Nitra – K. Vary 0:0 (17:00) | Třinec – Skalica 5:3 (kon.) | Znojmo – Jihlava 1:2 (kon.)
Litvínov – Mladá Boleslav 2:1 (po s.n.) | Chomutov – Beroun 7:0 (kon.) | Klášterec nO – Kadaň 3:5 (kon.)
Přerov – Olomouc 1:5 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 1:4 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
Litoměřice – Most 4:3 (kon.) | Opava – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Šumperk – Třebíč 2:2 (kon.)
Hr. Králové – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:2 (1:0, 0:0, 1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Čtvrtek 18.08.2011, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Přípravné zápasy

Diváci tleskají oběma týmům, i když logicky více Drakům, za povedený výkon. Šumperk uhrál s Třebíči nakonec asi zaslouženou remízu 2:2, i když zahozené šance z druhé třetiny jej mohou mrzet. (20:17:40)

...Burian rozjel akci přímo na Štůralu, naznačil jen holí kličku na bekhend, zatímco kotouč nechal volně klouzat, pak si ho nahodil na forhend a zavěsil nad rukavici Štůralovu! Krásné zakončení i exekuce! 2:1 na nájezdy.

.ale ale...co to bylo...

Za stavu 2:0 na nájezdy pro domácí jede nájezd Vilém Burian...

...trefuje luxusně pod břevno!

Radislav Ondráček za domácí, trochu překvapivý tah a sváteční střelec v akci...

...naznačil tělem pohyb, rozkmitat chtěl Štůralu, ale neuspěl.

David Ostřížek...

...zkoušel na Štefla ránu mezi betony, ale nedal.

Lukáš Vrána za Šumperk...

...zkoušel kličku na bekhend, ale puk se mu postavil na hranu a Štůrala si situaci u tyčky pohlídal.

Za hosty Stejskal...

...a nemazlil se, z mezikruží pálil do šibenice! 1:0!

Werner Hartmann najíždí na Štefla...

I přes závěrečný mírný tlak Draků a několik šancí se skóre nezměnilo. Draci uhráli třetí remízu v přípravě, Třebíč první. Ale pojďme si vychutnat nájezdy, minule se v Šumperku jelo devět sérií, během kterých viděli diváci tři branky, pár výborných zákroků brankářů i Tesaříkův nešťastný pád na hrazení.

60:00

59:19
    Tesařík pálí těsně nad!!!

59:09
    Tak tohle bolelo!!! Srdnatě skočil do cesty Hartmannově bombě tuším obránce Lukáš Sláma, ano, je to číslo 18. A bolí ho noha naprosto evidentně.

59:03
    Oddechový čas pro domácí. Tentokrát si budou mít šanci trenéři s hráči ony vtipy dopovědět, Radek Kučera si totiž vybral oddechový čas. Zvědavý je i rozhodčí, který se dokonce aktivně zapojil do timeoutu hostů. No téda.

58:38
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    A je to! Po zásluze hosté vyrovnali, když v poslední době svírali Draky! A VILÉM BURIAN na brankovišti z otočky poslal kotouč za marně se natahujícího Štůralu! Asistence: Martin Bartoš, Tomáš Vondráček.

58:38
    Obrovský závar před Štůralou, tak to nevypadá pro domácí dobře!!!

58:30
    A s pukem na holi.

58:15
    Hosté bez brankáře.

58:15
    Oddechový čas pro hosty. A budeme hrát bez brankáře. A hráči i po půl minutě oddechového času zcela vesele pokračují na obou stranách v diskusi s trenéry. Tak že by jen rychlá snaha dopovědět vtip?

58:15
    David Vítek si dal dostaveníčko u Štůralovy branky, ten ale neměl pro nějaké hrátky pochopení a puk laškovně skryl do rukavice.

58:00
    Dvě minuty do sirény a hosté svírají neustále Šumperk v pásmu, ale s vypětím všech sil domácí parta drží puk na hrazení a nepouští hráče ani kotouč před Štůralu.

57:28
    Teď jsme ale svědky zákroku Tomáše Štůraly, který líně se valící puk schoval lenochodovým tempem do lapačky.

