HC Slovan – Kuopio 2:1 (po s.n.) | Sparta – HV71 1:4 (kon.) | Djurgården – Slavia 5:2 (kon.)
Frölunda – Eisbären 6:0 (kon.) | Färjestad – Salzburg 0:4 (kon.) | Pardubice – Linköping 3:2 (kon.)
Vienna Capitals – Kärpät 3:2 (po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Linköpings HC
Čtvrtek 11.08.2011, 20:00 • Zimní stadion Hradec Králové. • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

00:01

00:15
    Utkání začne přesilovkou Pardubic. Robin Figren dostává dvě minuty za napadení.

00:56
    Elkins se dobře dostával před Norrenu, ale ten nakonec nemusel zasahovat.

01:44
    Hosté ze Švédska se zatím dobře brání a vyhazují jeden puk za druhým.

02:15
    Figren na ledě a Linköping je v plném počtu.

02:53
    Nebezpečně pálil z pravého křídla Jamtin, ale jeho rána těsně minula branku Růžičky.

03:17
    Přesilová hra pro Linköping. Píša dostává dvě minuty za hákování a Jakub Nakládal dvě za držení.

03:45
    Velký přesilovkový zámek Linköping ukončil až výborný zákrok Růžičky proti ráně Äkermana.

04:06
    Znovu v pozoru Růžička, když vyráží ránu ze strany v podání Söderberga.

04:21
    Ani Johansson na Růžičku nevyzrál, protože ten výborně zakročuje tentokrát betonem.

05:04
    Jamtin dostal ve středu hřiště dost prostoru, ale díky dobré práci Kočího se nedostal ke střele.

05:30
    Pardubice již v plném počtu a s rozchytaným Růžičkou v brance. Ten byl hlavním faktorem k tomu, že je stav zatím stále nerozhodný a bez branek.

06:21
    Kalle Olsson zkusil z úhlu připravenost Růžičky a ten jeho projektil chytá do lapačky.

06:45
    Benák nahazuje vysokým lobem do útočného pásma, ale obrana Linköpingu bez problémů odvrací.

10:25
    Václav Benák je vyloučen za nedovolené bránění, další přesilovka pro Linköping.

12:25
    Hokejisté Pardubic se v pohodě ubránili.

13:12
    Pardubice ujely do rychlého brejku, gólman Norrena při něm ztratil kotouč, nakonec ale situaci ustál. Východočeši se pomalu osmělují a podnikají útočné výpady.

13:29
    Pardubice si zahrají přesilovku, Sebastian Karlsson dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

14:50
    Švédové se však v klidu brání a nedovolují Pardubicím se usadit v pásmu.

15:29
    Hostující celek je kompletní.

16:40
    Dlouhou pasáž plnou osobních soubojů ukončil střelou nad branku Petterström.

17:14
    Dvě minuty za krosček dostává Lorentzon. Přesilovka pro Pardubice.

17:46
    Kombinaci Koukala s Kolářem I ukončil dobrým obranným zákrokem Persson.

18:27
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! Obránci domácího týmu si vyměnili na modré koutouč, načež ho Václav Kočí poslal křižnou přihrávkou na COREYHO ELKINSE, který neatakován uklidil kotouč do poloprázdné branky. Asistence: Václav Kočí a Aleš Píša.

19:29
    Půl minuty před koncem první části se hra stěhuje před Růžičku.

20:00

Zajímavý hokej byl k vidění v první třetině. Linköping byl v úvodu i díky přesilovce 5/3 aktivnější, ale branku vstřelil až pardubický novic Corey Elkins. Druhá třetina začne asi v 20:47.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) - Sokol, Nakládal, Kočí, Píša, Kolář II, Benák, Mocek, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Nosek, Elkins, Bartek - Buchtele, Nahodil, Kousal - Rákos, Zohorna, Radil.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Linköpings HC: Norrena (Engstrand) - Dahlbeck, Persson, Lorentzon, Johansson, Andersson, Åkerman, Nielsen - Dahlbeck, Persson, Figren - Arlbrandt, Söderberg, Jämtin - Håkanson, Lindhagen, Molinder - Olsson, Erikson, Laumann Ylven - Jigmalm.

Trenéři: Hans Särkijärni, Magnus Hävelid a Johan Schillgard.

Rozhodčí: Homola, Polák - Prchal, Kis.

Oba celky již jsou na ledové ploše, druhá třetina může za malý okamžik začít.

20:01

20:03
    Karlsson vyhrál úvodní vhazování nad Koukalem, puk má Linköping.

