Frölunda – Linköping 2:4 (kon.) | Jokerit – Motor ČB 7:2 (kon.) | Pardubice – Salzburg 1:2 (kon.)
Plzeň – Luleå 1:2 (po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 16.12.2011, 20:30 • Eisarena Salzburg • European Trophy

Nejlepší hráči: 1. Marty Turco (Salzburg), 2. Martin Růžička (Pardubice), 3. Ryan Glenn (Salzburg). (22:59:47)

Do semifinále tedy přes Pardubice prochází EC Red Bull Salzburg a děkovat za to může hlavně famóznímu Martymu Turcovi. Ten doslova deptal pardubické střelce a v závěrečné třetině předvedl výborný výkon. Salzburg díky brankám Williamse a Redenbacha postupuje do boje o medaile, kde ho v semifinále čeká Linköpings HC.

59:44
    Po šarvátce tu je vyloučení na obou stranách. Za Pardubice odchází Petr Koukal a Jan Kolář I. Na straně Salzburgu poté Bois a Davison.

60:00

59:58
    Marty Turco znovu a opět připraven! Bohužel pro Pardubice chytá rány Sičáka a dvakrát Buchteleho ve velkém stylu.

59:40
    Po vhazování se Pardubice usazují v útočném pásmu, ale rány zatím jistí Turco. Stále to však probíhá v útočném pásmu.

59:23
    Oddechový čas pro Pardubice. Ty svého soupeře sice mačkají jako citron, jenže k vyrovnání to zatím nevede.

58:47
    Starý pálí od mantinelu, ale Turco výborně zasahuje.

59:00
    Snaha celku koučů Hynka a Lubiny je zatím marná, ale teď to zkusí v šesti. Růžička již je na lavičce!

58:00
    Zbývají již jen poslední dvě minuty. Podaří se Pardubicím zaslouženě srovnat?

57:32
    Z mezikruží to zkusil na druhé straně Jan Kolář, jenže svým pokusem z dobré pozice pouze nechal vyniknout brankáře Turca.

57:14
    Teď mu navíc pomohl dobrý zákrok Růžičky, který vyrazil táhlý pokus z hole Boise.

56:16
    Pardubický celek teď ještě zvýšil tempo a říká si svou aktivní hrou o srovnání.

56:05
    Rány na obou stranách. Růžička připraven proti pokusu Redenbacha a Marty Turco vyráží pokus Vladimíra Sičáka.

55:30
    A to málem přišlo. Dvakrát však bohužel pro tým kouče Hynka a Lubiny pálil Robert Kousal pouze do připraveného Turca a rána Borera je zblokována mimo.

55:00
    Je před námi posledních pět minut třetí třetiny. Pardubický tým se žene od vlastní třetiny za vyrovnáním.

54:16
    Štěstí teď hraje na straně Salzburgu. Ránu od modré Turco vůbec neviděl, ale pomohla mu paní štěstena. Puk se odráží od výstroje brankáře mimo jeho klec.

53:22
    Na straně Pardubic připravený brankář Růžička. Ten zneškodňuje rány Abida a Barneyho.

51:10
    Píšův pokus končí z bezprostřední blízkosti ve výstroji Turca.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 38. Koukal (Starý, Borer) - 35. Williams (Glenn, Aubin), 39. Redenbach (Schachler)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Somík - Nahodil, Kousal, Buchtele - Šagát, Zohorna, Semorád.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

EC Red Bull Salzburg: Turco (Tordjman) - Kavanagh, Lynch, Glenn, Schachler, Aliu, Davison, Reitz, Pallestrang - Regier, Abid, Bois - Aubin, Earl, Barney - Kristler, Redenbach, Williams - Brucker, Schiechl, Puschnik.

Trenéři: Pierre Pagé, Kent Nilsson a Reijo Ruotsalainen

Rozhodčí: Antti Boman, Jari Lepaalho - Stefan Siegel, Walter Zehenthofer