57:03
    Další výpad hostů končí na modré čáře. Jestli jsem vám to ještě neřekl, tak vám to teď napíšu - po utkání budeme svědky trestných střílení.

56:22
    Další nápor, opět u něj Ostřížek, Štůrala kryje. Do toho hlasatel oznámil výsledek z Rumunska, kde Sparta neúspěšně reprezentovala český klubový fotbal, stadión poznámku o prohře 2:0 přešel s "burácejícím" tichem a zcela bez povšimnutí.

55:50
    Hosté zvyšují tempo a jsou nyní lepším týmem. Aktivně napadají a hlavně sbírají kotouče, o které Šumperk zbytečně přichází.

55:27
    A zase ten Ostřížek. Pálil z kruhu dobře na šibenici, Štůrala mírně lapačkou tečoval puk a ten se rozmázl o zadní hrazení.

55:07
    Na druhou stranu ujeli Haas s Červenkou a pro změnu měl plné ruce práce Štefl, ale velkou šanci a přečíslení domácích hasí.

54:50
    Drtilův úmysl obhodit si soupeře přečetl Přibyl, sklepl kotouč a Štůrala musel zasahovat!

54:06
    Závar před Štůralou! Nejprve se snažil sklepnout kotouč do branky Eduard Kadela, pak nahozený kotouč krotil Štůrala, skrz kterého chtěl puk do branky "prosekat" Dočekal, až vytáhlého hráče pacifikoval pěstmi o hlavu menší Sedlák. Z náznaku potyčky nakonec tresty nevyplynou.

53:10
    Kdo jiný než Ostřížek v palebné pozici, Štůrala kryje!

52:35
    Hosté jsou kompletní a Draci se budou bránit třebíčské přesilovce. Ta však začíná zpoza Šteflovy branky.

52:22
    Poměr sil se na třináct vteřin srovná, Adam Červenka dostává dvě minuty za hákování.

51:37
    A další teč! Tentokrát Hulvovu ránu na brankovišti tečoval Vrdlovec, opět těsně mimo!

51:20
    Tentokrát některý z hostujících beků tečoval Sedlákovu ránu, ta míří těsně vedle!

50:35
    Dvě minuty pro Romana Kadelu za hákování.

50:35
    Vrdlovec se dostal za obranu hostů a v úniku byl v zakončení faulován, ale bude se jen vylučovat, domácí se nájezdu nedočkají.

50:07
    Hartmann je tím hráčem, který Holíka v obraně nahradil, a nadvakrát teď překazil třebíčský útok. Následně se hosté dostávají do postavení mimo hru.

49:25
    Z kruhu zkoušel nahodit na Štůralu Vilém Burian, domácí brankář kryje do náruče a vhazuje se po jeho levici.

48:31
    Další Šteflův zákrok poté, co Hulva udělal průvan v třebíčském obranném pásmu. To vše již sleduje domácí kapitán Holík v polocivilním oblečení za brankou Draků. Radek Kučera tak začíná míchat soupiskou.

48:12
    Zakázané uvolnění hostů.

48:00
    A další teč, tentokrát Skoumala na přední tyči, ale puk se po vnější síti dostává za branku.

47:39
    Cinkova rána míjí třebíčskou branku.

46:02
    Tesařík na Drtila, který se poprvé objevuje na ledě, v následných dvou výpadech neprošel Červenka podél hrazení za obránce ani zleva, ani zprava.

45:49
    Na druhé straně Vrdlovec zase tlačil puk křížně na spoluhráče, ale sražená přihrávka končí za brankou.

45:31
    Kaut skrze obránce zkoušel vypálit na Štůralu, k němu ale kotouč nedorazil.

45:09
    Hartmann pod tlakem nakonec jistě na Novotného. Vrána následně neprostřelil bránícího obránce.

44:51
    A další závar před Šteflem, kotouč těsně míjí levou tyč jeho branky.

44:07
    Draci právě vstřelili branku!
    DANIEL VRDLOVEC tečuje mezi kruhy ve výskoku Sedlákovu ránu a kotouč končí pod břevnem Šteflovy svatyně. Jako Hurvínek si Vrdlovec poskočil a pod nohami lehce čepelí změnil směr. Asistence: Tomáš Sedlák, Jakub Hulva.

