Vsetín – HC Kladno 2:1 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Slavia 0:0 (odl.) | Liberec – Plzeň 3:8 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 6:5 (kon.) | Zlín – Písek 2:3 (po s.n.) | Třinec – K. Vary 6:3 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 6:3 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 0:0 (18:00) | Havířov – PZ Kladno 7:1 (kon.)
Jihlava – Letňany 6:3 (kon.) | Hr. Králové – Sparta 3:5 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:5 (1:4, 1:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 03.02.2012, 18:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

HC VCES Hradec Králové: Šivel (Veselý) – Vácha, Skála, Suk, Voříšek, Rejl, Štědrý, Souček – Ouzký, Malinský, Pilař, Jebavý, Suchan, Srpek, Drašnar, Procházka, Šeps, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.

HC Sparta Praha: Langer (Neužil) – Horevaj, Kliment, Keller, Kolář, Bílek, Vacek, Knobloch – Bartoš, Brém, Slavíček "C", Pokorný, Lojka, Györi, Pulkrab, Preševa, Major, Krudenc. Trenér: Pavel Geffert.

Rozhodčí: Třasák – Kis, Lučan.

Příjemný večer z královského věnného města na soutoku Labe a Orlice. Pokud jste ještě nepřimrzli ke svým počítačům či mobilním telefonům, rád Vás provedu zápasem Extraligy staršího dorostu mezi Hradcem Králové a Spartou Praha.

Na led jedenáctého týmu nadstavbové skupiny A přijel celek ze čtvrtého místa, který má oproti svému soupeři celých 22 bodů navrch. Pražská Sparta potvrdila roli favorita v prvním vzájemném zápase, kde díky třem slepeným brankám v závěru zvítězila 6:3. Přispěchají Hradečtí s odvetou?

Poměrně zajímavé je obsazení na postu hlavního rozhodčího, kde bude působit pan Marek Třasák. Pro něj není východočeský led zrovna místem, kde by se mu příliš dařilo, tak si přejme, aby tentokrát odřídil utkání s jistotou.

00:01

00:37
    Do první útočné snahy domácích zasáhl Tomáš Brém, ale hosté z protiútoku nic nevytěžili.

01:20
    Zakázané uvolnění Sparťanů.

01:57
    Dominik Pokorný se mezi kruhy hradeckého pásma dostal k puku, z těžkého úhlu ho však poslal mimo.

02:46
    Další šance pro hostující tým! Mezi několika hradeckými hráči se uvolnil Tomáš Brém a nabral obrovskou rychlost, takže byl okamžitě sám před Šivelem. Ten si však položeným betonem celou situaci pohlídal.

03:53
    Hraje se dlouho bez přerušení a zkoušel to i Hradec, ale Lukáš Langer musel řešit pouze nahození z takřka nulového úhlu.

04:18
    To dělovka Drahoše Jebavého od modré čáry byla o poznání povedenější. Langer musel zasáhnout držadlem své hokejky.

04:46
    V souboji dvou sedmnáctek podrazil právě Drahoš Jebavý Lukáše Lojku, který mu ujížděl do gólové šance. Dvě minuty a přesilovka pro Spartu.

05:22
    Na pokus Michala Klimenta Šivel podle všeho viděl, takže kotouč vyrazil.

05:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Přesilovka hostů se rozjížděla pomalu, ale nakonec je i s potřebnou dávkou štěstí využita. Další nahození Michala Klimenta se zastavilo o klubko hráčů, kde si kotouč jako první našel MARTIN BARTOŠ a z bezprostřední blízkosti nekompromisně zavěsil - 0:1. Asistence: Michal Kliment.

06:56
    V další šanci Sparťanů netrefil z dorážky prázdnou klec Marek Pulkrab!

07:25
    Brzy prohrávat je přesně to, co domácí tým nechtěl. Teď se jen stěží pokouší dostat z obranné třetiny.

08:17
    Mezi několika bruslemi vypíchli puk ve středním pásmu znovu hostující mladíci a skončilo to až zákrokem Michala Šivela.

09:03
    Nádherná akce pro hokejové fajnšmekry znamená už dvoubrankové vedení Pražanů. Ti unikli ve dvou na jednoho a Marek Pulkrab vybídl zadovkou ENVERA PREŠEVU, který se úplně stejně otočil kolem své osy a protože Šivel tou dobou už odjel do strany, parádní akce skončila v odkryté polovině hradecké brány - 0:2. Asistence: Marek Pulkrab.

