Kometa Brno – Zlín 4:1 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po s.n.)
Vítkovice – Třinec 5:3 (kon.) | Motor ČB – Kladno 2:1 (kon.) | Pardubice – Litvínov 8:2 (kon.)
Liberec – Plzeň 5:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
8:2 (0:1, 3:1, 5:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 26.02.2012, 18:10 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Dobré odpoledne z pardubické ČEZ Areny! V rámci závěrečného kola základní části se zde utkají hokejisté Pardubic a Litvínova. Pro hosty je to smutné loučení s dlouhodobou soutěží, neboť do posledních kol bojovali o play-off. Nakonec ale zůstali těsně před branami. Teď už se musejí ohlížet hlavně za sebe, tam Verva také nemá nic jistého. Pardubice si sice lístek pro vyřazovací boje zajistily s předstihem, ale fanfáry si ve finiši neužívají. S ostudou prohrály poslední dva domácí zápasy, v Plzni přidaly třetí porážku v řadě, takže optimální forma má před vrcholem sezony do jejich kabiny daleko.

Domácí mají před posledním zápasem základní části dva cíle. Za prvé potřebují jakýkoliv bodový zisk k udržení třetí příčky, za druhé si chtějí udobřit náročné fanoušky, kteří po třech prohrách v řadě neoplývají zrovna optimismem. Pro Litvínov nebude mít případný bodový zisk zásadní cenu, ale vzhledem ke třináctému místu v tabulce se může náramně hodit později.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Sičák, Kočí, Borer, Havíř, Píša, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Markovič, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Nosek, Nahodil, Rákos.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

HC Verva Litvínov: Volke (Nechvátal) – Stříteský, Kubát, Gula, Jareš, Brejčák, Černošek, Skuhrovec, Havelka – Černý, Hübl, Lukeš – Gerhát, Jenáček, Ručinský – Majdan, Rindoš, Kubinčák – Jurčík, Smolka, Šrámek.

Trenéři: Vladimír Jeřábek a Viktor Lukeš.

Rozhodčí: Pešina, Šír - Bádal, Pouzar.

00:01

00:48
    Po úvodním oťukávání zahráli domácí na zakázané uvolnění.

01:03
    Jareš za brankou podržel kotouč a poté se snažil vyjet před ni. Růžička vystrčil proti puku hokejku a zamezil litvínovskému hráči v zakončení.

01:35
    Do první velké šance se dostali domácí. Zohorna s Markovičem ale situaci před Volkem překombinovali, takže brankář hostů ani nemusel zasahovat.

01:51
    Lukáš Rindoš dostává dvě minuty za hákování.

03:00
    Hosté se zatím brání bezchybně.

03:30
    Až nyní se Pardubice usadily v pásmu. Píša ale následně trefil padajícího soupeře.

03:55
    Už ve hře pět na pět uháněl na Volkeho Zohorna, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.

04:53
    Pardubice obléhají branku hostí. Zatím vytěžily jen střelu Koláře II, která ale mířila hodně vedle.

05:15
    Poté se ale do dobré šance protáhl Buchtele, Volke jeho úmysl přečetl a kotouč mu vypíchl.

06:07
    Zohorna špatně rozehrál, čehož využil ke střele Černošek. Růžička jeho přízemní pokus vyrazil betonem.

06:26
    Další možnost hostů končí kotoučem v hledišti.

06:33
    Pardubice už potřetí od začátku zápasu zahrály na icing.

06:45
    Domácí uháněli ve třech borcích proti dvěma. Radil však nedokázal propasírovat kotouč skrze klečícího obránce.

07:44
    Po rychlé předávce ve středním pásmu se před Růžičku probil Lukeš. Párkrát zamíchal kotoučem, ale pardubickému brankáři mezi nohy jej nepropasíroval.

08:12
    Po střele Starého se Volke chvíli ohlížel, nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec ho vyštrachal ze své výstroje.

08:50
    Jenáček nabil ideálně na kruh pro vhazování Gerhátovi, ale ten netrefil kotouč ideálně.

