil pouze protihráče stojícího před ním.

20:00

V úvodní části gól nepadl, taktika zápasu byla taková, že Jaroslavl útočila a Riga vyrážela do brejků. Šance měly oba celky, domácí samozřejmě víc, ovšem skóre zatím zůstává takové jaké je.

20:01

20:24
    Začátek zápasu ve znamení náznaků šancí na obou stranách. V obou případech ovšem nemusel ani jeden brankář zasahovat.

21:25
    Domácí dlouho kombinovali za hostující brankou, Galimov a po něm ani jeden z jeho spoluhráčů si však na Tellqvista ani jeho pozornou obranu nepřišli.

21:38
    Riga právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe udeřili hosté. VITALIJ KARAMNOV se prosmýkl mezi dvěma obránci a jel sám na brankáře Jaroslavle, kterého následně prostřelil mezi betony.

22:00
    Pro domácí je to studená sprcha, nicméně snaží se útočit a vyrovnat.

24:00
    Rachůnek dostal výbornou přihrávku, ale trefil jen hráče, který stál před ním.

25:02
    Kaljanin v obrovské šanci trefil Tellqvista do ramene. Velké štěstí nyní měl brankář hostí, který v tomto zápase opravdu doslova září.

25:18
    Vyloučen Lavins na dvě minuty za podražení.

25:25
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A domácí svou druhou početní převahu ihned využívají. Český hráč MICHAL BARINKA se dostal na modré čáře k puku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně vítečného Tellqvista.

26:36
    Galimov se řitil ve dvojici proti jedinému obránci, nakonec chtěl zakončit sám, ale prováhal ten správný okamžik ke střele.

27:00
    A domácí otáčí zápas. ALEXEJ VASILEV bombou od modré překonává během krátké chvíle brankáře Tellqvista a strhává vedení na stranu domácího celku.

27:07
    Přesilovou hru si zahrají i hosté. Provinil se jeden z domácích obránců.

28:12
    Domácí se ovšem dobře brání, hosté snad ještě ani jednou nevystřelili.

28:53
    Nyní dokonce mohli zaútočit, ale Kaljanin nakonec radši podržel puk a ušetřil vteřiny.

29:07
    A domácí hrají v plném počtu.

30:05
    Koroljuk to zkoušel z dálky, ovšem mimo.

31:06
    Sobčenko mířil od modré mimo tři tyče.

31:28
    Guskov je vykázán z ledu na dvě minuty za sekání a hosté si tak zahrají druhou přesilovku.

31:40
    Tsibulskis pálil z dobré pozice, ale trefil jen protihráče.

Hosté nyní vsítili gól, ale rozhodčí jde volat svému kolegovi u videa, zda byl regulérní.

32:18
    Rozhodčí gól uznává. Po střele od modré vyrazil domácí gólman puk jen před sebe, kde si jej dojel JANIS SPRUKST a dorazil jej do branky.

33:15
    Svěřenci trenéra Vůjtka znovu zaútočili ve snaze vrátit vedení na svou stranu, ale obrana Rigy byla tentokrát pozorná a žádného z hráčů do zakončení nepustila.

34:07
    Velká skrumáž před Tellqvistem, Tkačenko se snažil zakončovat, stejně tak jako o něco málo vteřin později dva další jeho spoluhráči, ale remízový stav zůstává.

34:57
    Rachůnkův pokus od modré vyráží brankář Rigy mimo branku.

35:28
    Následně končí Demitrův pokus mimo kluziště. Puk byl ale zřejmě tečovaný.

35:47
    Vyloučen Nizivijs na dvě minuty za podražení.

36:55
    Rachůnek využil špatné rozehrávky, ale pálil mimo.

37:10
    Surový vykázán na dvě minuty za hrubost. Dobrá šance pro domácí ke vsřelení branky.

37:47
    Buskov dvakrát ve velké šanci nedává. Následně hrají hosté ve čtyřech.

37:59
    V pokračující přesilovce se ovšem puk dostal na modrou k českému obránci KARLU RACHŮNKOVI, který jej spíš jen tak nahodil na branku, ovšem k jeho překvapení skončil černý nesmysl až za brankovou čárou.

39:02
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje opět před Tellqvista.

39:32
    Tkačenko se natlačil až před brankáře lotyšského mančaftu, trefil ale jen jeho levý beton.

39:58
    V posledních vteřinách ještě hosté pozlobili, Ozolinsh ale nedal do své rány patřičnou razanci a puk se tak spíš jenom dokutálel před brankáře Jaroslavli, a ten jej následně schoval pod svou lapačku.

40:00

Pokud si někdo stěžoval, že zápas je zatím nudný, po druhé třetině musel určitě změnit názor. Druhá část nabídla diváckému oku rovných pět gólů. Hosté se nejprve ujali vedení, domácí však následně stav otočili. Riga ještě vyrovnala, ale v přesilové hře dvě minuty před koncem vrátil vedení svému mužstvu český obránce Karel Rachůnek. Nutno dodat, že se prosadil i další český hráč, a sice Michal Barinka, který, rovněž v přesilovce, ve 26. minutě bombou od modré srovnával na 1:1.

40:01

40:20
    A hosté znovu okamžitě po buly útočí a hrnou se za vyrovnáním. Domácí obrana ovšem vše ustála.