43:45
    Další vyhození Třebíče a Šumperk v přesilovce nemá příliš pohody na kombinace.

43:25
    Dotírání na třebíčskou branku končí u Štefla, kdy nahození Ondráčka od modré schovává hostující brankář napodruhé pod svou lapačku.

42:56
    Hartmanna obral o kotouč dorážející Eduard Kadela a hosté sbírají vteřinky.

42:25
    Ten ale vezme nejspíš za své, bude se totiž vylučovat. Dvě minuty dostává František Pospíšil za hákování.

41:40
    A hosté při chuti, to je apetit jak u Pohlreicha! Hlavně Tomáš Kaut dvakrát prověřil Štůralu, hlavně druhá jeho jedovka z mezikruží měla oči! Nepříjemné pro domácí, kteří jsou teď pod velkým tlakem.

40:29
    ...a netrvalo to dlouho, a je vyrovnáno. Po 31 vteřinách vyrovnává TOMÁŠ VONDRÁČEK, jehož rána se vznesla do vzduchu a po Štůralových zádech se dokutálela do sítě. No tak tam, kam puk nechtěl ani za zlatý oko během druhé třetiny, si našel cestu hned. Asistence: David Ostřížek.

40:01
    Samozřejmě v přesilovce začínají tuto třetinu hosté...

40:01

Draci i Slavia jsou již na ledové ploše, co nevidět začne třetí třetina, do které vstoupí Draci v početní výhodě.

Tak nám skončila druhá třetina, která nabídla gólové šance, ale hody již nikoliv. Hodit si to mohou - samozřejmě v uvozovkách - jen domácí, kteří zazdili několik naprosto libových tutovek. Jenže kotouč je dnes mrcha neposedná, v brankovišti několikrát rozbila základní tábor, ale to bylo vše. Draci tak po dvou třetinách vedou 1:0 a za nějakých šestnáct minut uvidíme třetí třetinu. Zůstaňte s námi, drazí přátele pohodového hokeje.

40:00

39:50
    Kotel domácích odměňuje bouřlivým potleskem snahu svých oblíbenců, kteří drží kotouč mimo pásmu.

39:30
    Novotný po těžkém Štůralově zákroku, kdy kryl v pokleku nečekanou teč, vyhazuje z pásma.

39:04
    Sobotka pálil poté, co Draci u hrazení nedokázali vytlačit puk z pásma a Sobotkovi se tak otevřel prostor. Štůrala schoval kotouč do náruče.

38:21
    Ale bude se vylučovat na druhé straně, unikajícího hráče potáhl lehce Sedlák, útočník Třebíče pak zkoušel Štůralu překonat mezi betony, ale domácí brankář si počínal naprosto jistě. Sedlák dostává dvě minuty za hákování.

37:48
    Přesto ještě další dvě obrovské šance, ale Vrdlovec a po něm ani Hulva nedokázali dotlačit kotouč do sítě!

37:20
    Další část přesilovky již šumperským hráčům tolik neladí, hosté drží puk v bezpečné vzdálenosti.

36:40
    Velecký zpoza branky hledal Haase, jenže trefil pouze Štefla, od jehož brusle se puk znovu smýkl po brankové čáře a na druhé straně od tyče odputoval do pro Třebíč bezpečných pozic. Neskutečné, kolikrát teď Draci byli velice blízko druhé brance.

36:09
    A na trestné opět Vladislav Brož, který svým taktickým faulem znovu na poslední chvíli odvrátil třebíčskou pohromu.

36:07
    Třebíč si dnes asi neskutečně pojistila štěstí. Puk si znovu střihl, tentokrát snad čtverylku, v brankovišti, pak Štefl v rybičce hlavičkoval a Vrdlovec z otočky faulovaný nedal!

35:32
    Vrdlovec napřáhl a skrze Sobotku vypálil na Štefla, ten se štěstím tečoval puk mimo tyče.

35:10
    Na ledě zkouší štěstí Meluzínova formace, ale Novotnému přeskočil puk do středního pásma, poprvé dnes na ledě i Michal Skoumal.

