Vsetín – Nový Jičín 6:1 (kon.) | Chotěboř – Břeclav 2:4 (kon.) | Nymburk – Jindř. Hradec 6:2 (kon.)
Trutnov – Kolín 4:3 (kon.) | Pelhřimov – Kutná Hora 3:1 (kon.) | Žďár n/S – SHK Hodonín 5:3 (kon.)
Frýdek-M. – Karviná (Baník) 1:5 (kon.) | Opava – Prostějov 2:3 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 3:2 (kon.)
Val. Meziříčí – Uh. Hradiště 4:6 (kon.) | Děčín – Řisuty 5:6 (po s.n.) | Bílina – Sokolov 7:4 (kon.)
Jablonec n/N – Milevsko 4:1 (kon.) | Kobra – Lev Benešov 6:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
HK Nový Jičín
Středa 14.12.2011, 17:302. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Spitzer, Farda, Hoďa, Mečiár, Heš, Žabčík, Šimek, Hrčka - Zúbek, Sprušil, Kubo, Vaněk, Vítek, Hruška O., Holík, Dědek, Štrbík.

HC Nový Jičín: Chvostek D. (Gebauer K.) - Andrýsek, Horák, Pelikán, Chvostek F., Gulda, Slavík, Toman, Macháček, Brynecký, Hruška, Tomášek, Chvostek F., Skaloš, Zedník, Štěpják, Uhlár, Gebauer R., Tomášek, Martičík

Rozhodčí: Mech - Lošťák, Maťašovský.

00:01

00:11
    Valaši se ihned ujali puku a vycestovali s ním před Chvostka.

00:37
    Moc manipulačního prostoru ale neměli. Jičínští s pukem vycestovali na opačnou stranu kluziště - zastavil je ale ofsajd.

01:27
    Sledujeme boj o kotouč ve středním pásmu.

02:00
    Holík sebral kotouč na dělící čáře, po levém mantinelu s ním zajel do pásma, ale neměl se sebou nikoho ze svých spoluhráčů.

02:56
    Zatím hrají oba celky opatrně.

03:24
    Vsetín vstřelil branku!
    A hned z první střely se Valaši prosazují - ANTONÍN SPRUŠIL dostal přihrávku na levý kruk, najel si před brankáře a ránou nad lapačku překonal jičínského brankáře. Asistence: František Zúbek.

04:27
    Nový Jičín se teď snaží o podobnou situaci na opačné straně. Nedokázal se však probojovat ke střele.

05:11
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před domácím brankářem.

05:38
    A první střela Novojičínských - Toman poslal prudkou střelu od modré, ta ale minula branku a nebezpečně se odrazila do mezikruží. Tam už byl ale Toman bráněn jedním z domácích beků.

06:22
    Kubo teď od pravého mantinelu šikovně vyčíhl přijíždějícího Ondru Hrušku, ten kotouč nasměroval tváří v tvář Chvostkovi těsně nad břevno.

A podobná akce. Tentokrát v podání Sprušila, který hledal svého spoluhráče na kruzích, přihrávka ale nesměřovala tam kam měla.

07:56
    Mužstva se nikam neženou, tempo hry není nijak závratné. I tak ale mají domácí navrch.

09:00
    Hosté z Nového Jičína se nemohou rozehrát. Nejsou schopni dostat se s kotoučem dále než mimo své obranné pásmo.

09:43
    Vaněk uklouzl, ale i tak ještě zkusil před Chvostkem své štěstí. To tentokrát nestálo na jeho straně.

09:43
    Filip Chvostek (NJI) vyloučen na 2 minuty za podražení. Převaha domácích se tak nyní může ještě navýšit.

10:35
    Zatím tomu ale tak není ... Žlutozelení rozehrávají za Plškem.

11:02
    Spitzer poslal ránu od modré, Chvostek ji vyrazil před sebe, kde číhal připravený Ondra Hruška. Brankář ale jeho dorážku vyčíhl.

11:46
    Skaloš nyní obešel ve středním pásmu vsetínské hráče a jal se útoku. Naštěstí pro domácí ale na kruzích číhal jeden z obránců, který jeho průjezd zastavil.

