Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 25.01.2012, 14:00KHL

Vítám Vás u sledování utkání KHL mezi Metallurgem Magnitogorsk a Jugra Chanty-Mansijsk. Favoritem dnešního utkání je domácí tým, který v dosavadním průběhu soutěže nasbíral 77 bodů a nachází se na 3. místě tabulky východní konference. Hostující tým je se ziskem 64 bodů na 8. místě

Utkání začíná ve 14:00.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelashvili) - Kukkonen, Bondarev, Birjukov, Tverdovsky, Bykov, Mišarin, Antipin, Lisin - Fjodorov, Aaltonen, Rolinek - Mozjakin, Sušinsky, Kaigorodov - Michnov, Obuchov, Kazionov - Chlystov, Kosov, Jakubov

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Selujanov, Starosta, Pepeljaev, Blochin, Chvostov, Putilov, Groulx, Djakov - Skorokhodov, Sitnikov, Magogin - Chlyntsev, Buljansky, Fjodorov - Altarjov, Vorobjov, Beljaev - Bocharov, Simakov, Jemeljev

Rozhodčí: .

00:01

00:25
    Zakázané uvolnění hostů.

00:57
    První vyloučení v utkání. Dvě minuty za podražení si odsedí domácí Maxim Sušinsky.

01:30
    Hosté se ihned usadili v útočném pásmu. Střela Selujanova byla sražena do ochranné sítě.

02:57
    Domácí v plném počtu. Druhá polovina přesilovka se hostům nepodařila. Metallurg našetřil hodně času v útočném pásmu.

03:52
    Maxim Sušinsky vyzkoušel pozornost brankáře z velkého úhlu. Birjukov byl pozorný.

04:21
    Po střele Michnova je tady další zákrok Birjukova.

04:54
    Hosté se teď prezentovali rychlou kombinací v útočném pásmu. Zakončení Skorochodova bylo ale nepřesné.

05:41
    Velká šance hostujícího týmu. Přihrávka přes dvě pásma našla přesně jednoho z útočníků. Ahonenovi puk vypadl a skončil jen těsně vedle levé tyče.

07:12
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Po vyhraném vhazování Kajgorodova se puk dostal na modrou a po rychlé přihrávce Bondareva se prosadil SERGEJ MOZJAKIN. Asistence: Alexej Bondarev, Alex Kajgorodov

09:32
    Bylo nařízeno trestné střílení. Yuhamatti Aaltonen byl faulován sám před brankářem po krásné přihrávce přes celé hřiště a pojede trestné střílení.

09:32
    Aaltonen jel pomalu a zkusil bekhendový blafák. Brankář Birjukov jeho záměr přečetl a chytil.

09:43
    Hosté jsou aktivnějším týmem a vybojovali další faul. Druhá přesilovka v utkání.

10:55
    Domácím se daří vyhazovat a většinu přesilovky již ubránili.

12:18
    Hosté se snaží dobýt bránu Metallurgu. To se jim zatím nedaří.

12:29
    Hosté svým aktivním přístupem donutili faulovat svého soupeře a mají k dispozici další přesilovou hru. Dvě minuty za hákování.

13:04
    Domácí vyhazují po nepřesné střele.

13:38
    Další nepřesná střela a hosté musejí začínat od své brány.

14:31

16:00
    Metallurg se dvakrát dostal do útočného pásma, puk je ale opět na holích domácích v jejich útočném pásmu.

16:31
    Nepřesná přihrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

17:29
    Hostující Jevgenij Blochin střílel z první od modré. Ahonen schoval puk do své výstroje.

17:52
    Signalizované vyloučení hostů. Domácí hrají v 6.

18:05
    Dvě minuty za sekání dostává Ivan Chlyntsev.

19:05
    Poslední minuta první třetiny. Domácím se zatím přesilovka nedaří.

19:23
    Domácí zbytečně chybovali před vlastní bránou a Alexej Bondarev si pomohl držením protihráče k zachránění situace.