34:27
    Křetínský v dobré pozici nepřehodil padajícího obránce, když se snažil poslat kotouč na spoluhráče volného mezi kruhy.

33:50
    Fauloval Vladislav Brož a za hákování si usedl na dvě minuty na trestnou lavici.

33:50
    To je neuvěřitelný! Dámy a pánové, kotouč si hodil kozačka ve Šteflově brankovišti, před prázdnou brankou jej očesávala Hulvova hůl, ale faulovaný domácí útočník v obrovské šanci nezvýšil náskok.

33:11
    Tísněný Vrdlovec lehce sráží kotouč na Štefla, ten si situaci pohlídal. To již jsou hosté kompletní.

32:48
    Matějkova zpětná přihrávka přeskočila Holíkovi hůl a odkvačela do středního pásma.

32:20
    Matějka z kruhu pálí, Štefl v dobrém postavení vyrazil.

31:50
    Ale tlak Draků je pomíjivý jako stejně jako vedení 1:0, i když teď nabíjel Matějka Novotnému, který mezi kruhy minul!!!

31:09
    Za potlesku tribun jsou Draci v rauši! Další výpad, tentokrát ale hosté zasahují nedovoleně a pro změnu si početní výhody užijí Draci. Na dvě minuty vyloučen Eduard Kadela. Hlasatel se tu teď u toho zalkal, no snad jsem mu dobře rozuměl.

30:11
    Ověřuji si, opravdu na trestné lavici Novotný! Ale Draci v drtivém tlaku, Velecký bombou prostřelil Štefla mezi betony, ten na poslední chvíli špičkou secvakávané nohy vyráží kotouč, který se ještě olízl o tyč. Všichni svatí teď stáli u hostů.

29:20
    Ale ale, tohle by se stávat nemělo! Jakub Hulva fičel z levého křídla na Štefla, první zakončení na rameno nedal, následně z dorážky neprotlačil skrze betony, a napotřetí pak z velkého úhlu míříc pod víko míjí. Ale tohle byl kiks třebíčské defenzívy jak od žáčků.

28:51
    Draci vyhazují kotouč bekhendem do útočného pásma.

28:33
    Dvě minuty za sekání dostává domácí obránce Martin Novotný.

28:27
    Štefl spěchá na střídačku (jak by řekl Vašek Tittelbach "na trestnou lavici"), a to značí jediné, opět se bude přerušovat hra.

27:49
    Zkoušel něco obdobného, ale Štůrala se roztáhl na brankové čáře a kryje! Takže planý poplach v sále, kterým se teď nese i z Třebíče dobře známé "Tomáš! Tomáš!"

27:49
    Ostřížek v zakončení ještě při výhodě trestu nedal kličku na pravou ruku, co udělá teď?

27:49
    První opravdu velký hrubka domácích v obraně, kdy Tesařík trochu lehkovážně skákavý kotouč nesklepl a Ostřížek jel sám na brankáře, byl seknut a je z toho trestné střílení!

27:30
    Vrdlovec, Brunec a Hulva na ledě předvádí to, co umí Veleckého formace, a Horácká Slavia je v úzkých. Brunec v ideální pozici pak z otočky minul skákavý kotouč, a hosté poté vyhazují na icing.

26:13
    Na dvakrát Štůrala krotí kotouč z třebíčských hokejek. Štůrala byl dnes na dopoledním tréninku Draků jediným brankářem, kterého měl Radek Kučera k dispozici. Roman Boška totiž musel na rehabilitace, třetí muž mezi tyče Petr Misiorz pak do zaměstnání. A tak se do brankářského oblékl kustod David Benedikt a začal tak svou brankářskou kariéru.

25:30
    ...ale v pádu mu Novotný vypíchl kotouč, další obětavý zákrok domácích plejerů.

25:15
    Haas, Velecký a Červenka na ledě a Třebíč v tom případě zamknutá ve vlastním pásmu. Přesto se do brejku vydává Dočekal...