11:43
    Hosté jsou v plném počtu. Vsetínu se přesilovka střelecky příliš nedařila, i když většinu z ní strávili před Chvostkem, ten byl nucen zasahovat pouze 2x. Při druhé šanci Vsetína na konci přesilovky se gólman blýskl ukázkovým semaforem.

12:59
    Štěpjak se teď dostal do ojedinělé šance Jičína. Do pásma vjel po levém křídle a nikým nebráněn vyzkoušel dělovkou od pravého kruhu pozornost Plška.

13:33
    Další dvě minuty - i tentokrát pro Filipa Chvostka (NJI) za podražení. Uvidíme, jestli bude mít druhý Chvostek v bráně nyní více práce.

14:09
    Mečiar teď ve slibné šance vypálil dělovku na Chvostka, jeho střela ale pouze trefila Ondřeje Hrušku, který se z ledu těžce zvedá.

14:30
    Už teď se dá říci, že si Valaši v této přesilovce vytvořili větší tlak a více příležitostí. Nyní ale přichází o pásmo.

15:02
    Vsetínští dlouho rozehrávají za vlastní bránou...

15:33
    Hosté jsou v plném počtu. Ani tuto přesilovku si domácí nezařadí do škatulky těch vydařených.

16:05
    Jiří Heš (VSE) teď svůj tým na dvě minuty oslabí, provinil se hákováním.

16:20
    Valaši se osvobozují.

16:52
    Nový Jičín je zatím v přesilovce opravdu slabý. V podstatě ani není vidět, že hraje s převahou jednoho muže v poli.

17:12
    Vhazovat se bude před Plškem. Uvidíme, zda si hosté udrží pásmo.

17:21
    Hosté vyhráli buly a pásmo zatím drží (podél mantinelů).

18:01
    A máme tady další vyloučení. Tentokrát si na dvě minuty posedí Brynecký (NJI) za faul vysokou holí.

18:05
    Domácí jsou v plném počtu.

18:19
    A hned mohli potrápit Chvostka. Zúbek měl před brankovištěm volný puk, než se ale stihl zorientovat, brankář jej vypíchl do bezpečí.

19:00
    Probíhá poslední minuta první části.

19:20
    Nový Jičín se nemůže osvobodit.

19:25
    Další trest pro hosty - na dvě minuty za napadení si za katrem posedí Pelikán (NJI).

19:25
    36 vteřin hry v 5 proti 3 pro Vsetín.

19:35
    Po krátké kombinaci se napřáhl od modré Heš a vypálil na Chvostka, ten ale kotouč v pohodě viděl a taky zachytil.

19:49
    JIŘÍ HEŠ si sjel ke kruhům a zopakoval svou dělovku od modré - a tentokrát neměl Chvostek šanci - kotouč mířil přesně do pravého růžku jeho svatyně. Asistence: Zbyněk Spitzer, David Vítek.

20:00

V první třetině jsme sledovali pěknou hru z domácí strany. Novojičínští jakoby se nemohli dostat do tempa, za což je domácí také rázně potrestali brankou ve 4. minutě. I v dalších minutách byli u puku víceméně hlavně domácí a díky nedisciplinovanosti hostů dostali v závěru první třetiny ještě příležitost zahrát si v 5 proti 3. Tak jak by se mělo, podařilo se Vsetínu ještě v poslední vteřinách vsítit gól a do druhé části tak budou vstupovat nejen s dvoubrankovým náskokem, ale i 1:25 dlouhou přesilovkou 5 na 4. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:01

20:16
    Vsetín prohrál úvodní buly, jeho cesta před Chvostka tak bude o něco komplikovanější.

20:25
    První střela této třetiny šla na Chvostka.

20:52
    Další zápis do kolonky vyloučení. Dvě minuty si vykoledoval za nedovolené bránění brankář Plšek.

20:53
    Síly na ledě se tak srovnají, po té budou hrát hosté přesilovku.

21:21
    Další vyloučení. Tentokrát na obou stranách. Vítek (VSE) za krosček a Gebauer (NJI) za nedovolené bránění. Teď jsme viděli trochu divadla ze strany NJI ...

21:25
    Pelikán je na ledě. Nyní hraji v oslabení jednoho muže domácí.

21:56
    Novojičínský Macháček poslal dělovku na Plška, jeho rána od modré ale skončila v Plškově náručí.

