Třebíč – Beroun 3:4 (po pr.) | Benátky n/J – Hr. Králové 3:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Most 2:5 (kon.)
Chomutov – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Šumperk – Kadaň 4:2 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:2 (kon.)
Písek – Olomouc 5:2 (kon.)
IHC Králové Písek
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
HC Olomouc
Středa 07.12.2011, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

IHC KOMTERM Písek: Sedláček - Všetečka, Vráblík, Pavlíček, Žovinec, Kanov, Lukáč, Havran - Bělohlav, Melka, Nouza - Slavík, Vaniš, Antončík - Kudrna, Šperger, Polodna - Ferebauer, Nedorost, Suja - Mrkvička.

HC Olomouc: Kašík - Bartoň, Horák, Janáček, Kotvan, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek, Staněk - Ministr, Herman, Marosz, Řípa, Haluza, Dopita, Pšurný, Kolouch, Kucsera, Rác, Pekr, Kucharczyk.

Rozhodčí: .

00:01

00:41
    Poprvé se přerušuje pro vyloučení na straně domácích. Marek Vaniš potrestán za podražení.

00:55
    Domácí si mohou alespoň na chvíli oddychnout. Hosté zahráli puk za icing.

00:58
    Lehká střela ze Špergerovy hole končí v náruči olomouckého brankáře.

01:31
    Hosté se dostali s pukem do třetiny, rychle ale o puk přišli a písecká čtveřice odchází střídat.

02:00
    Domácím se stále daří držet puk mimo obranné pásmo.

02:41
    Dopita dlouhou dobu kombinoval se svými spoluhráči, ke střele se ale nikdo z Olomouckých neodhodlal.

02:41
    Písečtí úvodní oslabení ubránili. Vaniš se vrací do hry.

03:30
    Vylučovat se bude na straně Olomouce. Rostislav Marosz půjde sedět za nedovolené bránění.

03:34
    Písek právě vstřelil branku!

Lukáčovu střelu od modré čáry tečoval JIŘÍ KUDRNA a přesměrovaný puk doplachtil do levého horního růžku Kašíkovy branky. Asistence: Jozef Lukáč, Zdeněk Šperger.

04:46
    Domácí po využité přesilovce hrají s nasazením.

05:12
    Po chybné rozehrávce na straně Píseckých se naskytla dobrá šance hostujícímu celku, Písečtí raději vyhazují na icing.

06:00
    Bělohlavovu střelu Kašík vyrazil před sebe a z dorážce se probojoval obránce Vráblík, nepříliš důraznou střelu olomoucký brankář bez problému kryje.

06:19
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

06:46
    Haluza zavážel puk do útočné třetiny, celá akce hostujícího celku ale zastavena pro ofsajd.

07:10
    Hostům se zatím nedaří Sedláčka výrazněji ohrozit.

07:41
    Horák střílel z levého kruhu. Sedláček na puk dobře viděl a neponechal nic náhodě.

08:17
    Hosté jsou sice častěji v držení kotouče, ale stále ještě nevymysleli kloudnější akci.

08:51
    Domácí se neshodli v rozehrávce a píská se icing.

09:06
    Jiří Ondrušek si pomohl před vlastní brankou podražením a půjde si odpočinout na dvě minuty.

09:26
    Hosté poměrně rychle vyhazují puk z pásma.

10:12
    Přesilovka domácích je u konce. Písečtí chvíli zahráli v šesti a rozhodčí si toho dobře všimli.

10:12
    Vhazování před brankou Písku.

10:15
    Hosté sice vyhráli vhazování, sami se ale vlastní chybou o pásmo připravili.

10:28
    Polodna vypíchnul hostům rozehrávku a uháněl sám na branku, střela mezi betony úspěch neslavila.

10:50
    Kolouch se provinil nedovoleným bráněním a Olomoučtí půjdou do třech.

11:06
    Hosté ve čtyřech.

11:21
    Další vyloučení, tentokrát pro změnu na straně Píseckých. Menší trest pro kapitána Nouzu za hákování.

12:12
    Písek ve čtyřech.

12:30
    Slavík se zkoušel individuálně prostoupit hostující obranou a na vrcholu kruhu zvolil střelu švihem. Kašík puk chytá.

12:50
    Hosté hrají v plném počtu a pár vteřin si zahrají v početní výhodě.

13:21
    Také Písecký Nouza se vrací do hry a po delší chvíli se hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.

14:00
    Rácova střela z kruhu byla tečována skončila vysoko nad píseckou brankou.

14:14
    Písecký Antončík poměrně hladce přešel olomoucké beky a ocitl se tváří v tvář brankáři Kašíkovi. Ten s vypětím všech sil kotouč za pomoci pravého betonu udržel před brankovou čarou.

