Benátky n/J – Třebíč 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Litoměřice 1:2 (kon.) | Chomutov – Kadaň 5:0 (kon.)
Ústí n/L – Jihlava 7:3 (kon.) | Šumperk – Písek 2:3 (kon.) | Most – Beroun 4:3 (po s.n.)
Hr. Králové – Olomouc 6:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
HC Olomouc
Středa 04.01.2012, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC VCES Hradec Králové: J. Čech (Mahdal) – Čížek, Bendík, Roupec, Chmelíř, Čáp, Hendrich, Karlíček, Pánek – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Koudelka "C", Moskal – Kubica, Záhorovský, Kadlec – Filip, Valášek. Trenér: Jiří Mička.

HC Olomouc: Žigárdy (Lukáš) – Janáček, Nedbálek, Ondrušek, Bartoň "C", Lhotský, Horák, Kotvan, Staněk – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Řípa, Haluza, Marosz – Ministr, Pšurný, Zbořil – Šlahař, Rác, Kolouch. Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: R. Čech - Klein, Skopal.

Vítejte u první ligy v novém roce 2012! Dnešní kolo nabízí mimo ostatních také zajímavý duel Hradce Králové (54 bodů, 6. místo) s Olomoucí (72 bodů, 3. místo). Utkání nemá vyloženého favorita, nicméně postavení v tabulce a také početná marodka domácího celku lehce favorizuje hostující tým.

Až nyní vstupují hráči obou mužstev na led, tak začneme o trochu později.

00:01

00:38
    Radim Kucharczyk vyslal tvrdou střelu z levé strany, Jakub Čech ji zkrotil až napodruhé.

00:54
    Zakázané uvolnění Olomouce.

01:18
    Další nájezd hostů kupředu, pokus Petra Haluzy však zblokoval vracející se hradecký bek.

01:59
    Na druhé straně první útočná aktivita Hradeckých. Žigárdy měl proti Martinu Záhorovskému plné ruce práce, ale i tak kotouč vytěsnil.

02:15
    A domácí jdou záhy na přesilovku. Alexandr Lhotský - 2 minuty za hru vysokou holí.

02:41
    Ján Bendík napálil od modré čáry boční konstrukci olomoucké klece.

03:13
    Hradec právě vstřelil branku!
    Celou minutu strávil domácí tým v tlaku v útočné třetině. Když si potom MICHAL TVRDÍK (11+16) vybruslil s pukem trochu zpátky a vyslal nenápadnou střelu, kotouč se zastavil až v síti. Žigárdy totiž vůbec nic neviděl - 1:0. Asistence: Ján Bendík (3+3).

04:07
    Olomouc odpovídá aktivně a před Jakubem Čechem se strhla slušná mela. Žádné slibné zakončení si ovšem hosté nevypracovali.

04:56
    Hradečtí ale zase přejeli do útoku a dorážku Zdeňka Kubici přesně k tyčce musel pohotovým betonem vykopnout Štefan Žigárdy!

05:48
    Robin Staněk se při vyhozeném kotouči Hradce skoro zastavil, ovšem rozhodčí mu to nespolkl a icing správně nezapískal.

06:13
    Ránu Oldricha Kotvana mohl dorážet mladý Hanák Jakub Šlahař. Čech ale puk už napoprvé skryl ve výstroji.

06:53
    Na tahu je znovu Hradec, jmenovitě druhý útok. Moskal však nabízel Budínskému do velkého úhlu a hradecký štírek bránu netrefil.

07:44
    Hosté mohli využít chybu v hradecké rozehrávce. Tu vystihnul Marosz a našel na druhé straně Petra Haluzu, který ovšem ztroskotal na výborném Jakubu Čechovi!

08:01
    Druhá početní výhoda pro Hradec přichází po hákování Jiřího Řípy.

08:56
    Žigárdy si poradil s pokusem Davida Roupce a Olomouc se osvobozuje. Tahle přesilovka se zatím domácím nedaří.

09:28
    Jako bych to zakřikl. Hradec využívá i druhou přesilovku! Jiří Kadlec zabojoval u levého mantinelu a na poslední chvíli našel nezištným pasem volného MARTINA ZÁHOROVSKÉHO (3+4). Ten z bezprostřední blízkosti poslal puk mezi betony Žigárdyho - 2:0. Asistence: Jiří Kadlec (15+6).

