Dukla Praha – Příbram 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Plzeň 0:0 (kon.)
2:1 (1:1)
FK Příbram
Pátek 23.09.2011, 18:00 • Juliska, Praha 6 - Dejvice • Gambrinus liga

Celkové statistiky dnešního zápasu:

Fauly: 18:13. Střely na branku: 12:4. Střely mimo branku: 13:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:0.
    (19:55:02)

Pražská Dukla vítězí těsně 2:1, nutno však podotknout, že zaslouženě. Hráči ve žlutých dresech navíc hráli více jak šedesát minut proti oslabenému soupeři, neboť byl vyloučen střídající Ricka. O branky vítězů se postarali Vorel s Hanouskem, jediný střelecký úspěch hostí zaznamenal Wágnera. Oba týmy jednou nastřelily brankovou konstrukci, Dukla navíc celou plejádu gólových šancí neproměnila. S konstatováním, že Dukla se dostává na jednobodový dostřel Příbrami, se s vámi s přáním hezkého zbytku večera z Julisky loučí Tomáš Nejedlo.

90+2
    Ještě jeden roh hostí, který však Rada prodloužil do bezpečí a sudí Královec naposledy duje do své píšťalky...

90+1
    Ještě je tu střídání domácích. Odchází Tomáš Berger a na posledních několik vteřin si zahraje Miroslav Markovič.

90
    Pavel Královec nastavuje utkání o dvě minuty.

90
    Vrzal sebral míč do své moci a odkopává ho daleko od branky.

89
    Lietava se ocitl v ofsajdovém postavení, všichni hráči hostí nastěhováni na útočné polovině.

88
    Pavel Královec se nyní neúmyslně stal dvanáctým hráčem domácích, když uhýbal míči, ale přesně přihrál Lietavovi, který ale centroval nepřesně.

88
    Autové vhazování hostí nakonec stáhli na své kopačky Pražané a míří dopředu.

86
    Příbrami už nezbývá mnoho času, Dukla však dobře brání.

85
    Zahrál ho Berger, k několikanásobné střele se dostal Svatonský. Ani jednou však Hruška zasahovat nemusel.

84
    Hanousek vybojoval na dvojici protihráčů rohový kop.

83
    Příbram naposledy střídá. Odešel Martin Šlapák a přišel Marius Papšys.

82
    Nyní to však přehnal Jan Vorel a za svůj ostrý skluz dostává žlutou kartu.

81
    Dukla se nezatahuje do obranné ulity, aby také ano. Vždyť hraje proti deseti hráčům soupeře.

80
    Abych se přiznal, ani nevím, kolikátou gólovku dnes už neproměnil Ivan Lietava. Další jeho ránu z dobré pozici vyráží Hruška opět nohou!

79
    Druhé střídání Dukly. Petra Malého nahrazuje Miroslav Podrazký.

77
    Hra ve středu hřiště, ještě není nic rozhodnuto.

76
    Příbram podnikla brejk a málem z toho byla vyrovnávací branka. Po zmatku před Radou nakonec vystřelil Martin Šlapák a orazítkoval tyč domácí branky!

75
    Také domácí dostávají svou první žlutou kartu, konkrétně ji obdržel Ivan Lietava.

74
    Signál domácích a následné nepřesné zakončení Bergera. To byl výsledek standardky po Valentově faulu.

73
    Robert Valenta po dvou minutách pobytu na hrací ploše nedovoleně zastavil jednoho z domácích hráčů a dostává žlutou kartu.

72
    Marešův trestný kop se stal velmi snadnou kořistí brankáře Rady.

71
    Druhé střídání na hostující straně. Odchází Tomáš Pilík a přichází Robert Valenta.

70
    Lietava postupoval spolu se Svatonským v "hokejovém" brejku na jediného obránce. Slovenský forvard to zkusil sám, Hruška opět podržel výborným zákrokem Příbramské.

69
    Opět Vrzal na hranici ofsajdu. Tentokrát v něm nestál, ale Hruška vyběhl však a obránci Dukly balón z nohy doslova ukradl.

68
    Teď se za ní dostal Vrzal, jenže byl v ofsajdové pozici.

67
    Domácí kombinují, ale přes obranu se nemohou dostat.

66
    Dukla si nyní vzájemně nerozuměla v rozehrávce a do útoku tak míří soupeř.

64
    Svatonský se zřejmě zalekl toho, že byl za obranou sám a ze své dobré pozice nic nevytěžil.

63
    Pleško faulován napadajícím Svatonským, přesto míč získala Dukla a Malého střela šla vedle.

61
    Hra se nyní ponkěkud sklidnila, Příbram napadá soupeřovu rozehrávku.

59
    Slovenskému útočníkovi Ivanu Lietavovi dnes zřejmě není přáno. Jeho skvělou hlavičku vyškrábl ještě lepším zákrokem na rohový kop brankář Hruška. Teď příbramský brankář svůj tým velmi výrazně podržel..