15:08
    Tempo hry se konečně začíná zvedat. Kucharczykovu střelu Sedláček vleže zastavuje.

15:33
    Zakázané uvolnění na straně domácích.

15:45
    Řípa ihned po vhazování střílel švihem, Sedláček domácí opět drží.

16:14
    Domácí čelili mírnému náporu, vše ale dokázali ustát a v tuto chvíli vyvážejí puk do bezpečných pozic.

17:08
    Nedbálkova střela od modré čáry končí v připravené lapačce píseckého brankáře.

18:08
    Domácí dobře forčekují a Kašík měl další práci navíc. Pokus ze Slavíkovi hole olomoucký brankář kryje.

19:00
    Poslední minuta první části.

19:35
    První třetina se už jenom dohrává. V držení kotouče jsou domácí.

20:00

Úvod utkání nepřinesl nikterak zajímavou podívanou. Z nenápadné akce se prosadil Kudrna, navýšit náskok domácích mohl následně Polodna, ten už si ale nepočínal tak úspěšně jako jeho spoluhráč. Hosté o sobě dali vědět především v závěru třetiny, dorovnat skóre se jim ale nepodařilo. Po dvaceti minutách tak domácí vedou nejtěsnějším náskokem. Druhá část začne přibližně v 18:52.

20:01

20:26
    Domácí už zvedali ruce. Slavík dopravil puk do branky, dle rozhodčího se ale touš dostal do klece rukou a gól domácím uznán nebude.

21:03
    Vráblík našel dlouhou přihrávkou na modré čáře postaveného Nouzu, který následně neváhal se střelou. Kašík zasahuje.

22:13
    Nedorost měl před sebou volný prostor, protože hostující hráči odjeli střídat. Píseckému útočníkovi ale sjel puk z hokejky.

23:06
    Slavík se snažil uplatnit důraz před brankou soupeře, Kašík ale před brankovou čarou puk udržel.

23:35
    Písečtí ve druhé části hrají s obrovským nasazením. Další střelu vyslal Pavlíček, nemířil ale přesně.

23:41
    Písečtí vyhráli vhazování před brankou soupeře, kotouče se ujal ANTONÍN MELKA a po několika kličkách ošálil také brankáře Kašíka, když našel skulinku mezi jeho betony. Asistence: Tomáš Nouza.

24:24
    Hosté jsou aktuálním stavem evidentně zaskočení. Puk jim vůbec nelepí.

25:10
    Josef Slavík (PIS) - 2 minuty, vysoká hůl.

25:45
    Vráblík v obraně chyboval a Dopita s Kucharczykem stáli sami před Sedláčkem, druhého jmenovaného písecký brankář betonem vychytal.

26:26
    Melka ujel všem v oslabení a uháněl sám na branku, bekhendem neuspěl.

27:10
    Písek se také tentokrát ubránil.

27:45
    Hosté si vypracovali přečíslení, nakonec ale celá akce končí pro ofsajd.

29:07
    Nedbálek střílel skrz Všetečku a Sedláček na tento pokus vůbec neviděl. Naštěstí pro domácí puk minul píseckou klec.

29:20
    Rychlý protiútok domácích. Šperger uháněl po levé straně, švihem ale následně mířil pouze do připravené náruče olomouckého brankáře.

29:39
    V ofsajdovém postavení přistiženi hráči Olomouce.

30:16
    Suja zavezl puk do útočné třetiny a následně zvolil střelu. Pokus z kruhu Kašík ukryl v lapačce.

32:02
    Delší chvíle bez přerušení nic zajímavého nepřinesla.

32:32
    Domácí odskakují do tříbrankového vedení. Polodna našel povedenou přihrávkou zpoza brány před Kašíkem najetého JIŘÍHO KUDRNU, který z první namířil puk pod horní tyčku. Asistence: Stanislav Polodna, Zdeněk Šperger.

34:43
    Tak tohle už je na Kašíka moc a hostující brankář se poroučí z branky. ANTONÍN MELKA si počkal na pohyb hostujícího brankáře a následně zakončoval takřka do prázdné brány. Asistence: Šimon Antončík.

36:36
    Hosté se snaží z jakékoliv pozice střílet na bránu, Sedláček ale sebevědomě všechny pokusy kryje.

37:31
    Haluza zkoušel štěstí z úhlu, Sedláček opět úspěšný.

37:40
    Bylo nařízeno trestné střílení.

37:40
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak ještě jedna úprava skóre ve druhé části. Nařízené trestné střílení proměňuje PETR KOLOUCH, který z nulového úhlu posílá puk forhendem pod horní tyčku.

38:41
    Hosté se snaží o další branku, stále ještě nic nevzdávají.

39:03
    Za píseckou brankou byl tvrdě sražen Vráblík a nevypadá to s ním vůbec dobře.

