HC Škoda Plzeň
6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 19.02.2012, 13:30DHL Extraliga juniorů

Plzeńská juniorka napravila své včerejší domácí zaváhání a poráží Mounfield 6:3. (15:42:34)

60:00

59:27
    Do konce zápasu zbývá 33 vteřin a Mountfield má na svém kontě další možnost na snížení. Polívka vyrazil střelu do ochranné sítě.

59:07
    Oba týmy hrají v plném počtu.

58:59
    Ani napodruhé však Tomáš Mocik neuspěl.

58:59
    Nařízeno trestné střílení ve prospěch Mountfieldu. Mocik byl při svém samostatném úniku faulován.

58:30
    V kruhu před Polívkou zůstává ležet další budějovický hráč. Tentokrát se zvedá ale podstatně rychleji a s menší bolestivější grimasou než jeho spoluhráč minulou třetinu. Vše se obejde bez trestu.

57:08
    Babka (CEB) a Schleiss (PLZ) vyloučeni za hrubost. Sledujeme hru čtyři na čtyři.

56:37
    Mountfield právě vstřelil branku!

Jakub BABKA se se svou střelou rozhodně nemazal. Zprudka vypálil z hranice kruhu a Polívka byl bez šance. Asistence: Karel Plášil, Radek Seidl.

56:21
    Váchal (PLZ) si posedí dvě minuty na trestné lavici za sekání.

55:51

55:29
    Hosté se opět osvobozují.

54:46
    V oslabení jsou ale velmi aktivní hosté. Polívka musel být připraven.

53:51
    Seidl (CEB) dostává dvě minuty za hákování.

53:23
    Plzni dochází střelný prach, Trlec likviduje všechny plzeňské šance.

51:57

50:15
    Trošku zmatky v plzeňském obranném pásmu. Polívka si neporozumněl se svým spoluhráčem a moc nechybělo k vlastnímu gólu.

49:57
    Mocik (CEB) vyloučen na dvě minuty za podražení.

49:30
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, týmy se předbíhají v nepřesnější rozehrávce.

48:00
    Hosté zakládají další postupný útok.

47:17
    Nutno ale řící, že hostující tým zatím nevypadá, že by utkání chtěl vzdát. Polívka musí být v brance připravený, neví, kdy a odkud puk přiletí. Vydatně mu ale pomáhají spoluhráči, k dorážkám se hosté zatím příliš nedostávají.

46:51
    Chvíli se Mountfield zdržel v útočném pásmu, nakonec hráči sami sebe vystavili do postavení mimo hru.

46:06
    Zakázané uvolnění hostí.

45:57

45:39
    Nebezpečná střela od modré čáry, Trelc se za ní jen ohlédl. Puk ale minul jeho branku.

45:24
    Budějovice se osvobozují.

44:29
    Plzeň pomalu ale jistě rozestavuje svou přesilovkovou formaci.

43:57
    Přibyl (CEB) hákoval ve vlastním útočném pásmu, rozhodčí si toho všimli a odesílají hráče Mountfieldu na trestnou lavici.

42:36
    Plzeň právě vstřelila branku!

Dominik KUBALÍK akci sám začal a sám ji i dokončil. Nadvakrát překonal Trelce a navyšuje tak plzeňský náskok. Asistence: Daniel Pejchar

40:01

Ještě pití pro plzeňského brankáře a může se začít.

40:00

39:30
    Polívka si na druhé straně poradil s dalekonosnou střelou budějovického obránce.

39:04
    Pejchar nyní minul odkrytou část Trelcovy branky.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:40
    Teď se ovšem Polívka vytáhl. Švihálkovi nastavil na poslední chvíli svůj beton a drží tříbrankový náskok.

37:02
    Babka nyní zachytil plzeňskou rozehrávku a pádil na Polívku. Když už už se chystal na střelu, podklouzl a ze slibně rozvíjející se akce nebylo nic.

