Slovensko – Švýcarsko 2:1 (kon.) | Slovensko – Švýcarsko 2:1 (kon.) | USA – Německo 1:3 (kon.)
USA
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Německo
sk Neděle 13.11.2011, 17:15 • Olympiahalle Munich • Německý pohár

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:15.

Úvodné zostavy:

USA: Curry (Holt) - Klubertanz, Wagner, Hutchinson, Meyer, Wozniewski, Dehner, Salcido, Lash - Tallackson, Clarke, Stastny - Collins, Schremp, Little - Elkins, Werner, Ross - Somma, Sertich

Nemecko: Aus den Birken (Reimer) - Reul, Fisher, Kohl, Hordler, Lavallee, Goc, Schubert, Petermann - Wolf, Hospelt, Rankel - Flaake, King, Danner - Mauer, Greilinger, Hagger - Reimer, Pietta, Gogulla

Rozhodca: Aumueller (Ger), Massy (Sui) - Hauber (Ger), Kretschner (Ger).

Američania získali doteraz len 1 bod za prehru po nájazdoch so Švajčiarmi. Tréner Američanov Don Waddell teda nemôže byť spokojný. Domáci sa veru tiež nepredviedli v najlepšom. Zbabraná 1. tretina síce znamenala v prvom zápase vedenie Švajčiarov po prvej časti zápasu najtesnejším rozdielom, no mužstvo sa vzchopilo a zápas nakoniec vyhralo v pomere 4:2. V 2. zápase boli domáci prikrátki na našich hokejistov, keď prehrali dokonca trojgólovým rozdielom. Víťazom Nemeckého pohára teda sú jednoznačne Slováci, o ostatných priečkach sa rozhodne práve v tomto zápase.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:55
    Američania sa inheď usadili v útočnej tretine, po vyhodení puku obrancom Nemecka sa znova tlačia dopredu.

2:27
    Nemci odpovedajú na aktivitu hostí rýchlym korčulovaním a tvrdými súbojmi pri mantinely.

3:26
    Hrá sa zo strany na stranu, predsalen prevahu v držaní puku majú hokejisti USA.

4:01
    Klubertanz si posunul vlastnú bránku, hra teda musí byť prerušená.

4:45
    Nemci zvyšujú aktivitu, Curry musel zasahovať po strele z ľavého kruhu.

5:30
    Súboj pri mantinely za bránkou Birkena vyhrávajú domáci, no nerozumeli si v rozohrávke a posielajú puk cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie Nemecka znamená vhadzovanie pred Birkenom.

7:09
    Stále sa hrá zväčša v obrannom pásme Nemecka. Hostia dobre kombinujú pred Birkenom no nedostali sa k zakončeniu.

7:40
    Fanúšikovia Nemecka sa napriek nepriaznivemú priebehu hry bavia v hľadisku.

7:44
    Domáci hráč Wolf je vylúčený za hákovanie, budeme vidieť prvú presilovú hru hostí.

8:48
    Nemci sa oslobodzujú, vyhadzujú puk po krátkom kombinovaní USA pred Birkenom.

9:51
    Domáci sa dostali v oslabení k ohrozeniu bránky Curryho, no strela Dehnera bola nepresná. Domáci celok v plnom počte.

10:35
    Znova nepresná rozohrávka v podaní Nemecka, znova zakázané uvoľnenie.

12:00
    Nemci sa nevedia dostať do pásma, ich hra teda spočíva len v protiútokoch resp. v súbojoch pri mantineloch.

12:20
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich, Hager je vylúčený za nedovolené bránenie.

14:00
    Američania zovreli svojho súpera v ich obrannom pásme, dobre kombinovali pred Birkenom. K strele sa napokon dostali, no tú vytesnil mimo brány domáci obranca tečom.

14:20
    Domáci v plnom počte.

15:30
    K ohrozeniu bránky Curryho došlo teraz len zo stredu ľadovej plochy, to len potrvdzuje fakt, že Nemci majú problémy s prechodom do pásma.

