Alkmaar – Waalwijk 1:0 (kon.) | Graafschap – Feyenoord 0:3 (kon.) | Ajax – Eindhoven 2:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:0 (0:0)
PSV Eindhoven
Neděle 25.03.2012, 16:30 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) • Nizozemská Eredivisie

FT
    Souboj dvou kamarádů vychází vítězně pro de Boera. Jeho Ajax, řekl bych po zásluze vyhrál o dvě branky a výsledek odpovídá předvedené hře. V druhém poločase se však hosté dostávali častěji k balonu než v tom prvním a ze začátku měli i šanci, pak ale v 56. minutě vzal na svojí kopačku míč Aissati a zavěsil krásně do šibenice. Po sedmi minutách byl ten samý hráč faulován v pokutovém území. Penaltu s přehledem proměnil de Jong a domácí šli do dvoubrankového vedení. V závěru měl Ajax ještě další možnosti, hlavně díky otevřené hře PSV.

To je pro dnešek vše, někdy příště Napočtenou. (18:29:44)

90+3'
    Balón opět v držení domácího Ajaxu a pod bouřlivými oslavami fanoušků dohrávají zápas.

90+2'
    PSV nakonec mohlo vstřelit snižující branku. Mertens vyslal Pieterse na kraj vápna, ten poslal balon do ohně, ale spoluhráčům se nepovedlo tečovat míč do sítě.

90+1'
    Rozhodčí Pieter Vink nastaví 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

90'
    Ajax kombinuje s míčem na vlastních kopačkách a nepovoluje PSV vůbec ohrozit branku, natož vstřelit.

88'
    Hosté zcela otevřeli hru. Přihrávku do prázdného vápna dostal Anita, ale už byl v úhlu a nedokázal zakončit, tak přihrál zpět na Eriksena. To už se obrana hostí vrátila a zblokovala jeho pokus.

87'
    Ebecilio získal balón po skvělém napadání, ale domácím při tom rychlém brejku chyběl klid na kopačkách a tak ze šance není nic.

86'
    Volný kop nebyl zahrán špatně, ale gól ani ohrožení branky z toho nebylo. Všechno řeší Bouma odkopem do bezpečí.

85'
    Ajax se dostává do zajímavé pozice pro volný kop. Těsně před vápnem byl faulovaný de Jong u pravé strany vápna.

85'
    Na konec střídání. Hesselink nahrazuje Matavže.

84'
    Každá přihrávka domácích vzbuzuje obrovský ohlas. Eriksen se zmocnil na polovině míče a běžel směrem brána. Byl faulován Matavžem.

83'
    Kdyby se Verthongenovi povedlo odcentrovat, tak by de Jong s největší pravděpodobností běžel sám na Tytona, ale centr byl zblokován.

81'
    Při obranném zákroku na polovině hřiště byl asi z metru nastřelen hostující trenér.

79'
    Krásnou kolmicí byl vybídnut Martens. Chtěl vystřelit křižně ke vzdálenější tyči, ale branku netrefil a neohrozil tak Vermeera.

78'
    Hodně riskantní rozehrávku Tytona musela řešit obrana. Pro hosty to dopadlo nakonec dobře.