Rusko – Angola 41:31 (kon.) | Chorvatsko – Brazílie 31:32 (kon.) | Francie – Dánsko 28:23 (kon.)
Norsko – Španělsko 30:22 (kon.)
Francie
28:23 (14:12)
Dánsko
Pátek 16.12.2011, 20:15Mistrovství světa žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Rozhodčí: . (0:0)

Dnes máme před sebou pouze semifinálové zápasy letošního Mistrovství světa v házené žen, ve kterém se představí přemožitel největšího favorita z Ruska tým Francie. V cestě do finále budou hráčkám z krajiny galského kohouta stát hráčky Dánska, které po nepříliš přesvědčivém výkonu přehrály příjemné překvapení šampionátu z Angoly. (0:0)

Obecně se větší šance na postup dávají Francii už jen proto, že dokázala projít přes tým Ruska. Otázkou však bude jestli jim právě jejich heroický výkon ve čtvrtfinále nevzal spoustu sil pro dnešní zápas. (0:0)

Hráčky jsou již na palubovce a stadionem nám znějí státní hymny obou krajin. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    V prvním útoku Dánsko. (0:0) (0:0)

1
    První akce skončila střelou mimo branku. Na tahu jsou francouzsky (0:0) (0:0)

2
    Mendyová si nalezla odražený míč a střílí první gól zápasu. (1:0) (1:0)

2
    Dánky opět mimo. (1:0) (1:0)

3
    Na zemi se teď za koleno po nepříjemném dopadu drží jedna z hráček Francie. Je oštřována a následně odnášena na rukou. (1:0) (1:0)

3
    Postiženou je Pineauová. Obrovské oslabení pro Francii. Pineauová již nevypadá, že by měla pokračovat ve hře. (1:0) (1:0)

4
    Troelsenová střelou švihem srovnává. (1:1) (1:1)

4
    Dembeleová dostává žlutou kartu. Výhoda sedmičky pro Dánsko. (1:1) (1:1)

5
    Norgaardová však střílí úplně mimo. (1:1) (1:1)

6
    Další gól z dorážky pro Francii dává Gnabouyouová (2:1) (2:1)

7
    Krogshedeová se prodrala přes dvě bránící hráčky a nízkou střelou srovnává. (2:2) (2:2)

8
    Spellerbergová z pozice pivota posílá Dánky poprvé do vedení. (2:3) (2:3)

9
    Ayglonová se štěstím procpala z osmi metrů míč pomezi nohy gólmanky. (3:3) (3:3)

9
    Jorgensenová vymetla pavučinky v bráně Francie. (3:3) (3:3)

10
    Baudouinová ze sedmičky trefila pouze nohu brankářky. (3:4) (3:4)

11
    A Dánsko již vede o dvě branky díky skvěle umístněné střele Jorgensenové. (3:5) (3:5)

12
    Spincerová také nevyužívá sedmičku. (3:5) (3:5)

12
    Nakonec se k rychlému brejku dostala Tervelová a nedává brankářce šanci. (4:5) (4:5)

13
    Jorgensenová L. je při chuti a střelou z dálky opět skóruje. (4:6) (4:6)

14
    Skvělá obrana Dánska teď nepropustila střelu na svou branku. (4:6) (4:6)

15
    Jorgensenová opět z dálky střelou o pravou tyč zvyšuje již na rozdíl tří branek. (4:7) (4:7)

Oddechový čas Francie. (4:7) (4:7)

16
    Lacrabereová se zbavila obránkyně s přesně zakončila. (5:7) (5:7)

16
    Jorgensenová poprvé míří mimo. (5:7) (5:7)

17
    Baudouinová dostala dlouhou přihrávku do brejku a snižuje. (6:7) (6:7)

18
    Tak a máme srovnáno. Dánky v útoku přišly o míč a francouzsky po rychlém přechodu do útoku Ayglonovou vyrovnávají. (7:7) (7:7)

18
    Oddechový čas Dánsko. (7:7) (7:7)

18
    Mendyová zatahala protihráčku za dres a dostává dvě minuty. (7:7) (7:7)

19
    Po třech rychlých přihrávkách se míč dostal z pravé strany na levou do ruky Fiskerové, která byla neomylná. (7:8) (7:8)

20
    Burgardová si odsedí dvě minuty za příliš velký počet hráček na hřišti. (7:8) (7:8)

20
    Spellerbergová dostává pár vteřin na to také dvě minuty. Obrovská šance pro Francii otočit skóre. (7:8) (7:8)

20
    Baudouinová z levé strany srovnává. (8:8) (8:8)

21
    Baudouinová otáčí vývoj skóre. Na hřišti v bolestech leží Ayglonová. Nakonec vstává a pokračuje ve hře. (9:8) (9:8)

21
    Krogshedeová v oslabení o dvě hráčky se prodrala středem obrany a je opět vyrovnáno. (9:9) (9:9)

22
    Jenže Baudouinová s tímhle skóre nesouhlasí a vrací vedení na stranu Francie. (10:9) (10:9)

23
    Jorgensenová zatím hraje nejlepší zápas na mistrovství. Svou pátou brankou v utkání drží Dánsko ve hře. (10:10) (10:10)

24
    Troelsenová krásně střelou švihem překvapuje brankářku Francie. (10:11) (10:11)

25
    Jorgensenová dostává žlutou kartu a další sedmička pro Francii. (10:11) (10:11)

26
    První proměněnou sedmičku Francie má na svědomí Lacrabereová. (11:11) (11:11)

26
    Burgardová dostává další trest a nabízí Francii další sedmičku. (11:11) (11:11)

27
    Lacrabereová využívá druhou sedmičku v řadě. (12:11) (12:11)

29
    Lacrabereová tentokrát z místa pivotky využívá chytrou přihrávku Mendyové. (13:11) (13:11)

30
    Billeová z pravého křídla dává další gól Dánska. (13:12) (13:12)

30
    Lacrabereová je v laufu a pár vteřin prvního poločasu dává Francii náskok dvou branek pro druhý poločas. (14:12) (14:12)

