Nitra – K. Vary 0:0 (*17:00) | Ústí n/L – Wolfsburg 5:6 (kon.) | Trenčín – Nitra 3:0 (kon.)
Trenčín – Nitra 3:0 (kon.) | Milevsko – Jindř. Hradec 3:7 (kon.) | Vsetín – Prostějov 4:3 (kon.)
HC Slovan – Vienna Capitals 6:1 (kon.) | SHK Hodonín – Senica 2:3 (po s.n.) | Poprad – Polsko 1:2 (kon.)
Linz – K. Vary 0:0 (19:15)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:6 (2:2, 2:3, 1:1)
Grizzlys Wolfsburg
Pátek 19.08.2011, 17:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • Přípravné zápasy

Z Ústí nad Labem je to pro dnešek vše. Těším se opět příště, napočtenou. (19:42:57)

Statistiky zápasu:

Zakázaná uvolnění: 9:5 (2:1, 2:3, 5:1).

Ofsajdy: 3:5 (2:1, 0:1, 1:3).

Vyhraná vhazování: 40:39 (16:11, 7:15, 17:13).

60:00

59:12
    Lvi bez brankáře!

58:28
    Spoluhráči výzvu vyslyšeli a vyhazují na zakázané uvolnění.

58:20
    Orct si žádá o přerušení, má zlomenou hůl.

58:14
    Domácí nic nevytěžili a hosté jsou v plném počtu.

56:14
    Velká šance pro Ústí nad Labem. Sebastian Furchner (WOL) potrestán menším trestem za podražení.

Lvi právě vstřelili branku!

Zdá se, že krátká pauza Lvům prospěla a Slovan se dočkal snížení. Nikým nepokrytý MAREK LAŠ propálil Langa z levého kruhu. Asistence: David Pazourek, Zbyněk Sklenička.

Čas se nastavil na 53:24 min.

Ve Zlatopramen Areně selhala časomíra a rozhodčí Novák bude muset určit čas, od kterého se bude pokračovat ve hře.

53:38
    Wolfsburg právě vstřelil branku!

TYLER HASKINS si před Orctem opět našel gólovou pozici a z prostoru mezi kruhy pojišťuje vedení Wolfsburgu. Asistence: John Laliberte, Norman Milley.

53:20
    Wolfsburg zkušeně drží puk na hokejkách a Slovan nechtějí k ničemu pustit.

52:14

50:35
    Ofsajd Lvů, příznivci domácích si přejí vyrovnání a ženou Slovan kupředu.

50:14
    Robert Bina (WOL) následně i Roubíka zahákoval a bude nucen zamířit na trestnou lavici.

50:01
    Střelecký pokus Roubíka zblokoval Bina k hrazení.

47:38

47:20
    Pěkná souhra Holomka a Handlovského. Těm stál v cestě pouze Sloan a gólman Lang. Jmenovaní ústečtí hráči si při akci dva na jednoho vyměnili kotouč a druhý jmenovaný trefil betony přesouvajícího se Langa!

46:50
    John Laliberte mířil z bezprostřední blízkosti nad!

46:22
    Lvi si potřebují oddychnout a vyhazují na icing.

45:39
    Domácí v klidu přečkali dvojnásobné oslabení a jsou už opět v plném počtu.

44:04
    Domácí jdou do tří! Ondřej Holomek (UNL) v útočném pásmu zbytečně seknul soupeře a jeho tým bude čelit dvojnásobnému oslabení 95 sekund.

43:39
    Jindřich Kotrla (UNL) si za napadení soupeře musí odsedět dvě minuty.

42:41
    Handlovský zakončil velmi nepřesně, až laidácky. Puk mu při zakončení sjel z hole do levého rohu.

42:41
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Lvy! Handlovský, který byl při úniku faulován hráčem Wolfsburgu, jménem Blake Sloan, bude provádět samostatný nájezd.

41:14
    Po mnoha nepřesných přihrávkách obou týmů zahrávají domácí na zakázané uvolnění.

40:01
    Na vhazování úspěšnější žlutomodří.

40:01

Ve druhém dějství vidělo obecenstvo Zlatopramen Areny o gól více než v periodě první. Bohužel pro domácí fanoušky, více branek skončilo za zády Zdeňka Orcta, hájícího dnes ústecké brankoviště. Hra je nadále vyrovnaná, velkou roli v dnešnímu duelu sehrávají i přesilové hry. Třetí třetina začne přibližně v 18:41 hod.

Statistiky druhé části:

Zakázaná uvolnění: 2:3.

Ofsajdy: 0:1.

Vyhraná vhazování: 7:15.

40:00

39:42
    Hru opět přerušují čároví rozhodčí, icing Lvů.

38:27

Nádherná akce, jako z učebnice. Puk si vzájemně, při akci tři na dva, vyměnili tři hokejisté Wolfsburgu. Kotouč putoval po ose Kohl - Milley - CHRISTOPH HÖHENLEITNER, přičemž poslední jmenovaný dorážel do poloprázdné klece. Asistence: Norman Milley, Benedikt Kohl.