10:14
    Domácí tým po druhé brance tentokrát nezpomalil a Martin Koudelka se na straně brankoviště pokoušel o dorážku.

10:59
    Teď už je to ale zase naopak, Mora svírá svého soupeře v kleštích. Znovu se ale nedostává k žádným střelám.

11:45
    Útoky se v průběhu celého zápasu převažují ze strany na stranu, nyní byl hodně nebezpečný druhý hradecký útok.

12:26
    Oldřich Horák, který loni působil v hradeckém dresu, jakoby nic nechal v cestě koleno Zdeňku Čápovi. Rozhodčí ale vylučovat nebude.

12:52
    Hradecký bek odjel na střídačku po svých a podle všeho bude pokračovat bez problémů. Rozehrávku domácích přerušila příhrávka rukou.

13:52
    Hra je docela ospalá, u puku je momentálně Olomouc.

14:27
    Další rychlý protiútok Hradce zakončovala prudká rána z hole jednoho z obránců, kterou jemně tečoval Zdeněk Kubica. Mimo.

15:05
    Hosté jsou v útoku absolutně bezzubí. Michal Nedbálek poslal špatnou přihrávku rovnou na bránu Jakuba Čecha, který neomylně zasáhl lapačkou.

15:22
    Zakázané uvolnění Hradeckých.

15:45
    Zajímavá kombinace Martina Koudelky s Vítem Budínským nakonec neznamenala pro Moru žádné nebezpečí, druhý jmenovaný totiž dostal pas na bekhend.

16:05
    Na druhé straně další jistý zákrok v podání Jakuba Čecha proti svižné střele Milana Ministra.

17:18
    Jiří Řípa nahodil puk z uctivé vzdálenosti a Jiří Ondrušek mohl dorážet, ale musel střílet z první a to neměl Čech znovu problém.

17:57
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru po dlouhé době do pásma Hanáků.

18:26
    Do olomoucké roezhrávky se zapojil i Štefan Žigárdy, ale svému týmu příliš nepomohl.

18:41
    Olomouc má šanci zkorigovat skóre ještě před koncem první třetiny. Zdeněk Čáp se provinil hákováním.

19:04
    Jiří Kadlec je jedním z hlavních mužů domácího týmu na oslabení, i teď kotouč vyhodil z pásma.

19:48
    Stav teď drží na současné hladině hradecký brankář Jakub Čech! Neomylně vychytal dorážku Petra Haluzy.

20:00

O něco víc na puku byli v prvním dějství hosté, ale jejich efektivita je mizerná. Hradečtí navíc využili dvě přesilovky, a tak drží vedení 2:0. Druhá perioda začne přibližně v 18:57.

20:01

20:40
    Olomoucká přesilovka je minulostí, Hradec se ubránil.

21:09
    Štefan Žigárdy fantasticky vychytal Martina Koudelku, který už střílel do prázdné brány!

21:21
    Hradecký tlak pokračuje a bude pokračovat i dál. Jiří Ondrušek (OLO) - 2 minuty za hákování.

21:46
    Lahůdka v podání domácích hokejistů znamená třetí využitou přesilovku ze tří pokusů! Střelu Lukáše Chmelíře ztečoval těsně před Žigárdym Martin Koudelka přímo na hůl VÍTA BUDÍNSKÉHO (14+15), jenž tentokrát nedal olomouckému brankáři šanci a zakončil do odkryté klece - 3:0! Asistence: Martin Koudelka (8+17), Lukáš Chmelíř (0+4).

22:09
    Ale vzápětí si hosté zahrají početní výhodu. Jiří Hendrich pyká za držení.

23:16
    Olomouc nehrála špatnou přesilovku, ale pak při rozehrávce zaváhala a Patrik Moskal měl obrovskou šanci! Žigárdy se ale nakonec stačil přesunout.

24:20
    Hradečtí jsou kompletní a zase útočí.

25:48
    Kotouč zašlápnut v pásmu Kohoutů, kteří potřebují hodně přidat, jestli chtějí pomýšlet na body.

26:36
    Hradec si svým výborným pohybem vypracoval další přesilovku. Martin Janáček je vyloučen za sekání a domácí mohou udeřit počtvrté.

27:11
    Václav Čížek při rozehrávce dvakrát zaváhal, ale Olomouc se nedostala přes modrou čáru.