10:10
    Starý obkroužil branku a snažil se překonat Volkeho střelou přes clonící hráče. Nepovedlo se, a tak musel pardubický forvard rychle obracet zpátky, neboť se od mantinelu na Růžičku řítil Kubát. Ten na svého soka také nevyzrál.

11:54
    Kousalův útok se v pásmu moc dlouho neudržel, podobně si na druhé straně vedli Ručinský s Jenáčkem.

12:22
    Chvilku po buly v útočném pásmu pálil šikovně bekhendem Majdan. Růžička se stačil ke své levé tyči přesunout.

12:58
    Ani jednomu týmu se nedaří kloudně založit útočnou akci. Po dalším pardubickém pokusu skončil puk na tribuně.

13:18
    Smolka dostal trochu prostoru na pravém křídle, a tak popojel s pukem a svižnou střelou provětral Růžičkovu vyrážečku.

13:54
    Lehké nahození Stříteského lapil Růžička do své rukavice.

14:06
    Gula od modré čáry napálil jen svého ležícího kolegu. Poté mohl obraně Vervy ujet Koukal, ale nedostal přesný pas a kotouč doputoval až na icing.

15:16
    Hosté mají zatím lepší pohyb. Jen metr scházel Majdanovi, aby před Růžičkou dosáhl na přihrávku z křídla.

15:57
    Jan Kolář II dostává dvě minuty za držení hole. Přesilovku si v závěru třetiny zahraje i Litvínov.

16:16
    Hübl se na útočné modré srazil s Černým, díky čemuž se domácí osvobodili.

16:33
    Icing hostů.

16:55
    Za sekání dostává dvě minuty Jan Starý. 62 vteřin 3/5.

17:00
    Koukal vyhazuje.

17:11
    Hübl byl na útočné modré příliš horlivý - ofsajd Vervy.

17:30
    Jareš trefil Růžičku do masky.

17:57
    Domácí se dvojnásobné přesilovce ubránili. Růžička zase tolik práce neměl.

18:55
    5/5. V závěru oslabení se k zakončení nejprve dostal Zohorna, po chvíli i Kousal, který poté udržel kotouč daleko od Růžičky.

19:31
    Do další šance se protáhl Kousal, jenž se snažil ještě dorážet, ale rozhodčí jeho snahu posoudil jako sekání brankáře Volkeho, a tak domácí útočník odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

19:38
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovku bleskově využívají! Jareš se neukvapil na modré, najel si do výhodné pozice a poté pálil na Růžičku. Před ním dobře pracoval VIKTOR HÜBL a zblízka otevřel skóre utkání. Asistence: Richard Jareš a Jakub Černý.

20:00

První část rozhodně nenabídla úchvatnou podívanou, hráči se do tempa dostávali pomalu. O něco lepší pohyb měli hosté, kteří sice nevyužili více než minutovou přesilovku pěti proti třem, ale v závěru třetiny se při dalším pardubickém vyloučení dostali do vedení. Druhá třetina začne asi v 19:05.

20:01

20:20
    Pardubice se ihned vydaly do útočného pásma, odkud po chvíli zahráli hosté na icing.

20:27
    Koukal v rohu vymyslel přesnou přihrávku na Starého před brankou, ale pardubické křídlo vychytal Volke.

20:46
    Gerhát mohl navýšit litvínovské vedení. Rychlou zasekávačkou si položil Růžičku, ale už neměl prostor na to, aby zasunul puk za něj.

21:36
    Domácí se sice drží v útočném pásmu, ale pevná obrana Vervy je prakticky nepouští do zakončení.

22:08
    Nahodil servíroval v situaci dva na jednoho Rákosovi, trefil však jen brusle couvajícího obránce.

23:02
    Pardubičtí zvýšili obrátky, před Volkeho se tlačí stále častěji, k větším šancím ale jejich snaha zatím nevede.

23:53
    Kočí tvrdě vypálil, Volke za pomoci obrany nebezpečí zažehnal.

