Jihlava – Znojmo 3:4 (po s.n.) | Třinec – Trenčín 3:4 (kon.) | SHK Hodonín – Břeclav 1:2 (kon.)
Třebíč – Šumperk 2:0 (kon.) | Litvínov – Benátky n/J 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Skalica 6:1 (kon.)
Ústí n/L – Most 9:1 (kon.) | Klášterec nO – Bílina 6:1 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 0:0 (zruš.)
Zlín – Žilina 3:1 (kon.) | Sokolov – Ostrov n/O 10:4 (kon.) | Kadaň – Chomutov 2:1 (po s.n.)
Hr. Králové – Olomouc 3:3 (kon.)
SHK Drtiči Hodonín
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Úterý 06.09.2011, 17:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

SHK Hodonín: Peksa(Šenk) - Komárek, Miklík, Salajka, Svoboda, Vlk - Hoza, Rehuš, Fiedler, Špok, Tomi, Jurásek, Popolanský, Brzobohatý, Charvát, Sajdl, Kuba, Barták, Hollý

HC Břeclav: Chvátal(Hubner) - Dora, Směřička, Rajnoha, Novák, Lysoň, čuňočka, Konečný, Nekárek, Truhlář, Kuriál, Balát, Lechner, Průdek, papp, konečný, Bolfík, Zháňal, Bartoš O., Bartoš C., Vlašič

Rozhodčí: .

Obě mužstva jsou již na ledě, za malou chvíli rozhodčí přistoupí k hvizdu ke startu zápasu.

00:01

00:01
    Po vhazování jsou u puku domácí a snaží se tvořit útočnou akci.

00:50
    Fiedler z levého mezikruží zkouší první střelu an Chvátala, ten ji bezproblémů chytá do své lapačky.,

1:41
    Špok měl blízko ke střele, když dostal přihrávku přímo před bránu, ta mu ale nesedla a nedokázal zkrotit puk.

2:10
    První vyloučení utkání, na trestnou jde břeclavský lev Bolfík na 2 minuty za vražení.

3:14
    Domácí v útočné třetině, hosté zatím zodpovědně brání a nepouští domácí k ničemu vážnějšímu.

4:10

4:35
    hosté ještě ani jednou neohrozili bránu, vždy jejich snaha končí obraně domácích.

4:43
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Jako by si to břeclavští nechávali na první střelu, domácí obránci ponechali zcela volně Lechnera, díry využil Čuňočka k přihrávce. ONDŘEJ LECHNER tak otevírá skóre utkání. Asistence: Čuňočka

5:16
    Domácí opět v pásmu před břeclavskou bránou, ale chybí střelba.

7:12
    Obrovská chyba obránce pokorného, když po kličce nechal puk za sebou, kde ho sebral od modré čekající útočník hostů, křižná přihrávka před Peksu, ovšem zakončující hráč nezpracoval puk, jinak by nejspíše neměl moc práce!

8:30
    Hra se zvolnila, oba týmy teď střídají a neženou se bezhlavě kupředu.

9:08
    ;Nahozený puk Rehuše na Chvátala, tuto zcela neškodnou střelu odrazil betony.

10:13
    Břeclav kombinuje před Peksovou bránou, každá střela ale končí blokem domácích obránců.

11:28
    Vyloučení tentokrát na domácí straně, Hollý na 2 minuty za vysokou hůl.

12:03
    Břeclav se zatím nedokáže prosadit do útočného pásma.

12:53
    Domácí vyhazují.

13:28
    Domácí v plném počtu. přečkali oslabení bez jakýchkoliv problémů.

14:00
    Nekáranec dostal puk na modrou čáru, vyslal tvrdou střelu, které nestálo absolutně nic v cestě, ale pohotový Marek Peksa vystřelil svoji lapačkou a puk na poslední chvíli zachytil.

14:58
    Bolfík pod úhlem vystřelil, ale puk byl Peksou odražen.

15:14
    Zakázané uvolnění hostů.

15:40
    Odražený puk z hole vlastního hráče, drží Peksa pevně v náručí.

15:51
    Jurásek zkusil Chvátalovu pozornost za modoru čárou.

16:43
    hra se přerušuje po přihrávce rukou.

17:01
    Hoza se protáhl po levém mantinelu, dokrožil k bráně, přihrál Hollému, ten však před bránou třefil pouze Chvátala.

17:56
    Vyloučen hostující Chvátal na 2 minuty za podražení, terst za něj odpyká Truhlář.

18:17
    Salajka od mantinelů tvrdou střelou, Chvátal vyráží.

19:14
    Domácí jsou aktivní v přesilovce, ovšem ne a ne vystřelit. Nedůsledné a nepřesné přihrávky vedou až příliš často ke ztrátám puku.

19:56

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:43.

V první třetině utkání měli oba týmy jen poskrovnu střel, domácí jsou aktivnější, hosté hrají převážně na protiútoky, nutno dodat, že oběma týmům váznou přihrávky a málokdy přihrávka skončí u svého cíle. Brankáři na obou stranách zatím nemají moc práce a mohou být v klidu.