27:58
    Až nyní se Hradečtí usazují v útočném pásmu, Žigárdy snadno lapil klouzající kotouč.

28:19
    Žigárdy v brankovišti rozhodně nebyl v ideální brankářské pozici, i tak si poradil s dělovkou Jána Bendíka. Následná mela k žádným trestům nevede.

28:37
    Mora může slavit, neboť poprvé v zápase ubránila oslabení.

29:02
    Útok Jiřího Dopity sice zaútočil, ale pak se Petr Haluza dopustil podražení. Další přesilovka pro domácí.

29:57
    Jiří Hendrich se trochu krkolomně položil do střely z první a už netrefil branku. Hosté se osvobozují.

30:46
    Rána Vladislava Kubeše po Tvrdíkově zadovce byla lehce zblokována mimo.

31:15
    Olomouc je v plném počtu.

31:59
    Diváci jako jeden muž spílají hlavnímu rozhodčímu, který neposoudil zákroky Řípy ani Ondruška jako fauly. Oba hráči tvrdě zpracovali své soupeře u hrazení.

32:44
    Rostislav Marosz vyřešil situaci v obraně vyhozením přes všechny čáry a píská se icing.

33:28
    Stejný počin Davida Roupce na druhé straně.

34:02
    A do třetice, znovu v podání domácích. Nyní v podání Víta Budínského.

34:23
    Jakub Čech se po delší době dostal k zákroku a že to byl zákrok parádní! Levým betonem vytěsnil střelu Pavla Selingra z beprostřední blízkosti.

35:03
    Domácí hráči si stále neodpočinou, neboť znovu vyhodili na icing! Teď už mají doslova jazyk na vestě.

35:41
    Stadion se opět bouří, že rozhodčí neodpískal faul hostům. Pro hradecké příznivce by ale mělo být důležitější, že jejich tým už stačil vystřídat.

36:14
    No a Olomouc už je bodovému exportu hodně vzdálená! Postarala se o to parádní akce navrátilce po zranění ZDEŇKA KUBICI (4+4), který se vymotal před bránu. Jeho pokus bekhendem ještě Žigárdy vyrazil, ale pouze zpět na hokejku hradeckého útočníka, který puk rychle vrátil do sítě - 4:0. Asistence: Martin Záhorovský (3+5).

37:17
    Hanáci po inkasované brance ožili a před Jakubem Čechem bylo docela rušno. Za stavu 0:4 z jejich pohledu je už ale docela pozdě...

38:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    V signalizované výhodě se přece jen hosté prosazují. Jiří Řípa poslal od hrazení dokonalou přihrávku na hůl PETRA HALUZY (19+14), který ji za zády hradeckého beka poslal do odkryté klece - 4:1. Asistence: Jiří Řípa (5+22), Radim Kucharczyk (12+15).

39:10
    Hanáci jsou usazeni v útočné třetině, jistě by ještě rádi stihli druhou branku.

39:22
    Zdeněk Kubica dostal u hrazení co proto a tentokrát už je z toho menší trest. Milan Ministr (OLO) už odchází na katr za hrubost.

40:00

Hradec záhy ve druhé třetině využil třetí přesilovku a čtyři minuty před koncem přidal ještě další branku. Olomouc pak ale ještě vykřesala jakousi jiskřičku naděje a před třetím dějstvím prohrává už "jen" o tři góly. Třetí třetina začne zhruba v 19:54.

40:01

40:27
    Ovšem Hradečtí hned v úvodu rázně odmítají jakékoli drama. Od modré vyslal tvrdou pumelenici VÁCLAV ČÍŽEK (3+4) a kotouč nádherně vymetl protilehlý růžek olomoucké klece - 5:1. Asistence: Michal Tvrdík (11+17), Vladislav Kubeš (4+5).

42:14
    Jak už jsme si dnes zvykli, Mora se zase pokouší zareagovat. Bez střely ale gól nedá.

43:13
    Obrovská trma-vrma před hradeckou klecí, ale Olomouc nedokázala kotouč vyšťourat.

43:37
    Vladislav Kubeš (HKR) si odpočine na dvě minuty za krosček a Olomouc jde na přesilovku.

44:45
    Hradecká obrana dnes funguje poměrně spolehlivě, teď jeden z beků vypíchl puk Kucharczykovi. Ten už se mezi kruhy chystal zakončovat za Čechova záda.

