Omsk – Minsk 1:3 (kon.) | Magnitogorsk – Lev 2:1 (kon.) | Petrohrad – Ufa 4:5 (po pr.)
Mytišči – Nižněkamsk 2:4 (kon.)
SKA Petrohrad
4:5 (2:0, 0:4, 2:0 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Středa 07.12.2011, 16:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

00:01

1:35
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Krásný gól vstřelil svěřenci trenéra Říhy už po půldruhé minutě. Ukázkovou kombinaci zakončil IVAN NĚPRJAJEV. Asistence: Igor Makarov, Jevgenij Arťuchin.

2:00
    Petrohrad začal velice aktivně a od začátku své soupeře z Ufy přehrává.

2:38
    Maxim Kondratěv v nouzi tahá za záchrannou brzdu a půjde na dvě minuty na trestnou lavici. Trestem je nebezpečná hra vysokou holí.

3:58
    Pěrvušin pálil od modré čáry, Davydov se s jeho pokusem vypořádal s velkými problémy.

4:45
    Krásná švédská kombinace. Mortensson z otočky hledal Weinhandla, puk se však k němu nedostal.

5:20
    Arťuchin střílel, ale Davydov byl připravený. Nemá to dnes lehké, míří na něj spousta těžkých střel.

5:33
    Konečně přišla i šance na druhé straně. Radulov našel Zinovjeva a ten ve velmi nebezpečné situaci nakonec puk do sítě nedostal.

7:23
    SKA Petrohrad stále tlačí a vytváří si příležitosti. V dnešním utkání je zatím jasně lepší.

7:48
    Na trestnou lavici jde Igor Mirnov (Ufa) za hákování.

9:08
    Vitalij Proškin posunul úmsslně branku a 20 vteřin budou hrát domácí pět na tři.

9:34
    Denisov v obrovské šanci, Davydov chytá na poslední chvíli.

11:08
    Ufa přežila velký nápor domácích a je v pěti.

12:32
    MAXIM RYBIN překonal polovysokou střelou k tyči hostujícího gólmana. Asistence: Patrik Thoresen.

14:01
    Vyloučen domácí Maxim Rybin, který dohrával hráče, jenž nebyl v držení puku.

14:40
    Kutějkin teď pořádně prověřil brankáře Štěpánka, ten se blýskl výborným zákrokem.

16:01
    Domácí se v oslabení ubránili.

16:40
    Fjodorov pronikl do útočného pásma, ale na obranu Ufy si nepřišel.

18:10
    Na trestnou putuje Jevgenij Arťuchin z Petrohradu za sekání.

19:40
    Alexej Petrov (Petrohrad) půjde na trestnou za hákování a Ufa bude hrát 30 vteřin pět proti třem.

19:54
    Proškin pálil v samotném závěru od modré, ale Štěpánek se proti jeho střele vyznamenal.

20:00

20:01

21:10
    Ufa právě vstřelila branku!
    To je nástup Ufy do druhé třetiny jako hrom! Přesilovou hru totiž přivedl k úspěšnému zakončení po dobré křížné Proškinově nahrávce ALEXANDR RADULOV. Asistence: Vitalij Proškin.

22:58
    Po inkasované brance se hra přece jenom uklidnila, šancí před oběma brankami je jen po skromnu.

23:26
    Kozlov se snažil proháčkovat skrz zahuštěnou obranu Ufy, nakonec se ale s úspěchem nesetkal.

23:58
    Ufa je stále při chuti do ideální pozice se dostával Nakládal, udělal však o kličku navíc.

25:14
    Vzápětí se ke střele málem dostal Saprykin, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku přeskočil hůl.

25:32
    Z ostrého úhlu zkoušel následně štěstí také Radulov, Štěpánek byl však u své pravé tyče přirpavený.

