Sparta Rotterdam – FC Eindhoven 2:2 (kon.)
2:2 (1:1)
FC Eindhoven
Pátek 25.11.2011, 20:00 • Het Kasteel • Nizozemská 2. liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den. Vítejte u sledování duelu z Jupiler League, 2. nizozemské ligy, v němž se střetne domácí Sparta Rotterdam s FC Eindhovenem. Zápasem Vás bude provádět dnešní komentátor Tomáš Reiner.

Sparta Rotterdam: Dantschoter - Slinjgard, Veldmate, Luirink, Kras - De Roon, Bruinier, Nieuwendaal - John, Bokila, Bel Hassani. Střídající hráči: Kortsmit, Bentem, Varela, Overtoom, Schmeltz, Veldmate, Bilate

FC Eindhoven: Swinkels - Tahapary, Lucius, Rossen, Vanbelle - Van Son, Van Boekel, Pennings - Waalkens, Makiavala, Koc. Střídající hráči: Zaari, Zweegers, Paridaans, Vermeer, Kantelberg, Van Kruijssen, Van Simpsen

Rozhodčí: R. Bekebrede.

Na stadionu Het Kasteel se dnes střetne osmá Sparta Rotterdam s druhým FC Eindhovenem, kterému se v letošní sezóně zatím skvěle daří, a to venku i doma.

FC Eindhoven je favoritem dnešního zápasu. Jeho bilance z venkovních zápasu je 5 výher, 1 remíza a pouze jedna prohra. Oproti tomu bilance Sparty z domácích zápasu je 6 výher, 2 remízy a 4 prohry.

Bilance z posledních pěti zápasů: Sparta Rotterdam vyhrála 4 zápasy a v posledním pátém prohrála, zatímco FC Eindhoven má na svém kontě 5 vítězství v řadě a dnes si bude chtít dojít pro šesté.

1

4
    Běží čtvrtá minuta zápasu, žádná vážnější šance však zatím k vidění nebyla.

7
    Oba týmy nastoupily v útočném rozestavení 4-3-3, zatím nebyl ale vidět ani jeden rohový kop, na tož potom šance.

10
    Sparta Rotterdam nastoupila v bílo červených pruhovaných dresech, zatímco FC Eindhoven tmavě modrou kombinaci dresů. Sdělili bychom Vám podstatnější údaje, jenže hra se odehrává převážně ve středu hřiště.

13
    Útočná akce Sparty Rotterdam skončila, když jeden z domácích hráčů nedokázal udržet míč na hrací ploše. Hosté rozehrávali od brány.

14
    Hosté kombinují na své polovině hřiště a rozjíždí postupnou útočnou akci.

15
    Kombinace hostů ale skončila nepřesnou přihrávku. Sparta se dostala opět k míči.

17
    Van Son posílal zprava centr do šestnáctky, ten se mu však hrubě nepovedl.

18
    Sparta Rotterdam zahrávala vůbec první roh zápasu, pro který si došel bez problémů Swinkels.

19
    Lucius zastavil skvělým obranným zákrokem útočnou snahu domácích a mohl založit rychlý protiútok. Ten však zastavila jeho nepřesná rozehrávka.

20
    Domácí vybojovali další rohový kop, jenže se dopustili útočného faulu na brankáře.

21
    ROHOVÉ KOPY: Sparta Rotterdam 2 - FC Eindhoven 0

22
    Jeden z hostujících hráčů posílal nebezpečnou přihrávku na přední tyč, tu však zastavila pozorná domácí obrana.

24
    Bel Hassani posílal do šestnáctky velmi dobrý centr, jenže ani jeden z domácích hráčů na něj nedosáhl, a tak Swinkels mohl rozehrávat od brány.

25
    Oba brankáři zatím nemuseli zasahovat proti nějaké nebezpečné střely. "Více práce" měl zatím hostující brankář Swinkels, který musel zatím stáhnout ze vzduchu jediný rohový kop domácích.

27
    První nebezpečná šance domácích! Bokila hlavičkoval zpoza šestnáctky těsně mimo.

28
    FC Eindhoven právě vstřelil branku!
    JENS VAN SON využil parádního centru do pokutového území a z voleje zamířil přesně k tyči. Parádní a přesné umístění!

32
    FC Eindhoven využil prakticky svou první příležitost, zatímco brankář Dantschoter pustil za svá záda hned první střelu.

34
    FC Eindhoven mohl jít do dvoubrankového vedení, domácí ale zachránil skvělý zákrok Dantschotera.

35
    Sparta Rotterdam právě vstřelila branku!
    BOKILA vyrovnal na 1:1! Útočník Sparty si zpracoval míč na prsa, poté ho udržel proti dvěma soupeřům a přízemní střelou vyrovnal dosavadní skóre zápasu.