09:32
    Sparťanský tlak bude pokračovat, Lukáš Vácha (HKR) pyká za podražení.

11:46
    Hosté se touto početní výhodou spíše protrápili. Až krátce po jejím skončení musel předvést výtečný zákrok Michal Šivel proti Marku Pulkrabovi a následně domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

12:44
    Skákavý kotouč se stal kořistí Tobiáše Slavíčka, který protancoval až před hradeckého muže v masce. Už pro něj ale bylo těžké přesně zakončit.

13:04
    Také Hradečtí si zahrají poprvé přesilovku. Právě Tobiáš Slavíček si vysloužil menší trest za sekání.

13:48
    Lukáš Langer lapil hradecké nahození, domácí se usazují v pásmu.

14:15
    Tadeáš Ouzký se v rohu útočné třetiny provinil držením protihráče, takže uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.

14:23
    Osm sekund po buly Sparta znovu navyšuje své vedení. DOMINIK BÍLEK dobře viděl, že brankáři Šivelovi stíní několik hráčů, takže puk pouze nahodil od modré. Hradecký gólman neměl skutečně nejmenší šanci zareagovat - 0:3. Bez asistence.

15:28
    Hosté jsou kompletní a startují přesilovou hru.

15:53
    Hradec se bez větších problémů osvobozuje.

16:22
    Tadeáš Ouzký naskočil z trestné na led a rovnou si najel na přihrávku, ale soupeřův bek ho odzbrojil a Langer nemusel zasahovat.

16:49
    Až nyní si sparťanský strážce připsal zákrok proti přízemnímu nahození.

17:17
    Bohužel pro hradecký tým je další první třetina hrůzy na světě. Kotouč se delší dobu motal kolem brankovistě domácích a pak ho takřka z nulového úhlu nahodil DOMINIK POKORNÝ, načež sudí nepřehlédl puk za brankovou čarou - 0:4. Asistence: Enver Preševa, Marek Pulkrab.

19:05
    První gólovka domácího týmu. Tadeáš Ouzký vybojoval kotouč za sparťanskou klecí a hned ho poslal mezi kruhy Lukáši Nedvídkovi. Lukáš Langer ale prokázal, že nezmrznul, a pohotově zasáhl!

19:34
    Marek Pulkrab pyká za podražení, což znamená přesilovku pro Hradec Králové.

19:59
    Společně se sirénou dostali domácí kotouč do sítě. Bude gól uznán?

19:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Ano, hradečtí hokejisté v závěru třetiny využívají přesilovku a korigují skóre. Před brankovištěm si odražený kotouč vyhlédl DANIEL KLEMENC a ve vteřině dvanácté ho poslal do branky - 1:4. Asistence: Jan Skála.

20:00

Hradec musel na domácím ledě skousnout další začátek jako z nejhoršího snu. Sparťané, kteří s každou svou brankou jako by dostali křídla, udeřili hned čtyřikrát. V samotném závěru se přece jen domácí dočkali povzbuzení. Pomůže jim do dalšího proběhu? Druhá třetina startuje přibližně v 19:17.

20:01

20:39
    Marek Pulkrab ve středním pásmu zbytečně srazil svého protihráče a vysloužil si dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilová hra pro Hradec.

21:03
    Tadeáš Ouzký vyslal jedovatý pokus přes několik stojících hráčů, ale Langer našel puk neomylně ve výstroji.

21:31
    Velmi dobrá hradecká přesilovka už mohla být využita! Radek Pilař si však z bezprostřední blízkosti vylámal zuby na sparťanském brankáři.

22:22
    Až v samotném závěru hosté dostali puk za modrou čáru a zásluhou forčekingu Tomáše Bréma šetří další sekundy.

22:55
    Hosté jsou kompletní, Hradec je usazen v jejich pásmu.

23:45
    Hra se trochu uklidnila a čekáme na další vydařené útočné pokusy.

24:35
    Aktivnější Sparta se nedokáže přes svého protivníka prosadit.

25:16
    Majorovo nahození bylo pro Šivela snadným soustem a protože na něj žádný z hostů nedotíral, mohl rovnou rozehrát.

25:51
    Stejně tak si Michal Šivel pohlídal i další střelu Marka Majora, která byla hodně nepřesná a odrazila se k němu jen od zadního hrazení. Po dlouhé době se píská.

26:02
    A teď už se píská faul. Počínání domácího Jakuba Suchana za vlastní klecí ohodnotil sudí Třasák jako sekání, takže Sparta jde na přesilovku.