25:34
    A máme vyrovnáno! Tlak Ufy nakonec skutečně přinesl své ovoce. VIKTOR KOZLOV si po vyhraném buly vybruslil před Štěpánka a střelou nad lapačku překonal českého brankáře! Asistence: Sergej Zinovjev, Kondratěv.

26:18
    Ufa může vzápětí skóre dokonce otočit. Po faulu na Radulova už pyká na trestné lavici Denisov.

27:03
    Fanoušci Ufy na tribunách doslova šílí! Jejich tým totiž dokázal během malé chvilky otočit zápas! Proškin využil zaváhání branící čtyřky domácích, ideální přihrávkou oslovil OLEGA SAPRYKINA a ten do prázdné branky otáčí vývoj duelu! Asistence: Vitalij Proškin a Alexandr Radulov.

27:49
    Vzápětí však dostanou možnost zahrát si v početní převaze také domácí, na lavici hanby usedá český hokejista Jakub Nakládal.

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Kalinin, Kirill Kolcov, Denisov, Pěrvyšin, Višněvskij, Petrov - Průcha, Thoresen, Tichonov - Rybin, Mårtensson, Weinhandl - Arťuchin, Něprjajev, Makarov - Grebeškov, Kučerjavenko, Fjodorov.

Salavat Julajev Ufa: Davydov (Ersberg) - Kondratěv, Kutějkin, Proškin, Nakládal, Stehlík, Aťušov, Grigorjev, Gimajev - Saprykin, Grigorenko, Radulov - Pihlström, Zinovjev, Kozlov - Jemelin, Svitov, Mirnov - Konstantin Kolcov, Ščastlivyj, I. Radulov.

Rozhodčí: Ravodin, Salonen - Sivov, Šeljanin.

28:22
    Obrovský závar před Davydovem způsobil střela Denisova, hostující brankář si ale poradil.

28:47
    Stále krouží domácí tým v útočném pásmu.

29:14
    Velká šance Arťuchina! Ten vyhrál souboj u mantinelu se dvěma soupeři a vydal se vstříc brance Davydova, zblízka však puk na místo určení zasunout nedokázal.

29:48
    Nakládal se vrátil na led a hned z toho bylo nebezpeční před Štěpánkem! Radulov se pokoušel překvapit českého brankáře rychlou střelou, ten si ale poradil.

30:14
    Střela Saprykina z ostrého úhlu Štěpánka nevylekala. Neujaly se ani následné dorážky.

30:28
    Domácí se následně snažili odpověděť Petrem Průchou, jeho pokus však schoval Davydov ve výstroji.

30:53
    Celý zápas provází velmi napjatá atmosféra v hledišti, na tribuny si našlo cestu hned několik tisíc diváků.

31:37
    Iniciativu opět převzala Ufa, Stehlíkovo slabé nahození ale Štěpánek zneškodnil.

32:09
    Na opačném konci hřiště se neujala kombinace Něprjajeva s Makarovem.

32:49
    Sledujeme relativně dlouhou pasáž bez přerušení, Ufa nyní hraje velmi chytře, čeká na soupeře ve vlastním pásmu a do šancí ho téměř nepouští.

33:17
    Tak až teď! Po dlouhém obléhání Davydova se dostal až do jeho blízkosti obránce Kirill Kolcov, puk mu ale v rozhodující chvíli sjel z čepele.

33:17
    Byl však při zakončení faulován Gimajevem a Petrohrad tak hraje přesilovku.

33:55
    Petrohrad se ale zatím nemůže udržet v útočném pásmu a Kutějkin vyhazuje.

34:14
    Ostrý pokus Tichonova od modré čáry kryje pozorný Davydov.

34:50
    Davydov si vzápětí poradil i s příklepem Denisova, domácí ale tlačí soupeře a vyrovnání visí doslova ve vzduchu.

35:08
    Obrovská šance Weinhandla, který se po operacích kolem branky Davidova dostal z úhlu sám před brankáře Ufy, jeho střelu však jeden z obránců zablokoval vysoko nad.

