Warriors Brno – Olomouc 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:4 (kon.)
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 03.11.2011, 17:10 • ZS Brno-Úvoz • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné listopadové odpoledne z hokejové haly v Brně na ulici Úvoz. V utkání 12. kola Extraligy mladšího dorostu skupiny východ se dnes utká domácí Warrior, který okupuje 7. místo tabulky a hostující Olomoucí, jež se sluní na 3. místě. V minulém kole ani jeden z týmů nedokázal bodovat. Hanáci prohráli 4:7 doma s Vítkovicemi, brněnští neuspěli po výsledku 4:1 v Havířově a utrpěli tak 3. prohru v řadě. Oba týmy tak mají co napravovat.

Hráči se teprve pomalu trousí na předzápasové rozbruslení, utkání začne přibližně v 17:10.

00:01

0:50
    První slibná přílžitost pro domácí, Petr Panáček však v tísni minul, poté co si puk přehazoval z bekhendu na forhend.

2:25
    V úvodu jsou aktivnější domácí, nejdená se však o drtivý tlak.

3:19
    Jan Dufek v obrovské příležitosti, jel sám na branku, jeho blafák však zneškodnil Sroka, stejně jako následnou dorážku.

3:58
    Zakázané uvolnění domácích.

6:45
    Opět v šanci Dufek! Postupoval sám z pravé strany na Sroku, ale ten byl proti jeho střele po ledě pozorný.

7:08
    Vyloučen hráč hostí Tomáš Šoustal na 2 minuty za podražení.

7:50
    Síly na ledě se vyrovnají po zbytečném faulu Lukáše Denka, který ve snaze udržet kotouč v útočném pásmu zahákoval soupeřova obránce.

8:50
    Hosté se osmělili k sympatické akci. Rašner se protáhl okolo domácích beků a předložil Kropáčovi, kterému však kotouč sjel v nadějné pozici z čepele.

9:08

9:50

10:38
    Dominik Hohl ve slibné příležitosti mezi kruhy, ale jeho střela byla žalostně slabá.

11:54
    Po střele domácího Mandáta se vhazuje po levci Sroky.

13:10
    Krásnou stahovačkou se uvolnil hostující Medek, ale Sasínek mu dobře zmenšil střelecký úhel.

14:22
    Domácí kapitán Lukáš Denk je podruhé vyloučen, tentokrát za faul kolenem za brankou soupeře.

14:48
    Hostující Rašner vybídl T. Šoustala střílenou přihrávkou od pravého mantinelu, ale jeho teč si na Sasínka nepřišla.

16:33
    Hosté svírají brněnskou čtveřici v pásmu...

16:25

16:57
    Zakázané uvolnění vrácí hru před Sasínka.

17:28
    Laxní rozehrávkou domácí beci Haman s Hohlem nabídli dobrou příežitost hostujícímu Kropáčovi. Doprostřed branky však Sasínek góly obyčejně nedostává.

19:07
    Po přesilové hře jsou hosté stále při chuti a domácí beci se mají co ohánět.

20:00

V první třetině se hrál spíše opatrný hokej, domácí hráči byli o něco aktivnější, Olomouc se probrala až v jejím závěru.

Zásahy brankářů v 1. třetině: Sasínek 9, Sroka 9.

Druhá třetina začne v 17:51.

20:01

20:20
    Hosté hned v úvodu druhé třetiny zatopili po kotlem a tečovanou střelu Hese vyrážel Sasínek jen s obtížemi.

21:04
    Domáci budou hrát přesilovou hru. Jiří Horák podrazil Dominika Hohla.

21:50
    A síly na ledě se vyrovnají. Domáci se ne a ne usadit v útočném pásmu, z čehož resultoval rychlý brejk a situaci hasil podražením Patrik Lidák.

22:05
    Kropáč ve dvou dobrých příležitostech, ale Sasínek je pozorný.

23:05

23:50

25:10
    Střelu domácího Davida Sedláčka zblokoval v leže Kropáč, který je evidentně tahounem nejen hostující ofenzivy.

26:18
    Nyní to však Kropáč s důrazem přehnal, doslova sroloval domácího Hohla, který se dlouho sbíral z ledu. 2 minuty za napadení.

27:11
    Hosté jsou však aktivní i ve čtyřech a nepouští vůbec brněnské hráče do své třetiny, naopak sami se osmělují k útočným výpadům.

28:25
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Nejprve si zavařil Sasínek, když dlouho váhal s rozehrávkou a musel rychle na zem. Potvrdilo se však známé pravidlo nedáš dostaneš a po rychlém přenesení hry se řítil sám na Sroku LUKÁŠ DENK, který si jej vychutnal bekhendovým blafákem.
    Asistence: Liridon Dupljaku.

31:38
    Olomoucké jakoby obdržená branka ještě více nabudila a ženou se za vyrovnáním.

34:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAN KROPÁČ prošel domácí obranou jako nůž máslem a s ledovým klidem poslal přes clonícího obránce puk mezi nohy domácího brankáře.
    Asistence: Jiří Horák.