30
    První poločas skončil. (14:12) (0:0)

Začátek prvního poločasu hodně ovlivnilo zranění jedné z nejlepších hráček světa Pineauové. Hráčkám Francie chvíli trvalo než se z této rány vzpamatovaly a ke konci poločasu již obrátily hru na svou stranu. Na druhé straně ve dresu Dánska se ke skvělému výkonu rozehrála Line Jorgensenová. Potřebovala by však větší gólovou pomoc svých spoluhráček a pak můžou dánky směle pomýšlet na obrat v tomto zápase. (14:12)

31
    Začal druhý poločas. (14:12) (0:0)

31
    Lacrabereová se šestou brankou dostává na čelo pomyslného žebříčku dnešního utkání. (15:12) (15:12)

32
    Dembeleová dostala milimetrovou přihrávku přes celé hřiště a skóruje. (16:12) (16:12)

33
    První gól Dánska v tomto poločase dává z levé strany Fiskerová (16:13) (16:13)

34
    Lacrabereová opět z místa pivotky střílí další gól. (17:13) (17:13)

34
    Fiskerová podnikla rychlý výpad dopředu a sama proti brankářce uspěla (17:14) (17:14)

35
    Melgaardová na dvě minuty. (17:14) (17:14)

35
    Lacrabereová využívá sedmičku. (18:14) (18:14)

37
    Na obou stranách jsme viděli dvě neúspěšné akce a následuje oddechový čas Dánska. (18:14) (18:14)

38
    Darleauxová ve druhém poločase exceluje. Z šesti střel pustila za svá záda pouze dvě. (18:14) (18:14)

38
    Gnabouyouová z devítky přesnou střelou dostává Francii do trháku. (19:14) (19:14)

40
    Gnabouyouová druhým gólem v řadě překvapuje dánskou brankářku. (20:14) (20:14)

40
    Thorsgaardová na pivotu konečně úspěšná. (20:15) (20:15)

41
    Baudouinová si při bránění počínala jako rugbyový hráč a za svou skládku dostává dvě minuty. (20:15) (20:15)

41
    Troelsenová se ukazuje i ve druhé půli a pomalu vrací dánky do hry. (20:16) (20:16)

42
    Jorgensenová má dnes přesnou levačku a trefuje pravý horní růžek branky. (20:17) (20:17)

44
    Larsenová dává svou první branku v zápase a již je to pouze o dvě branky. (20:18) (20:18)

44
    Oddechový čas Francie. (20:18) (20:18)

45
    Djitamová se ukazuje na hřišti a hned skóruje. (21:18) (21:18)

46
    Zatím neviditelná Norgaardová využívá rychlý brejk Dánska. (21:19) (21:19)

46
    Lacrabereová ošetřováná na hřišti. (21:19) (21:19)

47
    Nakonec pokračuje ve hře. (21:19) (21:19)

47
    A nakonec také dává gól. (22:19) (22:19)

47
    Thorsgaardová vybojovala přesilovku a sedmičku pro Dánsko. (22:19) (22:19)

48
    Jenže její spoluhráčka trefuje pouze pravou ruku brankářky. (22:19) (22:19)

49
    Baudouinová další ošetřovánou hráčkou Francie. Dnešní zápas hodně bolí. (22:19) (22:19)

52
    Troelsenová se uvolnila a středem zakončuje. (22:20) (22:20)

52
    Rychlá odpověď Francie. (23:20) (23:20)

53
    Krásná střela Krogshedeové z levé strany do pravého růžku. (23:21) (23:21)

54
    Baudouinová využívá rychlý protiútok Francie. Dánky již musí využít každou šanci v útoku. (24:21) (24:21)

55
    A dánky jsou neomylné a drží se ve hře. (24:22) (24:22)

57
    Čtyři minuty před koncem je rozdíl skóre stále dvoubrankový. Obě mužstva teď dobře brání a závěr zápasu může být ještě dramatický. (24:22) (24:22)

58
    Dvě minuty dvacet před koncem poločasu francouzsky dle všeho rozhodují zápas. Dánkám již na srovnání zbývá hodně málo času. (25:22) (25:22)

59
    Je to jasné! Francie je na 99% prvním finalistou šampionátu. (26:22) (26:22)

59
    Dánky ještě kosmeticky upravují skóre. (26:23) (26:23)

60
    Francouzsky konec zápasu proměnují ve One team šou. (27:23) (27:23)

60
    Konec zápasu je pro dánky hodně frustrující. Pár vteřin před koncem ještě odskakují hráčky ze země galského kouhouta na rozdíl pěti branek. (28:23) (28:23)

60
    Konec zápasu. (28:23) (0:0)

Máme za sebou první zápas semifinále Mistrovství světa v házené žen, které vyznělo lépe pro Francii. Francouzsky se dokázaly vypořádat i se zraněním Pineauové a po postupu přes silné Rusko, následně poráží Dánsko a stávají se horkým favoritem na zisk titulu. Kdo se jim ve finále postaví bude jasné až po druhém dnešním semifinálovém zápase, které začíná ve 23:00 a jehož přenos Vám na našich stránkách přineseme. (28:23)

Ještě jsem Vám dlužen nejlepší střelkyně zápasu.

Francie: Lacrabereová 10 branek
    Dánsko: Jorgensenová 7 branek (28:23)

Přibližně za 62 minut při dalším zápase Mistrovství světa v házené žen napočtenou. (28:23) (21:58:39)