Atalanta BC – Catania 1:1 (kon.) | Bologna – AC Milán 2:2 (kon.) | Cagliari – Parma 0:0 (kon.)
Udinese – Chievo 2:1 (kon.) | Novara – Neapol 1:1 (kon.)
Udinese Calcio
2:1 (0:0)
Chievo Verona
Neděle 11.12.2011, 15:00Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

-25
    Příjemné nedělní odpoledne.

V tomto textovém přenosu se zaměříme na duel mezi Udinese a Chievem. Domácí fotbalisté, kteří jsou v tabulce na čtvrté příčce, jsou dnes velkými favority. Skvostná je především bilance na domácím hřišti, kde Udinese letos vyhrálo všech šest duelů, přičemž inkasovalo jen jednu branku. Hosté z Verony jsou v tabulce o deset míst níže, venku se navíc jeví jako bezzubí. Karty jsou tak rozdány poměrně jasně. Pokud vše dopadne podle předpokladů, měli by to dnes mít domácí za tři body. Ale je to fotbal, míč je kulatý a začíná se za stavu 0:0. A proto - nechme se překvapit...

-20
    Na druhou stranu je třeba zmínit fakt, že domácí kouč dnes může šetřit některé klíčové opory. Udinese čeká přes týden důležité utkání o postup do jarní fáze Evropské ligy, ve kterém se utká s Celticem Glasgow.

-15
    Udinese v posledním kole italské ligy zvítězilo na horké půdě milánského Interu 1:0. Chievo o den později vyzvalo doma Bergamo a zrodila se bezbranková remíza.

-5

Udinese Calcio: Handanovič - Ekstrand, Danilo, Benatia - Armero, Asamoah, Agyemang Badu, Isla, Basta - Di Natale, Floro Flores.

Chievo Verona: Sorrentino - Frey, Andreolli, Cesar, Drame - Luciano, Bradley, Hetemaj - Thereau, Sammarco, Pellissier.

1

1
    Domácí hrají v pruhovaných bíločerných dresech. Hosté z Verony pak ve světle modrých.

2
    K hlavičce se dostal Pellissier, ale zamířil nepřesně.

3
    Sammarco faulován. U míče jsou opět hosté.

4
    Do zakončení se dostal domácí kanonýr Di Natale, ale jeho pokus z voleje byl zablokován.

6
    Hosté načapáni v ofsajdovém postavení.

7
    Tentokrát to zkoušel z dálky Floro Flores, ale jeho střela po zemi šla metr vedle levé tyče.

8
    Nebezpečný centr do šestnáctky Chieva musela řešit hostující obrana odkopem.

9
    Americký fotbalista ve službách Verony Michael Bradley vidí první žlutou kartu v tomto střetnutí.

13
    Dobrou možnost domácích zazdil Asamoah velice nepřesným centrem, který končí až v zámezí.

14
    Nepřesná hlavička Pellissiera znamená odkop od brány Udinese.

16
    Úvodní čtvrthodinka žádnou větší šanci nepřinesla. Hosté zde ale rozhodně nepřijeli pouze bránit a dalo by se říci, že mají v posledních minutách optickou převahu.

19
    Nadějná akce domácích končí nepřesnou zadovkou Di Nataleho.

22
    Bastův průnik do vápna končí pouze rohovým kopem.

23
    Po rohu se k míči dostal Asamoah, ale svým centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

23
    Velká šance hostů. Z hranice ofsajdového postavení střílel z první Luciano, ale jeho dělovka prosvištěla těsně vedle tyče.

27
    Hraje se v prostoru mezi šestnáctkami. Do zakončení se týmy nedostávají.

29
    V pokutovém území se u míče zjevil Di Natale, ale byl včas od míče odstaven.

30
    Standartka domácích končí velice nepřesnou střelou.

31
    V ofsajdu načapán Di Natale.

33
    Neskutečná chyba hostující obrany, které nedokázal využít Asamoah. Udinese šlo do přečíslení třech proti dvěma, Asamoah byl nikým nehlídán, přesto vypálil naprosto mizerně.

35
    Jeden z hráčů Chieva upadl a domácí šli tak do dalšího nadějného brejku. Přesnost je však pro Udienese dnes slovem z kategorie cizích.

