Letňany – Pardubice 3:4 (po s.n.) | HC Kladno – K. Vary 1:4 (kon.) | Chomutov – Plzeň 3:4 (kon.)
Slavia – PZ Kladno 5:1 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.) | Zlín – Třinec 4:5 (kon.)
Vítkovice – Havířov 8:3 (kon.) | Olomouc – Vsetín 3:6 (kon.) | Motor ČB – Liberec 5:4 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Písek – Hr. Králové 7:3 (kon.)
po s.n.
HC Letci Letňany
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 01.12.2011, 13:00 • Ice Arena Letňany • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pardubičtí se dnes budou na ledě Letců pokoušet prolomit třízápasovou šňůru porážek, které navíc všechny utrpěli v domácím prostředí. Podaří se jim to?

HC Letci Letňany: Švihálek (Horák) - Brejcha, Šír, Hes, Uhlíř, Nebeský, Štosek, Ječný, Kraus, Rulf, Kaplan, Chvátal, Jenček, Arnošt, Homolka, Vacek, Litera, Neuman. Trenér: Moravec.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Veselý (Stibůrek) - Divecký, Kalous, Chvojka, Polák, Veselý J., Kysela, Moravec, Žilák, Fridrich, Zelinger, Bureš, Pilný, Petira, Schneider, Havel, Řezníček, Kracík. Trenér: Seidl.

00:01

0:28
    V prvním útočném pokusu byli hosté, jejich snažení však zmařil ofsajd.

1:15
    Kuriózní situce, ve středním pásmu se srazili dva hráči Pardubic, pro domácí z toho však nevzešla žádná příležitost.

3:24
    Brejcha si pěkně najel k modré čáře a zkoušel to střelou přes obránce, hostující góman toho moc neviděl, ale puk šel naštěstí pro něj těsně vedle branky.

4:10
    Pokus Chvojky od mantinelu byl zblokován domácí obranou.

4:48
    Homolka dostal pěknou přihrávku od mantinelu a jeho střela skončila s přispěním gólmana Pardubic na tyči!

5:30
    Řezníček se zkoušel prosmýknout odvážně středem obrany Letců, ale puk mu utekl.

5:52
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, vhazuje se před Veselým.

6:53
    Kaplan pěkně uvolnil na levé straně útočného pásma Literu, ale jeho střela mířila jen do prsou hostujícího gólmana.

7:57
    K odraženém puku se dostal mezi kruhy Chvátal, vystřelil šikovně, Veselý toho příliš neviděl, ale puk se štěstím lapil.

8:19
    A na druhé straně se Chvojka probíjel do zakončení, ale s jeho lehkou tečí si Švihálek poradil.

8:36
    Na dvě minuty je vyloučen domácí Arnošt za podražení.

10:28
    Chvojkovi teď stačilo u pravé tyče domácí branky jen doklepnout puk do odkrytého prostoru, nedokázal ho ale správně trefit.

10:36
    Je po přesilovce.

11:21
    Za stejný prohřešek jako před chvilkou domácí, půjdou tentokrát pykat Pardubičtí, konkrétně Žilák.

12:20
    Litera hledal pěkně na teč před brankou Kaplana, ten ale na puk nedosáhl.

13:21
    A ani domácí výhodu nezužitkovali. Hraje se v pěti.

13:49
    Žilák na ledě pobyl přesně 28 vteřin a už zase sedí na trestné lavici. Dvě minuty za sekání.

15:30
    Vacek se dostal na kruzích ke střele, ale tu zblokoval včasným zákrokem Jan Veselý.

15:49
    Ani ve třetí přesilovce v zápase jsme neviděli branku.

17:18
    Hosté teď dobře napadají rozehrávku Letců dokonce již za jejich brankou.

18:16
    Řezníček udělal klasickou kličku na modré čáře, čímž vystavil svého spoluhráče do ofsajdu.

19:15
    Domácí se sami nepřesnou rozehrávkou dostali do potíží. Střelu Schneidera nakonec dokázali Letci zblokovat až mimo ledovou plochu.

20:00

V první třetině byl k vidění poměrně svižný hokej, kterému však chyběly branky. Nic nepomohly ani vyložené šance na obou stranách. Tu největší spálil v přesilové hře Chvojka, když nedokázal z brankoviště trefit zcela odkrytou klec. Druhá třetina začne přibližně ve 13:45.