19:50

20:00

V první třetině byli aktivnější hostující tým, přesto po 20 minutách prohrává. Za domácí se v 8. minutě prosadil přesnou střelou od modré čáry Mozjakin. V 10. minutě mohl zvýšit na 2:0 Aaltonen, trestné střílení ale neproměnil.

Druhá třetina začne přibližně v 14:52.

20:01

22:10
    Úvod druhé třetiny začal tak jako první třetina skončila. Hosté se stále snaží o vyrovnání. Jejich střely ale zastavuje výborný Ahonen.

24:03
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Nádherná vyrovnávací branka. STANISLAV BOCHAROV přešel snadno přes obránce a položil si bekhendovou kličkou Ahonena. Zakončení do prázdné brány již bylo velmi snadné. Asistence: Igor Jemeljev

25:08
    Domácí se po inkasované brance více pouští do útočení. Jejich snahu teď překazilo zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Ahonena.

26:06
    Po komerční přestávce se bude pokračovat v útočném pásmu domácích.

26:54
    Přihrávky domácích Metallurgu Magnitogorsk jsou velmi nepřesné. Hosté vyčkávají na protiútoky.

27:26
    Pavel Vorobjev mohl dokonat obrat, skákající puk ale netrefil. Vzápětí zůstal ležet na ledě a odchází do kabin.

28:13
    Sražená rána Chlystova končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Birjukovem.

29:30
    První vyloučení ve druhé třetině. Dvě minuty za podražení dostává hostující Pepeliajev.

30:55
    Domácí zahráli slušně první polovinu přesilovky. Několik jejich střel mířilo do brány. Brankář Birjukov spolu s obránci ale zvládli situaci vyřešit.

31:30

31:53
    Hosté jeli dva proti jednomu obránci. Jeli ale hodně pomalu a ani nevystřelili na bránu.

33:29
    Hosté se opět dostali k zajímavé situaci. Puk letící vzduchem mezi kruhy ale podržel hráč v rukavici o trochu déle. Pískáno sevření rukou. Po komerční přestávce se bude pokračovat ve středním pásmu.

33:57
    Hosté opět vyrazili do rychlého protiútoku. Po jejich nepovedené střele je pískána hra vysokou holí.

34:51
    Hosté se na moment usadili v útočném pásmu. Jejich střely od modré čáry ale mířily nad.

35:04
    Vitaliy Sitnikov pronikl po levé straně a tlačit se před Ahonenovu bránu. Domácí brankář zastavil svým tělem puk i hráče. Hra přerušena kvůli otřesenému brankáři.

36:05
    Hráči Jugry kombinovali v rohu útočného pásma. Ke střele na bránu se ale nedostali.

37:03
    Denis Chlystov předvedl krásnou individuální akci, na jejím konci volil střelu, namísto přihrávky lépe postavenému spoluhráči. Brankář Birjukov zachránil hostující tým.

37:31
    Střela domácího Aaltonena skončila mimo hrací plochu.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny. Hraje se za bránou hostů.

38:52
    Domácí vypíchli puk na červené čáře. Kajgorodov přihrál na volného Maxima Sušinského. Ten v ideální střelecké pozici přestřelil.

39:23
    Domácí se snaží ještě v závěru druhé třetiny dostat do vedení. Birjukov ale dorážky z okraje brankoviště chytil. Vhazovat se bude po jeho levici.

40:00

Druhá třetina je za námi. V posledních vteřinách se dostal do zajímavé situace domácí Lisin, jeho únik byl dle mého zastaven pomocí nedovoleného zákroku. Rozhodčí se ale rozhodl nevylučovat.

Ve druhé části se hostům podařilo vyrovnat, když se ve 25. minutě prosadil po krásné akci Bocharov. Oba týmy budou vstupovat do třetí části za nerozhodné výsledku 1:1.

Další třetina začne přibližně v 15:38.