22:21
    Hosty přesilovka povzbudila do hry.

23:00

23:17
    Mečiar nahodil kotouč vzduchem, před brankou ho sklepl Vaněk a to přímo na hůl FRANTIŠKA ZÚBKA, který zakončoval přesně za Chvostka. Pěkná akce. Asistence: Daniel Vaněk, Tomáš Mečiar.

24:36
    Jeden ze vsetínských pálil na Chvostka z pravého kruhu, puk se po jeho pokusu odrazil od zadního mantinelu na brankovou čáru - Kubo prohodil kotouč za brankáře, za čáru jej ale musel doklepnout až DAVID VÍTEK Asistence: Martin Kubo, Ondřej Hruška.

26:09
    Vsetínští si nyní i celkem riskantně přihrávají, nutno ale podotknout, že Jičín znovu upadl do role ne nebezpečného soupeře.

27:25
    Teď se jeden z hráčů Jičína dostal až na útočnou modrou, tam ale narazil do soupeře a předal puk.

27:34
    Pelikán se srazil s Kubem a zůstal ležet na ledě. Nyní ho dva jeho spoluhráči museli z ledu zvednout a prakticky také odnést - Pelikán by se na svých nohou nyní neudržel. Už je u něj doktor.

27:34
    Pelikán je odváděn s asistencí po obou stranách do šaten. Vypadá to, že se při pádu udeřil do hlavy. Pravděpodobně otřes mozku.

27:55
    Po krátkém přerušení pokračujeme ve hře. Rychleji se zorientovali hosté a prověřili Plška v bráně.

24:36
    Hosté si vybírají time-out. A Chvostka střídá v bráně Geabauer Kamil.

29:25
    Na ledě se teď nic podstatného neděje. Nový Jičín si hraje to své, Vsetínští se snaží probojovat do útoku a vylepšit ještě své statistiky.

30:05
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Po hrubce domácích obránců před domácí klecí se z ojedinělé příležitosti prosadil ROBIN GEBAUER. Asistence: Adam Uhlár.

31:04
    Hra se nám přesouvá z jedné strany na druhou, brankáři ale momentálně moc práce nemají.

32:15
    Vsetín se ale možná nechal až moc uchlácholit svým vedením a Jičínu teď dává až moc prostoru.

43:36
    Kubo teď byl sám před brankou, brankáře ale v bezprostřední blízkosti v nepříliš vhodné pozici nepřekonal.

44:50
    Po nepovedené domácí rozehrávce vypadl puk ze hřiště, vhazovat se bude před Plškem.

35:35
    Sprušil posílal puk na Vaňka, volného před bránou, přihrávka mu ale sklouzla z hole.

36:38
    Hosté nyní protestují (zřejmě proto, že branka podle nich padla od brusle), zřejmě jim to ale nebude nic platné. DAVID VÍTEK udělal Gebauerovi kličku na pravou stranu a zavěsil do prázdné brány. Asistence: Tomáš Mečiar.

37:12
    Domácí budou hrát oslabení, na chvíli si odpočine Hrčka (VSE) za nedovolené bránění.

38:01
    U Plškovy klece teď zazněla tyč - bylo to ale jen boční konstrukce.

38:41
    Ondra Hruška teď mohl jet nikým nebráněn na Gebauera, příhra od spoluhráče přes půl kluziště ale nešla úplně přesně.

39:00
    Poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:46
    V této třetině už se pravděpodobně nic neuděje.

40:00

Ve druhé třetině se Vsetínští nechali lehce ukolébat svým čtyřbrankovým vedením, což pramenilo v gól nového Jičína. Zatím jediným šťastným střelcem Jičína se stal Robin Gebauer. Uvidíme, jak bude vypadat třetí část hry. Začne přibližně 19:11.

40:01

40:28
    Tentokrát si první střelu připsal Jičín - konkrétně Martin Toman. Střela šla jen těsně mimo.

41:05
    Nádherná akce - po střele Sprušila zůstal kotouč ležet za brankářem a FRANTIŠEK ZÚBEK ho jen šikovně doklepl do sítě. Asistence: Antonín Sprušil, Daniel Vaněk.

41:56
    Kubo se dostal před branku, místo aby zkusil vystřelit - hledal svého spoluhráče na kruzích. To ale nevyšlo.