20:32
    Do útoku šel ale právě pardubický kapitán Koukal se Starým, ale Dahlbelk je zastavuje na modré.

20:50
    Zaváhání na útočné modré v podání Lorentzona chtěl využít Bartek, ale byl faulován, a tak si Pardubice zahrají přesilovou hru. Lorentzon dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

21:23
    Bartek nepřesně nahrával na Elkinse a Linköping vyhazuje přes všechny čáry.

21:48
    Molinder vyváží puk po další nepřesné rozehře Pardubic do útočného pásma.

22:41
    Kolář II neprošel přes útočnou modrou a Anderson vyhazuje.

22:50
    Neplodná přesilová hra Pardubic končí, Lorentzon je na ledě.

23:10
    Drtina vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazování před Růžičkou.

23:22
    Söderberg sice vyhrál vhazování, ale puk vrátil až před Norrenu. Následně pálil jeden z pardubických těsně nad branku.

24:01
    Další přesilová hra pro HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice. Za faul loktem je potrestán Carl Söderberg.

24:17
    Kolář I po nahrávce od Koukala objel branku a nleskově vypálil. Jeho rána končí s přispěním Norreny na pravé tyči!

24:20
    A znovu Kolář I, tentokrát odvrací pryč z brankoviště jeden z beků Linköpingu.

25:12
    Zatím nejslibnější přesilovka Pardubic v utkání dává obraně Linköpingu opravdu zabrat. Při další ráně vyráží Norrena jen tak tak.

25:31
    Po ráně od modré teď finského brankáře zachraňuje opět pravá tyč!

26:13
    Velký tlak Pardubic v útočném pásmu neskončil při návratu Söderberga na led, ale ukončil jej až zákrok Norreny, který zakročil lapačkou proti pokusu Benáka.

27:01
    Švédský tým se po velkém tlaku Pardubic pomalu dostává do tempa, ale Růžička zatím vážněji ve druhé třetině zasahovat nemusel.

27:12
    Z otočky pálil Jan Starý, ale mimo branku.

27:34
    Nepřesné vyhození jednoho z pardubických mohl využít Eriksson, ale před branku se s pukem nedostal. Dobrou práci udělala první formace v čele s Koukalem.

28:08
    Přesilová hra pro Linköping. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Lukasz Sokol.

28:22
    Johansson nezachytil puk na útočné modré a tím tak dostává svůj tým z útočného pásma.

28:33
    Linköping právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využita a máme vyrovnáno! Na útočnou modrou nahrál Albrant, puku se zmocnil bek KLAS DAHLBECK a jeho rána s trochou štěstí končí za zády Růžičky, kterému puk proskotačil mezi betony. Asistence: Par Albrant.

29:31
    A další přesilová hra pro Linköping. Petr Mocek dvě minuty za nedovolené bránění.

29:54
    Nepříjemnost pro Pardubice. Další dvě minuty totiž dostává za držení hráče Jakub Nakládal. Skoro dvouminutová přesilovka 5/3 pro Linköping.

30:42
    Dobrá práce beka Sokola dostává Linköping z útočného pásma.

31:17
    Teď prozměnu vyhodil Rákos a hosté se tak stále nemohou dostat do tlaku v útočném pásmu.

31:47
    Mocek již byl na ledě, když Molinder nepřihrál přesně a Pardubice tak vyhazují kotouč ze třetiny.

32:10
    Jen co se pardubický tým dostal ze všech oslabení, tak tu má přesilovou hru. Akerman dostává dvě minuty za sekání.

32:41
    Agilní Elkins se dral středem hhřiště do zakončení, ale dobrá práce Karlssona ho v jeho počínání vystavila stopku.

33:27
    Mocek stihl na modré kotouč a posunul do dobré pozice na Buchteleho. Ten jakoby se zalekl dobré pozice a ležící Norrenu sice překonal, jenže trefuje pouze boční síť.

34:05
    Starého ránu zastavuje ze štěstím Norrena a jeho betony.

34:05
    Následná šarvátka končí vyloučením na obou stranách. Za Pardubice je na trestné kapitán Petr Koukal (hrubost) a za Linköping je tím hráčem Klas Dahlbelk (hrubost).

34:25
    Hraje se stále před Norrenou. Teď opět došlo k menší šarvátce a rozhodčí bude opět vylučovat. Tentokrát odchází na trestnou Söderberg (držení), Jamtin (hrubost) oba Linköping a pardubický Zohorna (hrubost).

