Washington – Boston 1:4 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 5:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 5:2 (kon.)
Washington Capitals
1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Boston Bruins
Neděle 05.02.2012, 18:30 • Verizon Center • NHL

Je za námi dnešní utkání NHL mezi Washingtonem a Bostonem. Hosté vyhráli zaslouženě 4:1, když o své výhře rozhodli už v první třetině. Domácí měli velké problémy s produktivitou a nedařil se jim přechod do útočného pásma. Snížení na 1:3 přišlo již velmi pozdě a při závěrečné hře bez brankáře dostali čtvrtou branku.

To je z dnešního utkání vše, přeji příjemný zbytek večera. (21:12:43)

60:00

59:19
    Bruins právě vstřelili branku!
    RICH PEVERLEY pojistil výhru hostů střelou do odkryté brány. Zdeno Chára vypíchl puk na Chrise Kellyho a po jeho přihrávce si Peverley pro jistotu dojel až před prázdnou bránu.
    Asistence: Chris Kelly, Zdeno Chára

59:00
    Hosté vyhodili. Probíhá poslední minuta utkání.

58:41
    79 vteřin před koncem se bude vhazovat v útočném pásmu domácích. Vokoun zůstává na lavičce a domácí si berou oddechový čas.

58:30
    Vokoun opouští bránu.

57:38
    Patrice Bergeron zachytil ve středním pásmu a pustil se hned do útoku. Z levého kruhu se rozhodl vystřelit na Vokouna, ten byl připraven.

57:07
    Hosté našetřili nějaký čas v útočném pásmu a necelé tři minuty před koncem jsou blízko vítězství. Vokoun musel ukrýt puk do lapačky před dojíždějícím soupeřem. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Bostonu.

55:43
    Hned po návratu z trestné lavice se zapojil Chimera do útoku. Domácí ale hodně zpomalili a ztratili výhodu přečíslení. Střela Chimery poté mířila vedle.

55:30

55:05
    Domácí teď nestíhali bránit a po nahození od modré čáry Vokoun raději přerušil hru.

54:35
    Domácí dobře brání. Na začátku druhé minuty přesilovky zakládají hosté útok zpoza své brány.

53:30
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává domácí Jason Chimera.

52:04
    Washington právě vstřelil branku!
    Tomáš Vokoun na kolenou počkal na vhodný okamžik a tvrdým úderem rozehrál a založil tak gólovou šanci. Ward a Perrault si vyměnili puk, poslali jej na levou stranu a MARKUS JOHANSSON prostřelil Thomase.
    Asistence: Mathieu Perrault, Joel Ward

51:06
    Chris Kelly ujel po pravé straně a rozhodl se vyzkoušet Vokouna. Ten si počkal na střelu a přerušil hru.

50:28
    Washington vyrazil do protiútoku. Pokus Chimery zasunout puk zpoza brány ale nevyšel. Thomas dnes chytá bez chyb.

48:55
    Úmyslný ofsajd Bostonu.

48:16
    Přerušení hry po zásahu pukem do obličeje Orlova. Do střely Thorntona vložil hůl Roman Hamrlík a puk tak zvedl do obličeje svého spoluhráče. Orlov odchází do kabin na šití, na ledě zůstaly kapky jeho krve, které jsou právě odstraňovány.

46:38
    Domácí ztratili puk ve svém obranném pásmu a toho dokonale využil Boston. Patrice Bergeron vystřelil a TYLER SEGUIN tečoval puk za Vokounova záda. Podle opakovaných záběrů nebylo jisté zda puk nebyl poslán do sítě za pomocí brusle. Rozhodčí si ale byli jistí a branka platí.
    Asistence: Patrice Bergeron

46:16
    Po komerční přestávce domácí po vyhraném vhazování hned nahodili puk na Thomase. Poté si Ovečkin šel něco vysvětlovat s rozhodčími.

45:52
    Paverley a Kelly jeli proti jedinému obránci domácích. Ten si lehl a tak Peverley vystřelil na Vokouna. Ten puk ve stoje chytil do lapačky.

45:29
    Po hodně nepřesnostech na obou stranách je tady další zakázané uvolnění. Tentokrát se provinili hosté.

44:42
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

44:31
    Hosté se po pěti minutách dostávají pomalu do tempa a začínají útočit. Nahození od modré čáry ale Vokoun bez problémů chytil.

41:57
    Perreault orazítkoval horní tyč Thomasovy brány. Domácím dnes není přáno.