20:01

20:40
    Řezníček to zkoušel z kruhů střelou švihem, Švihálek puk vyrazil, ale ten se obloučekm snesl před něj. Tam ho ale dojíždějící útočník nedokázal zpracovat, takže nebezpečí bylo zažehnáno.

22:40
    Oba týmy mají opět aktivní nástup do třetiny, hodně se bruslí a hraje se nahoru dolu.

23:14
    Domácí Homolka zahrál v souboji nebezpečně vysokou holí a jde asi na dvě minuty odpočinout.

24:35
    Přesilovka hostů vypadá trochu jako zpomalený film. Letci zatím nemají s jejím bráněním problém.

25:14
    Důsledné přistupování k hráčům se Letcům vyplácí. Z přesilovky Pardubic není nic.

25:30
    Již ve hře v pěti se přece jen na brankovišti dostal k puku Chvojka, jenž si puk stáhl na čepel rukou, jeho střela však nemusela být ani tak razantní, jako spíše více přesná.

27:01
    Dvě minuty pro domácího Šíra a další příležitost pro hosty ujmout se vedení.

28:19
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Po nahození od modré čáry, se v chumlu hráčů nejlépe zorientoval MARTIN HAVEL a zasunul puk za záda Švihálka, který nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Luděk Pilný.

29:40
    Hosté teď sympaticky kombinovali v útočném pásmu, Žilák si zkoušel pádem vynutit faul, ale vylučovat se bude na druhé straně. Za sekání odchází na dvě minuty Divecký.

31:00
    Přesilovka domácích teď nepůsobí právě promyšleným dojmem.

31:34
    Letňany právě vstřelily branku!
    Prakticky z ničeho se však prosazuje PETR LITERA, jenž otřel svůj pokus téměř z nulového úhlu o záda Veselého a puk zapadl do branky. Asistence: Bartoloměj Uhlíř.

32:45
    V obraně hostů vládl chvíli po obdržené brance chaos, už se však dokázali osvobodit.

33:48
    Kaplan teď po úniku z pravého křídla trefil tyč!

34:20
    Hosté dobře napadali rozehrávajícího Švihálka, ten pod tlakem vyhodil puk přes mantinel a Pardubice si zahrají přesilovku.

34:25
    A vyloučení bleskově trstá RADOVAN CHVOJKA, který převzal puk přímo po buly a pod rukou Švihálka zavěsil. Asistence: Jan Schneider.

36:13
    Letňanští opět převzali aktivitu, jakoby vždy bylo potřeba nejprve obdržet branku. Dělovkou to zkoušel od modré Hes, ale nepropálil houštinu těl.

37:45
    Pardubičtí šli ve dvou na jednoho, ale přihrávku nedokázal zpracovat Moravec.

38:09
    Odražený puk poskakující na úrovni kruhů chtěl dělovkou do branky napálit Litera, puk se mu ale postavil a zamířil hodně vedle.

39:49
    Chaos v obraně domácích mohl vést k další brance, naštěstí pro ně se však nezorientovali ani Pardubičtí.

40:00

Přesilové hry zatím určují ráz dnešního utkání. Gól při plném počtu hráčů na ledě jsme dnes ještě neviděli. Hosté dokázali potrestat dvě vyloučení Letců, domácí odpověděli jednou, a tak mají ve třetí části, která začne cca ve 14:30, před sebou jasný úkol.

40:01

40:48
    Kaplanova střela od mantinelu byla obránci sražena nad branku.

41:41
    Nepřesnosti při zakádání útoků na obou stranách.

41:55
    Zelingerovo nahození sbírá pro jistotu do lapačky Švihálek.

43:25
    K vidění je skutečně hodně neurovnaná hra na obou stranách. Chyba střídá chybu.

44:51
    Nahozením ze středního pásma zkoušel Veselého překvapit Kraus. Gólman Pardubic se ale zaskočit nenechal.

45:55
    Úroveň hry ve srovnání s prvními dvěma třetinami hodně poklesla. Výrazně opadlo i tempo.

46:20
    Fridrichovu střelu od modré Švihálek kontroloval.

