Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po s.n.) | Kladno – Slavia 1:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 3:2 (po s.n.)
Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:5 (kon.)
HC Sparta Praha
3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 04.10.2011, 18:30 • Tesla Arena, Praha - Holešovice • Tipsport extraliga

59:38
    Ještě jedno vyloučení. Žálčík vyloučen za hákování.

45:57
    První přesilová hra je u konce, ale vzápětí přichází další. Varští špatně střídali, na trestnou lavici jede odpykattrest za příliš mnoho hráčů na ledě Marek Bartánus. Sparta už musí skórovat.

43:38
    Vyloučen další exsparťan Michal Gulaši. Krosček znamená dvouminutovou přesilovou hru pro Spartu

35:36
    Nyní nás patrně čeká větší hokejové vzrušení, než v předchozích několika minutách. Na trestnou lavici se odebral Adam Lapšanský. Finální rozsudek: dvě minuty za hákování.

30:30
    Teď se však Pražané o vyrovnanou hru připravují sami. Podle rozhodčích špatně střídali. Na trestnou lavici pomalým krokem odjíždí Lapšanský. Provinění: Příliš mnoho hráčů na ledě.

28:20
    Sparťané se však musí probudit z euforie. Podobně vyrovnali i první domácí utkání s Libercem, nakonec však stejně prohráli 2:3. Nyní je vyloučen Philipp za podražení. Domácí se budou bránit ve čtyřech.

25:39
    A hned budou mít domácí příležitost k vyrovnání. Bartánus, bývalý hráč Sparty, odchází na dvě minuty za hákování.

23:58
    Michal Broš sice nicmoc nevymyslel, vykoledoval si však alespoň faul. Pavel Kuběna za velmi nápadný háček oslabí své mužstvo.

13:31
    Hosté mají nyní šanci svůj náskok ještě navýšit. Za zdržování hry je vyloučen brankář Pöpperle. Trest za něj odpykává Ton.

9:50
    Teď to však s agresivitou jeden ze zelenobílých přehnal. Za vysokou hůl odchází pykat Kupec.

7:00
    Početní výhodu si nyní vyzkouší i Energetici. Za držení si půjde na dvě minuty odpočinout domácí útočník Yorick Treille.

4:52
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. David Mocek vyloučen za nedovolené bránění.

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 26. Pacovský (Sersen, Milam), 28. Tenkrát (Ton), 50. Rachůnek T. (Treille Y.) - 2. Dej (Melenovský), 14. Kumstát (Pech), 38. Kumstát (Pech, Nosek), 40. Kumstát (Pech), 60. Kumstát (Nosek)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) – Sersen, Kasík, Kučný, Milam, Hanzlík, Phjlipp, Veselý – Rachůnek I. Broš (C), Pacovský - Ton, Bližňák, Tenkrát - Treille Y. Foster, Lapšanský, Přibyl, Žálčík, Rachůnek T., - Luňák.Trenéři: Josef Jandač, Richard Žemlička a Patrik Martinec.
    HC Energie Karlovy Vary: Benda (od 33. Závorka) - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Mocek - Kumstát, Pech, Košťál - Skladaný, Melenovský, Dej - Zaťovič, Skuhravý, Bartánus - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Kis, Pouzar