Washington – Boston 1:4 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 5:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 5:2 (kon.)
Washington Capitals
1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Boston Bruins
Neděle 05.02.2012, 18:30 • Verizon Center • NHL

Je za námi dnešní utkání NHL mezi Washingtonem a Bostonem. Hosté vyhráli zaslouženě 4:1, když o své výhře rozhodli už v první třetině. Domácí měli velké problémy s produktivitou a nedařil se jim přechod do útočného pásma. Snížení na 1:3 přišlo již velmi pozdě a při závěrečné hře bez brankáře dostali čtvrtou branku.

To je z dnešního utkání vše, přeji příjemný zbytek večera. (21:12:43)

60:00

59:19
    Bruins právě vstřelili branku!
    RICH PEVERLEY pojistil výhru hostů střelou do odkryté brány. Zdeno Chára vypíchl puk na Chrise Kellyho a po jeho přihrávce si Peverley pro jistotu dojel až před prázdnou bránu.
    Asistence: Chris Kelly, Zdeno Chára

59:00
    Hosté vyhodili. Probíhá poslední minuta utkání.

58:41
    79 vteřin před koncem se bude vhazovat v útočném pásmu domácích. Vokoun zůstává na lavičce a domácí si berou oddechový čas.

58:30
    Vokoun opouští bránu.

57:38
    Patrice Bergeron zachytil ve středním pásmu a pustil se hned do útoku. Z levého kruhu se rozhodl vystřelit na Vokouna, ten byl připraven.

57:07
    Hosté našetřili nějaký čas v útočném pásmu a necelé tři minuty před koncem jsou blízko vítězství. Vokoun musel ukrýt puk do lapačky před dojíždějícím soupeřem. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Bostonu.

55:43
    Hned po návratu z trestné lavice se zapojil Chimera do útoku. Domácí ale hodně zpomalili a ztratili výhodu přečíslení. Střela Chimery poté mířila vedle.

55:30

55:05
    Domácí teď nestíhali bránit a po nahození od modré čáry Vokoun raději přerušil hru.

54:35
    Domácí dobře brání. Na začátku druhé minuty přesilovky zakládají hosté útok zpoza své brány.

53:30
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává domácí Jason Chimera.

52:04
    Washington právě vstřelil branku!
    Tomáš Vokoun na kolenou počkal na vhodný okamžik a tvrdým úderem rozehrál a založil tak gólovou šanci. Ward a Perrault si vyměnili puk, poslali jej na levou stranu a MARKUS JOHANSSON prostřelil Thomase.
    Asistence: Mathieu Perrault, Joel Ward

51:06
    Chris Kelly ujel po pravé straně a rozhodl se vyzkoušet Vokouna. Ten si počkal na střelu a přerušil hru.

50:28
    Washington vyrazil do protiútoku. Pokus Chimery zasunout puk zpoza brány ale nevyšel. Thomas dnes chytá bez chyb.

48:55
    Úmyslný ofsajd Bostonu.

48:16
    Přerušení hry po zásahu pukem do obličeje Orlova. Do střely Thorntona vložil hůl Roman Hamrlík a puk tak zvedl do obličeje svého spoluhráče. Orlov odchází do kabin na šití, na ledě zůstaly kapky jeho krve, které jsou právě odstraňovány.

46:38
    Domácí ztratili puk ve svém obranném pásmu a toho dokonale využil Boston. Patrice Bergeron vystřelil a TYLER SEGUIN tečoval puk za Vokounova záda. Podle opakovaných záběrů nebylo jisté zda puk nebyl poslán do sítě za pomocí brusle. Rozhodčí si ale byli jistí a branka platí.
    Asistence: Patrice Bergeron

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 53. Johansson (Perrault, Ward) - 11. Lucic (Peverley), 19. Marchand (Bergeron), 47. Seguin (Bergeron), 60. Peverley (Kelly, Chára)

Washington Capitals: Vokoun (Neuvirth) - Carlson, Alzner, Wideman, Schultz, Orlov, Hamrlík - Semin, Johansson, Ovečkin - Brouwer, Laich, Hendricks - Knuble, Perreault, Chimera - Ward, Halpern, Aucoin
    Boston Bruins: Thomas (Rask) - Boychuk, Chára, Corvo, Seidenberg, Ference, Mcquaid - Peverley, Krejčí, Lucic - Seguin, Bergeron, Marchand - Hamill, Kelly, Pouliot - Thornton, Campbell, Paille

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari - Michel Cormier, Lonnie Cameron