16:15
    Traja hráči Nemecka v úniku, Reimer strieľa no Curry vynikajúco zasahuje a vytláča puk z priestoru bránky.

17:46
    Hra pokračuje v réžii USA. Hráči hostí hrozia pred Birkenom, domáci hokejisti puky len vyhadzujú takže sa hostia môžu sústrediť na útok.

18:33
    Nemecko dalo gól! Parádna odpoveď na útoky hostí v podaní HOSPELTA. Ten viedol puk od stredu, dostal sa pred Corryho a strelou z ľavého ruhu k ľavej tičke otvára skóre tohto stretnutia. Asistencia : Rankel.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Nemecko potvrdilo charakter skúseného tímu, len také tímy dokážu aj v nepriaznivo vyvíjajúcich sa stretnutiach skórovať. Domácim sa to podarilo v závere prvej časti hry, keď Hospelt vynikajúco napriahol z ľavého kruhu, Corry teda prehral súboj 1 na 1 a do začiatku 2. časti bude mať teda čo počúvať od svojho trénera. Avšak pravdepodobne sa bude tréner hostí Waddell v šatni zaoberať hlavne zatiaľ neúspešnými útokmi svojho tímu.

Ďalšia tretina začne približne o 18:03.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:42
    Vhadzovanie v útočnom pásme domácich. Nemci sa poučili z prvej tretiny a tú druhú začali lepšie.

22:38
    Flankee a Collins bojujú o puk pri mantinely blízko pri bráne Birkena, domáci hráč vzišiel z toho súboja ako víťaz, získava puk.

24:36
    Nemci dokázali pohroziť pred Currym, Američania však predviedli parádny protiútok a Birken musel zasahovať.

26:01
    Američania zakladajú útok od svojej bránky. V strednom pásme ho však strácajú a tak musia začať odznova.

26:36
    Meyer dostáva 2 minúty za hákovanie.

27:38
    Nemci dobre kombinujú pred Corrym, no k presnejšej strele sa stále nevedia dostať.

28:37
    Hostia v plnom počte.

29:29
    Hra sa vyrovnáva, Američania už nemajú prevahu v držaní puku.

31:30
    Žiadnu vážnejšiu šancu sme v priebehu posledných 2 minút nevideli. Američania znova zakladajú útok z vlastnej obrannej tretiny, v strednom pásme ho strácajú a útočník domácich strieľa nepresne.

32:42
    Hráči sa síce snažia, aj tak nevedia vymyslieť súvislejšiu akciu, útoky oboch tímov sa trápia. Naopak obrany týchto mužstiev hrajú dnes vynikajúco.

32:38
    Hostia si zahrajú ďalšiu presilovú hru, domáci hráč totiž predvádza nedovolený zákrok.

33:22
    Obraz hry sa nemení, v presilovke hostí to teraz vyzerá ako v prvej tretine. Hostia sa snažia, no nevedia vystreliť presnejšiu strelu, Nemci pritom dobre bránia a nemajú problém sa oslobodiť.

34:22
    Ďalšie vylúčenie domácich, bude sa hrať 5 na 3.

34:42
    Domáci so štyrmi hráčmi.

36:21
    Hostia v plnom počte. Ďalšia nevyužitá presilová hra hostí.

38:59
    Američania pôsobia dojdom absolútnej nezohratosti, v strednom pásme sa im teraz podarilo stratiť puk, Nemci však nevyužili svoju šancu a strieľajú len do obrancu USA.

39:27
    Lash sa pokúsil dostať puk strelou pomedzi betóny Birkena do bránky, ten však dobre zareagoval a má ho vo svojej moci.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Nič dôležité sa v druhej tretine nestalo. Domáci zatiaľ bez problémov bránia najtesnejšie vedenie 1:0. Avšak ako to už býva, jeden gól im na víťazstvo nemusí stačiť. Hostia sa budú s príchodom záverečného hvizdu rozhodcu určite viac a viac snažiť, uvidíme ako to všetko zvládne obrana Nemecka.

Ďalšia tretina začne približne o 18:46

40:01
    Začala tretia tretina.

40:34
    Wolf je vylúčený za podrazenie.