58
    Další šance Ivana Lietavy. Na hranici vápna si udělal prostor ke střele, ale Hruška opět prokázal skvělý reflex!

58
    Celek od Litavky z rohového kopu nic nevytěžil, míč má ve své moci Rada.

57
    První roh hostí před Pilíkem "zařídil" domácí Vorel.

56
    Rada musel ze své branky, aby před dotírající Wágnerem včas zasáhl.

54
    Výborný pas Malého do vápna sebral Lietavovi z hlavy brankář Aleš Hruška.

53
    Střídající Svatonský natáhl k prudké střele, Hruška reflexivně nohou vyráží.

52
    Dnešní utkání na Julisce sleduje 1858 diváků.

51
    Stoper Švejdík dostal hlavou míč do branky, gólu ovšem zabránil zdvihnutý praporek pomezního Wilczeka - ofsajd.

50
    Další faul Dukly na útočné polovině hrací plochy.

49
    Svatonský si pomohl vůči Matěji Štochlovi útočným faulem.

48
    Dukla právě vstřelila branku!
    Velmi dobrý vstup domácích do druhého poločasu, MAREK HANOUSEK si na vápně zpracoval centrovaný míč a ranou pod břevno vrátil Dukle vedení.

47
    Švejdík se provinil faulem, je pískáno a domácí stoper musí rychle nazpět.

46
    Hned po patnácti vteřinách hry ve druhé půli je tu premiérový roh. Zahraje ho Dukla.

46
    Domácí do druhé půle vystřídali. V kabině zůstal Jan Pázler a místo něj si zahraje Jan Svatonský.

46

Statistiky po prvním poločase:

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

První poločas nabídl velmi zajímavou podívanou a také celkem dost šancí, z drtivé většiny na straně Dukly. První branku vstřelil Vorel po standardní situaci. Důležitým momentem bylo vyloučení střídající Ricky, ale také vyrovnávací branka Wágnera z 39. minuty. Několik šancí ještě Pražané zahodili, v závěru poločasu navíc Malý oskarovou střelou napálil tyč.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45
    Další gólovka Pražanů. Petr Malý parádně napálil míč z dobrých dvaceti metrů, Hruška se pouze ohlédl, kterak míč orazítkoval pravou tyč jeho branky! Parádní fotbalový moment!

45
    Pázlerova střela nadělala Hruškovi nečekané problémy, příbramský kapitán míč nadvakrát zkrotil.

44
    Hezkou útočnou akci předvedli domácí, opět po pravé straně pronikl Hašek, Pázlerovi opět chybělo několik kroků, aby ohrozil Hrušku.

42
    Faul Dukly na polovině hrací plochy, rozehrávají hosté.

40
    Dukla mohla odpovědět tím nejlepším možným způsobem, tedy gólem. Ivan Lietava si svým typickým důrazem udělal prostor, z malého vápna ale v tutové šanci míjí levou tyč!

39
    Příbram právě vstřelila branku!
    Hosté v deseti mužích na hřišti srovnávají gólový účet zápasu. Přihrávka z pravé strany se dostala k volnému TOMÁŠI WÁGNEROVI, jenž bez problémů překonává Filipa Radu.

38
    Marešovi v bezprostřední blízkosti Radovy branky scházelo přesné zpracování.

37
    Vrzalovu střelu z uctivé vzdálenosti Hruška jen zkontroloval, šla totiž vedle jeho branky.

36
    Domácí i nadále útočí, další jejich ofenzivní choutky zastavili hosté odkopnutím míče do autu.

35
    Bergerovi nyní scházely zhruba dva kroky, aby v penaltovém prostoru naprosto sám mohl střílet na Hrušku.

34
    Ivan Lietava natáhl z velké vzdálenosti, jeho střele chyběla přesnost.

34
    Wágner si počkal na faul Hanouska, Příbramští však s útokem naložili prachbídně.

32
    Další valící se útok domácího celku odhlavičkovali pozorní obránci Příbrami.

31
    Koukalovu střelu Rada jen zkontroloval, mířila totiž nad jeho bránu.

30
    Tomáš Berger měl na kopačce zvýšení stavu, ze strany šel nikým netísněn sám, Hruškovu pravou tyč těsně minul!

29
    Domácí takticky zastavili rozvíjející se útok Středočechů.

27
    Okamžik, který může být jedním z klíčových momentů dnešního zápasu. Lietava šel sám na branku, zezadu ho držel Pavel Ricka a dostává od sudího Královce rovnou červenou kartu! Střídající Ricka byl tak na hřišti pouze dvanáct minut...

