Frölunda – Linköping 2:4 (kon.) | Jokerit – Motor ČB 7:2 (kon.) | Pardubice – Salzburg 1:2 (kon.)
Plzeň – Luleå 1:2 (po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 16.12.2011, 20:30 • Eisarena Salzburg • European Trophy

Nejlepší hráči: 1. Marty Turco (Salzburg), 2. Martin Růžička (Pardubice), 3. Ryan Glenn (Salzburg). (22:59:47)

Do semifinále tedy přes Pardubice prochází EC Red Bull Salzburg a děkovat za to může hlavně famóznímu Martymu Turcovi. Ten doslova deptal pardubické střelce a v závěrečné třetině předvedl výborný výkon. Salzburg díky brankám Williamse a Redenbacha postupuje do boje o medaile, kde ho v semifinále čeká Linköpings HC.

59:44
    Po šarvátce tu je vyloučení na obou stranách. Za Pardubice odchází Petr Koukal a Jan Kolář I. Na straně Salzburgu poté Bois a Davison.

60:00

59:58
    Marty Turco znovu a opět připraven! Bohužel pro Pardubice chytá rány Sičáka a dvakrát Buchteleho ve velkém stylu.

59:40
    Po vhazování se Pardubice usazují v útočném pásmu, ale rány zatím jistí Turco. Stále to však probíhá v útočném pásmu.

59:23
    Oddechový čas pro Pardubice. Ty svého soupeře sice mačkají jako citron, jenže k vyrovnání to zatím nevede.

58:47
    Starý pálí od mantinelu, ale Turco výborně zasahuje.

59:00
    Snaha celku koučů Hynka a Lubiny je zatím marná, ale teď to zkusí v šesti. Růžička již je na lavičce!

58:00
    Zbývají již jen poslední dvě minuty. Podaří se Pardubicím zaslouženě srovnat?

57:32
    Z mezikruží to zkusil na druhé straně Jan Kolář, jenže svým pokusem z dobré pozice pouze nechal vyniknout brankáře Turca.

57:14
    Teď mu navíc pomohl dobrý zákrok Růžičky, který vyrazil táhlý pokus z hole Boise.

56:16
    Pardubický celek teď ještě zvýšil tempo a říká si svou aktivní hrou o srovnání.

56:05
    Rány na obou stranách. Růžička připraven proti pokusu Redenbacha a Marty Turco vyráží pokus Vladimíra Sičáka.

55:30
    A to málem přišlo. Dvakrát však bohužel pro tým kouče Hynka a Lubiny pálil Robert Kousal pouze do připraveného Turca a rána Borera je zblokována mimo.

55:00
    Je před námi posledních pět minut třetí třetiny. Pardubický tým se žene od vlastní třetiny za vyrovnáním.

54:16
    Štěstí teď hraje na straně Salzburgu. Ránu od modré Turco vůbec neviděl, ale pomohla mu paní štěstena. Puk se odráží od výstroje brankáře mimo jeho klec.

53:22
    Na straně Pardubic připravený brankář Růžička. Ten zneškodňuje rány Abida a Barneyho.

51:10
    Píšův pokus končí z bezprostřední blízkosti ve výstroji Turca.

52:10
    Tyler Redenbach již na ledě, a tak EC Red Bull Salzburg udržel vedení do závěrečných osm minut třetí třetiny.

51:28
    Přesilovka se Pardubicím příliš nedaří a Turco tak k udržení výsledku potřebuje jen chladnou hlavu a udržet si formu z prvních dvou třetin. Píšova šance byla vyjímkou.

50:10
    Následně přichází výhoda přesilové hry na stranu Pardubic. Dvě minuty totiž vidí Tyler Redenbach za hákování.

50:10
    Sičák již je na ledě, a tak hrají Pardubice v plném počtu.

50:07
    V závěru přesilovky ještě pálil Schlacher, jenže ze stejným výsledkem. Růžička se rozchytal na jedničku a tuto ránu vyráží mimo své tři tyče.

49:29
    Znovu výborný Růžička! Dvakrát pálil Bois a po něm i Earl, jenže všechny tyto pokusy končí na pohotovém brankáři Pardubic, který v oslabení drží šance na zvrat v tomto utkání.

48:21
    Salzburg v útočném pásmu přitopil a Růžička se má co ohánět. Earl ve vynikající pozici naštěstí pro něj netrefil, ale s ránou Douga Lynche si již pardubický brankář musel vyřídit účty. Prudkou dělovku chytá do lapačky.

48:10
    Pardubický tým jde posléze do čtyř. Vladimír Sičák dostává dvě minuty za držení.

48:00
    EC Red Bull Salzburg již hraje v plném počtu.

47:38
    Znovu to zkoušel Jan Buchtele, jenže do rány mu vložil hůl Lynch a puk jde mimo branku.

47:03
    Snaha Pardubic o branku je jasně viditelná, jenže na vyrovnání to zatím stále nestačí. Somík, Benák a ani Buchtele neskórují, když se v brankovišti překonává Marty Turco.

46:00
    Teď by se přeci jenom mohl měnit stav. Pardubický tým si totiž zahraje za hákování Andrease Kristlera přesilovou hru.

45:22
    Celek z Pardubice se i nadále tlačí před branku, jenže Turco má na všechny pokusy stejnou odpověď. A to takovou, že do jeho branky puk neprojde.

44:41
    Kousal nejprve dobře dohrál u hrazení Davisona, a poté přispěl k šanci Jana Starého. Tu však zastavil obětavě Kavanagh, který do rány střely skočil a na Turca ji nepropustil.

41:14
    Semorád dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

43:31
    Na druhé straně to zkusil vzít na svá bedra Jan Semorád, který se zrovna vracel z trestné, jenže ani on nenašel recept na připraveného Martyho Turca.

42:25
    Brankář ČSOB Pojišťovny se ukazuje v dobrém světle. Výborně si totiž poradil s ranami Davisona a Glenna, které chytá do lapačky.

41:42
    Pardubický tým do ní vstoupil s elánem a snaží se brzké srovnání. Rány Somíka a Elkinse ale brankář Turco viděl a chytá je.

40:01

Třetí část začne asi v 22:16.

Třetina, ve které dominoval brankář EC Red Bull Salzburg Marty Turco, je u konce. Ve druhé dvacetiminutovce by se dalo referovat pouze o zákrocích tohoto fantoma. Právě proto šel do vedení právě jeho celek, když rychlou akci v přesilovce využil Williams. Pardubický tým sice bleskově odpověděl, když se trefil kapitán Koukal, jenže vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Těsně před pauzou se trefil Redenbach, a tak je cesta do semifinále zatím viditelnější pro Salzburg.

40:00

39:34
    Salzburgský Abid Ramzi ve velké šanci, když pálí ze zhruba pěti metrů, ale Růžička teď svůj celek podržel. Důležitým zákrokem těsně před sirénou udržel pouze jednobrankový rozdíl!

38:35
    Salzburg právě vstřelil branku!
    A je tu další branka utkání! Bohužel pro Pardubice si Salzburg bere vedení zpět a zásluhou prudké dělovky TYLERA REDENBACHA vede 2:1. Bývalý hráč SaiPy Lappeenranta se trefil přesně, když mu nabídku na branku předložil pěkně Markus Schlacher. Asistence: Markus Schlacher

37:49
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! Tým trenérů Hynka a Lubiny zaslouženě vyrovnává, když se trefil, jako správný kapitán PETR KOUKAL. Svižnou akci Pardubic zakončil z mezikruží po nahrávce Jana Starého přesně, a tak je Turco konečně překonán. Asistence: Jan Starý a Casey Borer.

37:24
    Ale pozor! Na druhé straně málem došlo k navýšení náskoku. Regier ale v dobré pozici napálil pouze do Růžičky.

36:42
    Pardubický tým za svoji aktivitu tedy není odměněn, ale i tak se nadále tlačí před Turca. Rána Zohorny končí ve výstroji brankáře Salzburgu.

34:19
    Přesilovka celku trenéra Pagého vychází a jde do vedení 1:0. Rychlá akce se dostala od Ryana Glenna na hůl JEREMYHO WILLIAMSE, který sám před Růžičkou z bezprostřední blízkosti nezaváhal. Kanadský útočník zakončil prudkou ranou a zároveň tak otevírá brankový účet tohoto čtvrtfinále. Asistence: Ryan Glenn a Brent Aubin.

33:46
    Pardubický tým teď půjde do čtyř. Za podražení je totiž trošku zbytečně vyloučen Lukáš Nahodil.

33:27
    EC Red Bull Salzburg následně hraje v plném počtu a za nulu na jeho kontě musí Turcovi opravdu z celého srdce poděkovat.

33:07
    Snaha ČSOB Pojišťovny opět končí pouze u vynikajícího Turca! Elkins a po něm i Vladimír Sičák ranou od modré nacházejí pouze připraveného brankáře.

32:13
    První přesilovková eskadra Pardubic vlétla do útočného pásma z elánem. Jenže Starý nejprve z dobré pozice minul a po něm pálící Jan Kolář I našel pouze připravenou výstroj Martyho Turca.

31:27
    Aktivní celek z Pardubic si vynutil přesilovku. Tu způsobil Alexander Pallestrang, který hákoval.

31:32
    Rychlé tempo pokračuje. Turco musí být opět v pohotovosti, když pálí ze zhruba deseti metrů Koukal. Salzburgský brankář je připraven.

