Frölunda – Linköping 2:4 (kon.) | Jokerit – Motor ČB 7:2 (kon.) | Pardubice – Salzburg 1:2 (kon.)
Plzeň – Luleå 1:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Škoda Plzeň
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Luleå Hockey
Pátek 16.12.2011, 20:30European Trophy

Tak bohužel ani České Budějovice, ani Pardubice a ani Plzeň neproklouzne v Red Bulls Salute do bojů o triumf v turnaji. Indiáni k tomu měli blízko, bohužel naprosto vyrovnaný duel rozhodl jediný úspěšný nájezd. Pletka, Straka a Duda naopak Rautia nedokázali překonat. Pěkný zbytek večera přeje Michal Špírek. (23:00:20)

Luleå právě vstřelila branku!
    JOHAN HARJU byl jediným střelcem, který se v nájezdech dokázal prosadit.

Radek Duda ale neproměnil, Rautio byl úspěšný.

Persson neproměnil a poslední plzeňský střelec musí dát!

Martin Straka trefuje břevno!

Harju propasíroval puk za Svobodu! Lulea vede 1:0.

... přestřelil.

Václav Pletka odpovídá...

.. nedal, bekhendem trefil břevno!

Toni Koivosto je prvním, kdo se pokusí vyzrát na Svobodu..

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, pojedou se samostatné nájezdy. Pokud nerozhodnou tři série, nemůže tým nasadit do dalšího pokračování stejné hráče, které najížděli už v úvodních třech pokusech. Oba gólmani působí klidným dojmem a nechodí rychle k zemi, bude to platit na střelce?

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Hjalmarsson si vzal na starost odpověď Luley, Svoboda předvedl rychlou lapačku.

64:00
    St. Pierre obdržel puk na mezikruží od Kováře a bleskurychle vystřelil, Rautio nedovolil hráčům soupeře dorážet a udržel střelu ve výstroji.

63:00
    Už jen dvě minuty dělí duel od toho nejdramatičtějšího závěru - samostatných nájezdů.

62:33
    Svižná střelba Václava Pletky a tentokrát čárový rozhodčí vhodí puk do hry v útočném pásmu Plzně.

62:24
    Buly po levici Adama Svobody.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 45. Kovář (Duda, St. Pierre) - 35. Koivisto (Vihko), ?. Harju

HC Škoda Plzeň: Svoboda - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Piere - Kratěna, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Andrašovský - Mrňa.
    Luleå Hockey: Rautio - Kilström, Fransson, Sandström, Fälth, Wallin, Jonsson, Jaakola, Berglund - Hjalmarsson, Abbot, Fleury - Harju, Olausson, Persson - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Karlsson, Enterfeldt, Komarek.

Rozhodčí: Thomas Berneker, Florian Zehetleitner - Andy Hütter, Martin Smeibidlo