36:32
    Němec útočil na hattrick. Trelc byl ale proti.

35:54
    Pro změnu v akci Polívka. Střela od modré čáry pro něj nebyla jednoduchá, clonili mu při ní vlastní spoluhráči.

35:05
    Nyní se hra přelevá ze strany na stranu, více šancí mají ale přece jen domácí hráči, rozhodně nenechávají novému maskovanému muži v brance Mountfieldu čas na rozkoukání.

34:15
    V budějovické brance dochází ke střídání. Bláhu nahrazuje Trelc.

34:15

Domácí už zase vedou o tři branky. Krásnou akci převedl střílející Patrik PETRUŠKA s přihrávajícím Pacandou. Asistence: Tomáš Pacanda, Radek Háje.

31:10

Dnes nejlepší hráč hostí Michal ŠVIHÁLEK nepotřeboval příliš mnoho času na využítí přesilové hry. Jeho zásluhou tak hostující tým stahuje plzeňský náskok na pouhé dvě branky. Asistence: Tomáš Prokop, Josef Klement.

30:59
    Daniel Pejchar (PLZ) se provinil faulem v útočném pásmu a jde pykat.

30:02
    Ani napodruhé však plzeňský hráč neuspěl.

30:02
    Antotnín Bastl tak může napravit svůj neúspěch ze samostatného úniku.

30:02
    Nařízeno trestné střílení za faul na plzeňského Bastla.

29:48
    Bastl mohl navýšit plzeňský náskok, když zcela sám najíždel na Bláhu. Ale neuspěl.

28:14

Hned poté, co se indiáni opět dostali do plného počtu, prosadil se krásnou střelou pod horní tyčku Jan BAXA. Asistence: Martin Němec.

28:08
    Domácí v plném počtu. Sice inkasovali v dlouhém oslabení jednu branku, ale i tak to mohou považovat za povedenou část hry.

27:00
    Budějovicím gól viditelně pomohl, Polívka má najednou o hodně víc práce než v předešlých minutách.

26:14

Nakonec ale přece. Hosté se prosazují zásluhou Jakuba BABKY, který dorazil kotouč za bezmocného Polívku, který už byl vyjetý úplně mimo branku. Asistence: Radek Seidl, Michal Švihálek

25:30
    Budějovice se opět nemohou téměř dostat do útočného pásma. Indiáni se dobře brání a puk je nejčastěji za Bláhovou svatyní.

25:15
    A znovu...

24:27
    Další vyhození Plzně.

24:00
    Domácí vyvážejí puk daleko od své branky a sbírají cenné vteřiny.

23:47
    Švihálek prověřil Polívkovu pozornost. Plzeňský gólman uspěl.

23:08
    Už se zase hraje, začíná dlouhé plzeňské oslabení.

23:08
    V šatně skončí i jeho protihráč, který nakonec odjel z ledu za pomoci spoluhráčů i protihráčů, což je velmi sportovní gesto, po svých. A vysloužil si také potlesk publika. Nyní se led musí vyčistit od krve.

23:08
    S budějovickým hokejistou to ale nevypadá nijak dobře. Je v péči lékaře a stále se nezvedá z ledové plochy.

23:08
    Na ledě zůstává ležet budějovický hráč, po Ruprechtově (PLZ) nárazu.Plzeňský hráč poslušně míří na trestnou lavici. A nakonec nejen tam, ale skončí předčasně ve sprchách, protože si vysloužil trest na pět minut plus do konce utkání.

22:40

22:10
    První pořádná střela domácích v početní výhodě. Nakonec však branku hostí minula.

20:40
    Puk se ocitl mimo hrací plochu. Prokop (CEB) byl tím viníkem a půjde za to na dvě minuty na trestnou lavici. První přesilovka domácího týmu v utkání.

20:01

Trochu se nám opozdili rozhodčí, už se konečně může začít.

