Třinec – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 3:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 3:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:3 (5:1, 0:1, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 01.11.2011, 17:00Tipsport extraliga

Zápas nakonec nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát po jedenácti minutách první třetiny. Byl to tedy právě vlažný vstup hostů do utkání, kdy si nechali nasázet pět branek a pak již těžko dotahovali. Třinec tak poměrně hladce zdolal svého soka ze severu Čech a připisuje si tři body. Z Třince se pro dnešek loučíme a přejeme hezký zbytek dne. (19:33:23)

Střely na branku ve třetí třetině: 9:13.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Valent 9 - Vojtek 12.

60:00

59:00
    Boleslav již rezignovala, Třinec si kráčí pro tři body.

58:00
    Zápas se již dohrává, v hledišti se objevují pokusy o mexickou vlnu.

56:41
    Třinec právě vstřelil branku!
    Boleslavští ztratili hned při první pokusu o prúnik kotouč, čímž se stalo, že na jediného hostujícího zadáka jeli tři třinečtí hráči. Tím, kdo dopravil kotouč do prázdné brány byl MARTIN ADAMSKÝ. Asistence: Jan Peterek, Josef Hrabal.

56:24
    Boleslav se vrhá do hry v šesti bez brankáře.

56:24
    Boleslav si vybírá timeout. Vhazovat se bude před Vojtkem.

56:24
    Utkání sleduje 3298 diváků.

56:14
    Kohn s Klimentou se dostali do přečíslení, ale situaci vůbec nevyřešili dobře. Těžit z toho mohli hosté, ale jejich brejk skončil v náruči vděčného Vojtka.

54:29
    Blíží se závěr zápasu a Boleslav stále nevymyslela způsob, jak se alespoň usadit v pásmu, nyní se musí bránit útoku domácích.

53:38
    Richter na modré nezachytil puk a Oceláři tak přisli o pásmo.

53:01
    Domácí kombinují za brankou. Když už se kotouč dostal před ní, tak zaúřadoval Valent a přerušil hru.

52:16
    Kurz na bod pro Boleslav tímto okamžikem vysoce stoupá. Mozík totiž vystřelil puk mimo hřiště a jde si za to posedět na trestnou lavici po dobu dvou minut. To už bude pro hosty velmi těžké.

51:45
    Boleslav s kotoučem na holích, ale ve středním pásmu.

50:34
    Orsava se obráčel okolo Valentovy klecel, ale puk mu utekl z hole.

49:50
    Zakázané uvolnění Třince. Je vidět, že domácí se již snaží především o udržení dvoubrankového náskoku, Boleslav má posledních deset minut na vyrovnání.

Tomáš Vacho

Branky a nahrávky: 4. Květoň (Peterek, Zíb), 8. Adamský (Kohn, Davison), 9. Orsava (Ostřížek), 10. Peterek (Kohn, Adamský), 11. McGregor (Polanský), 57. Adamský (Peterek, Hrabal) - 19. Rýgl (Výborný, Mikulík), 27. Bahenský (Cetkovský, Mozík), 42. Svačina (Vrbata)

HC Oceláři Třinec: Vojtek (Francouz) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Kania, Davison, Cartelli - McGregor, Bonk, Květoň - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Rufer, Orsava, Ostřížek
    BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Beňovič, Drábek, Chaloupka, Soukup, Mozík, Žabka, Rýgl - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Svačina, Vrbata, Demel - Goertzen, Stieler, Tomas - Bahenský, Jiránek, Cetkovský - Soukup, Frolík

Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer