Litvínov – Třinec 5:3 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:3 (po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Slavia – Kladno 3:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 1:3 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (kon.)
HC Slavia Praha
3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Rytíři Kladno
Středa 28.12.2011, 18:10 • O2 arena • Tipsport extraliga

To nejvýznamnější v zápasu se událo v první třetině. Další dvě třetiny byly spíš uspávací a Slavia si utkání bez větších problémů pohlídala. Je ale pravda, že Pražené měli dnes větší štěstí v zakončení než Kladno, které se někdy vyloženě trápilo.

Nejlepším hráčem na straně domácích zvolen Jan Alinč, na straně hostí pak Jakub Valský.

Loučím se a těším se na další online, David M. (20:28:56)

60:00

59:46

59:45
    Jan Eberle minul před prázdnou branou a nepovedlo se mu snížit skóre!

59:27
    Dle průběhu utkání a výkonu Kladna to vypadá, že všechny body zůstanou dnes v Praze, ale uvidíme...

59:27
    Oddechový čas pro hosty.

57:39
    Vyloučen slávista Roth za podražení. Hosté mají sedm vteřin dlouho přesilovku 5 na 3.

57:46
    Hosté v plném poču a domácí ve čtyřech.

57:00
    Vondrka najížděl se Sklenářem v situaci 2 na 1, ale druhému jmenovanému přihrál na nohy a zakončení tedy ani neproběhlo.

56:30
    Micka ujížděl sám na bránu, ale zakončení postrádalo víc fantazie. Cikánek si s lehkou střelou zápěstím poradil a betonem situaci zažehnal.

55:46
    Růžička junior se teď dostal do křížku se svým bývalým spoluhráčem Jiřím Drtinou. Z pošťuchování nakonec je vyloučení na obouch stranách za hrubost.

54:19
    Přestávka na úklid ledu.

53:30

52:45
    Slavia se zatím úspěšně brání a Kladno se ne a ne usadit a zakládat kloudné akce.

51:30
    Krenželok je vyloučen za podražení a Kladno má šanci na zdramatizování zápasu.

49:30
    Kladenský Lukáč dopřál divákům kulturní vložku v podobě komického pádu při kličce.

47:40
    Hra připomíná polovinu druhé třetiny, kdy se téměř nic nedělo a ve středním pásmu se bojovalo o puk.

46:17
    Vhazování v obranné třetině Pražanů.

46:05
    Doležal si proklestil cestu skrz obranu Rytířů a jeho zakončení vyrazil Cikánek koncem betonu.

David Mičke

Branky a nahrávky: 1. Micka (Dresler), 2. Doležal (Jelínek), 19. Vondrka (Alinč) - 12. Bicek (Drtina)

HC Slavia Praha: M. Kopřiva (Furch) - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Dresler - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Sklenář, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, P. Jelínek, Žejdl.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Majeský, Drtina, Kameš, Toman, Procházka, Posmyk, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Knotek, Hluchý - Melka

Rozhodčí: Lacina, Souček - Horinek, Rozlílek