26:21
    Hradečtí se sice rychle osvobodili, ale pak nedokázali odrazit stejně rychlý protiútok soupeře. V mezikruží se žádný z bránících hráčů nedostal k MARTINU BARTOŠOVI, který následně ve velké rychlosti našel volné místo v síti - 1:5. Asistence: Tomáš Brém, Tobiáš Slavíček.

27:56
    Hosté jsou už zase při chuti a motají hlavu hradecké pětici.

28:31
    Unavená sestava domácích se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

29:29
    Hradečtí teď nechtějí zůstat pozadu a také vymýšlí útočné pokusy. Jakub Suchan se chtěl prosmýknout až před Langera, ale byl podražen a neuspěl.

30:34
    Domácí docela zaslouženě reagují a zase stahují ztrátu na tříbrankovou. V rychlé akci zakombinovali Srpek s Drašnarem a rozjetým DANIELEM ŠEPSEM, jenž si povedeným bekhendovým blafákem vychutnal Langera - 2:5. Asistence: Tomáš Drašnar, Martin Srpek.

31:38
    Dělovka Tadeáše Ouzkého se stala kořistí Langerovy lapačky.

32:19
    Hradec skutečně vycítil šanci. Radek Pilař se z úhlu dostal až ke střele, ale už neměl kudy dostat puk do brány.

32:48
    Sparťané si oddychli, neboť po dvojici zakázaných uvolnění mohou vystřídat.

33:04
    Hradeckou aktivitu utlumí faul autora předchozí branky Daniela Šepse. Dvě minuty za podražení.

33:38
    Matěj Suk rychle přistoupil k Marku Pulkrabovi a jeho střelecký pokus zblokoval do ochranné sítě.

34:19
    Hostující tým si teď nevěří zdaleka tolik jako v první třetině, a i proto se mu přesilovka vůbec nedaří.

34:44
    Příchází dokonce icing Sparťanů.

35:14
    Hradec je v plném počtu. Šeps si hned po návratu z tresté připsal dalekonosný pokus, který Langer málem vyrazil jen k dotírajícímu Hradečákovi. Nakonec ale mohou hosté v klidu rozehrávat.

36:04
    Dominik Pokorný využil velkého prostoru a zpoza brány se prokousal až k hradeckému brankáři. Ten však zasáhl neomylně a ležící kotouč stačil přikrýt.

37:00
    Také akce Lukáše Nedvídka docela stála za to. V obranném pásmu se povedenou kličkou zbavil soupeře a podobným způsobem projel až do útočného pásma, kde však už zvládl jen nahození z uctivé vzdálenosti.

38:04
    Další pohledný útok, tentkorát v podání hradecké trojice Jebavý - Pilař Drašnar. Šanci posledního jmenovaného však maří odpískaný ofsajd.

38:20
    Nedovolené bránění Martina Srpka znamená hradecké oslabení.

38:41
    Řízný bek domácích Daniel Souček si po zákroku svého brankáře nenechal pranic líbit od Marka Pulkraba a důrazně mu ukázal, jak se má v hradeckém pásmu chovat.

39:00
    Podruhé v zápase uvidíme hru čtyři na čtyři. Nedovoleným bráněním se provinil atypicky brankář Lukáš Langer, za nějž odsedí trest Enver Preševa.

39:45
    Tentokrát svědčí menší počet hráčů domácím, Sparťané už podruhé během minuty vyhazují na icing.

40:00

Po dobrém vstupu domácích do druhé části se Sparta nenechala zahanbit a využitou přesilovkou znovu odskočila. Pak se ale domácí znovu zvedli, vstřelili branku na 2:5 a ve zbytku třetiny působili rozhodně dobrým dojmem. Uvidíme ještě drama, nebo hosté dotáhnou silbné vedení do vítezného konce? Třetí třetina startuje přibližně ve 20:04.

40:01

40:01
    V hradecké kleci došlo ke střídání brankářů. Michala Šivela nahradil František Veselý.

41:00
    Oba týmy hrají v plném počtu, v první minutě se nic zajímavějšího nedělo.

41:54
    František Veselý pohotově vykopl levý beton proti Enveru Preševovi, který chytře mířil na druhou tyč.

42:26
    Další bleskurychlý zákrok mladšího dorostence, který poprvé chytá za starší kategorii. Nataženou lapačkou vytěsnil střelu Václava Krudence.

