Omsk – Nižněkamsk 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 5:4 (po s.n.)
Barys – Viťaz 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Lev 5:3 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 4:1 (kon.)
Riga – Chabarovsk 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 26.02.2012, 14:00 • Ice Palace, Petrohrad • KHL

Vítám Vás u sledování utkání mezi týmy SKA Petrohrad a HK Sibir Novisibirsk. Před dnešním zápasem jsou jasnými favority domácí. Ti se nacházejí na první pozici Západní konference se ziskem 110 bodů z 53 utkání. Doma navíc prohráli jen pětkrát a v posledních utkáních jsou doma stoprocentní.

Hosté jsou již bez šance na play off, když se nacházejí na 11. pozici Východní konference se ziskem pouhých 57 bodů. Novosibirsk posledních pět utkání prohrál. Poslední dvě utkání prohrál ale až po samostatných nájezdech.

Utkání začíná ve 14:00.

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Kolcov, Kalinin, Denisov, Pěrvyšin, Višněvsky, Vorobjov, Grebeškov, Semjonov - Průcha, Thoresen, Afinogenov - Martensson, Weinhandl, Klimenko - Nepreajev, Fjodorov, Monahov - Kučerjavenko, Rybin, Tarasenko

HK Sibir Novosibirsk: Brjukler (Klyučnikov) - Alexeev, Zaicev, Ignatovič, Nosov, Batyršin, Tarasov - Enlund, Drugov, Sannikov - Petrov, Černikov, Krivonožkin - Soluduhin, Švecov, Malyšev - Glažkov, Makarov, Voroshilo

00:01

03:24
    Vidíme velmi opatrný začátek z obou stran. Domácí zakládají útočnou akci zpoza vlastní branky.

03:29
    První vyloučení v dnešním utkání. Dvě minuty za hákování dostává hostující Alexandr Černikov.

05:29
    Hosté v plném počtu. Domácím se přesilová hra příliš nepovedla.

08:18
    Domácí si zahrají druhou přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Malyšev.

09:00
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí rychle využívají početní výhodu. Střelu Weinhandla tečoval před brankářem GLEB KLIMENKO.
    Asistence: Mattias Wainhandl

11:24
    Domácí jsou aktivnějším týmem a potvrzují roli favorita. Maxim Afinogenov se prokličkoval až do útočného pásma. Jeho nahození ale brankář Klyučnikov chytil.

12:50
    Domácí se museli chvíli bránit. Poté ale vyrazil podél pravého mantinelu do protiútoku Fjodorov. Jeho střelu vyrazil pravým betonem Klyučnikov.

13:55
    Dvě dobré šance pro domácí. Nejprve pálil těsně nad Tarasenko, poté od modré čáry prověřil brankáře Semjonov.

15:48
    Domácí dobře vykombinovali obranu Novosibirsku. Po střele Denisova zůstal puk ležet na brankovišti. Dorážející Weinhandl byl faulován a místo puku skončil v síti pouze on. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Batyršin.

15:56
    Krivonožkin dostává dvě minuty. Dlouhá přesilovka 5 na 3 pro domácí.

17:00
    Domácí ostřelovali branku především od modré čáry. Hostům se teď podařilo vyhodit.

17:45
    Po jedné ze střel zůstal na ledě ležet hostující Tarasov. Hra je přerušena. Hosté budou brzy pokračovat ve čtyřech.

17:51
    Hosté ve čtyřech. Po dalším vhazování budou již v pěti.

17:55

18:30
    Ponechaná výhoda. Domácí budou hrát další přesilovku.

18:54
    Dvě minuty za hákování dostává opět Krivonožkin.

19:19
    Po střele Rybina z levého kruhu brankář hostí raději přerušil hru.

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání. Domácí se v ní ujali vedení zásluhou Klimenka. Domácí byli jasně lepším týmem a k tomu jim pomohla i řada přesilových her. Hráči Petrohradu ale nedokázali využít téměř dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Klasickou přesilovkou budou začínat druhou třetinu. Jejich výhoda bude trvat ještě 54 vteřin.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:45

Hráči vycházejí z kabin. Druhá třetina za chvíli začne.