41:20
    A hosté budou hrát přesilovku. Za nedovolené bránění je potrestán Guskov.

41:45
    Ale domácí vyhazují přes všechny čáry.

42:50
    Domácí obrana je hodně pozorná. Hráči Rigy ještě nevystřelili.

43:00
    A nyní musí znovu začít od své branky.

43:05
    Až nyní zahrozil Sprukts, ale mimo Kočněvovu branku.

43:20
    A Jaroslavl je kompletní.

44:28
    Kočněv měl nyní velké štěstí. Střela Ozolinshe od modré byla tečována a brankář ruského celku nakonec puk vyrazil levým betonem.

45:12
    V situaci dva na jednoho dostal ALEXANDERS NIZIVIJS přihrávku před prázdnou branku a neváhal vyrovnat na 3:3. A začínáme znovu.

45:30
    Vzápětí měli hosté další velkou šanci, ale tentokrát se Kočněv vyznamenal.

48:03
    Tak to je něco. Hosté se obdivuhodně zvedli a otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch. LAURIS DARZINŠ nabruslil až před Kočněva a nikým neatakován obhodil jeho beton.

49:00
    Domácí nyní špatně střídali, ale hosté toho nedokázali nijak využít.

49:24
    Tečovaný puk končí mimo branku Kočněva.

49:46
    Velké momentální trápení Jaroslavle dovršuje její icing. Domácí jako by se nemohli otřepat z dvou rychlých inkasovaných gólů.

50:56
    Šance na obou stranách, ale v obou případech šel puk buď nad nebo mimo branku.

51:54
    Domácí teď snad minutu strávili v obranném pásmu soupeře, ale když už konečně vystřelili, zastavil puk jeden z bránících hráčů.

52:33
    A na druhé straně z brejku zahrozili hosté v situaci dva na jednoho, ale Kočněv drží svůj tým nad vodou.

53:05
    Jaroslavli nyní utíká čas hodně rychle.

53:25
    Obrovská šance Rigy. Darzinš projel kolem obránce, dostal se sám před Kočněva, který se snažil puk vypíchnout, což se mu nepodařilo, lotyšskému útočníkovi stačilo zasunout do odkryté části branky, ale trefil špičku betonu brankáře domácích. Tohle byla neskutečná situace.

54:03
    Rachůnek střelou skrz obránce Tellqvista nepřekvapil. Následně hosté vyhazují na icing.

54:06
    Kočněv si nyní nechává upravit svůj beton, krátce předtím si vzal Vladimír Vůjtek oddechový čas. Zda tyto situace domácím hráčům nějak psychycky pomohou ukáže následujících necelých šest minut.

54:06
    Vhazování v útočném pásmu Jaroslavli.

54:18
    Buly však vyhrála Riga. Ankipans vyslal dalekonosnou ránu, ale Kočněv puk pokryl ve svých betonech.

55:00
    Už jen pět minut mají hráči Jaroslavle k tomu, aby vyrovnali a vynutili si aspoň prodloužení.

55:30
    A o to se i snaží. Tvrdá rána Ruděnka však trefila jen Tellqvistovi výstroj, od které se následně odráží mimo.

56:50
    Ankipans najížděl do útočného pásma, škoda pro hosty, že si nevšiml svého spoluhráče, jenž mu sám najížděl na druhé straně. Puk nakonec získali domácí zadáci.

57:50
    Čurilov nyní ve velké šanci z blízka brankáře hostů nepřekonal.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:31
    Tkačenko to zkoušel od modré, ale trefil jen hráče stojícího před ním.

58:31
    A hosté zahráli na icing, domácí branka zůstává prázdná.

59:00
    Hosté se ale dobře brání, domácí musí začít ze své třetiny.

59:41
    A je rozhodnuto. Hosté dnes zvítězí. Gólem do prázdné branky pečetí jejich vítězství MARTIN KARSUMS, který až ze středního pásma využil své rychlosti a zajel až před domácí svatyni.

60:00

Je konec. Hosté nakonec po velké bitvě vítězí poměrem 5:3. Nutno dodat, že si vítězství zasloužili. O trošku navrch sice měli domácí hráči, ale výborný výkonem se dnes prezentoval gólman Rigy Tellqvist, jenž byl také jedním z hlavích strůjců dnešního vítězství lotyšského celku.

Dinamo Riga tak srovnává stav série na 1:1.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:20:44)

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 26. Barinka, 27. Vasilev, 38. Rachůnek - 22. Karamnov, 33. Sprukst, 46. Nizivijs, 49. Darzinš, 60. Karsums

Lokomotiv Jaroslavl: Kočnev, Vjušin - Rachůnek, Andrej Žukov, Vasil'ev, Barinka, Kalimulin, Urych - Michnov, Galimov Lehterya, Tkačenko, Churilov, Ostapčuk Kaljanin, Rudenko, Demitri, Vašíček, Kirjuchyn, Sobčenko Koroljuk
    Dinamo Riga: Holt, Tellqvist - Lavins, Ozolinš, K. Redlihs, Sotnieks, Galvinš, Tsibulskis - Hartigane, Sprukts, Darzins, Karsums, Niživij, Dzherinsh, M. Redlihs, Shtals, Podzinsh, Petrovitski, Surovy, Ankipans, Trotter