35:39
    Dobrá střela brněnského Dufka, Srokova lapačka vša byla na místě.

36:18
    Hosté budou hrát přesilovou hru. Hákováním se provinil Adam Hussein, který hasil propadnutí hráčů ve středním pásmu.

36:51
    Hosté stříli ze všech stran, střely létají vedle, jedna se však odrazila před Kropáče na něhož zívala prázdná branku. Z ničeho nic se však zjevil Sasínek a sebral Kropáčovi jistý gól.

38:08
    Opět šance hostů Aleš Rašner se proháčkoval až před Sasínka, ale nedokázal svůj blafák dotáhnout.

38:18

39:43
    17 sekund před koncem třetiny se po zakázaném uvolnění vhazuje po levici Sasínka.

39:52
    Další icing domácích. 8 sekund do konce.

40:00

V úvodu třetiny byli aktivnější hosté, kteří také kapánek přitvrdili. Z první střely na branku v této části hry, se však radovali domácí. Zasloužené vyrovnání pak přišlo od nejaktivnějšího hráče hostů Kropáče.

Zásahy brankářů v 2. třetině: Sasínek 6, Sroka 5.

Další třetina začne přibližně v 18:38.

40:01

41:01
    Po kolmé přihrávce Mandáta se Polák dostal do slibné střelecké pozice, ale trefil jen boční konstrukci.

42:15
    Zakázané uvolnění hostů.

43:02
    Lukáš Denk vyzkoušel pozornost Sroku střelu pes obránce z vrcholu kruhů.

44:04
    Po kuriózní situaci kdy puk padal z velké výšky do brankoviště Olomouce si dvě minuty za přehnaný důraz vysloužil Tomáš Polák.

46:05

47:35
    Petr Panáček v obrovské příležitosti, když mu mezi kruhy nahrál soupeřův obránce. Puk doslova poskakoval po tyčích a zádech brankáře, ale nakonec měl Sroka štěstí a situaci zažehnal.

50:06
    Jan Dufek trochu se štěstím strhává vedení na stranu domácích. Vybruslil od levého mantinelu mezi kruhy, při prvním pokusu o střelu mu puk sjel, ale vzápětí přes houštinu těl prostřelil do protipohybu brankáře.
    Asistence: Petr Panáček.

50:21
    V dobré příležitosti Liridon Dupljaku, ale pouze doprostřed.

51:17
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Jan Kropáč vyloučen za hrubost.

51:35
    Velká příežitost hostů na vyrovnání. Matěj Pavlovský se proháčkoval až do samostatného úniku, ale Sasínkův beton byl rychlejší než myšlenka a ruce hostujícího štírka.

53:17

53:45
    Z obou stran vidíme velice důraznou hru do těla.

55:21
    Dominik Hohl ztratil v souboji stabiltu a následně i rukavici a hůl. Během toho, co si sbíral svoje věci, se hosté dostali do šance, kterou však Jiří Horák neproměnil.

55:37
    Mela po závaru před domácí brankou.

57:02
    Ofsajd po přihrávce z obranného pásma vrací hru zpět před Sasínka. Vhazovat se bude po jeho levici.

57:02
    Oddechový čas pro hosty.

57:40
    Domácí útočníci se snaží udržet puk daleko od branky a schýtávají několik tvrdých zákroků u hrazení na hranici faulu. Rozhodčí zůstává ledově klidný, což se nedá říct o domácí střídačce.

58:22
    Oddechový čas pro domácí.

58:56
    Olomouc odvolala brankáře a hraje s šesti hráči.

59:15
    Puku se zmocnil domácí Hohl, ale netrefil přes celé hřiště prázdnou branku. Zakázané uvolnění.

59:49
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Za držení hole je vyloučen hostující hráč Tomáš Šoustal.

60:00

Domácí ve vyrovnaném utkání doslova vydřeli 3 body.

Zásahy brankářů v 3. třetině: Sasínek 6, Sroka 5.

Přeji Vám hezký zbytek večera. (19:13:36)

Magdalena Malá

Branky a nahrávky: 29. Lukáš Denk (Liridon Dupljaku), 51. Jan Dufek (Petr Panáček) - 35. Jan Kropáč (Jiří Horák)

HCM Warriors Brno: Sasínek (Růžička) - Haman, Dupljaku, Nohel, Sedláček, Mandát, Polák, Vágner, Hussein, Denk (C), Lejska, Sabol, Dufek (A), Lidák, Hohl (A), Lainka, Dobiáš, Panáček
    HC Olomouc: Sroka (Pospíšil) – Kropáč (A), Malý, Štefka, Heža, Beutl, Hes, Krejčiřík, Hrabica, Škoda, Dittrich, Rašner, Klvaňa, Horák R. (C), Pavlovský, Šoustal T. (A), Horák J, Medek, Sázel, Přibylová

Rozhodčí: Coufal - Kohoutek, Procházka