39:03
    Písecký bek se dlouho vůbec nezvedal, nakonec led opouští za pomoci spoluhráčů. Doufejme, že s ním nebude nic vážného.

40:00

Písečtí diváci dávají hlasitě najevo svůj nesouhlas. Troufám si říct, že zákrok na Vrablíka byl na trest do konce utkání, nakonec ale nedošlo ani k menšímu trestu. Písek má po čtyřiceti minutách namířeno ke třem bodům a pokud si cestu v závěrečném dějství sám nezkomplikuje, měl by v dnešní utkání naplno uspět. Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:12
    Písečtí přistiženi v ofsajdu.

41:17
    Hostující Haluza střílel z levého kruhu a Sedláček puk chytá.

43:02
    Hosté se stále snaží něco vymyslet a boj o body nevzdávají.

44:26
    Haluza se snažil prokličkovat píseckou obranou, včas ho dokázal zastavil domácí útočník Nouza.

45:15
    Hosté ve třetí třetině hrají výborně a druhou branku dávají zcela zaslouženě. Pekrovu příhru dokonale využil JAKUB BARTOŇ, který zblízka zavěsil puk pod horní tyčku. Asistence: Matěj Pekr.

46:46
    Hosté se i nadále nevzdávají naděje. za domácí brankou operovat s pukem Dopita, nakonec ale o puk přišel a domácí rychle vyhazují z pásma.

48:21
    Písečtí se trochu začínají bát o výsledek, ve třetí třetině je tým z jihu Čech hodně zatažený do obrany.

48:47
    Teprve nyní se rýsovala útočná akce na straně domácích. Nakonec ale domácí diváci nic neuvidí. Přerušuje se pro ofsajd.

49:20
    Horákova důrazná střela od modré čáry končí v náruči píseckého brankáře.

49:25
    Další střela v podání hostů. také tentokrát Sedláček naštěstí pro domácí puk chytá, i když s notnou dávkou štěstí.

50:14
    Všetečka nahodil puk do hostující třetiny a od zadního mantinelu se touš odrazil na Melkovu hůl, útočník Písku ale ranou z první nemířil přesně.

50:57
    Hosté opět vytvořili zámek ve třetině Píseckých. Domácí se nemohou vymanit ze třetiny.

51:27
    Teprve nyní se podařilo vyhodit kotouč Slavíkovi.

52:17
    Domácí po delší chvíli ve třetině před Žigárdym.

52:33
    Slavíkova střela mířila těsně vedle.

53:56
    Sujova střela od modré čáry byla tečována a skončila v síti nad brankou Žigárdyho.

54:10
    Hosté vyhráli vhazování a ihned se vrhli do útoku. Celá akce vypramenila ranou Hermana, kterou Sedláček vytěsnil do rohu kluziště.

55:17
    Velmi nebezpečně se jevila střela Lhotského od modré čáry. Hostující bek pálil bez přípravy, Sedláček se ale stihl včas přemístit.

56:10
    Závar před píseckou brankou. Sedláček vše řeší zalehnutím kotouče.

56:40
    Písečtí mají opět problémy dostat puk ze třetiny.

57:10
    Pšurného střelu tečoval Kuscera a puk se otřel o tyčku písecké branky.

58:10
    Pěknou akci předvedli také domácí. Definitivně mohl rozhodnout Ferebauer, který se obtočil kolem hostujících, ležící Žigárdy ale puk před brankovou čarou zastavil.

59:13
    Tak teď už je rozhodnuto! Nouza předložil puk na hůl ANTONÍNU MELKOVI, který ranou zblízka k levé tyči završuje svůj hattrick v dnešním utkání. Asistence: Tomáš Nouza.

59:39
    Zápas už se pouze jenom dohrává.

60:00
    Konec zápasu. (20:20:47)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Lukáč, Šperger), 24. Melka (Nouza), 33. Kudrna (Polodna, Šperger), 35. Melka (Antončík), 60. Melka (Nouza) - 38. Kolouch, 46. Bartoň (Pekr)

IHC Králové Písek: Sedláček - Všetečka, Vráblík, Pavlíček, Žovinec, Kanov, Lukáč, Havran - Bělohlav, Melka, Nouza - Slavík, Vaniš, Antončík - Kudrna, Šperger, Polodna - Ferebauer, Nedorost, Suja - Mrkvička.
    HC Olomouc: Kašík (35. Žigárdy) - Bartoň, Horák, Janáček, Kotvan, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek, Staněk - Ministr, Herman, Marosz, Řípa, Haluza, Dopita, Pšurný, Kolouch, Kucsera, Rác, Pekr, Kucharczyk.

Rozhodčí: Kubičík - Jurečka, Rychlý