Oba týmy už pomalu krouží po ledě, do začátku prostřední dvacetiminutovky zbývá něco málo přes dvě minutky.

20:00

19:51
    Pejcharova střela z úhlu Bláhu nemohla ohrozit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:30

16:30
    Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách. Houfek (PLZ) a Švihálek (CEB) si jdou odpočinout na trestnou lavici za hrubost. Oba obdrželi od rozhodčího po dvou minutách.

16:20
    Seidl opět nijak příliš nehlídaný před Polívkou. A opět neuspěl.

15:22

Nedáš, dostaneš. Opět se potvrdilo zlaté hokejové pravidlo. Budějovice zaměstnaly Polívku, ale nedokázaly ho překonat. To Tomáš PACANDA se s tím před Bláhou nemazal. Asistence: Patrik Petruška.

14:18

O Martinu NĚMCOVI se bude Bláhovi dnes v noci i zdát. Plzeňský hráč se opět dostal před brankou k puku a opět se nemýlil. Asistence: Tomáš Šimandl

13:53
    A po dlouhé době měl nějakou práci i Polívka. Se střelou hostujícího hráče si však poradil bez větších problémů.

12:38
    Ruprecht předvedl své rychlé nohy, zachránil útočné pásmo a ještě nebezpečně ohrozil střelou od modré Bláhu.

12:11
    Šimandl rozjíždí další akci Plzně. Tentokrát z toho nebyla žádná gólová příležitost. Ale vidíme další zakázané uvolnění červeného týmu.

11:42
    Další zakázané uvolnění Mountfieldu.

10:52
    Po delší době se Budějovice pokusily o útočný výpad, zastavil je ale jejich vlastní offside.

10:36
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

09:20
    Plzeňáky oslabení snad nakoplo k neúnavnému dobývání hostující svatyně. Budějoviští se téměř nemohou dostat z pásma. Polívka se v brance naopak docela nudí.

07:14

06:49

A výbornou hru v oslabení potvrzuje Martin Váchal, kerý ujel budějovické obraně. Sám ještě Bláhu nepřekonal, ale Martin NĚMEC puk za hostujícího gólmana dorazil a domácí se tak dostávají do vedení.

6:04
    Teď se Budějovice sami připravily o útočné pásmo. Početní převahu se jim zatím opravdu příliš nedaří.

5:30
    Domácí opět vyhazují kotouč až k hostujícímu brankáři.

HC Plzeň 1929: Polívka - Houfek, Ruprecht, Kubík, Slavík, Andrlík, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Bastl, Pejchar, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Tulačka, Pacanda, Hájek, Pašek.

HC Mountfield: Bláha - Štěpán, Klement, Kříž, Plášil, Prokop, Kolařík - Babka, Seidl, Přibyl, Sekera, Švihálek, Erben, Mocik, Rousek, Trummer.

Rozhodčí: Zubzanda - Sentenský, Havelec.

4:42
    Plzeň se zatím úspěšně v oslabení brání, kromě střely Babky hostujícímu Mountfieldu nic nepovilila.

03:14
    První vyloučení duelu jde na 2+2 minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 7. Němec (Váchal), 15. Němec (Šimandl), 16. Pacanda (Petruška), 29. Baxa (Němec), 35. Petruška (Pacanda, Hájek), 43. Kubalík (Pejchar) - 27. Babka (Seidl, Švihálek), 32. Švihálek (Prokop, Klement), 57. Babka (Plášil, Seidl)

HC Škoda Plzeň: Polívka - Houfek, Ruprecht, Kubík, Slavík, Andrlík, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Bastl, Pejchar, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Tulačka, Pacanda, Hájek, Pašek.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (od 35. Trelc) - Štěpán, Klement, Kříž, Plášil, Prokop, Kolařík - Babka, Seidl, Přibyl, Sekera, Švihálek, Erben, Mocik, Rousek, Trummer.

Rozhodčí: Zubzanda - Sentenský, Havelec