35:44
    Další velmi zajímavá možnost týmu trenéra Říhy! Až před branku se totiž po přečíslení 3 na 2 prokličkoval Arťuchin, gólem neskončily ani následní dorážky Višněvského. Petrohrad tlačí.

36:24
    Teď to ale z pohledu Ufy udělal skvěle Pihlström, který si proti Tichonovovi vybojoval faul. Ufa si bude moci v přesilové hře oddechnout.

36:47
    Dělovku Kozlova zastavil betonem jistý Štěpánek.

37:00
    Nákladal se vzápětí dostal do psotavení mimo hru, domácí si mohou vystřídat a poslat na led čerstvou čtyřku.

37:31
    Výhoz přes všechny čáry raději Davydov před dotírajícími protihráči zastavil.

38:08
    Jinak se ale přesilovka hostům vůbec nedaří, byli jsme svědky dalšího výhozu domácího celku.

38:22
    Proškin nabíjel před bránu Radulovovi, ten promáchl.

38:35
    Tichonov na ledě, další šanci Radulova ale ještě stihl zlikvidovat Štěpánek.

39:15
    Nezapršelo ani z dalšího centru Zinovjeva, Ufa je ale aktivnější.

39:35
    Tichonov se ale na ledě příliš dlouho neohřál, vzápětí totiž v útočném pásmu přesekl hůl Zinovjeva a opět míří na dvě minuty za katr.

39:59
    To je hodně kruté pro Petrohrad! Přesilovou hru totiž ještě před druhou sirénou nekompromisně využívá ALEXANDR RADULOV, který natřikrát došťoural na brankovišti puk za Štěpánka. Asistence: Vitalij Proškin.

40:00

Hosté dokázali v prostředním dějství zcela obrátit vývoj duelu. Čtyřmi trefami za dvacet minut se dostali do dvoubrankového vedení, otřepe se v závěrečné části Petrohrad z ledové sprchy soupeře?

Hráči jsou zpět na ledové ploše, zanedlouho bude vhozeno úvodní buly.

40:01

40:03
    Ihned po vhazování napřáhl v útočném pásmu Kolcov, jeho tvrdý projektil z dálky ztlumil Davydov na hrudi a přerušuje hru.

40:27
    Druhé útočné letce domácího výběru tentokrát nevyšla rozehrávka - zakázané uvolnění.

41:17
    Petrohrad vstoupil do třetí třetiny aktivně, Arťuchin si nyní sjížděl před branku soupeře, ale spoluhráčova přihrávka k němu nedoputovala. Ufa vzápětí zasílá kotouč na icing.

42:08
    Na delší čas se však před domácí klecí usadila také Ufa, a to především zásluhou silného útoku vedeného dnes dvoubrankovým Radulovem.

43:37
    Vzápětí zastavuje kostrbatý průnik Říhových svěřenců ofsajd, následuje vhazování v neutrálním pásmu.

45:05
    Makarov pálil z nadějné pozice v mezikruží, ovšem jeho příklep vytěsnil pravý beton hostujícího brankáře. Domácí nyní prováhali slibnou příležitost ke snížení.

46:38
    Domácí hokejisté drží v těchto chvílích kotouč častěji na svých holích, ovšem čím dál častěji se do útočného pásma tlačí také hostující výběr. Štěpánek si ale těžší zákrok nepřipsal.

47:51
    Puk vyskočil za mantinel, následuje komerční přestávka.

49:13
    Kutějkin prověřil pozornost českého brankáře nahozením od modré čáry, Štěpánek bez problému odolal i dalším dorážkám.

49:45
    Viktor Kozlov předvedl parádní individuální akci, kterou po obkroužení domácí svatyně zakončil střelou z pravého kruhu. Štěpánek měl zakrytý výhled, zachránila jej tyč.

50:32
    Saprykin si počíhal na Arťuchina a dostává čtyřminutový trest, za následné oplácení putuje za katr také domácí zlobr. Suma sumárum, Petrohrad hraje přesilovku.

