Barys – Dynamo Moskva 5:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 7:4 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 3:2 (kon.)
Spartak Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
Spartak Moskva
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Avangard Omsk
Pátek 23.12.2011, 16:30KHL

Spartaku se podařilo ubránit vedení a to ještě navýšil v poslední minutě střelou do prázdné branky Alexej Zavaruchin. Loučí se s Vámi Petr Dejnožka. (18:33:08)

60:00

59:08
    Spartak právě vstřelil branku!
    A následuje nepřesná přihrávka, po které se do samostatného úniku dostal ALEXEJ ZAVARUCHIN a neměl problém trefit prázdnou branku - 3:1! Asistence: Andre Benua.

59:01
    Rämo je na střídačce!

58:36
    Červenka prosvištěl po levém mantinelu, vracel před branku, ale tam nikdo z hráčů Omsku nebyl.

58:00
    I Omsk je v plném počtu. Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39

57:32
    Čas nám letí velmi rychle, Spartak bude za chvíli opět v plném počtu. Avangardu ale již příliš času nezbývá.

56:08
    Omsk je ve čtyřech.

56:00
    A opět se bude vylučovat. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici hostující Kirill Ljamin (OMS). Domácí budou hrát chvíli přesilovou hru čtyři na tři.

55:39
    A nyní jde na trestnou lavici střelec úvodní branky Alexandr Junkov (SPM). Poměr sil na ledě se nám opět vyrovná.

55:14
    Křižné přihrávce zabránil Alexandrov, kotouč končí mezi diváky.

55:05
    Spartak pouze drží puk a snaží se si vypracovat nejlepší střeleckou pozici.

54:40
    Moskva je ale již v pěti.

54:08
    A Avangard si svojí přesilovku ukončuje předčasně. Zbytečným podražením se provinil právě Alexandr Perěžogin (OMS). Opět se bude chvíli pokračovat ve čtyřech.

54:00
    Perěžogin trefil pouze prvního hráče před sebou.

53:04
    Avangard hraje v plném počtu a začala mu zkrácená přesilová hra.

52:48
    Červenkovu střelu bez problémů kryje Kasutin.

52:20
    A navíc se bude ještě vylučovat z řad moskevského celku. Vysokou holí zasáhl soupeře Roman Ljuduchin (SPM). Pokračovat se bude ve čtyřech.

52:10
    Stále se ale hraje za brankou Spartaku.

51:49
    Červenka vytáhl kotouč z obranného pásma a hrdině se pral ve třetině soupeře. Nakonec byl ale trojicí protihráčů o kotouč odbaven.

51:28
    Sjomin odrazil kotouč do hlediště, hra ale zůstane před brankou hostí.

51:04
    Spartak bude hrát přesilovou hru. Jurij Alexandrov (OMS) je vyloučen za hákování.

50:44
    Ještě nás čeká zajímavých nejméně deset minut. Omsk se tlačí před branku Spartaku, domácí spoléhají na protiútoky. Uvidíme, jak to dopadne.

49:29
    Nyní se již ke slovu vrací Avangard. Agilní Perěžogin napálil kotouč přímo do Kasutinovy lapačky.

48:45
    Puk zašlápnut v rohu hřiště, vhazovat se bude před brankou Omsku.

48:06
    Útočná akce Spartaku Moskva končí ofsajdem.

48:00
    Rämo vypomohl s rozehrávkou a uklidnil situaci.

46:54
    Nepříjemný moment pro domácí hráče. Střela ze středního pásma se o mantinel vrátila do hřiště. Puk poskakoval v Kasutinově brankovišti, ten ho nakonec za pomocí Bodrova dokázal ukrýt pod sebou!

46:11
    Roman Červenka dostal kotouč do jízdy, jeho střela příklepem těsně minula levou tyč Kasutinovy svatyně!

45:42
    Opět nám zápas přešel do té fáze, kdy se vůbec nepřerušuje. Hraje se již asi čtyři minuty v kuse.

45:05
    Nestěrov z dobré pozice minul.

44:32
    Popov při střele nechal puk za sebou, Růžička z následného protiútoku nic vytěžit nedokázal.

43:42
    Domácí se ujali pevné defenzívy a do útoku se příliš nevydávají. To je ale může stát vítězství.

42:46
    Kasutin se rozhodl ukrýt kotouč, zadarmo tím nabídl Avangardu útočné pásmo.

42:11
    Mamkinova střela přeplachtila branku Omsku.

41:35
    Perěžogin vyslal dvě jedovaté rány na Kasutina, brankář Spartaku ale uhájil jednobrankový náskok pro svůj tým.

41:03
    Omsk začal velkým tlakem, chce samozřejmě co nejdříve vyrovnat.

40:01

Spartak měl jasně vykročeno za vítězstvím, ale poslední minuta druhé třetiny nám naznačila, že to ještě bude více než zajímavé. To je jistě jasná pozvánka na třetí třetinu, která nemusí být poslední. Ta je naplánována na 18:02.