37:59
    Pajič s Kotrlou si vzájemně nerozuměli v útočném pásmu a z hezké akce je pouze ztracený kotouč.

36:43
    Postavení mimo hru, hosté.

36:30
    Kapitán Tyler Haskins objel Havlíčka i Kloboučka na půlce, poté spěchal sám proti Orctovi. Ten se svými betony roztáhl a americkému útočníkovi spálil jasnou gólovku!

35:49
    Icing Wolfsburgu.

35:40

34:29
    Hospelt se snažil dorážet před Orctem. Někdejší brankář Kladna byl připraven a hru přerušil.

33:40
    A je tu další trest! Ondřej Havlíček (UNL) potrestán menším trestem za podražení.

32:00
    Janu Klozovi se podařilo roztáhnout gólmana Langa. Jeho pokus mířil příliš vedle.

31:21
    Svěřenci Petra Rosola se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

30:49

Opět využitá přesilová hra! Marek Laš přihrál zpoza brankového prostoru mezi kruhy, kde stál DAVID PAZOUREK, který se v tutové šanci nemýlil. Asistence: Marek Laš.

30:30
    David Laliberte (WOL) se provinil a míří k boxu časoměřičů. Tam si odbude dvě minuty za nedovolené bránění.

27:12
    Grizzly vyhazují přes všechny čáry a čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění.

25:43

Neuběhla ani minuta a Lvi odpovídají stejnou mincí. Tomáš Rod nalezl u modré čáry nikým nehlídaného ONDŘEJE HAVLÍČKA, který z bodu pro vhazování překvapil Lukase Langa. Asistence: Tomáš Rod.

24:44

Po skrumáži před Orctem se ze čtvrté branky raduje DAVID LALIBERTE. Asistence: Norman Milley.

24:02
    Hosté v plném počtu, žlutomodří nebyli dostatečně aktivní a Wolfsburg žádnému náporu čelit nemusel.

22:02
    Tentokrát budou mít převahu na ledě Severočeši. Vincenz Mayer (WOL) vykázán na dvě minuty za držení protihráče.

21:44

Využitá přesilovka! John Laliberte se od půlící čáry rozjel proti Orctovi, nezastavili ho ani dva domácí obránci, mezi kterými v klidu projel. Akci dovršil nahrávkou k druhé tyči, kde stál připravený SEBASTIAN FURCHNER, jenž vrátil Wolfsburgu vedení. Asistence: John Laliberte, Vincenz Mayer.

21:18
    Přesilová hra pro Wolfsburg. Zbyněk Sklenička (UNL) potrestán menším trestem za držení protihráče.

20:40
    Zakázané uvolnění Wolfsburgu.

20:01
    Kotouče se po vhazování ujali hosté.

20:01

V první části se diváci ve Zlatopramen Areně dočkali čtyř branek, po dvou na každé straně. Ani jeden z týmů neměl značně navrch, nehraje se opatrný hokej, často se i vylučovalo. Druhá třetina začne přibližně v 17:51 hod.

Statistiky první části:

Zakázaná uvolnění: 2:1.

Ofsajdy: 2:1.

Vyhraná vhazování: 16:11.

20:00

19:57
    Norman Milley si nabruslil z levého rohu až před Orcta. Jen štěstí pro domácí, že forvard Wolfsburgu minul v chumlu o kousek pravou tyč.

19:10

18:40
    Hosté se osvobuzují a Lvům se nedaří vytvořit si souvislejší tlak.

17:10
    Další možnost pro domácí. Johnovi Lalibertemu (WOL) udělil rozhdodčí dvě minuty za hrubost.

16:49

Využitá přesilovka! Bek Wolfsburgu se snažil po levé straně hrazení vyhodit. Kotouč zachytil Klobouček, který naznačil, že bude střílet. Po nápřahu s pomocí teče DAVIDA LUDVÍKA zaplul puk až za Langova záda. Asistence: Jan Klobouček.

16:41
    Sudí Novák opět uděluje trest. Christoph Höhenleitner (WOL) si bude muset odsedět dvě minuty za hrubost.

16:18
    Milimetrový ofsajd brzdí Jindřicha Kotrlu při zakládání ofenzivní akce.

14:50
    Střelu, tedy spíše nahození do útočné třetiny Handlovského, Lang pouze kontroluje.

13:00
    Gureň ozkoušel pozornost Langa od hranice útočného pásma. Brankář Wolfsburgu přerušuje hru.

11:21
    Icing hostí.

11:10

Nedůraz ústeckých obránců ve vlastním brankovišti rozhoduje o druhé trefě Wolfsburgu. Puk, který se "válel" před Orctem uklidil do sítě CHRISTOPH HÖHENLEITNER. Asistence: Andre Huebscher, Nathan Paetsch.