43:26
    Na dvě minuty si za naražení posedí hostující Toman.

43:45
    Sprušilova dělovka od modré směřovala přímo do lapačky Gebauera. Jinudy to teď nešlo.

43:45
    Místo Zúbka se teď na vsetínské straně do hry zapojil junior Štrbík.

44:39
    Další pokus - tentokrát dělovka Heše od modré - a opět jen do gólmana hostí.

45:05
    A teď také místo Spitzera naskočil Žabčík.

45:26
    Holík chtěl projít kolem novojičínského obránce, nepovedlo se mu to. A ve stejném čase naskakuje zpět do hry Toman.

46:20
    Jičínu se teď nedaří rozehrát.

47:20
    Už se podařilo a v útočné třetině to zkusil Částečka, který kotouč napálil od kruhů. Plšek s přehledem chytá.

47:35
    Teď šance Vsetína na opačné straně - rána zblízka pořádně prověřila kvalitu Gebauerovy masky.

48:46
    Vsetín kontroluje hru. Snaží se Nový Jičín nepouštět do šancí.

49:38
    Vhazovat se bude před Plškem.

50:01
    Sprušil hned po buly unikl a trefil břevno Gebauerovy svatyně.

51:09
    Od mantinelu se teď kotouč odrazil na Martinčíka, kterému nevyšel záměr propasovat kotouč mezi Plškovy betony.

52:02
    Kubo pronikal k brance, byl ale nedovoleně zastaven. Protože ale neudržel své emoce na uzdě, pykat bude za hrubost, jeho protihráč Handl za sekání. Uvidíme tak hru 4 na 4.

53:35
    Hoďa se teď napřahoval na přihrávku od spoluhráče, ta ale nepřišla úplně přesně a proto Hoďova střela mířila do mantinelu.

54:01
    Utkání sleduje 726 diváků, kteří si na dnešní utkání zakoupili vstupenku.

54:49
    Po střetu Horáka s Kubem u mantinelu, zůstal vsetínský hráč ležet u mantinelu.

54:49
    Vyloučen Michal Horák (NJI) na 2 + 10 minut za naražení na hrazení + 10 minut za nesportovní chování. Horák tak jen potvrzuje, že je nejtrestanějším hráčem soutěže.

55:38
    Další zákrok, po kterém zůstává hráč ve vsetínském dresu ležet na ledě.

55:38
    Další vyloučení do konce zápasu - Slavík (NJI) dostává trest ve hře do konce utkání.

55:38
    Vsetín tedy bude hrát 1:11 minuty přesilovku a navíc až do konce utkání může hrát v přesile.

56:00
    Vsetínští pálí od modré, hostující brankář je ale zatím pozorný.

56:18
    Nový Jičín vyhazuje.

56:43
    A znovu, je znát, že Vsetínští už se nikam nehrnou.

56:50
    Nový Jičín je ve čtyřech, dvojnásobné oslabení zvládl zcela v pohodě.

57:35
    Puk se pohybuje ve středním pásmu, utkání už se spíše jen dohrává.

58:15
    Mečiarovu pohotovou ránu od modré zbaštila Gebauerova lapačka.

Kristýna Guricová

Branky a nahrávky: 4. Sprušil (Zúbek), 20. Heš (Spitzer, Vítek), 24. Zúbek (Vaněk, Mečiar), 25. Vítek (Kubo, Hruška O.), 37. Vítek (Mečiar), 42. Zúbek (Sprušil, Vaněk) - 31. Gebauer R. (Uhlár)

VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) - Spitzer, Farda, Hoďa, Mečiar, Heš, Žabčík, Šimek, Hrčka - Zúbek, Sprušil, Kubo, Vaněk, Vítek, Hruška O., Holík, Dědek, Daněk, Štrbík.
    HK Nový Jičín: Chvostek D. (Gebauer K.) - Andrýsek, Horák, Pelikán, Chvostek F., Gulda, Slavík, Toman, Macháček, Brynecký, Hruška, Tomášek, Chvostek F., Skaloš, Zedník, Štěpják, Uhlár, Gebauer R., Tomášek, Martičík

Rozhodčí: Mech - Lošťák, Maťašovský