40:00

39:43
    Avangard právě vstřelil branku!
    A to je pro Spartak obrovský šok! Hossa nejprve neproměnil velkou příležitost, z následného protiútoku od pravého mantinelu střílel Pěrežogin a jeho střelu tečoval ALEXANDER POPOV - 2:1! Asistence: Alexandr Pěrežogin a Anton Kurjanov.

39:32
    Michajlovovi se střela v protitoku nevyvedla, jenže nakonec to bylo pro domácí štěstí, jelikož se kotouč odrazil k Hossovi! Ten ale netrefil poloprázdnou branku!

39:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu druhé dvacetiminutovky, Spartak Moskva vyhazuje na zakázané uvolnění.

38:17
    Sjomin si vypracoval zajímavou příležitost, svoji teč se snažil ještě dorazit za ležícího Kasutina, ale ten se vší vervou dokázal udržet čisté konto!

37:31
    Baranka lobem vyhazuje na zakázané uvolnění, všechno dění se stěhuje před Kasutina.

36:41
    Hraje se velmi dlouho bez přerušení, pokud ale Avangard něco urychleně nezmění, na body dnes jistě pomýšlet nemůže.

34:43
    Po delší době si zákrok připsal i brankář Avangardu, z poměrně velké vzdálenosti ho nepřekvapil Růžička.

33:55
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před Rämem.

32:59
    Spartak se dokázal ubránit a může již opět začít myslet na útočné choutky.

31:47
    Tlak hostí maří postavení útočícího hráče v brankovišti.

30:59
    Roman Ljuduchin (SPM) oslabuje svůj tým za úder kolenem. Bude to další početní výhoda pro Avangard.

30:06
    Odpískána přihrávka rukou. Omsk po druhé inkasované brance začal více bruslit a stále se více tlačí do zakončení. Kasutin zatím dokázal udržet čisté konto.

29:49
    Do hry zasáhla střídačka Omsku, hra je proto přerušena.

29:38
    Kasutin má hodně práce, zatím ho nejvíce zaměstnává český střelec Roman Červenka.

29:08

29:01
    Červenkova rána z první končí těsně mimo!

28:39
    Avangard dlouho kombinuje, ale nedokáže vystřelit. Bez střelby se bude těžko radovat.

27:50
    Domácí se ale daří osvobodit...

27:08
    Červenka ale svoji chybu napravil. Nyní byl faulován a díky němu bude hrát Omsk první přesilovou hru v tomto zápase. Ilja Antonovskij (SPM) ho zasáhl vysokou holí.

26:59
    Avangard ale výrazně ožil, Červenka dostával přihrávku před branku, ale v poslední chvíli minul kotouč.

25:31
    Nestěrovova rána z pravého kruhu byla zblokována Višněvskim.

24:46
    Hosté jsou zaskočeni vývojem zápasu a marně se s tím snaží něco udělat.

22:53
    Ale proti plnému počtu se Spartaku daří! Zpoza branky přihrál Michajlov na MICHAILA JUNKOVA, kterého nejprve vychytal brankář, ale na následnou dorážku již ani on nestačil - 2:0! Asistence: Egor Michajlov a Andre Benua.

21:57
    A to se nyní i děje, domácí se početní výhoda příliš nevydařila.

21:47
    Přesilovka pět na tři je u konce, za deset vteřin se vrátí i druhý vyloučený hráč.

21:11
    Ivanov nasbíral cenné vteřiny, nyní se již opět hraje před Rämem.

20:56
    Domácí se usadili v pásmu a již dlouho kombinuji...

20:01

První perioda je u konce, Spartak je na tom zatím lépe. Nejen, že vede 1:0, ale na začátku druhé třetiny bude hrát přes minutu a půl dvojnásobnou přesilovou hru. Uvidíme, jak s ní naloží. Druhá třetina začne asi v 17:17.

20:00

19:57
    Na začátku druhé třetiny bude Spartak hrát dlouhou přesilovou hru pět na tři! U mantinelu hákoval Sergej Gusev (OMS) Hossu a již sedí u svého kolegy na lavici hanby.

19:47
    A opět se bude vylučovat a opět na straně Avangardu. Potrestána je lavička za příliš mnoho hráčů na ledě.

19:18
    Domácím se početní výhoda příliš nevyvedla, Bělov je zpět na ledě.

18:01
    A domácí hokejisté musí opět útočit až zpoza vlastní branky.

17:33
    Začínáme vyhozením Kaljužného až za Kasutinovu klec.

17:18
    Uvidíme první přesilovou hru. Trestnou lavici zaplní hostující Anton Bělov (OMS), který se provinil hrou loktem. Spartak má šanci na navýšení svého vedení.

16:36
    Zatím asi nejlepší hráč Spartaku Štefan Růžička měl další šanci, nyní se před brankou klebal na Berdnikovu přihrávku. Dostal jí, ale těsně na brankovišti promáchl!

15:46
    Červenkova lajna byla již dlouho na ledě, trenér Omsku je již stáhl. Aktivita hostí je ale nyní opravdu velká.