24:41
    Velmi sympatickým dojmem působí mladý David Ostřížek, který opět dokázal nabruslit do akce a nebezpečně zakončovat na Štůralovo rameno, avšak míjí. Přesto je dnes na ledě vidět a pokud si jej Třebíč udrží, tak by jí měly jeho výkony přinést užitek.

24:17
    Zakázané uvolnění Draků poté, co Sedlák v obtížné pozici a tísněn vyslal kotouč přes všechny čáry.

23:41
    Marná teď byla několikavteřinová snaha domácích vyrvat kotouč z rohu kluziště před třebíčskou branku, neuspěl Cink, Meluzín ani Holík a Slavia přechází do útoku.

22:43
    Hasit požár musel po první větší chybičce v obraně Holík, v pádu ale sebral kotouč unikajícímu Dočekalovi.

22:30
    Šumperk ve druhé třetině zatím podstatně aktivnější než Třebíč, což oceňují i fanoušci, kteří se na přípravné utkání snaží vytvořit nezvykle hlučnou atmosféru.

21:44
    Přesto dvě obrovské šance domácích! Po vyjetí zkoušel Haas Brunec překonat z mezikruží Štefla, ten vyrazil kotouč pouze do klubka těl a nakonec Červenka v další velké šanci z otočky těsně minul!

21:11
    Aktivního Hulvu obral o kotouč Pospíšil.

20:58
    Sedlák přejel modrou a požehnal Šteflově vyrážče, kotouč končí v rohu kluziště.

20:45
    Znovu hra ve středním pásmu, kotouč po řadě nepřesností mění vlastníky.

20:30
    Přece jen střelecký pokus hostů, ale končí v ochranné síti sražen o hůl jednoho z domácích hokejistů.

20:14
    Hosté se sice dostali z pásma, ale jen na chviličku ke kotouči, Draci opět na puku.

20:06
    A pojďme zase do centra hokejového dění, po šesti vteřinách druhé třetiny si ihned Štefl připisuje zákrok.

20:01

Tak Draci vedou po první třetině 1:0, ale viděli jsme více či méně vyrovnaný průběh utkání, kde každý chvilku tahal pomyslnou pilku. Domácí vyčnívali v přesilových hrách, naopak hosté v té jediné příliš kouzel nevyčarovali. Skóre tedy po první třetině lehce v domácí prospěch.

20:00

19:43
    Ještě musel Štefl zasahovat! Ale střelu do středu branky schoval do lapačky!

19:20
    Třebíč se usadila v útočném pásmu, ale nakonec to byl málem Šumperk, kdo mohl ještě zahrozit. Nastřelený kotouč se vyslal směrem před Matějku, ten nabírající rychlost ale na něj jen těsně nedosáhl.

18:55
    Velecký vleže takovými fotbalovými nůžkami vykopává kotouč do středního pásma, no škoda, že tohle nevidí čeští fotbaloví reprezentanti.

18:50
    Draci velmi pozorně a aktivně brání, po Červenkovi nedal třebíčským klid na zpracování ani Tesařík.

17:33
    Hulva vypíchl Ostřížkovu přihrávku, ale nakonec kotouč nezkrotil a nemohl tak jít do brejku.

17:05
    Hosté kompletní.

16:47
    Děsivé Holíkovo napřáhnutí sráží z kurzu směr branka Přibyl.

16:41
    Daleké nahození na Štefla končí v rukavici brankáře, budeme vhazovat po levé ruce brankáře.

16:10
    Ještě přibližně minuta přesilovky a hosté se znovu osvobozují poté, co puk maximálně ošoupal mantinel v rohu kluziště.

15:35
    Hosté se osvobozují a Křetínský zakládá útok Draků.

15:20
    Dva pokusy Draků, jeden končí na Šteflově helmě, další pak sražen někde daleko vzadu na balkoně zimního stadiónu.

14:40
    Nahození Novotného si s chutí schoval do lapačky Štefl, takže "no stress" a vhazování po levé ruce třebíčského gólmana pro dnešek zapůjčeného z Třince.

14:20
    Už se hraje v útočném pásmu domácích, tam někde v rohu u reklamy Everstar, odkud se ne a ne domácí odlepit.