50:55
    Domácí nabídnutou výhodu jednoho muže v poli využívají a stahují náskok soupeře. Závěr duelu slibuje zajímavou podívanou. Kalininovu střelu tečoval před brankovištěm postavený IVAN NĚPRJAJEV. Asistence: Kalinin, Kolcov - 3:4.

53:26
    Výrazněji se probudili také domácí příznivci, kteří nyní ženou Petrohrad za vyrovnáním.

53:40
    Ovšem domácí jdou do čtyř, Rybin obdržel dvě minuty za podražení.

54:38
    Ufa si zatím v útočném pásmu potřebný nápor nevytvořila, domácí výběr se vcelku pohodlně brání.

55:21
    Zinovjev vzápětí dlouho váhal se střelou zprava, nakonec také vypálil. Ale Štěpánek byl pozorný, letící kotouč odrazil svými betony.

55:40
    Petrohrad v pěti.

56:35
    První útočná formace hostujícího týmu vedená Alexandrem Radulovem dělá obraně domácích velké problémy, urostlý křídelník ovšem tentokrát petrohradskou svatyni neohrozil.

57:31
    Střelecký pokus si připsal až o chvilku později Saprykin, Štěpánkovu klec ale tvrdou ranou minul.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Domácím se nedaří usadit se před brankářem Davydovem, hosté nyní pozorně brání.

59:02
    Petrohrad vybojoval vhazování v útočné třetině, domácí trenér Říha si vyžádal oddechový čas!

59:02
    Štěpánek zůstává na střídačce, na ledové ploše je šest bruslařů v modrých dresech.

59:31
    Je vyrovnáno! Půl minuty před koncem třetí části dokázal domácí výběr sjednotit čísla na výsledkové tabuli. Tony Mårtensson dokázal došťouchat z pozice před brankovištěm černou pryž za ležícího brankáře. Asistence: Arťuchin - 4:4.

60:00

Petrohrad dokázal ve strhujícím závěru vyrovnat, za nerozhodného stavu se bude prodlužovat.

60:01

61:11
    Domácí výběr je při chuti také v nastaveném čase, ale pozvolnou kombinací svého soupeře zatím nikterak neděsí.

62:09
    Něprjajev centroval od mantinelu, letící kotouč ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal postrčit směrem na branku. Ufa posléze drží kotouč na svých holích a přerušuje hru.

63:02
    Na druhé straně zahrozil Kozlov, jenž se prokličkoval mezi dvojicí zadáků až do zakončení. Štěpánek byl pozorný.

63:18
    Kondratěv mohl následně těžit z dobré práce Radulova, ale před brankovištěm byl u poskakujícího kotouče dříve hostující gólman.

63:36
    Hattrick! ALEXANDR RADULOV rozhoduje svým třetím zásahem tento zápas. Štěpánek se po jeho pokusu natahoval marně, hosté berou bonusový bod. Asistence: Igor Grigorenko, Maxim Kondratěv - 4:5.

65:00

Zápas nabídl devět branek a několik pohledných okamžiků na obou stranách. Petrohrad zaspal druhou třetinu, ve které inkasoval čtyři branky. V závěrečném dějství sice dokázali domácí v samém závěru vyrovnat, ale bod navíc urvala Ufa v prodloužení. Přeji příjemný zbytek dne. (18:30:02)

Radek Barkman

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 2. Něprjajev (Makarov, Arťuchin), 13. Rybin (Thoresen), 51. Něprjajev (Kalinin, Kolcov), 60. Mårtensson (Arťuchin) - 22. Radulov (Proškin), 26. Kozlov (Zinovjev, Kondratěv), 28. Saprykin (Proškin, Radulov), 40. Radulov (Proškin), 64. Radulov (Grigorenko, Kondratěv)

Rozhodčí: Ravodin, Salonen - Sivov, Šeljanin