30:44
    O pár vteřin později musí své kvality ukázat i brankář Růžička. Ten nejprve zlikvidoval nadějnou akci, kterou zakončoval Barney, a potom si vychutnal i Ramziho Abida, jehož vychytal z bezprostřední blízkosti.

30:02
    Teď už však opět hokejové akce. Slušně to zkoušel zpoza hráče Radovan Somík, jenže Turco je připraven.

29:27
    Hra se přiostřila. Řadu soubojů u mantinelu vyhrál pardubický tým. Nárazem Jana Koláře II na útočníka třetí formace Salzburgu Williamse pardubický bek málem vysklil plexisklo.

28:35
    Sestava koučů Hynka a Lubiny opravdu ze střelami nešetří, jenže čerstvá posila Salzburgu v brankovišti čaruje.

27:58
    Pardubický tým pokračuje ve zlepšené hře, kterou nakopla přesilová hra, jenže stále své zakončení pálí pouze do Martyho Turca. Nejprve to zkusil Buchtele, a po něm i v dobré pozici Semorád, jenže brankář Salzburgu zatím drží nulu.

26:16
    Po něm to zkusil na branku i Vladimír Sičák, jenže opět narazil na velmi dobře chytajícího brankáře Turca. Jehož celek již navíc hraje v plném počtu.

25:35
    Teď už to Aleš Píša zkusil, ale ránu vidí Turco, který ji v klidu chytá. Vhazuje po pravici brankáře EC Red Bull Salzburg.

24:58
    Pardubický celek nastěhovaný v útočném pásmu, ale zatím bez střel. Od modré už to mohl zkusit Píša, ale v poslední moment si to rozmyslel a posunul do další kombinace.

24:06
    A právě tento hráč Salzburgu posléze odchází na dvě minuty. Svůj trest si vykoledoval za přílišné hákování. Šance pro Pardubice.

23:46
    Od modré zkoušel na Turca vypálit i zadák Jan Kolář II, jenže to by mu nesměl do rány výborně skočit na hranici sebeobětování hrající Erik Reitz.

23:01
    To se ale může rychle změnit, když od levého mantinelu pálil Elkins. Táhlou ranou však prostor Martyho Turca netrefil.

22:33
    Kouč Pagé v šatně asi rázně promluvil do duší svých svěřenců, jelikož Salzburg zatím v úvodu nepouští Pardubice vůbec do hry.

21:41
    Vladimír Sičák již je navíc na ledové ploše, a tak Pardubice hrají v plném počtu bez újmy.

20:50
    Salzburg v útočném pásmu, ale ke střelám to zatím nevede. Obrana Pardubic pracuje na jedničku a snaží se okamžitě po zisku kotouče vyhodit.

20:01

Do té vstoupí Salzburg s přesilovkou v zádech. Ještě déle než minutu by měl být na trestné lavici Vladimír Sičák.

Druhá třetina začne asi v 21:26.

Pardubický tým se zatím tedy ubránil, když naskočil Kolář a šest vteřin se hrálo 5/4. Týmu trenérů Hynka a Lubiny vyšel úvod, ve kterém byl aktivnější. Jistý Marty Turco ale v brance všechny nástrahy překonal a právě jeho celek mohl jít v závěru do vedení. Jenže video branku neposvětilo a když se celek kouče Pagého neprosadil ani v krátké přesilovce 5/3, tak je stav po první třetině bezbrankový.

20:00

19:41
    Nepříjemná zpráva pro Pardubice. Vladimír Sičák totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Salzburg bude hrát chvíli přesilovku 5/3.

19:20
    To jakoby Salzburg slyšel a v posledních vteřinách se tlačí do brankoviště, možná až příliš. Sudí ale nechává pokračovat ve hře.

19:11
    Celek kouče Pagého se zatím v přesilovce trápí a Růžička při slabých ranách vyráží, jelikož před ním není příliš rušný provoz hráčů.

17:54
    Salzburg bude hrát přesilovou hru. Zadák Pardubic Jan Kolář II totiž dostává dvě minuty za podražení.

18:48
    Aktivnější celek koučů Hynka a Lubiny tak mohl prohrávat, ale nakonec i s trochou štěstí je stav stále bezbrankový.

17:54
    Branka není uznána, jelikož sudí po konzultaci neviděl puk za brankovou čárou. Kouč Salzburgu Pierre Pagé se sice zlobí, ale čtveřice sudích Antti Boman, Jari Lepaalho, Stefan Siegel a Walter Zehenthofer nepřipouštějí další konzultaci.

17:54
    A pozor! Po ráně jednoho z hráčů Salzburgu ze střední vzdálenosti se bude zkoumat video. Rozhodčí Boman jede na konzultaci s videorozhodčím, protože si není jist, jestli puk přešel brankovou čáru ruku v ruce s pravidly.