41:09
    Aucoin dostal puk mezi kruhy. Bohužel stál na místě a tak musel rychle vystřelit. Thomas raději podržel puk v lapačce.

40:20

40:01

Hráči jsou již na ledě. Třetí třetina za chvíli začne.

Druhá třetina je za námi, branky jsme se nedočkali. Domácí se snaží o vstřelení branky, naráží ale na dobrou obranu Bostonu a brankáře Thomase. Uvidíme co nám přinese závěrečná třetina, která začne přibližně ve 20:28

40:00

39:43
    Ovečkin se teď vrátil až k Vokounovi pro puk a obtěžován soupeřem projel až k bráně Thomase. Tam se rozhodl vystřelit zápěstím přes obránce, Thomas ukryl puk do své výstroje.

38:55
    Po přihrávce Ovečkina střílel nebezpečně z pravého kruhu Wideman. Nedokázal ale trefit bránu.

38:20
    První přesilovka domácích. Dvě minuty za hákování dostává Patrice Bergeron.

37:58
    Rychlá akce domácích zpoza brány končí až u Thomase. Rychlou akci zakončil střelou od pravého mantinelu Jason Chimera.

36:45
    Kouč domácích se snaží něco udělat s vývojem utkání a začíná měnit sestavu. Vedle Ovečkina teď nastupuje Perreault místo Johanssona.

35:41
    Po střele Cháry zůstal puk mezi nohami hráčů. Vokoun jej však viděl a stihl po něm skočit jako první.

35:15
    Hosté před Vokounem. Dvakrát tvrdě střílel Corvo, Vokouna ale nepřekonal.

34:30
    Brooks Laich se v přerušené hře projel po ledě, vypadá to že bude opět pokračovat.

33:56
    David Krejčí odvedl velký kus práce v útočném pásmu a rozděloval puky svým spoluhráčům. Díky jeho aktivní hře si hosté vytvořili mírný tlak, zakončený střelou od modré čáry. Tu Vokoun bez problémů chytil, jelikož měl dobrý výhled.

32:00
    Domácí nahodili od modré čáry na na Thomase. Ten puk ukryl do lapačky. Poté se hráči začali pošťuchovat, vylučovat se ale nebude. Po jednom ze soubojů u mantinelu se zranil domácí Brooks Laich a odchází za pomoci doktorů do kabin.

31:23
    Zřejmě největší šance Washingtonu v dosavadním průběhu utkání. Po přihrávce přes dvě pásma se dostal do úniku Keith Aucoin. Mezi kruhy se rozhodl pro střelu příklepem, která skončila nad bránou.

30:15
    Domácí se dostali ve třech do těsné blízkosti Thomase. Místo střely se ale rozhodli kombinovat a ztratili puk.

29:06
    Domácí v plném počtu. Hosté si vytvořili několik šancí. Vokouna ale překonat nedokázali.

27:06
    Další přesilovka pro Boston. Dvě minuty za hákování dostává Semin.

27:06
    David Krejčí si dal přímý souboj s Vokounem. Krejčí projel útočným pásmem až před brankáře Washingtonu, střela bekhendem ale byla hodně slabá.

26:13
    Ofsajd domácích. Ovečkin se rozjel do protiútoku, obránce mu ale klepl do hole a zpomalil puk natolik, že se ruský útočník dostal do ofsajdu.

26:06
    Chárovu střelu od modré čáry chytil Vokoun do lapačky. Střela mířila mimo bránu. Vokoun přesto přerušuje hru.

24:32
    Hraje se bez přerušení ve středním pásmu. Je to velká bitva o každý metr ledu.

22:24
    Domácí se drží v útočném pásmu. Ke střele z mezikruží se dostal Perreault, Thomas ji zvládl vyrazit.

21:51
    Peverley se dostal do útočného pásma a rozhodl se ihned vystřelit. Vokoun podržel puk ve své lapačce.

21:05
    Hosté byli usazeni v útočném pásmu, třetí branku ale nedokázali přidat. Vokoun si musel poradit pouze s nahozením od modré čáry.

20:46

20:01

Hráči jsou již připraveni. Druhá třetina může začít.

První třetina je za námi. Lepším týmem byli hosté, kteří zásluhou Lucice a Marchanda vedou 2:0. Domácí zaspali úvod utkání v prvních pěti minutách se prakticky nedostali do útočného pásma. Poté se hra vyrovnala, branky ale stříleli jen hráči Bostonu.

18:46
    Hendricks se porval s Mcquaidem a oba dostávají 5 minut. Hendricks navíc dostává dvě minuty, které za něj odsedí Perreault. Hosté budou hrát přesilovou hru.