13:30
    Nakonec vysoká hůl, ale to asi těžko teď hraje roli. Podstatnější je zpracování na placírku, které předvedl jeden z čárových na modré čáře a nejen že Draky vystavil do "ofsidu", hostům také seslal puk na hole.

13:05
    Je to tak, na dvě plus dvě minuty vyloučen Vilém Burian.

13:05
    Zmatek na modré útočné čáře a takový divný verdikt sudího, který ukazuje faul loktem a pak do klubka hráčů... Ošetřován je domácí Adam červenka, na trestnou by pak měl jít někdo z hostů.

12:39
    Tentokrát Třebíč hledá cestu do útoku, ale jen těžko prochází domácím obranným valem. Poslední pokus o nahození končí zakázaným uvolněním hokejistů z Vysočiny.

12:10
    Ostřížek zachytil šumperské vyhození do středního pásma, ale sklepnutý kotouč vzal do své moci Ondráček.

11:36
    Nakonec Hulva lapil puk, projel těsně za modrou a nahozením přímo na Štefla získává pro domácí tým buly v útočném pásmu.

11:32
    Marně hledají Draci cestu do útočného pásma.

10:50
    Velecký s Tesaříkem vybojovali kotouč za brankovou čárou, Velecký pak prošel těsně kolem čtyřech hráčů soupeře, ale následně se srazil s jedním z třebíčských hráčů a je po domácím útoku.

10:22
    Třebíč kompletní a takové lehké nahození Havrana na Štůralu končí v rohu kluziště, odkud Draci zahrávají na zakázané uvolnění.

09:46
    A ještě divoký závěr přesilovky, Haas dorážel na brankovišti těsně mimo!

09:37
    Rychlé přečíslení Draků, Cink nahazoval těsně vedle, Hulva se k dorážce na levé tyči nedostal, protože se ke kotouči prodral Vrdlovec a ve snaze překvapit Štefla zpoza branky nepřelstil třebíčského gólmana.

09:10
    Třebíč opět vyváží puk, zatímco šumperská souhra k zakončení nevedla.

08:38
    Puk ve středním pásmu a na holi jej vozí Holík.

08:13
    Šumperk opět rychle obsadil třebíčské defenzivní území a kombinuje kolem Štefla.

07:55
    A další vyloučení, tentokrát naprosto zřetelný faul na unikajícího Matějku a za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Roman Kadela.

07:32
    A ve žlutém hrající domácí se ujímají v přesilové hře vedení, když Tesaříkovu bombu od modré tečoval MAREK HAAS! Asistence: Jan Tesařík, Adam Červenka.

07:10
    Šumperk se usadil v útočném pásmu a vymýšlí ofenzivní akci.

06:51
    Vylučovat se bude znovu, tentokrát na straně hostů. Ti totiž praktikovali hru v šesti v poli, a tak musí na dvě minuty na trestnou lavici odsedět trest Jan Bula.

06:20
    Cink, Hulva a Vrdlovec je jeden z útoků domácích jak dnes poskládal tým Radek Kučera a právě teď Hulvovci pronikají do útočného pásma.

05:40
    Kotouč také sebrali a Holík vymýšlí ofenzivní výpad z vlastního pásma.

05:21
    Domácí kompletní a napadají slávistickou rozehrávku.

05:10
    Štůrala sbírá ze vzduchu lehké nahození, Vrdlovec by se měl za 10 vteřin vrátit na led.

05:00
    Velecký vyhazuje přímo na Štefla, Třebíč stále marně hledá v přesilovce cestu do zakončení.

04:20
    Červenka s Haasem v útočném pásmu drží kotouč a Třebíč přichází o cenné vteřinky.

03:51
    Sedlák s Ondráčkem odzbrojili třebíčské útočníky stejně pohodově jako to dokáže Pittův úsměv s fanynkami a Šumperk se osvobozuje.

03:17
    Dvě minuty dostává Daniel Vrdlovec za nedovolené bránění a Šumperk se bude dnes poprvé bránit.

03:17
    Novotného nahození míří spíše na teč, Štefl lape do lapačky a je z toho baseballovou terminologií "vyoutování" šumperského útočníka.

03:01
    Holík testuje pozornost Štefla, ten betonem v rozkleku kryje.

