Olomouc – Přerov 6:0 (kon.) | Kometa Brno – Třebíč 7:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 1:4 (kon.)
Hr. Králové – Letňany 7:3 (kon.)
HC Olomouc
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 11.12.2011, 10:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

HC Olomouc: Sroka (Šoustal M.) – Hes M., Hrabica, Klvaňa, Kolovrátník, Spurný, Škoda – Dittrich, Heža J., Holiš, Kropáč, Malý, Medek, Pavlovský, Přibylová, Sázel, Šoustal T., Zabloudil.

HC ZUBR Přerov: Gottwald (Vaculík) – Daniš, Kubíček, Podepřel, Smolka, Hradila, Žůrek – Blahunek, Ministr, Tomaník, Weintritt, Nossek, Bochňák, Matlocha, Novák, Jančařík.

Rozhodčí: Šimčík – Novotný, Novotná.

00:01

0:49
    Hlavní sudí zápasu se zřejmě někde opozdil, proto zatím řídí duel dvojice čárových rozhodčích.

2:09
    Kropáč se protlačil před Gottwalda, kterého však mezi betonama neprostřelil.

2:12
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Pavlovský vyhrál buly přímo před soupeřovu svatyni, Gottwald se nestihl přesunout, takže TOMÁŠ ŠOUSTAL bez problémů zasunul kotouč do prázdné klece! Asistence: Matěj Pavlovský.

4:11
    Dittrich se prokličkoval do mezikruží, odkud se mu ale skórovat nepodařilo.

5:57
    Kubíček se hnal s pukem před Sroku, jenže čistě ho o touš připravil Holiš.

6:48
    Domácím se často snadno prochází přes hostující defenzivu, co se ale týká zakončení, to už je horší. Kropáč nyní z pozice mezi kruhy bekhendem poslal kotouč mimo.

7:32
    Ivo Blahunek (PRE) vyfasoval menší trest za podražení.

7:41
    Hes nahodil puk na přerovskou klec, který do ní poté tečoval TOMÁŠ MALÝ! Asistence: Martin Hes, Pavel Dittrich.

9:22
    Hosté se sice snaží prokombinovat před domácí svatyni, jenže i když se jim to někdy podaří, na bránu se jim vystřelit ještě nepodařilo.

9:48
    Vyloučení na obou stranách. Za krosček obdržel dvouminutový trest Petr Žůrek (PRE), Jan Kropáč (OLO) pak dostal také dvě minuty, avšak za vysokou hůl.

11:48
    Oba celky jsou kompletní.

11:58
    I když Mora ne na dlouho. Za hrubost byl potrestán Tomáš Šoustal.

13:15
    Kohouti se zatím v klidu brání.

13:48

14:56
    Menší trest za vysokou hůl si odpyká Viktor Hradila (PRE).

15:36
    Olomouci se v přesilovce nedaří, Zubři vyhazují.

16:56
    Hosté jsou v pěti.

17:12
    Škoda vyslal střelu zápěstím, Gottwald ji vyrazil lapačkou vedle své svatyně.

18:34
    Novák se probojoval před Sroku, jenže ještě než stihl zakončit, přikryl mu domácí brankář touš.

18:58
    Za podražení odcestoval na dvě minuty na trestnou Jan Kropáč (OLO).

19:51
    Nahození Škody z pravého kruhu Gottwald schoval do své lapačky.

20:00

V úvodní část si vyložené šance připravili jen hráči Olomouce, kteří tak zaslouženě vedou 2:0. Hosté se sice snaží také místy prosadit, jenže jejich střely nejsou příliš nebezpečné.

Další třetina začne přibližně v 10:48.

20:01

20:58

21:31
    Bochňák namazal před olomouckou klec Tomaníkovi, toho ale skvěle vychytal Sroka!

22:19
    Michal Weintritt (PRE) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

23:59
    Kropáč s Přibylovou ujížděli proti jedinému přerovskému bekovi, jenže přihrávka prvně jmenovaného přeskočila hůl jeho útočné kolegyni!

24:19
    Zubři jsou kompletní.

25:58
    Pavlovský šikovně zachytil puk na útočné modré, jenže poté upadl, takže hosté získali touš bez boje.

27:57
    Tentokrát se uskutečnila bitva o touš na obranné modré Olomouce, kterou přerušil čárový arbitr, když odpískal ofsajd.

29:09
    Šoustal vzal kotouč v obranné třetině, projel s ním celé kluziště až k hostující brance, kde ho ještě předložil Sázelovi, proti kterému ale výborně zakročil Gottwald!

