Chomutov – Liberec 4:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:5 (kon.)
Třinec – Znojmo 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (po s.n.)
Sparta – Jihlava 3:2 (po pr.) | Pardubice – HC Kladno 5:7 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:1 (po s.n.)

Kometa právě vstřelila branku!

Jako poslední jel LUKÁŠ HNILIČKA, který jel zleva a přízemní ranou procedil puk k pravé tyčce Rozuma. Kotouč se nakonec zastavil pár centimetrů za brankovou čárou.

I on mířil na vyrážečku, jenomže úspěšně.

Zlínský Kristián Kučera naopak trefil skulinku mezi betony Zelenky.

53:57
    Maša zatáhl puk před Rozuma, kde vznikla solidní mela, ve které se však nejlépe zorientoval jeden ze zlínských hráčů a dostal puk do bezpečí.

50:28
    Jakub Novák zároveň s hvizdem rozhodčího klepl Rozuma přes beton a byť se okamžitě omluvil je vyloučen na dvě minuty za sekání.

44:59
    Přesilovka Brna bude pokračovat. Vyloučen je za podražení Zábojník. Po sekundové přesilovce 5 na 3 tedy bude následovat další klasická početní výhoda.

42:40
    Zlín právě vstřelil branku!

Domácí gólman Zelenka v tom nechtěl nechat Rozuma samotného a udělal úplně stejnou chybu jako on. TADEÁŠ KUNDERA v oslabení vyvezl puk a u modré čáry vypálil. Nenápadná střela proklouzla podpaždím brněnského gólmana a je vyrovnáno. Bez asistence.

41:58
    Po Jankovičově pasu mohl skórovat do prázdné branky Káňa. Špatně však zpracoval puk.

40:24
    Po zvláštním odrazu puku byl před Rozumem úplně sám Křivohlávek, který však nestačil zareagovat a kotouč netrefil.

Druhá třetina skončila faulem autora jediné zlínské branky Tomáše Fořta, který zezadu krosčekoval Jana Wasserbauera a dostává trest na pět minut plus do konce utkání.

38:48

Netypická přesilovková branka dostává Kometu do vedení. Zlínští vyhodili a jeli střídat, čehož využila trojice Křivohlávek, Zbořil a JAKUB NOVÁK, která pěknou kombinací dostala kotouč mezi kruhy na posledního jmenovaného, který ránou nad lapačku obrací skóre. Asistence: Adam Zbořil, Jan Křivohlávek.

38:18
    Adam zbořil pokusem z mezikruží těsně minul levou tyč branky Rozuma.

37:51
    Tadeáš Kundera (ZLN) - 2 minuty za faul loktem.

35:44

Do této chvíle bezchybný Kevin Rozum udělal strašnou chybu a Kometa vyrovnává. ONDŘEJ DLAPA jel na střídačku a jen nahodil puk směrem k Rozumovi, který si jej asi ramenem srazil za brankovou čáru. Asistence: Adam Zbořil.

31:01
    Tři na jednoho nyní jeli hráči Zlína. Valentova přihrávka na Kunderu letěla asi dvacet centimetrů nad ledem, Kundera ji sice dokázal sklepnout ale mimo tři tyče.

29:09
    Hnilička mohl po Koukalové ráně dorážet puk do prázdné branky, z otočky však kotouč netrefil.

27:26
    Kometa se snažila o rychlou odpověď a po Novákově ráně se strhla mela před Rozumem. Vyloučeni budou hostující Pavel Sedláček a Tadeáš Kundera a domácí Adam Zbořil. Všichni dostali dvě minuty za hrubost a Kometa bude hrát dvě minuty přesilovku.

27:06

Berani otevírají skóre zápasu. Po levé straně ujel domácím bekům produktivní TOMÁŠ FOŘT a mohutně napřáhl několik metrů před Zelenkou. Ten se pouze ohlédl za pukem, který skončil v pravé šibenici jeho branky. Asistence: Zdeněk Sadil.

26:08
    Jan Káňa se vymotal zpoza branky a trefil levou tyč branky Zlína.

24:12
    Kvůli špatnému střídání Brna se sám před Zelenkou zjevil Sedláček, který o pár centimetrů minul branku.

21:15
    Jan Káňa si z pravého křídla sjel až těsně před Rozuma ale mezi betony puk neprostrčil. Následně se ještě snažil kotouč vyšťourat Wasserbauer, ani on úspěch neslavil.

12:12
    Jankovič ukázal sebevědomí získané v extralize mužů. Suše si obhodil Halodu a jel sám na Rozuma. Avšak jeho bekhendovou kličku zlínský gólman vystihl.

11:20
    Po Kunderově ráně vznikla mlýnice v brankovišti Brna, ve kterém puk skotačil velmi blízko brankové čáry. Nikdo ze Zlínských jej však trefit nedokázal.

5:28
    Adam Zbořil se teď dostal do dvou výborných šancí. V obou případech byl však úspěšnější Rozum.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 36. Dlapa (Zbořil), 39. Novák (Zbořil , Křivohlávek), 65. Hnilička - 28. Fořt (Sadil), 43. Kundera

HC Kometa Brno: Zelenka (Barus) - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Dittrich, Bilčík (C) - Fusek, Wasserbauer, Hnilička, Křivohlávek, Boček, Kozák, Jankovič, Zbořil, Fúzik, Novák, Maša, Káňa
    Berani Zlín: Rozum (Zavadil) - Pelc, Janota, Valenta, Buchta, Strojil, Sadil, Zábojník (C) - Kundera, Fořt, Kovařík, Haloda, Merta, Janeba, Popelka, Burša,Doležálek, Kučera

Rozhodčí: Volf - Pospíšil, Dřínovský