41:31
    Snaha Američanov v presilovej hre rastie, obrana Nemecka sa však aj tak oslobodzuje.

41:58
    USA dalo gól! LASH vysiela strelu zápästím, keď pred nimi boli dvaja hráči, Birken nič nevidel, puk skončil v pravom hornom rohu bránky. Asistencie : Wozniewski, Holt.

44:09
    Američania stále tlačia svojho súpera, Nemci ostávajú zaskočení.

45:30
    Podpriemerný hokej sa stále hrá v réžii hostí, Nemci sa občas dostanú do svojej útočnej tretiny, no ich strely nemajú presnosť.

48:46
    Nemci sa na chvíľu vzchopili a zatlačili svojho súpera, hra je prerušená a Nemci sa vracajú do svojej obrannej tretiny.

49:10
    Z nej sa ale vynikajúco dostali do útoku a už točia svojho súpera pred Currym. O pár seúnd sa situácia otočila a Američania sú pred Birkenom.

49:41
    Hra sa zrýchľuje, hrá sa ale hlavne pri mantineloch. Hutchinson po jednom zo súbojov pri mantinely je vylúčený a Nemci si zahrajú presilovú hru.

50:47
    Curry musel zasahovať, pred bránkou ešte dobiedzal Hult, obrana hostí si svoju prácu spravila dobre a vytlačila Hulta z bránkoviska.

51:14
    Meyer je vylúčený za nedovolené bránenie. Hrá sa 5 na 3.

52:09
    Nemecko dalo gól! WOLF sa dostal k puku, z pravého kruhu prihrával pred bránku, obranca hostí bol v pokľaku a nechtiac zmenil smer puku. Ten sa tým pádom dostal presne medzi betóny Corryho a Nemci vedú 2:1.

53:47
    Američania tak doplatili na svoju neefektivitu vo svojom útočnom pásme. Stále si nevedia vytvárať vážnejšie šance, pritom prechod do pásma im nerobí žiadne problémy.

54:55
    Hostia zakladajú útok z vlastnej obrannej tretiny, dostávajú sa cez stredné pásmo. V predu si však znova hráči hostí nerozumeli a čiarový rozhodca píska postavenie mimo hry.

56:43
    Nepresnú rozohrávku Birkena Američania nepotrestali. Puk zachytil hráč hostí za bránkou, no nebol schopný prihrať na hokejky svojich spoluhráčov.

57:30
    Little strieľa nenápadne spoza dvoch obrancov domáceho celku, Birken je však pozorný, chytá jeho pokus.

58:30
    Prihrávku spoza bránky a následnu strelu zlikvidoval Birken, tím domácich je teraz odmenený potleskom od svojich fanúšikov.

58:58
    Nemecko dalo gól! KINK posiela puk do prázdnej bránky a potvrdzuje tak víťazstvo svojho tímu. Asistencia : Kohl.

60:00

Nemci víťazia v záverečnom zápase Nemeckého pohára, získavajú tri body a umiestňujú sa na 2. mieste. Američania prekvapujúco získavajú len jeden bod na tomto turnaji a tým pádom obsadia konečné 4. miesto. Švajčiari sú teda tretí. Na tomto turnaji sa predviedli hlavne mladí slovenskí hráči, veď pozvánku do reprezentácie odmietlo viac ako 15 hráčov, farby svojej krajiny tak hájili menej skúsení, mladí hráči. Tí to však zvládli vynikajúco, obsadili 1. miesto v tabuľke, pričom porazili všetkých súperov. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (19:26:11)

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 42. Lash (Wozniewski, Holt) - 19. Hospelt (Rankel), 53. Wolf, 59. Kink (Kohl)

Německo: Aus den Birken (Reimer) - Reul, Fisher, Kohl, Hordler, Lavallee, Goc, Schubert, Petermann - Wolf, Hospelt, Rankel - Flaake, King, Danner - Mauer, Greilinger, Hagger - Reimer, Pietta, Gogulla

Rozhodčí: Aumueller (Ger), Massy (Sui) - Hauber (Ger), Kretschner (Ger)