02:44
    Přes Cinka se do zakončení z pravého křídla tlačil Vladimír Stejskal, po Dopitově vzoru vezl kotouč na holi drženou jednou rukou, ale na Štůralu nevyzrál.

02:20
    Nejproduktivnější útok loňské druhé ligy střídal a hra se odvíjí ve středním pásmu.

01:43
    Červenka se neprotlačil do zakončení přes Lukáše Slámu, přesto Šumperk poprvé v útoku. Navíc ve složení typickém a nebezpečném: Červenka, Velecký, Haas.

01:21
    Štůralův první zákrok, poměrně lehký, vhazovat se bude po jeho pravici.

00:48
    Milan Přibyl má snad dres až po ramena v trenýrkách, vyluštit číslo na dresu je něco jako hádat sudoku, ale nakonec jsme ho odhalili. A byl to on, kdo pálil na Štůralu po nepřesné Novotného rozehrávce, ale šumperský zadák sráží kotouč na poslední chvíli do ochranné sítě.

00:33
    Novotný na puku za vlastní brankou.

00:10
    Takže Draci se Štůralou mezi tyčemi vhání kotouč do útočného pásma.

00:01

Oba týmy jsou na ledě a domácí nám navalili brouka do hlavy. V zápise je sice napsaný jako gólman Roman Boška, ale mezi tyčemi je Tomáš Štůrala. To jsou finty...

Do začátku přípravného utkání chybí pár minut, tak se podívejme na dosavadní výsledky obou klubů. Třebíč hned na úvod porazila Znojmo 3:2 (2. 8. ve Znojmě), pak ale postupně podlehla Českým Budějovicím (1:2 v Budějovicích dne 4. srpna), pak doma Jihlavě 3:4 (11. 8.) a předevčírem také doma Havlíčkovu Brodu 3:5. Šumperk ještě neprohrál, nejprve remizoval s Jastrzebie 3:3, poté porazil Oswiecim na jejich ledě 6:4, v odvetě doma vyhrál 2:1 a naposledy doma remizoval s Prostějovem 5:5.

Ledová plocha uklizena, čeká se na příchod obou mužstev. Na ledě krouží kvartet rozhodčích, dnes tedy ve dvou hlavních, a to René Hradil a Zbyněk Kubičík. Na přípravné utkání hodně netradiční.

Sestava Salith Šumperk: Boška, Misiorz - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Hartmann - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Matějka, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec.

Domácí dnes naskočí do utkání s nečekanou brankářskou dvojicí Boška - Misiorz, když Tomáš Štůrala, který chytal v minulosti v Třebíči, dostal od Radka Kučery volno. Do sestavy se však vrátili Jan Matějka a Michal Velecký, které provázela v minulých dnech nemoc, ale léčba zabrala a oba útočnici jsou již Kučerovi k dispozici.

Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Štefl, Wolf - Havran, Sobotka, Pospíšil, R. Kadela, Dietz, Brož, Sláma - V. Burian, Dočekal, Vondráček - Přibyl, Kaut, Heřman - Vítek, Ostřížek, Bartoš - Bula, Milotínský, Stejskal - E. Kadela.

Slavia přijela v zajímavém složení, s brankářskou dvojicí Štefl - Wolf, ale také s útočníky Davidem Ostřížkem či Martinem Bartošem, který byl minul týden po neúspěšných testech propuštěn v Šumperku a teď zkouší štěstí právě v Třebíči.

Vážení hokejoví fanoušci, dovolte mi, abych vás přivítal u sledování online přenosu z přípravného utkání na 1. hokejovou ligu 2011/2012. V Šumperku se dnes představí Horácká Slavia Třebíč a pro domácí se bude jednat o první konfrontaci s prvoligovým mužstvem. U sledování online přenosu vás vítá Jaroslav Svoboda, hezký den.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 8. Haas (Tesařík, Červenka), 45. Vrdlovec (Sedlák, Hulva) - 41. Vondráček (Ostřížek), 59. V. Burian (Bartoš, Vondráček)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala, Misiorz - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Hartmann - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Matějka, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Adamec, Štěpán