35:01
    Dvě velké šance před Norrenou nekončí brankou. Nejprve Bartek a poté další střelecký pokus jednoho z pardubických končí mimo.

35:24
    To je tedy premiéra jako hrom! COREY ELKINS dostává po nahráce od Barteka Pardubice znovu do vedení a využívá tak přesilovou hru. Asistence: Martin Bartek.

36:21
    Norrena v brance Linköpingu musí čarovat, protože na něj jde jedna rána za druhou. Teď se vyznamenal po ráně Kousala.

36:43
    Další vyloučení na obou stranách. Za Pardubice odchází na trestnou lavici Jan Buchtele (hrubost), za Linköping Andersson (hrubost).

37:40
    Oba celky již hrají v plném počtu.

37:54
    Boj o kus černé gumy za brankou Růžičky končí hvizdem rozhodčího, který si všimnul posunuté klece.

38:12
    Pěkné sólo Jamtina, který se celkem snadno protáhl pardubickou obranou nekončí střelou. Dobře zapracoval Píša, který švédského útočníka srazil na led a nedovolil mu pálit směr Růžička.

39:20
    Nahození Starého Norrena i přes odskok puku chytá.

39:52
    Bartek zpoza branky našel Nakládala, ale tomu rána vůbec nevyšla. Norrena bez zásahu.

40:00

Je za námi druhá třetina v které bylo k vidění až příliš mnoho trestů na obou stranách. Více disciplinovaný se ukázal tým trenérů Hynka a Lubiny a byl za to pozásluze odměněn. V přesilové hře totiž po vyrovnání Dahlbecka opět zvrátil misky vah na pardubickou stranu Corey Elkins, který se dnes trefil již podruhé.
    Střely na branku v druhé třetině:
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - 17 střel,
    Linköping HC - 6 střel.
    Třetí třetina dnešního utkání začne asi v 21:47.

40:01

40:25
    První střelecký pokus třetí třetiny vyslal bývalý juniorský reprezentant Robin Figren, ale Růžička si betony v klidu poradil.

41:27
    Dobrá práce Nakládala, který po uzmutí kotouč v klidu kombinuje v obranném pásmu s Alešem Píšou.

41:44
    Přesilovka pro Pardubice. Norský forvard Martin Ylven dostává dvě minuty za vysokou hůl.

42:44
    Mladá přesilovková formace Pardubic v čele s Kousalem nezaměstnala Norrenu a přerušená hra a následné vhazování ve středním pásmu se koná až po sevřetí puku jednoho z pardubických.

43:11
    Učebnicová akce pardubické první eskadry končí po ráně Petra Koukala v lapačce jistého brankáře Fredrika Norreny.

43:25
    Síly na ledě se srovnají. Martin Bartek odchází na trestnou lavici za podražení.

43:50
    Ylven již na ledě a Linköpingu začíná přesilová hra.

43:57
    V šanci všal byl pardubický Píša, který ale ze slušné pozice těsně minul poloodkrytou klec Norreny.

44:21
    Dobrá práce Drtiny dostala k puku Zohornu, který i v oslabení zkoušel zaměstnat Norrenu. To se mu bohužel pro pardubického nepovedlo, ale aspoň na pár sekund udržel touš mimo nebezpečí.

44:32
    Dahlbeck dostal na modré slušné namazáno a pokoušel se okamžitě o palbu směr Růžička. Do rány však vložil hůl jeden z jeho protihráčů, a tak se puk až před pardubického brankáře nedostal.

45:10
    Následně už v pásmu Linköpingu se hraje v plném počtu na obou stranách.

46:38
    Protiútok Linköpingu zakončil nečekaně rychlou a navíc skrytou ranou Martin Ylven. Růžička se pokusil zasáhnout, ale na puk nedosáhl. Ten k jeho štěstí končí pouze na boční síťce.

47:22
    Z rohu kluziště v útočném pásmu Pardubic nahrál Radil na DANIELA RÁKOSE, který prostřeluje bezmocného Norrenu v brance Linköpingu a dává pardubickému celku vedení již o dvě branky. Asistence: Lukáš Radil.

48:08
    Přesilovka pro Linköping. Dvě minuty za faul kolenem totiž dostává Jan Kolář I.

49:05
    Vynikající práce Tomáše Zohorny v oslabení, který neohroženě projížděl obranou Linköpingu nese ovoce. Dvě minuty za sekání dostává Erik Linohagen.

49:35
    Dnešnímu utkání přihlíží 1342 diváků.