20:01

20:31
    Domácí využívají další přesilovku. Po střele od modré čáry puk zapadl přesně k levé tyči a DMITRIJ KALININ se tak stává druhým střelcem dnešního utkání.
    Asistence: Maxim Afinogenov

22:01
    Po vyhození hostů skončil puk na střídačce Petrohradu. Vhazování v útočném pásmu domácích.

22:55
    Po přihrávce Rybina přes celé hřiště šel sám na brankáře Thoresen. Jeho bekhendový pokus ale brankář Klyučnikov zastavil.

24:36
    Přechod do útoku domácím nevyšel. Je pískáno zakázané uvolnění.

25:50
    Hosté si zahrají přesilovku. Je ponechána výhoda.

26:00
    Dvě minuty za sekání dostává domácí Nepreajev. Při ponechané výhodě fauloval stejným prohřeškem Kučerjavenko a je tady dvouminutová dvojnásobná přesilovka pro hosty.

26:58
    Domácí při dvojnásobném oslabení se vydali ve dvou do útoku. Střelu Thoresena brankář hostů nadvakrát zastavil. Domácí našetřili cenné vteřiny.

27:41
    Střelu od modré čáry vyrazil Štěpánek do ochranné sítě.

27:47
    Puk opět opustil hrací plochu. Zbývá jen 13 vteřin přesilovky.

28:00

28:11
    Po dlouhé přesilovce si hosté vyzkouší opět oslabení. Dvě minuty dostává Petrov. Jelikož se jednalo o zákrok na hlavu dostává i desetiminutový trest.

28:56
    Hosté šetří čas v útočném pásmu.

29:55
    Hosté získali po dlouhém bránění puk a mají šanci vystřídat.

30:18

30:39
    Další vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává hostující Tarasov.

31:12
    Domácí se snažili založit útok, dostali se ale do ofsajdu.

31:43
    Po střele Thoresena chytil puk do lapačky Klyučnikov.

32:10
    Hosté vyhodili a šetří čas.

32:40
    Po dalším vyhození jsou hosté v plném počtu.

33:51
    Rybin najížděl na branku z pravé strany, snažil se objet branku a zasunout puk na zadní tyč. Brankář Klyučnikov jej ale při tomto manévru podrazil a dostává dvě minuty za podražení.

34:31
    Střela Denisova mířila až do ochranné sítě. Vhazování ve středním pásmu.

35:51

36:29
    Po velmi dlouhé době v šanci i hosté. Voroshilo ale nedokázal u levé tyče zpracovat puk a ten skončil na boční síti, kde si jej pohlídal Štěpánek.

37:05
    Dvě minuty dostává domácí Semjonov. Hosté si zahrají v závěru druhé třetiny přesilovku.

37:48
    Domácí zatím dobře brání a daří se jim vyhazovat puk.

38:19
    Útok v oslabení zakončil střelou Afinogenov. Branku ale netrefil.

39:05

39:09
    Zakázané uvolnění hostů. Těm se přesilovka příliš nepovedla a kromě jedné tečované střely a pokusu o objetí branky v podání Černikova si vážnější šanci nevytvořili.

39:30
    Poslední půlminuta druhé části. Domácí rozehrávají od své branky.

40:00

Je za námi druhá třetina dnešního utkání. Tu vyhráli opět domácí 1:0, když se v přesilové hře prosadil Kalinin. Domácí jsou stále aktivnějším týmem a to vyjadřuje i jejich střelecká převaha. Střely na branku po druhé třetině jsou jasně ve prospěch domácích, 20:8. Největším problémem hostů jsou časté fauly. Trestné minuty po druhé části 6:26. Ve 26 minutách soupeře je ale ukrytý i desetiminutový trest. I tak ale hosté velmi často faulují.