20:01

Při vhazovýání opět´úspěšně domácí.

20:14
    Od mantinelu střílí Vlk.

20:21
    Hoza z mezikruží zkouší střelu - Chvátal je pozorný a vyráží.

22:05
    Drtiči bojují o puk za Chvátalovou bránou.

22:24
    Hosté vyhazuj z obranného pásma.

22:57
    Balát vystřelil od mantinelu na Peksu, ten s klidem vyráží.

23:04
    Zakázané uvolnení hostů.

24:18
    Další zakázané uvolnění, hra je neustále přerušována, týmy se nemůžou dostat do tempa.

24:44
    Od modré Kurial, do těla brankáře.

25:18
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Při střídání, využil volnějšího kluziště TOMÁŠ POPOLANSKÝ, nabral rychlost, projel k bráně a pohotově vypálil, Chvátal už nestačil zblokovat dráhu střely. A je vyrovnáno, popravdě, tento stav sedí k dnešnímu zápasu zatím daleko více. Asistence: Miklík

28:13
    Brejkové situace využil Truhlář a zkusil střelu z úhlu, Peksa vyráží, břeclav dále v útočném pásmu.

28:25
    odraženého puku se po souboji zmocnil Kurial, pohotově našel volného Truhláře. VÁCLAV TRUHLÁŘ tentokrát nenechal nic náhodě a do protipohybu brankáři zavěsil puk do brány.

29:28
    Týmy jakoby ožili, akci střídá akci. Tentokrát na straně domácích, Martin Hollý mohl připravit těžkou střelu Chvátalovi, před zakončením mu ovšem odskočil puk.

31:29
    Břeclav se te´d daleko častěji prosazuje v útočném pásmu, Peksa se teď musí ohánět.

31:43
    Nekuránec rychle vypálil před bránou, Peksa vyráží betony.

32:05

32:43
    Salajka od mantinelu, trefuje však jen boční síť brány.

33:05
    Další zakázané uvolnění hostí.

Oddechový čas pro hosty.

33:48
    Jurásek zkusil obloučkem překonat ležícího Chvátala, ten puk sklapl lapačkou a ukončil tak snažení drtičů před bránou.

34:04
    Kuba zkusil vystřelit z prostoru před bránou, puk se odrazil až do ochranné sítě,

34:10
    Chvátal zrušil nebezpečnou šanci Hollého.

35:08
    Pokorný od mantinelu vypálil, Chvátal vyráží a následnou dorážku dalšího drtiče neponechal náhodě a puk schoval do svých rukou.

36:33
    Drtiči se velice snaží o gól a takřka neustále sou v utočné třetině, ovšem hostující obránci je nepouští k vážnější střele, nebo útok naráží na zatím výborného Chvátala.

37:54
    Rozjetý Brzobohatý vypálil od mezikruží, ale jako obvykle, Chvátal se nenechal nachytat a svírá pevně kotouč.

38:37
    Sajdl několikrát dorážel úpřed Chvátalem, ten vždy výborně vykryl, drtiči pak ještě odražený puk několikrát vyslali k bráně, ovšem ne a ne dát gól.

38:45
    Vyloučen hpostující Chvátal na 2 minuty za podražení, trest odpyká Marek Dora.

39:04
    Drtiči kombinují před bránou, Rehuš pálí od modré a Chvátal svírá puk, bude se vhazovat před bránou.

39:25
    Vyloučen domácí Vlk a 2 minuty za hákování, když se snažil zadržet břeclavský brejk. hraje se 4na4

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:30.

Druhá třetina nabídla daleko atraktivnější hokej, hráči obou celků vypadají, jako by už věděli co hrát. Rozjetá břeclav si vyžádala timeout, po kterém však přišel několika minutový útlum, co znělo trenérovi z úst můžeme jen hádat. Domácí mají stále více střel a šancí, ale Chvátal je dnes daleko výraznější protějšek než hodonínský Peksa. Snad nás v poslední třetině čeká více střel a gólů. Poslední zápas přípravy, tak ať se borci obou celků pořádně rozehrají!

40:01

40:22
    Fielder nahodil puk na Chvátala a pak zpoza brány se pokusil o dorážku, hostující brankář chvíli nevěděl kde má puk.

40:25

41:25

41:36
    Vlašič ve středu hřiště nabral rychlost a nikím neatakéván vystřelil u brány, peksa vyrazil a odražení puk se dostal až k Průdkovi, ten naštěstí nestačil puk usměrnit na bránu, myslím že by to byl lehký gól.

42:52
    Svoboda od modré dobře mířenou střelou, Chvátal zručně natáhl ruku a puk končí v lapačce.

43:41
    Vyloučen domácí Fiedler na 2 minuty za hákování.

43:59
    Pokorný od mantinelu, Chvátal podržel puk.

