Frölunda – Pardubice 4:5 (kon.) | Jokerit – Luleå 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Plzeň 4:5 (po s.n.)
Linköping – Salzburg 3:4 (po s.n.)
Frölunda HC
4:5 (1:1, 1:4, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 17.12.2011, 17:15 • Eisarena Salzburg • European Trophy

V závěru sice Frölunda Indians sahala po vyrovnání, ale na to už jí čas nezbyl. (19:28:13)

Pardubický tým tedy po povedené druhé třetině, kterou vyhrál 4:1 nakonec vítězí na Frölundou Indians 5:3 a zítra si zahraje na Red Bulls Salute 2011 o páté místo.

60:00

59:26
    Frölunda se tlačí v šesti proti pěti v útočném pásmu, ale Pardubice zatím odolají. Potřebují ještě něco přes půl minuty.

58:31
    Frolunda právě vstřelila branku!
    Bohužel pro Pardubice asi uvidíme dramatickou koncovku. V přesilovce se totiž trefuje MIKA PYÖRÄLA a snižuje na 4:5! Bez asistence.

58:19
    Švédský tým drží puk v útočném pásmu, ale Koutský zatím odolává spršce střel.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:36
    Fernström na lavičce, Frölunda to zkouší v šesti proti čtyřem.

57:16
    Jedna z posledních šancí pro hosty. Ti budou mít výhodu přesilové hry, když odchází na dvě minuty Casey Borer.

54:11
    Sestava kouče Johanssona po brance ještě zvyšuje už tak vysoké tempo hry a žene se za další brankou. Pozorná obrana Pardubic, ale zatím další branku nepřipouští.

52:59
    Švédský celek využívá přesilovou hru a přibližuje se na rozdíl dvou branek. Individuální akci dobře zakončil člen elitní formace NIKLAS LASU, který dělovkou prostřeluje Vladimíra Koutského. Bez asistence.

52:29
    Přesilovka pro Frölundu. Dvě minuty dostává kapitán celku z Pardubic Petr Koukal, který musel zastavit rychlý brejk.

49:23
    Stále je k vidění ten samý obraz hry. Švédský celek se snaží ze všech sil, ale i přes jeho urputné nasazení a agresivitu se vytoužené branky zatím nedočkal. Když už se náhodou někdo dostane do zakončení, tak ztroskotává na brankáři Koutském.

47:30
    Frölunda se sice snaží minimálně o jednu branku, ale v tom jí brání chytrá hra Pardubic. Celek koučů Hynka a Lubiny pozorně brání a do žádné divoké přestřelky by se již pouštět rozhodně nechtěl.

45:26
    V hře 5/4 se pardubický tým neprosadil i přes tlak v útočném pásmu, a tak se Eriksson vrací do hry.

43:20
    Teď však bude hrát v oslabení. Dvě minuty za hákování vidí Fredrik Eriksson.

42:11
    Úvod třetí třetiny zatím nabízí vyrovnanou hru, ve které už je asi oběma celkům jasně, který z nich má blíže do zápasu o 5. místo. Frölunda se přesto nevzdává a snaží se alespoň korigovat stav.

40:01

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 8. A. Axelsson (Petterson), 29. Pettersson (Tömmernes), 53. Lasu, 59. Pyörälä - 2. Buchtele (Borer), 27. Šagát (Benák, Buchtele), 29. Benák (Půhoný, Kolář II), 37. Šagát, 37. Kousal

Frölunda HC: Fernström (Hellberg) - Ch. Bäckman, Svedberg, Tömmernes, Persson, Eriksson, Bohm, Martinsson, Näslund – Lasu, Johansson, Lindqvist – Pyörälä, Olimb, Pettersson – A. Axelsson, P.-J. Axelsson, Sjöström – Tolsa, Lundqvist, V. Bäckman.

Trenér: Kent Johansson

HC Dynamo Pardubice: Koutský (Růžička) – Kočí, Píša, Borer, Sičák, Kolář II, Benák, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Buchtele, Kousal, Šagát – Půhoný, Zohorna, Nahodil.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

Rozhodčí: Antti Boman, Jari Lepaalho - Michael Hofstätter a Stefan Siegel