50:08
    Sokolovu ránu od modré ve hře čtyři na čtyři tečoval Koukal, jenže Norrena byl bez práce. Rána až k němu nedoputovala.

50:24
    Kratší přesilovka pro Pardubice začíná.

50:47
    Nepřesnou rozehrávku beka Koláře II mohl potrestat Molinder, ale ten jakoby neměl dostatek odvahy se nepustil do nájezdu na Růžičku.

50:58
    Přesilová hra Pardubic bue pokračovat. Anderson dostává dvě minuty za vysokou hůl.

51:40
    Píšovu dělovku od modré Norrena bezpečně vyráží a následně jeho spoluhráčí vyhazují ze třetiny.

52:40
    Nepřesnost první pardubické přesilovkové formace dostává k puku Söderberga, a ten vyhazuje.

52:58
    Linköping HC již hraje v plném počtu.

53:34
    Pěkná akce po ose Rákos - Radil - Zohorna končí sice v zámezí, ale zvláště nahrávka Lukáše Radila na střílejícího Zohornu byla z kategorie velmi pěkných,

54:00
    Figren místo pokusu o kombinaci pouze nahazuje do pásma.

54:44
    Akerman našel čerstvého Andrease Jamtina, který zrovna přijel na led a okamžitě vypálil. Růžička však holí vyráží nad branku.

54:44
    Hostující trenérské trio Hans Särkijärni, Magnus Hävelid a Johan Schillgard si vybírá pro svůj tým oddechový čas.

54:57
    Jenže ihned po něm mohl počtvrté udeřit tým z Pardubic. V zakončení byl však králem brankář Norrena, který na malou chvíli s bolestivou grimasou ulehl v brankovišti. Po pár vteřinách však za potlesku diváků zvedá své betony z ledu a bude pokračovat.

55:29
    Slušná akce Linköpingu donutila Růžička k zákroku lapačkou.

55:29
    Navíc se bude vylučovat. Dvě minuty dostává Aleš Píša za vražení na hrazení.

55:29
    Linköping to navíc zkusí v šesti s Norrenou na lavičce.

55:42
    První pokus o trefení odkryté klece pardubickému celku nevychází.

56:34
    Velký zámek a šance v podání Jamtina a Johanssona donucují Růžičku k dalším zákrokům.

56:55
    Přesilovka využita! Po velkém zmatku v brankovišti se do zakončení dostal CARL SÖDERBERG a s trochou štěstí překonává Růžičku. Asistence: Mikael Hakansson a Magnus Johansson.

57:52
    Velký tlak si ale Linköping, který stále touží po srovnání nevytvořil. Místo toho střídá brankáře, když pravděpodobně zraněného Norrenu střídá Christian Engstrand.

58:18
    Joahnssonovu bomba končí na vyrážečce Růžičky.

58:40
    Linköping v útočném pásmu, ale Engstrand stále v brance.

59:01
    Až teď vyjíždí Engstrand na lavičku.

59:20
    Puk v obranném pásmu Linköpingu, ale směřuje směr Růžička.

59:40
    Puk ve středním pásmu.

59:52
    Páli Söderberg, ale rána mu nesedla.

59:59
    Růžička společně se spoluhráčem přikrývají puk, ale ten k jejich překvapení přilítá od mantinelu do brankoviště!

60:00

Utkání končí. I přes závěrečný nápor Linköpingu se pardubický tým udržel a v dnešním utkání vítězí po zásluze 3:2.

Tři největší hvězdy utkání: Klas Dahlbeck (LIN), Martin Růžička a Corey Elkins (oba PCE). European Trophy pokračuje v Pardubicích již v sobotu, kdy domácí HC ČSOB Pojišťovna vyzve tým HV 71. (22:30:18)

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 19. Elkins (Kočí, Píša), 36. Elkins (Bartek), 48. Rákos (Radil) - 29. Dahlbeck (Albrant), 57. Söderberg (Hakansson, Johansson)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) - Sokol, Nakládal, Kočí, Píša, Kolář II, Benák, Mocek, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Nosek, Elkins, Bartek - Buchtele, Nahodil, Kousal - Rákos, Zohorna, Radil.

Linköpings HC: Norrena (Engstrand) - Dahlbeck, Persson, Lorentzon, Johansson, Andersson, Åkerman, Nielsen - Figren, Petterström, Karlsson - Arlbrandt, Söderberg, Jämtin - Håkanson, Lindhagen, Molinder - Olsson, Erikson, Laumann Ylven - Jigmalm.

Rozhodčí: Homola, Polák - Prchal, Kis