17:37
    Tým z Pardubic už se ve zbytku přesilovky do tlaku v útočném pásmu nedostal, a tak je Bois na ledě. Pokračujeme stále za stavu 0:0.

16:11
    Na přesilovce elitní přesilovková formace Pardubic, ale obrana Salzburgu v čele s Martym Turcem zatím drží a po pár vteřinách se jí povedlo i vyhodit.

15:37
    Pardubický celek si však hru proti oslabenému soupeři zkusí posléze. Dvě minuty za sekání totiž vidí Danny Bois.

14:49
    Obě přesilovky neměly příliš zajímavých momentů, a tak již je Kousal s Earlem na ledě.

13:58
    Nadějná akce Salzburgu končí v rohu kluziště, odkud posléze rána na Růžičku neputuje.

12:49
    Přesilovka Salzburgu končí ale velmi rychle. Za neodpovídající výstroj je totiž vykázán na trestnou lavici Rob Earl.

12:15
    Vyloučení na straně Pardubic. Za hákování si odchází na dvě minuty odpočinout Robert Kousal.

11:54
    První pasáž utkání, kdy se Red Bull nastěhoval před Růžičku zatím brankou nekončí. Brankář pardubického celku je připraven a většinu ran z velké vzdálenosti vyráží mimo své tyče.

10:00
    Po přerušení tu máme první reklamní pauzu, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.

09:38
    Zatím příliš šancí nevidíme. Utkání je takovou vyčkávanou na chyby. Těch zatím udělal více Salzburg, jenže Pardubicím to k úvodní brance nepomohlo.

08:46
    Turco zatím stále připraven a v klidu vyráží jednu ránu za druhou. Pardubicím se zatím nedařit brankáři práci ztížit.

07:52
    Hra má stálý obraz, ve kterém se Pardubice snaží hře dominovat, ale Salzburg zatím pozorně a hlavně úspěšně brání vlastní třetinu. Když už střela přijde, tak z větší dálky a Turco je připraven.

06:11
    První větší práce i pro Růžičku, který si však z ranou od mantinelu poradil. Pro brankáře Pardubic to byl zatím nejvážnější zákrok, ale z táhlou ranou si poradil.

04:57
    Salzburg zatím dobře brání vlastní třetinu a snahu Pardubic o nápor brzdí vyhozením puku do středního pásma.

04:12
    Celek koučů Hynka a Lubiny má zatím více ze hry, ale velké šance z toho nejsou. Salzburg čeká na chybu soupeře a Růžičku příliš nezaměstnává.

03:19
    První větší šanci mají Pardubice, kteří se snaží zasypat Turca sprškou střel. Brankář Salzburgu ale na pokus od pravého mantinelu vidí, a tak jej likviduje.

01:12
    Utkání začíná ve vysokém tempu, ale žádné větší ohrožení branky nevidíme. Turco i Růžička připraveni.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Somík - Nahodil, Kousal, Buchtele - Šagát, Zohorna, Semorád.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

EC Red Bull Salzburg: Turco (Tordjman) - Kavanagh, Lynch, Glenn, Schachler, Aliu, Davison, Reitz, Pallestrang - Regier, Abid, Bois - Aubin, Earl, Barney - Kristler, Redenbach, Williams - Brucker, Schiechl, Puschnik.

Trenéři: Pierre Pagé, Kent Nilsson a Reijo Ruotsalainen

Rozhodčí: Antti Boman, Jari Lepaalho - Stefan Siegel, Walter Zehenthofer.

Pardubický tým se může v Salzburgu opřít i o své nejvěrnější fandy. V Eisareně jich dnes bude zhruba stovka. Do sestavy by se navíc měl vrátit Radovan Somík, který by měl nastoupit ve druhé útočné formaci.

Celek koučů Hynka a Lubiny se na tento turnaj kvalifikoval výhrou v Jižní divizi, kde za sebou nechal celky Linköpingu, Manheimu, Jönköpingu, Liberce a Brna. V domácí soutěži pak Pardubicím patří páté místo. Na druhé straně měl domácí Red Bull Salzburg místo v elitní osmičce turnaje zajištěné předem, jelikož turnaj pořádá. V Erste Bank Eishockey Lize pak celku Pierra Pagého patří druhá příčka.

Vítejte u sledování čtvrtfinále evropské hokejové soutěže Red Bulls Salute. Z předsezónní European Trophy se do finálového turnaje kvalifikoval i celek Pardubic, který se bude snažit přes domácí EC Red Bull Salzburg projít do boje o medaile.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 38. Koukal (Starý, Borer) - 35. Williams (Glenn, Aubin), 39. Redenbach (Schachler)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Somík - Nahodil, Kousal, Buchtele - Šagát, Zohorna, Semorád.

Rozhodčí: Antti Boman, Jari Lepaalho - Stefan Siegel, Walter Zehenthofer