Třetí třetina začne přibližně v 15:35.

Hráči jsou již na ledě. Třetí třetina za chvíli začne.

40:01

40:51
    Po nenápadné akci od pravého mantinelu přihrál puk Mattias Weinhandl mezi kruhy kde stál volný GLEB KLIKENKO a ten tvrdou ranou příklepem mezi betony brankáře přidává třetí branku. Svou druhou v tomto utkání.
    Asistence: Mattias Weinhandl, Tony Martensson

43:26
    Hosté dnes nejsou schopni vážněji ohrozit Štěpánka. Střela Tarasova z pravého kruhu mířila mimo.

44:36
    Je tady další vyloučení. Dvě minuty za držení dostává hostující Zaicev.

45:10
    Dvě minuty za úmyslné posunutí branky dostává hostující Batyršin. Domácí budou hrát druhou přesilovku 5 na 3 v dnešním utkání.

45:31
    Úspěšný zákrok si připisuje brankář Klyučnikov proti střele Rybina.

45:43
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Tvrdou střelou z levého kruhu pod vyrážečku se prosadil MAXIM RYBIN.
    Asistence: Alexandr Kučerjavenko

46:10
    Pokračuje klasická přesilovka domácích, která bude trvat ještě minutu.

47:10

48:21
    Domácí mohli přidat pátou branku. Přihrávku před branku tečoval Nepreajev. Brankář Klyučnikov se dobře roztáhl ve svém brankovišti a dokázal puk chytit.

48:53
    Další přesilovka pro domácí. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Petrov.

49:10
    Hostům se podařilo vyhodit.

49:19
    Zakázané uvolnění domácích.

50:18
    Domácí se už ani příliš nesnaží o útočení. O jejich výhře je prakticky rozhodnuto. Přesilovku hrají velmi volně převážně ve středním pásmu.

50:53

51:09
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkali své první branky v dnešním utkání. Po pravé straně zaútočil ARTEM VOROSHILO a trefil přesně pravý horní roh Štěpánkovy branky.
    Bez asistence.

52:57
    Další vyloučení hostů. Dvě minuty za krosček dostává Nikita Zaicev.

54:20
    Domácí střídají a zakládají nový útok zpoza vlastní branky.

54:57

55:31
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním. Hráči Petrohradu již jen dohrávají utkání a už se ani příliš nesnaží o útočení. Přesilovou hru odehráli kolem vlastní branky a ve hře ve svém obranném pásmu pokračují i po jejím skončení.

57:13
    Hosté budou hrát opět v oslabení. Dvě minuty dostává Artem Nosov.

58:45
    Domácí zakládají útok od vlastní branky.

59:15

59:45
    Utkání se dohrává v útočném pásmu domácích.

60:00

Je za námi dnešní utkání mezi Petrohradem a Novosibirskem, které skončilo výhrou domácích 4:1. Domácí dnes byli po celé utkání lepším týmem a zaslouženě vyhráli. K jejich snadnému vítězství jim dopomohla především nedisciplinovanost hostů, kteří obdrželi celkem 12 dvouminutových trestů a hráli tak víc než třetinu v oslabení. Hosté se alespoň v závěru dočkali čestného úspěchu. Proti již nepříliš důrazné obraně domácích se prosadil Voroshilo.

To je z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního dne. (16:09:56)

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 9. Klimenko (Weinhandl), 21. Kalinin (Afinogenov), 41. Klimenko (Weinhandl, Martensson), 46. Rybin (Kučerjavenko) - 52. Voroshilo

HC Sibir Novosibirsk: Klyučnikov (Brjukler) - Alexeev, Zaicev, Ignatovič, Nosov, Batyršin, Tarasov - Enlund, Drugov, Sannikov - Petrov, Černikov, Krivonožkin - Soluduhin, Švecov, Malyšev - Glažkov, Makarov, Voroshilo

Rozhodčí: Fists, Naumov - Alešin, Morozov