Liberec – HC Litvínov 0:7 (kon.) | Jihlava – Slavia 6:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:4 (kon.)
Znojmo – Vítkovice 1:10 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:2 (kon.) | Zlín – Třinec 5:1 (kon.)
Motor ČB – Kladno 6:4 (kon.) | Pardubice – Sparta 4:5 (po s.n.) | Plzeň – Chomutov 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
HC Kometa Brno
Sobota 29.10.2011, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (14:15:53)

Takže Kometa si nakonec přece jen vzala zpět své vedení, a nakonec vyhrála v Olomouci 4:3.

60:00

58:58
    Domácí hrají bez brankáře!

57:09
    Kometa právě vstřelila branku!
    BRANISLAV JANKOVIČ bude zřejmě spasitelem brněnských hokejistů! Po zaváhání domácího Šaura se Jankovič trefil střelou zápěstím z pozice mezi kruhy! Asistence: Jakub Fusek.

55:09
    BRANISLAV JANKOVIČ využívá početní výhody, když dorazil do Lukášovy klece šanci Křivohlávka! Asistence: Jan Křivohlávek, Roman Jurák.

53:12
    Smetana je na ledě, Olomouc tedy ve čtyřech.

52:44
    Hosté jsou kompletní, začíná jim jejich krátká přesilovka pěti proti třem.

51:49
    A aby těch vyloučených nebylo málo, čtyřminutový trest za vysokou hůl dostal Jakub Voznica (OLO).

51:12
    Tomáš Smetana (OLO) ale kazí svým podražením přesilovou hru Mory.

50:44
    Dvě minuty plus osobní test dostal ta úder do oblasti hlavy a krku Ondřej Dlapa (KOM). Menší trest za něho odsedí Jakub Fusek.

49:32

49:14
    Brno je ve čtyřech, domácí se i přes několik vyložených šancí nedočkali čtvrté trefy.

47:32
    A nepříjemné chvilky budou zřejmě čekat na hosty! Tomáš Dittrich byl potrestán dvěmi minutami za podražení!

47:14
    Za krosček si menší trest bude muset odpykat Ondřej Dlapa (KOM).

44:45
    Heža unikal sám na Zelenku, hostující gólman však podržel své mužstvo!

43:52
    Oba týmy si nyní vzájemně vyměnily puk, aby mohly vystřídat.

41:58
    Hanáci jsou kompletní.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:42.

Olomouc v prostřední dvacetiminutovce třemi brankami otočila nepříznivý stav, přestože několik minut předtím hrála dvojnásobné oslabení. Kometa se ale dokázala dotáhnout na rozdíl jedné trefy, takže i díky velké hostující aktivitě nás čeká zajímavé poslední dějství.

40:00

39:58
    Za hákování odjíždí na trestnou Dominik Brandýs (OLO).

37:51
    Obléhání olomoucké svatyně hokejisty Komety bylo zbržděno postavením jednoho z brněnských hráčů v brankovišti.

36:48

34:48
    Za podražení dostal dvě minuty Dominik Brandýs (OLO).

34:14
    Hosté se svým tlakem snaží o vyrovnání, avšak zatím jsou neúspěšní.

32:39
    Vysoké napadání Novotného rozhodilo hostující rozehrávku tak moc, že Brněnští vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.

30:05
    Oddechový čas pro hosty!

30:41
    Ale hosté se přece jen v přesilovce také prosazují! Bekhendem trefil prosto v šibenici VLASTIMIL BILČÍK! Asistence: Adam Šidák, Jan Káňa.

30:05
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zaváhání brněnské defenzivy využil Machala. Ten ještě předložil touš JAKUBU LEHEČKOVI, který tváří v tvář Zelenkovi rozvlnil síť v brněnské svatyni! Asistence: Patrik Machala.

29:27
    Olomouc je ve čtyřech.

29:20
    Domácí půjdou na chvíli do tří. Oldřich Heža byl vyloučen za hákování.

27:27
    Marek Sedlář (OLO) byl odeslán na trestnou za sekání.

25:11
    Tresty Jankoviče a Jergla skončily, oba hráči musí však počkat, až se přeruší hra.

24:52
    Po dlouhé dvojnásobné početní nevýhodě Kohouti skvěle obrací skóre ve svůj prospěch! Střela TOMÁŠE SMETANY švihem zaletěla až za Zelenku! Bez asistence.