43:13
    Martin Bartoš v souboji o puk podrazil jednoho z domácích a bez protestů odchází na lavici hanby. Přesilová hra pro Hradec Králové.

43:37
    Jenže napadení Marka Malinského početní výhodu ukončuje. 4 na 4

44:37
    Hradec se spíše brání, to i za pomoci svého strážce svatyně.

45:16
    Hosté jsou kompletní, ale přesilovku si dlouho neužijí.

45:37
    Co nevidět hrají v pěti také Hradečtí.

46:01
    Lukáši Langerovi dnes puky nevypadávají, dalekonosné dělovky se záměrem možností dorážet se tedy domácímu týmu nevyplácejí.

46:57
    Tobiáš Slavíček se ohnal po puku, ale zároveň i po Tomáši Drašnarovi, kterého tak podrazil. Dvě minuty za hákování a možnost pro domácí celek.

47:54
    Martin Bartoň měl na pravé straně pásma k dispozici dva spoluhráče, jenže nepřesnou přihrávku vystihnul jediný sparťanský bek. To je velká škoda pro Hradec.

48:39
    Domácí Tadeáš Ouzký si vysloužil menší trest za sekání, takže poměr hráčů na ledě se na chvíli vyrovná.

49:01
    To už startuje sparťanská přesilovka.

49:26
    Jenže nesmyslný zákrok Marka Pulkraba ji hodně rychle ukončuje. Menší trest za nedovolenou hru vysokou holí.

49:53
    Brém s Bartošem si nepřesně přihráli a odražený puk okamžitě zalehnul František Veselý.

50:16
    Hradecká dvojka už má určitě přes deset zákroků. Teď sleduje své spoluhráče ve snaze rozehrát.

50:53
    Domácí hrají v plném počtu.

51:28
    Přihrávku Tadeáše Ouzkého si jeden ze Sparťanů málem srazil do brány! Hosté jsou kompletní.

52:23
    Eufemisticky řečeno, hradecká obrana Františkovi Veselému věří. Už několikrát ho nechala na holičkách, ale jeden z nejlepších brankářů extraligy mladších dorostenců dnes své kvality jen potvrzuje.

53:40
    Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou. Na dramatizaci vývoje to už příliš nevypadá, ale nechme se překvapit.

54:43
    Hradečtí střídali a nechali Marka Majora Markem Majorem, načež hostující forvard ze střední vzdálenosti prověřil postřeh domácího gólmana.

55:44
    Puk se z trmy-vrmy u hrazení v pásmu hostí vykutálel na hůl Drahoše Jebavého, kterému však utekl za modrou čáru.

56:20
    Bartoš posunul hostujícímu kapitánovi Tobiáši Slavíčkovi, který ovšem svůj bekhend neprocpal za připraveného Veselého.

57:05
    A další. Řeč je o zákroku Františka Veselého. Marek Györi, u nějž jsem rád, že jeho jméno nemusím vyslovovat, vyslal puk pouze doprostřed prostoru mezi třemi tyčemi.

57:57
    Elitní útok domácích nevyužil dvě velké šance, naposled Martin Bartoň zakončil své sólo jen do Langerova betonu.

58:55
    Zápas už se pouze dohrává.

59:23
    V poslední minutě přece jen Hradečtí korigují skóre na přijatelnější podobu. V brankovišti působili neústupní Jakub Suchan s DRAHOŠEM JEBVAVÝM, který nakonec dotlačil puk do branky, než v ní skončil sám - 3:5. Asistence: Jakub Suchan.

60:00

Už první dějství tak rozhodlo o vítězi dnešního utkání. Naštěstí pro oko nezaujatého diváka už jeho další průběh nebyl tolik jednostranný a nakonec domácí symbolicky zvítězili alespoň v poslední části. Já se s Vámi těším u zítřejšího on-line přenosu z nejvyšší soutěže starších dorostenců na shledanou. (20:37:03)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 20. Klemenc (Skála), 31. Šeps (Drašnar, Srpek), 60. Jebavý (Suchan) - 6. Bartoš (Kliment), 10. Preševa (Pulkrab), 15. Bílek, 18. Pokorný (Preševa, Pulkrab), 27. Bartoš (Brém, Slavíček)

Královští lvi Hradec Králové: Šivel (od 41. Veselý) – Vácha, Skála, Suk, Voříšek, Rejl, Štědrý, Souček – Ouzký, Malinský, Pilař, Jebavý, Suchan, Srpek, Drašnar, Procházka, Šeps, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.