38
    Hráči obou celků byli potrestání kartónkem žluté barvy.

42
    Na zemi polehává jeden z hostujících hráčů, hra se na nějakou dobu zastaví.

43
    Hráč FC Eindhovenu je v pořádku a Sparta Rotterdam může rozehrát rohový kop...

44
    ...domácí se dostali k zakončení. Hlavička Bel Hassaniho však skončila mimo.

45
    Jeremy Bokila vybojoval další rohový kop pro domácí celek.

45
    Hosté se však ubránili.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.

Po prvním poločase hraje Sparta Rotterdam s FC Eindhovenem nerozhodně 1:1. Hosty poslal do vedení ve 28. minutě přesným volejem po centru Van Son, na jehož gól dokázal odpovědět deset minut před koncem prvního poločasu Jeremy Bokila.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:05 .

Vše je připraveno k začátku druhého poločasu.

46

47
    Druhý poločas rozehráli hostující hráči FC Eindhovenu.

48
    FC Eindhoven zahrával volný přímý kop. Van Son mířil přesně k tyči, jeho střelu však dokázal Dantschoter lapit.

51
    Na hřišti se začíná přiostřovat. Během úvodních minut druhého poločasu už leželi na hrací ploše delší dobu dva hráči.

52
    Tahapary fauloval a domácí dostali výhodu standardní situace. FC Eindhoven se však ubránil.

53
    Pennings poslal přesný centr na Bokilu, jehož následná hlavička skončila těsně nad břevnem.

54
    Boekel byl potrestán žlutou kartou.

55
    JEROME BOKILA otočil vývoj zápasu, když dorazil míč po střele svého spoluhráče do odkryté brány.

58
    Waalkens předvedl na pravé straně tzv. koloběžku a poté přihrál do šestnáctky Makiavalovi, jehož střela skočila těsně nad. Hosté byli blízko vyrovnání.

59
    Veldmate se vydal na útočný výlet, pronikl dovnitř šestnáctky a poté vypálil a jeho střela rozvlnila boční síť.

61
    ŽLUTÉ KARTY: Sparta Rotterdam 1 - FC Eindhoven 2

62
    Další výpad domácích zastavila tentokrát pozorná obrana.

63
    Hosté se dopustili faulu. Sparta bude zahrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice.

64
    Domácí mohli z volného přímého kopu ohrozit bránu soupeře, jenže se dopustili útočného faulu. FC Eindhoven se ubránil.

66
    Slinjgard vybojoval míč pro Bokilu, který vypálil tvrdě na přední tyč. Swinkels dokázal jeho střelu vyrazit. K dorážce se následně dostal Bel Hassani, jehož hlavička skončila na horní síti.

68
    Bokila uviděl žlutou kartu.

70
    Další žlutá karta, tentokrát ji uviděl domácí útočník John.

72
    John se dostal do šance. Jeho střelu ale zlikvidoval pozorný Swinkels.

72
    FC Eindhoven odpověděl na útok Sparty, hostům se ale Dantschotera nepodařilo překonat. Domácí brankář předvedl velmi dobrý zákrok.

75
    Do konce zápasu zbývá 15 minut a FC Eindhoven se snaží vyrovnat, jenže domácí zatím brání skvěle.

76
    Hosté dostali výhodu volného přímého kopu, jejich následný pokus ale skončil vysoko, opravdu vysoko nad.

78
    Bokila mohl vstřelit hattrick, jenže ho včas zastavila hostující obrana.

79
    Nebezpečný Bokila znovu v šanci! Střela útočníka Sparty Rotterdam zpoza šestnáctky tenkrát směřovala tentokrát doprostřed brány, kde byl připravený Swinkels.

81
    Hráči FC Eindhoven se dožadovali odpískání penalty nebo alespoň přímého kopu, jenže marně.

82
    Další útočnou snahu hostů o vyrovnání zastavila ruka jednoho z hráčů. Sparta zahrávala standardní situaci.

84
    Na hřišti se nyní strhla potyčka po jednom z faulů domácí Sparty Rotterdam.

86
    Bokila se snažil vybojovat rohový kop. Marně.

87
    Oba týmy sáhly ke střídání.

88
    Bokila odvedl v souboji skvělou práci a vybojoval rohový kop.

89
    Za potlesku domácích fanoušků odešel střídat Bokila, který je jednoznačně mužem dnešního zápasu.

90
    VANBELLE srovnal několik vteřin před koncem zápasu na 2:2! Domácí brankář Dantschoter se dopustil obrovské chyby, kterou hosté dokázali potrestat.

90+5
    Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut, v nichž už se nic nestalo.

FC Eindhoven vyhrával nad domácí Spartou Rotterdam zásluhou gólu Van Sona z 28. minuty. Domácí však dokázali zápas díky dvěma brankám Bokily otočit. V závěru zápasu ale přišla neuvěřitelná chyba domácího brankáře Dantschotera, kterou potrestal Vanbelle a vyrovnal na konečných 2:2.

Dnešní zápas skončil. S konstatováním, že Sparta Rotterdam remizovala s FC Eindhovenem 2:2, se s Vámi loučí dnešní komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (21:56:11)