47:20
    Došlo ke kuriózní situaci, kdy se po střele domácích sice ocitl puk v brance, ale tam se dostal skrz síťku. To zmátlo brankového rozhodčího a rozsvítil červené světlo. Hlavní však gól správně neuznal.

48:54
    Vyloučen je domácí Šír.

49:23
    Síly na ledě se vyrovnají, na dvě minuty odchází Jan Veselý.

50:54
    Letňany hrají krátkou přesilovku.

51:33
    Během půlminutové výhody však domácí nevymyseli nic. Teď je posunutá branka Pardubic.

52:37
    Z bezprostřední blizkosti mohl náskok hostů zvýšit Jan Veselý, ale Švihálek jeho pokus skvěle chytil.

53:40
    U mantinelu se teď zmocnil puku FILIP JEČNÝ, najel si z úhlu před branku a kličkou do bekhendu nedal Veselému šanci. Asistence: David Chvátal.

54:06
    Jenže domácím radost nevydržela dlouho. Ve vlastním pásmu úplně zapomněli na osamoceného LUKÁŠE BUREŠE a ten posílá Pardubice znovu do vedení. Asistence: Jan Veselý.

55:45
    Domácí mohli vyrovnat, ale puk směřující do branky zastavila hůl jednoho z bránících hráčů na čáře!

55:51
    Osobní desetiminutový trest pro Šíra za sražení Řezníčka.

55:59
    Domácí se přece jen prosazují a znovu vyronávají. TOMÁŠ BREJCHA z brankoviště protlačil puk do branky. Asistence: David Kaplan a Petr Litera.

57:08
    A další desetiminutový trest, tentokrát pro hostujícího Jana Veselého.

58:43
    Letňany se více tlačí dopředu, chtějí rozhodnout.

58:43
    A budou mít příležitost! Za faul kolenem odchází na trestnou lavici hostující Zelinger.

58:43
    Time out pro Letce.

59:20
    Obrovská šance! Chvátal našel přihrávkou podél branky Ječného, ale ten v jasné příležitosti netrefil puk!

59:28
    Time out pro Pardubice.

60:00

Domácí už v přesilovce nic nevymysleli. Budou mít ale ještě šanci v úvodu prodloužení.

60:01

60:43
    Už se hraje v plném počtu.

61:53
    Opatrná hra z obou stran. U puku jsou ale přece jen častěji hosté.

62:17
    Jedinečná šance pro domácí. Za podražení jde na dvě minuty Bureš.

63:00
    Sám před brankou byl Litera, zkoušel bekhend, ale Veselý puk vyrazil betonem!

64:04
    Obrovská šance Řezníčka, který měl už zcela položeného Švihálka v brance Letňan, ale trefil jen tyč!

64:04
    Dnes asi nikdo nechce vyhrát.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po úpravě ledu tedy rozhodnou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Kaplan za Letňany kličkou do forehandu neuspěl.

Pardubický Chvojka rovněž neproměnil, ani netrefil branku.

Brejcha zkoušel ruský blafák, ale Veselého nepropálil.

Pokus o Forsbergerovu kličku nevyšel Havlovi.

Ani Litera neproměňuje kličku do bekhendu.

65:00
    Jediným úspěšným střelcem je hostující LUKÁŠ BUREŠ, který střelou mezi nohy gólmana Švihálka zajišťuje Pardubicím vítězství a bod navíc.

Pardubice tak po třech porážkách konečně vítězí a odvážejí si z Letňan cenné dva body, Letci se naopak po výhře v Liberci musí dnes spokojit jen s jedním bodem. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (15:26:51)

Robin Mana

Branky a nahrávky: 32. Litera (Uhlíř), 54. Ječný (Chvátal), 56. Brejcha (Kaplan, Litera) - 29. Havel (Pilný), 35. Chvojka (Schneider), 55. Bureš (Jan Veselý), 65. Bureš

HC Dynamo Pardubice: Veselý (Stibůrek) - Divecký, Kalous, Chvojka, Polák, Veselý J., Kysela, Moravec, Žilák, Fridrich, Zelinger, Bureš, Pilný, Petira, Schneider, Havel, Řezníček, Kracík. Trenér: Seidl.

Rozhodčí: Nečas - Bejček, Charvát