29:34
    Matěj Pavlovský (OLO) si posedí dvě minuty na trestné za hákování.

31:03
    Domácí si zatím plní dobře své defenzivní povinnosti.

31:15
    Za nedovolené bránění Tomáše Malého půjde Mora na chvíli do tří!

31:35
    Kohouti jsou ve čtyřech.

32:55
    Zubři si dosud nepřichystali v početní výhodě jedinou vážnější šanci.

33:15

34:49
    Olomouc zamkla svého soupeře v jeho obranné třetině, jenže k zakončení se neprobojovala.

36:27
    Přibylová sice vyhodila puk z obranného pásma Mory, ten si to naštěstí pro ni nasměroval cestou ještě přes plexisklo.

37:08
    Pokus Dittricha dokázal Gottwald ještě vytěsnit, dorážku JANA KROPÁČE už ale nezastavil! Asistence: Pavel Dittrich, Tomáš Malý.

37:24
    Na druhé straně se do úniku vydal Matlocha, jenže svým pokusem orazítkoval horní tyč!

37:58
    ROBIN MEDEK projel po levé straně až před hostujícího strážce svatyně, kterému poté zavěsil touš pod horní víko! Bez asistence.

39:04
    Před dotírajícím Sázelem raději Gottwald podržel kotouč.

40:00

V prostřední dvacetiminutovce to nejdříve vypadalo, že bez gólů doputuje dějství do přestávky, jenže v závěru třetiny se domácí během jedné minuty dvakrát prosadili. Za Zubry sice mohl snížit Matlocha, jenže svůj nájezd zakončil jen do břevna.

Další třetina začne přibližně v 11:33.

40:01

40:55
    Hosté zazmatkovali před vlastní klecí, čehož využil DAVID HOLIŠ, který zasunul kotouč za Gottwalda! Asistence: Roman Sázel.

42:01
    Za držení hole byl odeslán na trestnou Jaroslav Škoda (OLO).

42:12
    Tak Mora se prosazuje i v oslabení, šestý její gól vsítil MATĚJ PAVLOVSKÝ. Asistence: Jan Klvaňa.

44:01

45:17
    Pavlovský mohl skórovat ještě jednou, když se prokličkoval až před Gottwalda, kterého si dokázal položit, jenže poté nezamířil své zakončení mezi tři tyče!

46:25
    Dvě minuty za hákování plus dalších deset za nesportovní chování vyinkasoval Tomáš Ministr (PRE). Menší trest odpyká David Podepřel.

47:22
    Pavlovského zakončení z levého kruhu schoval Gottwald do lapačky.

48:25
    Hosté jsou kompletní.

50:08
    Dvouminutový trest za podražení obdržel Lukáš Spurný (OLO).

51:15
    Zubři se sice usadili v útočné třetině, před svou branku je ale Kohouti nepustili.

52:08
    Olomouc je v pěti.

53:04
    Nahození Klvani od modré vyrazil Gottwald levým betonem.

54:03
    Za hrubost byl poslán na trestnou David Podepřel (PRE).

54:03
    Oddechový čas pro hosty!

55:24
    Mora obléhá soupeřovu svatyni, žádný z olomouckých pokusů však do ní nezapadl.

56:03

56:54
    Za faul loktem si ještě dvě minuty na trestné odsedí Tomáš Šoustal (OLO).

58:14
    Zubři hráli v šesti, čehož si nakonec po chvilce rozhodčí všimli. Trest odpyká David Podepřel.

58:54
    Olomouc hraje v pěti.

60:00

Kohouti ke svému čtyřbrankovému náskoku vydobytému v úvodních dvou dvacetiminutovkách přidali v závěrečné třetině ještě dvě trefy, takže nakonec zvítězili 6:0.

Přeji Vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (12:09:31)

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 3. Šoustal T. (Pavlovský), 8. Malý (Hes M., Dittrich), 38. Kropáč (Dittrich, Malý), 38. Medek, 41. Holiš (Sázel), 43. Pavlovský (Klvaňa)

HC Olomouc: Sroka (Šoustal M.) – Hes M., Hrabica, Klvaňa, Kolovrátník, Spurný, Škoda – Dittrich, Heža J., Holiš, Kropáč, Malý, Medek, Pavlovský (C), Přibylová, Sázel, Šoustal T., Zabloudil.
    HC ZUBR Přerov: Gottwald (Vaculík) – Daniš, Kubíček, Podepřel, Smolka, Hradila, Žůrek – Blahunek, Ministr, Tomaník, Weintritt, Nossek, Bochňák, Matlocha, Novák (C), Jančařík.

Rozhodčí: Šimčík – Novotný, Novotná