10:46
    Ofsajd domácích.

10:10
    Zdeněk Orct Lvy zachránil! Z téměř nulového úhlu nahrával John Laliberte mezi kruhy Normanu Milleyimu. Domácí brankář však mrštnou hokejkou puk zastavil.

10:02

09:20
    Celek Grizzly Adams EHC Wolfsburg se usadil v útočném pásmu, k přímému ohrožení domácí svatyně během přesilovky ještě ale nedošlo.

08:02
    Druhá početní výhoda pro Wolfsburg. Opět za hákování je na dvě minuty vyloučen hříšník Jaroslav Roubík (UNL).

06:00

Využitá přesilovka! Nádherná souhra, o které neměli domácí beci ani zdání. John Laliberte nalezl z poloviny hřiště na modré čáře osamoceného kapitána, Američana Tylera HASKINSE, který se řítil na Orcta. Zkušeného brankáře si položil a blafákem zakončoval do odkryté branky. Asistence: John Laliberte, Nathan Paetsch.

05:45
    Slovan úspěšně odolává a vyhazuje přes všechny čáry.

04:59
    A početní výhodu si zahrají i hosté. Jaroslav Roubík (UNL) obdržel menší trest za hákování.

04:59
    Ofsajd hostů.

04:49

03:50
    Několik málo příležitostí si připravili Gureň s Pajičem. Ale ani jeden na Langa recept nenašel.

02:49
    Ústečtí budou mít k dispozici přesilovou hru. David Laliberte (WOL) bude pykat dvě minuty za hákování.

02:27

Nejprve rozjeli akci dva na jednoho Havlíček s Rodem. Když se druhý jmenovaný uchýlil ke střele, která mířila mimo, tak se již kotouče zmocnil Havlíček. Ten přihrál zpoza branky na modrou čáru JIŘÍMU SUCHÉMU, který svou dělovkou otevírá skóre dnešního střetnutí. Asistence: Ondřej Havlíček.

01:58
    Pozorný byl i Zdeněk Orct. Colin Berdsmore si na něj jedovkou z pravého kruhu nepřišel.

01:49
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem.

01:00
    Ústečtí začali velmi aktivně a usadili se v útočném pásmu. Zpoza branky hledal Sklenička Čurillu, který s pomocí teče brankáře Langa střílel jen do ochranné sítě.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

V dresu Ústeckých Lvů nalezneme nového hráče. Zkušený extraligový Jindřich Kotrla je zde na zkoušku.

V nejatraktivnějším přípravném utkání přivítají Lvi na domácím ledě vícemistra Bundesligy z Wolfsburgu. Soupeř Slovanu vedený českým trenérem Pavlem Grossem je složený z hráčů několika národností (například čtyři Američani a tři Kanaďani). Oba týmy se včera představily i venku, svěřenci Petra Rosola zajížděli do Benátek nad Jizerou, Wolfsburg zavítal na Kladno, kterému podlehl 3:2. V loňské přípravě byli v tomto duelu úspěšnější hosté, kteří porazili český protějšek 3:7.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Petrásek) - L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Klobouček, Holomek, Jiří Suchý, Kružík - Laš, Alinč, Pazourek - Čurilla, Pajič, Kotrla - Kloz, Roubík, Ludvík - Havlíček, Rod, Handlovský. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.

EHC Wolfsburg: L. Lang (Dshunussow) - Kohl, Paetsch, Sloan, Schopper, Bina, Wurm - Milley, Haskins, J. Laliberte - Furchner, Hospelt, Mayer - D. Laliberte, Davis, Höhenleitner - Huebscher, Berdsmore. Trenér: Pavel Gross.

Rozhodčí: M. Novák - Volf, Loskot.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 3. Suchý (Havlíček), 17. Ludvík (Klobouček), 26. Havlíček (Rod), 31. Pazourek (Laš), 56. Laš (Pazourek, Sklenička) - 6. Haskins (J. Laliberte, Paetsch), 12. Höhenleitner (Huebscher, Paetsch), 22. Furchner (J. Laliberte, Mayer), 25. D. Laliberte (Milley), 39. Höhenleitner (Milley, Kohl), 54. Haskins (J. Laliberte, Milley)

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Petrásek) - L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Klobouček, Holomek, Jiří Suchý, Kružík - Laš, Alinč, Pazourek - Čurilla, Pajič, Kotrla - Kloz, Roubík, Ludvík - Havlíček, Rod, Handlovský. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.
    Grizzlys Wolfsburg: L. Lang (Dshunussow) - Kohl, Paetsch, Sloan, Schopper, Bina, Wurm - Milley, Haskins, J. Laliberte - Furchner, Hospelt, Mayer - D. Laliberte, Davis, Höhenleitner - Huebscher, Berdsmore. Trenér: Pavel Gross.

Rozhodčí: M. Novák - Volf, Loskot