40:01

40:15
    Bleskový gól domácích zařídil po dorážce Fjodorovovy střely TOMÁŠ ROLINEK. Asistence: Sergej Fjodorov

42:37
    Domácí nespoléhají pouze na bránění těsného vedení a snaží se útočit. Rolinek dostal přihrávku do jízdy, jeho rána ale mířila vedle.

44:10
    Hosté chybovali na své obranné modré čáře a do šance se řítil Kajgorodov. Na poslední chvíli mu puk z hole sebral vracející se obránce.

45:00
    Domácí nahodili puk kolem střídaček, do hry se zapojil ze střídačky naskakující 6. hráč hostujícího celku a domácí si tedy zahrají přesilovku.

46:15
    Domácím se přesilovka nedaří. Druhou část přesilovky zahajují přechodem do útoku od vlastní brány.

46:46
    Metallurg mohl přidat třetí branku. Na brankovišti se nejprve pokoušel vystřelit Dmitrij Bykov, poté se skákající puk snažil pětkrát zasáhnout Maxim Sušinsky. Situaci poté vyřešil brankář Birjukov chycením puku do lapačky.

47:00

48:04
    Tvrdá střela domácího obránce končí nad. Domácí jsou stále aktivnějším týmem a snaží se rozhodnout utkání.

48:48
    Další nepřehledná situace před brankářem Birjukovem. Puk zřejmě trefil tyč, obránci poté vyhodili puk do bezpečí.

49:27
    Dvě minuty za hákování dostává domácí Sergej Fjodorov.

50:14
    Sergej Mozjakin v oslabení ujel a našetřil nějaký čas v útočném pásmu. Navíc si svou snahou vybojoval faul. Dvě minuty za hákování dostává Ivan Chlyntsev. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

51:27
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.

52:11
    Hosté v plném počtu. Ani jeden z týmů nevyužil svoji početní převahu.

52:40
    Domácí nemají kam spěchat. Když nemohou v útočném pásmu najít volného spoluhráče, neváhají vrátit puk ke své bráně.

53:11
    Nepřehledná situace i před Ahonenem. Po střele Pepeljaeva dorážel Buljansky. Ahonen byl dobře postaven a chytá.

54:06
    Tečovaná střela hostů od modré čáry skončila těsně vedle levé tyče Ahonenovy brány.

54:25
    Puk mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího týmu.

54:55
    Hráči Magnitogorsku motali svými kličkami hlavy obránců. Se závěrečnou střelou z otočky neměl Birjukov problém.

55:45
    Rychlou akci hostů zakončil střelou z otočky Altarjov.

56:04
    A je vyrovnáno! Alexej Simakov projel za bránou a předložil puk na neobsazeného JEVGENIJE BLOCHINA. Jeho tvrdá rána se zastavila až v síti.

56:53
    Zblokovaná střela hostů končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici Ahonena.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí zakládají útok od vlastní brány.

58:17
    V závěru utkání velká šance pro hostující tým. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Maxim Sušinsky.

58:31
    Hosté vstřelil zřejmě rozhodující branku utkání. Nahození Pepeliajeva se odrazilo od JEVGENIJE FJODOROVA a skončilo v síti.

59:20
    Domácí v útočném pásmu se snaží o vyrovnání.

59:52
    Domácím se ani v šesti nepodařilo vyrovnat. Do konce utkání zbývá jen 8 vteřin, vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.

60:00

Je za námi napínavá koncovka utkání mezi Metallurgem Magnitogorsk a týmem Jugra Chanty-Mansijsk. Po třetí třetině se radují hosté, i když museli otočit vývoj utkání a vyrovnat se velmi rychlým gólem Tomáše Rolinka na začátku třetí třetiny. Rozhodující branku vstřelil v samotném závěru Fjodorov v přesilové hře a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

To je z dnešního utkání vše, děkuji za pozornost. (16:15:35)

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 8. Mozjakin (Bondarev, Kajgorodov), 41. Rolinek (Fjodorov) - 25. Bocharov (Jemeljev), 57. Blochin (Simakov), 59. Fjodorov E. (Pepeljajev, Blochin)