15:10
    Kaljužnyj již mohl střílet, ale ještě vyšperkoval akci přihrávkou na Popova. Ten byl ale v momentu střely zablokován.

14:48
    Až nyní se bude pískat, přes všechny čáry vyhodil kotouč Benua. Vhazuje se po pravici Kasutina.

14:27
    Hraje se velmi dlouho bez přerušení, v útoku jsou opět hráči Avangardu.

13:46
    Sjominova formace si dokázala před brankou Spartaku vytvořit souvislejší tlak, jenže stále se to hraje v rozích. Domácí beci velice střeží předbrankový prostor.

12:39
    Růžičkovu střelu z mezikruží vyráží do rohu Rämo.

11:56
    Červenka obdržel kotouč ve středním pásmu, po rychlé kličce vypálil. Po teči se puk třepotá v ochranné síti.

11:30
    Kaljužnyj schytal v rohu kluziště ránu holí do obličeje od svého spoluhráče, drží se za nos a míří na střídačku. Můžeme vidět, že je tam i krev.

10:39
    Čárový sudí přerušil hru, protože domácí se dopustili postavení mimo hru.

10:10
    Nestěrov táhl další útok Omsku, puk nakonec skončil na bočním oblouku Kasutinovy klece.

09:36
    Antonovskij poslal na branku Omsku zajímavou ránu na teč, tu nikdo nevyslyšel a kotouč tak skončil v lapačce Räma.

08:49
    Pěrežogin přejel červenou čáru, nahodil kotouč a zmizel na střídačce. Domácí vklidu rozehrávají zpoza vlastní branky.

08:25
    Ivanov vnikl do útočného pásma, jeho střelu vyráží Kasutin vyrážečkou až do ochranné sítě.

08:00
    Poslední okamžiky jsme strávili v obranné třetině Spartaku, hosté se ale ke střele prodrat nedokázali.

07:09
    Střela ze středního pásma nenadělala hostujícímu brankáři žádné problémy, nakonec stihl ještě rozehrát.

06:28
    Zakázané uvolnění jsme viděli i v podání Avangardu. Buly před Rämem se zopakuje.

06:09
    Po reklamní pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Spartaku Moskva.

05:44
    Domácí jsou vstřelenou brankou povzbuzeni a snaží se překonat finského brankáře ve službách Omsku podruhé. Ten zatím odolává.

04:46
    Ale hned další akce Spartaku Moskva již končí brankou! Domácí hokejisté zůstali v útočném pásmu, z rohu kluziště se kotouč dostal do středu, kde ho bekhendem na branku Omsku vypálil ALEXANDR JUNKOV - 1:0! Asistence: Marián Hossa.

04:03
    Štefan Růžička se dostal do zajímavé střelecké příležitosti, odrazil se k němu puk, ale sám před brankářem těsně přestřelil horní tyč!

03:19
    Škoula střelou trefil Nikonceva někam pod chránič a ten s bolestí odkulhal na střídačku. Tam se ho ujali lékaři.

02:56
    Nepřesnost v rozehrávce Spartaku končí zakázaným uvolněním.

02:31
    Spartak Moskva zatím jen nahazuje kotouče a snaží se je dojíždět. Obránci Omsku ale prostor okolo své branky pečlivě hlídají.

01:56
    První zákrok si připisuje brankář Kasutin, bekhendem ho prověřil Kurjanov.

01:10
    Omsk je zatím aktivnější a snaží se kombinovat před brankou soupeře. Domácí ale hráče Avangardu do střeleckých pozic nepouští.

00:32
    Roman Červenka postupoval po pravém mantinelu a po sekeře Baranky pu končí mimo hřiště. Vhazuje se před Kasutinem.

00:12
    První akci založili hráči Spartaku Moskva a ke střele se dostal Mamkin. Puk byl ale obránci sražen do rohu hřiště.

00:01

Příjemné předvánoční odpoledne při sledování duelu KHL mezi Spartakem Moskva a Avangardem Omsk. Nyní jsme si poslechli ruskou hymnu a zápas nám za chvíli začne.

Spartak Moskva: Kasutin (Borisov) - Višněvski, Baranka - Piganovič, Bodrov - Makarov, Benua - Mamkin, Medveděv - Antonovskij - Berdnikov, Hossa, Růžička - Junkov M., Ljuduchin, Komaristy - Michailov, Junkov A., Zavaruchin - Nikoncev, Belokon, Voronin

Avangard Omsk: Rämö (Kuzněcov) – Rjabykin, Škoula, Bělov, Alexandrov, Ljamin, Pivcakin, Gusev, Pěrvušin – Červenka, Popov, Kaljužnyj – Perežogin, Sjomin, Frolov – Kurjanov, Kalinin, Nestěrov – Volkov, Orlov, Ivanov

Rozhodčí: Bulanov, Rjonn - Misjur, Raming.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 5. Junkov A. (Hossa), 23. Junkov M. (Michajlov, Benua ), 60. Zavaruchin (Benua) - 40. Popov (Pěrežogin, Kurjanov)

Rozhodčí: Bulanov, Rjonn - Misjur, Raming