44:24
    Truhlář tvrdou střelou z mezikruží, Peksa taktak yvráží ramenem, puk končí v ochranné síti.

45:05
    Bolfík u brankoviště zkusil vystřelit puk letící vy vzduchu, trefil však jen brankáře Peksu.

45:27
    Truhlář před brankovištěm, rychlá střela, šla však mimo.

45:41

46:22
    Potyčka v rohu v obranném pásmu hostí, bude se vylučovatˇ.

46:22
    Vyloučen hostující Bartoš na 2 minuty za krosček.

46:41
    Drtiči kombinují nv útočném pásmu.

47:18
    Po zmatku před Chvátalem hra přerušena a jeden z beclavských borců leží na ledě.

48:08
    Došlo k pěstnímu souboji mezi tušímTruhlářem a Komárkem, spoluhráči je od sebe nemohli odtrhnout, rozhodčí se teď radí o udělení trestů.

48:08
    Tak vyloučen je Truhlář na 2 minuty a na trestné sedí i Hoza a a hostující Papp.

48:22
    Hraje se 5na4.

Alespoň jedno pozitivum ze souboje - fanoušci obou celků se probudili a dávají o sobě vědět.

51:08

51:16
    Břeclav bv plném počtu ožila, Peksa se musí ohánět, ponechán svými obránci napospas střelám.

51:48

52:27
    Další z břeclavských na ledě, hra je kvůli němu přerušena, v pohodě odjíždí na střídačku.

52:54
    Domácí za bránou Chvátala snaží se dostat prostor k řpihrávce před bránu.

54:01
    Domácí stále tlačí, kombinace přerušil Pokorný od modré. Chvátal stále drží.

55:05
    Během 5 vteřin opět dva břeclavští hrají hokej spíše na ledě, než po ledě. Přesilovku jim to ale opět nepřinese, za pískotu odjíždí na střídačku.

55:50
    Špok pohlednou střelu před bránou vypálil, chvátal vyráží a za bránou po střetu padá k zemi jeden z břeclavských

55:58
    Opět bitka, tentokrát hostující Dora vystřelil pomstít svého spoluhráče a okamžitě napadl Hollého.
    Poslední třetina bude zřejmě dlouhá, utkání se nebezpečně vyostřilo.

55:08
    Vyloučen hostující Dora na 5+do konce za hrubost a za to samé domácí Hollý 5+do konce za hrubost.

56:39
    Domácí Vlk na ledě po střetu u brány Peksy a další přerušení hry.

56:39
    Domácí Vlk jde sedět na 10 minut za nesportovní chování.

56:57
    Zakázané uvolnění domácích.

57:48
    Domácí v útočné třetině, ještě se nevzdávají vytouženého gólu.

58:18
    Brzobohatý ujížděl svým soupeřům, ale než se dostal do útočného pásma, byl podražen soupeři.

58:21
    Vyloučen hostující Truhlář na 2 minuty az podražení.

58:54
    Komárek od modré vypálil na Chvátala, na toho se sesypala vlna dorážek, hostující brankář ale nepustí puk snadno, akce končí opět strkanicemi mezi hráči.

Oddechový čas pro domácí.

58:54
    Vyloučen hostující Bolfík za hrubost na 2 minuty a za totéž Hodonínský Brzobohatý. hraje se stále 5na 4

59:12
    Salajka od modré, parádní střela , Chvátal vyráží, dále zkoušel dorážet komárek a další, ale Chvátal podává dnes opravdu dobrý výkon.

59:46
    Opět salajka po vhazování od modré, Chvátal měl zakrytý výhled, ale rána do betonů nenechala na pochybách, že opět úspěšně pokryl bránu.

60:00

Máme za sebou poslední přípravné utkání a první jižanské derby, mezi SHK Hodonín a HC Břeclav. po vlažném úvodu a štastném gólu hostí, sme viděli druhou třetinu se zlepšením an obou stranách, ale v závěru, myslím že hráči enchali utkání zbytečně klesnout k častým šarvátkám namísto hokeje, jakoby již vyhlíželi základní část a nedalo jim to klidu. Vyzdvihl bych také výkon hostujícícho brankáře Jaroslava Chvátala, který musel krýt o mnoho více střel, než jeho hodonínský protějšek. (19:22:14)

Josef Bárta

Branky a nahrávky: 26. Popolanský (Miklík) - 5. Lechner (Čunočka), 29. Truhlář (Kurial )

SHK Drtiči Hodonín: Peksa(Šenk) - Komárek, Miklík, Salajka, Svoboda, Vlk - Hoza, Rehuš, Fiedler, Špok, Tomi, Jurásek, Popolanský, Brzobohatý, Charvát, Sajdl, Kuba, Barták, Hollý
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Chvátal(Hubner) - Dora, Směřička, Rajnoha, Novák, Lysoň, čuňočka, Konečný, Nekárek, Truhlář, Kuriál, Balát, Lechner, Průdek, papp, konečný, Bolfík, Zháňal, Bartoš O., Bartoš C., Vlašič