45:00
    No a právě hrubost Radima Kucharczyka ukončuje olomouckou přesilovku. Olomoucký útočník si k tomu přibalí ještě osobní desítku.

45:28
    Přihrávka rukou a buly po levici Žigárdyho.

45:51
    Domácí mají k dispozici minutu a devět vteřin dvojnásobné početní výhody! Pavel Selingr pyká za napadení.

46:06
    Jiří Ondrušek vyhazuje.

46:34
    Chmelířova střela se neujala a puk je zase v hradeckém pásmu.

47:08
    Mora je ve čtyřech.

47:28
    Vít Budínský (HKR) úplně zbytečně oplácel a také usedne na lavici hanby.

48:16
    Už v olomoucké výhodě zase vychytal Selingra Jakub Čech!

48:45
    Hosté tlačí, seč jim síly stačí.

48:49
    Frustrovaný Pavel Selingr byl následně hrubý na Zdeňka Čápa. Dvě minuty za krosček a zase se hraje ve čtyřech na obou stranách.

49:43
    Elitní lajna domácích v čele s Michalem Tvrdíkem je v přesilovce usazená v útočné třetině.

50:21
    Olomouc se ale po chvíli vymanila a domácí zdlouhavě rozehrávají.

51:04
    Ofsajd Hanáků, kteří už jsou kompletní. Otázkou je, na jak dlouho.

52:01
    Hradečtí jen tak vyvezli kotouč do útočného pásma, načež odjeli střídat. O vítězi utkání už je nějakou tu dobu rozhodnuto.

52:59
    Olomouc se marně snaží rozehrát nějakou kloudnou akci.

53:45
    Jakub Čech, který bude podle zákulisních informací vyhlášen nejlepším hráčem utkání za domácí, neomylně lapil Bartoňovu dělovku.

55:10
    Po delší době se do tlaku dostali i Východočeši, Žigárdyho ostřelují ze všech pozic.

55:40
    Tak ještě šestý hřebíček do hanácké rakve. Olomoučtí hráči byli u modré čáry hodně zmatení, a tak nechali úplně volného VÍTA BUDÍNSKÉHO (15+15). Když mu pak Chmelíř poslal přesný pas přes celé střední pásmo a v nájezdu mu Žigárdy roztáhl betony, hradecký "Budík" zazvonil podruhé v zápase - 6:1. Asistence: Lukáš Chmelíř (0+5).

57:05
    Domácí brankář Jakub Čech si znovu vysloužil skandovaný potlesk tribun. Tentokrát neměl nárok Oldrich Kotvan.

57:40
    Pavel Selingr čekal na přihrávku od Milana Ministra marně, i když Ministr to provedl i mezi trojicí Hradečáků hodně fikaně.

58:35
    Jiří Kadlec už prostor mezi betony Štefana Žigárdyho netrefil.

59:09
    Minela domácí obrany kazí Jakubu Čechovi výtečný dojem z utkání, i když asi pořád lepší, než kdyby mu zkazila čisté konto. Ideální námaz neomylně zužitkoval ROMAN RÁC (4+4) - 6:2. Bez asistence.

59:37
    Zbytek zápasu už se odehrává za potlesku hradeckých tribun.

60:00

Hradec si po sebejistém výkonu připisuje tři body do tabulky, naproti tomu Kohouti z Olomouce utrpěli nejvyšší porážku v sezóně. Nejlepším hráčem v dresu domácích se stal již avizovaný Jakub Čech, na druhé straně přebral tuto cenu Petr Haluza. Těším se s Vámi na shledanou u dalších zápasů! (20:30:01)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 4. Tvrdík (Bendík), 10. Záhorovský (Kadlec), 22. Budínský (Koudelka, Chmelíř), 37. Kubica (Záhorovský), 41. Čížek (Tvrdík, Kubeš), 56. Budínský (Chmelíř) - 39. Haluza (Řípa, Kucharczyk), 60. Rác

Královští lvi Hradec Králové: J. Čech (Mahdal) – Čížek, Bendík, Roupec, Chmelíř, Čáp, Hendrich, Karlíček, Pánek – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Koudelka "C", Moskal – Kubica, Záhorovský, Kadlec – Filip, Valášek. Trenér: Jiří Mička.