24:03
    V chumlu před brněnskou klecí plácl bekhendem do kotouče MARTIN DUFEK, který svou střelou srovnává! Asistence: Jakub Voznica.

23:11
    Branislav Jankovič (KOM) a Jiří Jergl (OLO) dostávájí dvě minuty za hrubost. Bude se pokračovat v pěti na obou stranách.

22:38
    Hanáci jsou už kompletní.

22:35
    Mora dobře ubránila dlouhé dvojnásobné oslabení, Machala už smí vjet na led.

21:42
    Machalův trest skončil, ale Olomouc musí stále hrát ve třech.

20:47

20:38
    Dvouminutový trest za podražení si odsedí Oldřich Heža (OLO).

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:51.

Kometa úvodní část jasně ovládala, Olomouc se předvedla jen několika menšími výpady. V závěru pak u boxu časoměřičů nepřiměřeně atakoval jednoho z brněnských hokejistů Škůrek, který za svůj tvrdý zákrok dostal kromě pěti minut i trest do konce utkání. Nanštěstí odjel hostující hráč na střídačku sám, takže by nemusel mít vážnější úraz.

20:00

19:42
    Olomouc ale půjde do tří! Patrik Machala vyinkasoval dvě minuty za krosček.

18:47
    Jiří Kozák (KOM) ale kvůli hákování také oslabuje svůj celek. Dvě minuty se tedy bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

17:35
    Pět minut plus osobní trest do konce zápas dostal David Škůrek (OLO) za vražení. Pětiminutový trest odpyká Petr Brada.

15:03
    Brno je v pěti.

14:20
    Kometa zatím nemá problém s vyhazováním puků z obranného pásma.

13:03
    Za sekání byl vyloučen Ondřej Dlapa (KOM).

10:59
    Domácí jsou kompletní.

9:55
    Brno sice kombinovalo v olomoucké obranné třetině, avšak nevyslalo na Lukáše žádnou zajímavější střelu. Mora se tak osvobozuje.

8:59
    David Škůrek (OLO) byl poslán na trestnou za podražení.

7:22
    Dvořák z rohu kluziště nasměroval svou přihrávku mezi kruhy, odkud kotouč dopravil do domácí klece JAN PODEŠVA! Asistence: Patrik Novák, Jiří Kozák.

5:37
    Velká šance hostů kteří jeli, i když trochu pod tlakem, v přečíslení dvou proti nikomu! Jankovič těsně před olomouckou svatyní přihrál ještě Wasserabeurovi, který však trefil jen tyč!

5:02
    Kometa se nyní hnala do útočné třetiny, přestože to kvůli signalizovanému ofsajdu neměla povoleno. Rozhodčí je tak nakonec vykázal do jejich obranného pásma.

3:01

2:33
    Brněnští se dobře brání, Hanáci se nedokáží dlouho zdržet v útočném pásmu.

1:01
    Jan Křivohlávek (KOM) obdržel dvouminutový trest za sekání.

00:01

HC Olomouc: Lukáš (Dusík) – Škůrek, Schejbal, Číp, Brandýs D., Hes J., Novotný, Šaur, Jergl J., Voznica, Brada, Smetana, Vondra, Bartoš, Dufek, Miczek, Lehečka, Machala, Heža O., Sedlář.

HC Kometa Brno: Klimeš (Zelenka) – Šidák, Fusek, Wasserbauer, Dujsík, Peslar, Křivohlávek, Koukal, Dlapa, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Podešva, Novák J., Buhaj, Káňa, Dittrich, Bilčík.

Rozhodčí: Obadal – Kašík, Wesley.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 25. Dufek (Voznica), 25. Smetana, 31. Lehečka (Machala) - 8. Podešva (Novák P., Kozák), 31. Bilčík (Šidák, Káňa.), 56. Jankovič (Křivohlávek, Jurák), 58. Jankovič (Fusek)

HC Olomouc: Lukáš (Dusík) – Škůrek, Schejbal, Brandýs D., Dufek, Jergl J., Šaur, Vondra – Hes J., Novotný, Voznica, Brada, Smetana, Bartoš, Miczek, Lehečka, Machala, Heža O., Sedlář, Číp.
    HC Kometa Brno: Zelenka (Klimeš) – Šidák, Fusek, Wasserbauer, Dujsík, Peslar, Křivohlávek, Koukal, Dlapa, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Podešva, Novák J., Buhaj, Káňa, Dittrich, Bilčík.

Rozhodčí: Obadal – Kašík, Wesley