26
    Když už se však hosté dostali dopředu, zabrzdila je píšťalka sudího Královce, který zbystřil útočný faul Wágnera.

26
    Přes zahuštěný prostor ve středu hřiště se příbramští nedokázali dostat.

24
    Další příbramskáý střela směrem na Radu, tentokrát šla vysoko nad jeho branku.

23
    Příbram zahrozila z protiútoku, Marešova přízemní střela zhruba o dva metry minula pravou Hruškovu tyč.

22
    Další práce pro obranu hostí. Berger opět posílal míč z pravé strany hřiště, před Pázlerem v poslední možný okamžik zasáhl Matěj Štochl.

21
    Hašek se vymanil ze sevření dvou hráčů soupeře, Berger ihned centroval do vápna, ale příbramští zadáci dokázali míč odvrátit.

20
    Zdeněk Koukal napřáhl z velké dálky, Radu jeho střela nemohla překvapit.

18
    Dukla mohla navýšit skóre. Berger se zbavil protihráče, našel na malém vápně zcela volného Jana Pázlera, který trestuhodně vysoko přestřeluje Hruškovu branku.

16
    Petr Malý zahrál trestný kop do příbramského vápna, kde se k hlavičce dostal JAN VOREL a Hruška na jeho pokus k levé tyči nedokázal zareagovat.

15
    Do hry dnes už nezasáhne zraněný Lukáš Hejda, kterého nahrazuje Pavel Ricka.

15
    Vrzal na útočném výletě faulován a Příbram bude střídat.

13
    Pokračuje se ve hře, míč vhodili do hřiště hosté.

12
    Na hřišti se v nefotbalové pozici objevil jeden z hráčů Příbrami. Povoláni jsou lékaři příbramského týmu a posléze také nosítka.

10
    Také Příbram předvedla pohlednou akci. Matěj Štochl naběhl po pravé straně na centr, poslal míč do vápna, kde však Rada sebral míč Martinu Šlapákovi doslova z hlavy.

9
    Wágner fauloval přes mezi oběma střídačkami a je sudím Královcem slovně napomínán.

8
    Hašek dostal hezký balón přesně do běhu, na jeho centr Pázler nedoskočil.

7
    Nyní už pas za obranu Lietava dostal, stál ale v ofsajdové pozici.

6
    Berger se efektně zbavil protihráče, avšak Pázler nabíhajícího Lietavu nenašel.

5
    Příbramští si pomohli faulem, ale Dukla se přes obranný val neprosadila.

4
    Koukal faluoval Hanouska. Domácí rychle rozehráli, ale střela Malého postrádala přesnost i razanci.

3
    Krejčí sice hasil další útok prudkým odkopem do autu, ale bylo to s tečí, a tak budou vhazovat hosté.

2
    Pázler táhl balón středem hřiště, přihrávku na volného Lietavu na poslední chvíli zastavili příbramští zadáci.

1
    Krejčí faulován napadajícím Hanouskem, u míče zůstává Příbram.

1

FK Dukla Praha: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Berger, Lietava, Pázler.

1. FK Příbram: Hruška - M. Štochl, Krejčík, Hejda, Pleško - Mareš, Koukal, Tarczal, T. Pilík - Wágner, Šlapák.

Rozhodčí: Pavel Královec (Domažlice) - Miroslav Zlámal (Plzeň), Martin Wilczek (Havířov).

Čtvrtý rozhodčí: Tomáš Kovařík (Praha).

Delegát FAČR: Jiří Stiegler (Strakonice).

Technický delegát: Ing. Josef Kroh (Praha).

Příbramští si v rámci 7. kola připsali na domácím trávníku velmi cenné tři body, protože dokázali porazit ambiciózní Mladou Boleslav 2:0. Rozhodnuto bylo již po sedmnácti minutách hry, kdy oba góly utkání zajistili domácí Tomáš Pilík a Lukáš Hejda, který je jediným hráčem Příbrami v karetním ohrožení.

Dukla v minulém kole uhrála plichtu v Edenu, kde se v malém pražském derby střetla s místní Slavií. Před televizními kamerami diváci branku nedividěli, zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0 a spokojenější tak byli hosté z Dejvic.

Hezký páteční podvečer z pražské Julisky, duelem mezi domácí FK Duklou Praha a týmem 1. FK Příbram bude odstartováno 8. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže - Gambrinus ligy. V Dejvicích se střetnou dva celky, které se zatím pohybují v klidných vodách prvoligové tabulky. Zejména Příbram, které náleží 7. příčka, je prozatím příjemným překvapením úvodu ligy. Pod trenérem Vavruškou totiž předvádí pohledný útočný fotbal, což Příbramským vyneslo už dvanáct bodů. Pražané mají bodů o čtyři méně a po sedmi odehraných zápasech jsou jedenáctí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.