24:45
    Ručinský u mantinelu přenechal Jarešovi, který se pokusil prostřelil Růžičku mezi betony, neuspěl však.

25:40
    Kubinčák chtěl překonat Růžičku ranou z velkého úhlu, pardubický brankář díru u své tyče ucpal.

26:15
    Buchtele proti Volkemu neuspěl a pozorná obrana ho nepustila k dorážce.

26:50
    Hra se teď rychle přelévá. Zvýšit náskok hostů mohl z mezikruží Majdan, Růžička ho pohotově vychytal.

27:31
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice šťastnou brankou vyrovnávají! Starý přenechal kotouč JANU KOLÁŘOVI I, který mu ho zpoza branky vracel, ale kus černé gumy nešťastně srazil za záda Volkeho Stříteský. Asistence: Jan Starý.

28:25
    Hosté se okamžitě pokoušejí o odpověď, usadili se v pásmu, Růžičku ale k zákroku nedonutili. Na druhé straně mohl otočit skóre Zohorna, Volke byl u osamoceného kotouče rychleji.

29:01
    Kousal přihrávkou mezi kruhy hledal Havíře, tomu scházelo k puku pár centimetrů.

29:51
    Nahodil se za brankou zbavil svého strážce, načež servíroval přesně na hůl Rákosovi, kterému střele nesedla a kotouč skončil vysoko nad.

30:46
    Ve velké šanci byl Jakub Černý! Ten si osamocený před Růžičkou mohl vybrat, jak zakončí. Zvolil kličku do strany, kterou pardubický branař vychytal.

32:10
    Domácí otáčejí skóre! Somík od pravého mantinelu nastřelil kotouč před branku, kde jej nedokázal hostující obránce uklidit do bezpečí, čehož využil TOMÁŠ ZOHORNA a doklepl puk za záda Volkeho. Asistence: Radovan Somík.

32:40
    Velké zmatky před Volkem. Buchtele od modré, ani Kousal zblízka ale třetí gól nepřidali.

33:08
    Po střele Smolky na druhé straně opět úřadovala Růžičkova maska.

33:33
    Ihned po buly si najel ke střele Kolář I, Volke ale viděl dobře a uschoval puk do své lapačky.

33:48
    Neposedný puk ve středním pásmu minuli hned tři hráči. První ho zkrotil Koukal, posunul na Starého, ten ale v dobré pozici trefil Volkeho do hrudi.

33:59
    Pěknou individuální akcí se prezentoval Vladimír Sičák. Dvě kličky mu stačily k tomu, aby se dostal až k Volkemu, po manévru za jeho brankou vyjel a zkoušel ho prostřelit. Litvínovský brankář byl tentokrát úspěšnější.

34:25
    Domácí se z vedení neradovali dlouho. Gula vyslal do útoku MARTINA RUČINSKÉHO, který se rozhodl v situaci dva na jednoho vystřelit a udělal dobře. Růžička na jeho střelu nedosáhl. Asistence. Jiří Gula.

35:02
    Jan Kolář II fauloval Majdana, který dlouho zůstával ležet na ledě. Zvedl se až za pomoci spoluhráčů. Jan Kolář II dostává 5 minut + osobní trest do konce utkání - faul kolenem. Trest odsedí Lukáš Nahodil.

35:27
    Pardubice se díky Kolářovi I osvobodily.

36:18
    Litvínov se drží v pásmu. Ručinský přestřelil branku, i když už měl Růžičku položeného v brankovišti.

36:51
    Rákos odvedl dobrou práci a pošetřil čas na útočné polovině.

37:24
    O další prostor v útočném pásmu se Litvínov připravil sám - ofsajd.

37:41
    Růžička chtěl rychle rozehrát na Havíře, rozhodčí hru přerušil. Vhazování v útočném pásmu Litvínova.

38:05
    Hosté se sice drží v pásmu, ale nedokáží si vytvořit palebnou pozici.