18:38
    Hosté přidávají v závěru první třetiny druhou branku. Patrice Bergeron vybojoval puk za bránou a přihrál na BREDA MARCHANDA, který z brankové čáry poslal puk mezi betony Vokouna.

18:28
    Hamrlík se snažil ve středním pásmu poslat přihrávku o mantinel. Pod tlakem ale puk zamířil na střídačku.

16:58
    Po souboji v rohu obranného pásma Bostonu se puk dostal na modrou čáru, odkud domácí zkusili nahodit puk na Thomase. Obránci ale dobře pokryli hráče Washingtonu a nedovolili jim dorážet.

15:19
    Ofsajd Bostonu. Následuje komerční přestávka.

15:00
    Domácí se snaží o vyrovnání. Puk teď po rychlé akci projel brankovištěm, žádný z domácích hráčů ale nebyl poblíž aby mohl dorazit puk do brány.

13:28
    Ovečkin zatáhl puk po levé straně a poté po kombinaci se spoluhráči pálil do odkryté branky. Střílel ale z těžké pozice a minul.

12:24
    Seguin se rozhodl vyzkoušet pozornost Vokouna z velkého úhlu. Ten si však svou tyč dobře pohlídat a poté skokem na led přerušil hru.

10:45
    Hosté se dostávají zaslouženě do vedení. Po vhazování ve svém obranném pásmu vyrazil podél pravého mantinelu do útoku Peverley. Mezi kruhy přihrál před bránu, kde byl osamocený MILAN LUCIC, který si položil Vokouna a otevírá skóre dnešního utkání.
    Asistence: Rich Peverley

10:27
    Domácí se poprvé dostali na delší dobu do útočného pásma. Střela Hendrickse ale mířila mimo.

08:55
    Velmi těsné zakázané uvolnění domácích. Puk se odrazil od rohu jen těsně za brankovou čarou.

07:41
    V prvních osmi minutách jsme neviděli příliš mnoho střel. Domácí vystřelili jen jednou, hosté třikrát.

06:58
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

06:41
    Ovečkin teď přebruslil obránce soupeře a získal puk. Poté přihrál na Halperna. Jeho střelu z levého kruhu ale brankář Thomas zastavil. Následuje komerční přestávka.

05:15
    Hosté stále aktivnější. Druhá formace Bostonu teď kombinovala v útočném pásmu. Obránci domácích jsou ale včas na svých místech a dokázali zastavit již 7 střel.

04:04
    Ofsajd hostů.

04:00
    Hosté tlačí svého soupeře. K pořádné šanci je ale obránci Washingtonu zatím nepustili.

02:26
    Obránce Boychuk si dobře najel před Vokouna. Jeho střela ale mířila vedle.

01:30
    I domácí se poprvé dostali do útočného pásma. Šanci si ale vytvořit nedokázali. Protiútok soupeře přerušil Vokoun. Vhazování v útočném pásmu hostů.

00:44
    Hosté se hned pustili do útočení. Přerušení po posunutí branky Tomáše Vokouna.

00:01

Hymna právě dozněla. Hráči se již připravují na úvodní vhazování.

Hráči nastupují na led. Utkání za chvíli začne.

V dnešním utkání uvidíme tři české hráče. Za Washington nastoupí v brance Tomáš Vokoun a v obraně Roman Hamrlík. Za tým Bostonu útočník David Krejčí.

Washington Capitals: Vokoun (Neuvirth) - Carlson, Alzner, Wideman, Schultz, Orlov, Hamrlík - Semin, Johansson, Ovečkin - Brouwer, Laich, Hendricks - Knuble, Perreault, Chimera - Ward, Halpern, Aucoin

Boston Bruins: Thomas (Rask) - Boychuk, Chára, Corvo, Seidenberg, Ference, Mcquaid - Peverley, Krejčí, Lučič - Seguin, Bergeron, Marchand - Hamill, Kelly, Pouliot - Thornton, Campbell, Paille

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 53. Johansson (Perrault, Ward) - 11. Lucic (Peverley), 19. Marchand (Bergeron), 47. Seguin (Bergeron), 60. Peverley (Kelly, Chára)

Boston Bruins: Thomas (Rask) - Boychuk, Chára, Corvo, Seidenberg, Ference, Mcquaid - Peverley, Krejčí, Lucic - Seguin, Bergeron, Marchand - Hamill, Kelly, Pouliot - Thornton, Campbell, Paille

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari - Michel Cormier, Lonnie Cameron