36
    Frey nezastihl míč na hrací ploše. Handanovič tak uvede míč do hry odkopem od své svatyně.

37
    Pellissier upadl v pokutovém území. Místo dožadované penalty ale vidí za svůj herecký výkon žlutou kartu.

39
    Di Natale stál opět v ofsajdu.

40
    Thereau se provinil faulem a rovněž zaznamenává žluté napomenutí. Navíc poskytl domácím přímý kop z dobré pozice.

41
    Ale Verona se ubránila.

41
    Sorrentino teď musel vytěsnit dělovku Badua nad horní tyč!

41
    Z následným rohem si poradili hostující zadáci.

42
    Pokus z kopačky Di Nataleho letí příliš vysoko.

43
    Autové vhazování poblíž středové čáry pro Chievo.

44
    Hetemaj vybojoval další vhazování. V posledních minutách tlak domácího celku gradoval. Pro hosty tak bude důležité udržet bezbrankový stav do poločasové přestávky.

45
    Akce Udinese končí opět nepřesností. Tentokrát se o ni postaral Armero.

Rozhodčí nakonec nenastavil ani minutu. Bezbranková první půle příliš fotbalové parády nepřinesla. Více ze hry mají podle předpokladů domácí favorité, ale jejich kombinace a zakončení dnes postrádají jakoukoliv přesnost. Uvidíme, s čím vyrukují oba týmy do druhé půle.

47
    Aktivněji vstoupili do druhého poločasu domácí. Obrana Chieva ale stále odolává.

47
    Rohový kop pro Udinese.

47
    Nebezpečný pokus Armera byl zblokován!

49
    Na zemi leží po jednom ze soubojů Floro Flores. Hosté následně zakopávají sportovně míč do zámezí.

50
    Hra pokračuje.

50
    Prvním trestaným hráčem z řad Udinese je Badu.

51
    Hosté se vlastními nepřesnostmi sami připravili o míč.

52
    V obrovské šanci se zjevil Di Natale, který nedokázal střílený centr spoluhráče uklidit ze dvou metrů do sítě. Následně je však pískán ofsajd, takže případný gól by stejně neplatil.

53
    Další kop od rohového praporku v podání domácích nebezpečí nepřinesl.

54
    Pozorná je ale i obrana na druhé straně hřiště.

55
    Armero se dožadoval odpískání faulu, ale jeho snaha je marná. Sudí ukazuje, že se bude kopat od branky.

57
    Střelu Bradleyho ukryl v rukavicích Handanovič.

57
    Neskutečné! Brankář Chieva pozdě vyběhl a míč se dostal k Di Natalemu, který mohl zakončit do prázdné brány, ale hostující obránce Drame skvělým skluzem zabránil takřka jistému gólu!

60
    Další stoprocentní tutovka, ve které se zjevil Di Natale. Opět před ním stál odkrytý kout brány, ale útočník Udinese ani tentokrát skórovat nedokázal. Na jeho gestech už je vidět, že je ze svého dnešního počínání hodně frustrován.

62
    Hosté budou kopat roh.

63
    I tady bylo patrné zaváhání brankáře, ale hosté toho využít nedokázali!

63
    Další obrovský závar v podání domácích, ale zpětná přihrávka na Di Nataleho byla hodně nepřesná.

65
    Verona vybojovala další roh.

65
    Ten ale nebyl rozehrán zrovna ideálně. Dopředu můžou jít domácí fotbalisté.

66
    Di Natale centroval do pokutového území, kde si na míč naskakoval Floro Flores, ale k zakončení mu několik centimetrů přeci jen chybělo.

67
    Basta vybojoval rohový kop pro Udinese, což probudilo také domácí tribuny.

68
    Udinese právě vstřelilo branku!
    ANTONIO DI NATALE obdržel v pokutovém území přesnou přihrávku od Isly a hlavou usměrnil míč konečně do sítě! Pro domácího útočníka je to desátý gól v sezóně.

70
    Do šance se dostal Bradley, ale nezamířil příliš přesně.

71
    Rohový kop Chieva odvrátila domácí obrana do bezpečí.

72
    První střídání na straně Udinese. Ze hry jde Floro Flores, kterého nahrazuje Abdi.