38:22
    Až Ručinský se odhodlal ke střele, ta však byla z velkého úhlu a Růžičkou vyražený puk Havíř vyhodil.

38:44
    Přesilovka hostí končí. Za vysokou hůl je vyloučen Vojtěch Kubinčák.

38:57
    Pardubice opět přetahují vedení na svou stranu! Kousal v rohu líným pohybem uspal obránce, načež přesně přihrál na střelu JANU BUCHTELEMU, který se trefil neomylně po zemi k levé tyči. Asistence: Václav Kočí a Robert Kousal.

39:47
    Domácím hra 4 na 4 vyhovuje. Nejprve se do zakončení tlačil Markovič, po něm z levého křídla pálil rozjetý Zohorna.

40:00

Druhá část nabídla přece jen líbivější podívanou. Pardubice dvěma góly otočily skóre utkání a nadále byly hladovější. Ve 35. minutě sice opět srovnal Ručinský, ale v předposlední minutě vrátil domácím vedení Buchtele, který se trefil při hře 4 na 4. Tu zapříčinilo vyloučení obránce Koláře na 5 minut (+ osobní trest do konce utkání) a vysoká hůl Kubinčáka, který nechtěným zákrokem utnul dlouhou výhodu Vervy. O výhru se ještě bude hodně bojovat. Třetí třetina, která začne asi v 20:02, tak slibuje napínavou podívanou.

40:01

40:02
    5/4.

40:31
    Pardubice využívají krátkou přesilovku! Na modré čáře napřáhl ALEŠ PÍŠA a přesnou ranou do horního rohu nedal Volkemu šanci. Asistence: Jan Kolář I a Petr Koukal.

41:37
    Do další šance se drali Buchtele a Radil. Druhý jmenovaný před Volkem neuspěl.

41:50
    Dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval Martin Ručinský.

42:37
    Domácí nemilosrdně trestají i další vyloučení. JAN STARÝ obdržel přesný pas od Koukala na levý kruh pro vhazování a bez rozpaků poslal kotouč za Volkeho záda - 5:2. Asistence: Aleš Píša a Petr Koukal.

44:00
    Rozjetého Kousala zastavil hvizd rozhodčí - ofsajd.

44:12
    Rákos vracel svému spoluhráči do palebné pozice, ale na svém místě stál Stříteský, jenž další pardubické ráně zamezil.

44:43
    Puk z Píšovy hokejky se otřel ze strany o branku.

45:09
    Ihned po buly pálil ze zákrytu Kolář I, Volke byl na místě. Starého pro změnu nenechal dorážet důrazný Kubát.

45:35
    JAN KOLÁŘ I si dnes vybírá štěstí na roky dopředu. Vstřelil totiž druhou branku v zápase a podruhé zásluhou bránícího soupeře, od kterého se puk odrazil do sítě. Volkeho v brance střídá Patrik Nechvátal. Bez asistence.

46:33
    František Lukeš dostal dvě minuty za vysokou hůl.

47:15
    Píšovo nahození od modré Nechvátal vyrazil a obránci uklidili touš do bezpečí.

47:38
    Další bombu pardubického beka tečoval Jenáček do ochranné sítě.

48:03
    Pardubický gólostroj pokračuje. Starý od mantinelu nahodil na Nechvátala, který kotouč vyrazil přímo na hůl PETRA KOUKALA, jenž pohotově doklepl do sítě - 7:2. Asistence: Jan Starý.

48:29
    Hosté, kteří dvě třetiny drželi nadějný stav, najednou nevědí, co hrát. Další a další útoky se valí na Nechvátala.

48:43
    Rákosovu ránu po otočce vyrazil litvínovský brankář s velkými obtížemi.

49:19
    Další střelu má na svědomí Nosek. Nechvátal se tentokrát vyznamenal rychlým zákrokem lapačkou.

49:49
    A další parádní zákrok hostujícího mladíka. Teď vychytal Buchteleho, který se před ním zjevil osamocený a zakončoval mezi betony.

50:36
    Ránu Starého od modré hostující brankář sice neviděl, ale poradil si s ní bez problémů.

51:03
    Po dlouhé době se ke slovu dostala Verva, konkrétně Martin Ručinský, který na chvíli zaměstnal Růžičku.

51:49
    Litvínov se osvobozuje jen za cenu vyhozených kotoučů, ty zachytávají pardubičtí obránci.

52:40
    Dobrou střeleckou pozici měl Rindoš, ale váhal dlouho, a tak mu Píša kotouč vypíchl.

53:32
    Šrámek si dobrým pohybem povodil Drtinu, ale pardubický bek se do souboje vrátil a svého soka vytlačit ze střeleckého prostoru.

54:30
    Starý v útočném pásmu přenechal Kolářovi I, který ještě vylepšoval pozici pro Koukala. Pardubický kapitán na puk nedosáhl. Za pár vteřin ještě pálil Kolář I, Nechvátal byl pozorný.

54:56
    Pardubice se drží na kotouči a podnikají vpády do území Nechvátala. Hosté se brání s vypětím všech sil.

55:23
    Dvě minuty za krosček vyfasoval Vojtěch Kubinčák.

55:54
    Jurčík tvrdě narazil na mantinel Borera, který si to nenechal líbit a jal se pěstmi oplácet. Oba kohouti dostávají menší trest.

56:15
    Hraje se nadále 5/4. Litvínov vyhodil.

56:30
    Tak už ne. Koukala v šanci podrazil Richard Jareš a jel se posadit ke svým dvěma spoluhráčům na trestnou lavici.

56:48
    Píša nezpracoval, a tak mohl Jenáček vyhodit.

57:08
    Krušné chvíle prožívá v brance Patrik Nechvátal. Nejprve skvěle vychytal Píšu, poté famózně Somíka, ale na dorážku JANA KOLÁŘE do poloprázdné branky už dosáhnout prostě nemohl. Pardubický útočník završil druhý hattrick v sezóně. Asistence: Radovan Somík a Aleš Píša.

57:40
    Ručinský skvělou jízdou nastřádal vteřinky. Poté jej zastavil ofsajd.

58:20
    Nechvátal čaruje dál! Teď třemi hbitými zákroky proti střelám z krátké vzdálenosti zamezil deváté brance.

59:12
    7107 diváků. To je dnešní návštěva v ČEZ Areně.

59:38
    Smolka mohl v závěru korigovat skóre, netrefil však branku.

60:00

Před třetí částí se zdálo, že nás čeká napínavá třetina, ale Pardubice tyto domněnky roztrhaly na kusy. Pěti brankami totiž zcela ovládly třetí část zápasu a nakonec si připisují jasnou výhru. Litvínov pykal za častá vyloučení a sám neproměnil dvojnásobnou přesilovku. Na osm branek potřebovali domácí 50 střel, Jan Kolář I nasázel hattrick. Nejlepší hráči zápasu: Kolář I - Ručinský. Hezký zbytek dne! (20:41:00)

David Záruba

Branky a nahrávky: 28. Kolář I (Starý), 33. Zohorna (Somík), 39. Buchtele (Kousal, Kočí), 41. Píša (Kolář I, Koukal), 43. Starý (Píša, Koukal), 46. Kolář I, 49. Koukal (Starý), 58. Kolář I (Somík, Píša) - 20. Hübl (Jareš, Černý), 35. Ručinský (Gula)

HC Dynamo Pardubice: Růžička – Sičák, Kočí, Borer, Havíř, Píša, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Markovič, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Nosek, Nahodil, Rákos.

HC VERVA Litvínov: Volke – Stříteský, Kubát, Gula, Jareš, Brejčák, Černošek, Skuhrovec, Havelka – Černý, Hübl, Lukeš – Gerhát, Jenáček, Ručinský – Majdan, Rindoš, Kubinčák – Jurčík, Smolka, Šrámek.

Rozhodčí: Pešina, Šír - Bádal, Pouzar