Kazachstán – Česko 2:3 (kon.) | Norsko – Japonsko 4:2 (kon.) | Lotyšsko – Rakousko 0:6 (kon.)
Norsko
4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Japonsko
Pátek 30.03.2012, 15:30 • Olympic Center Ice Hall, Ventspils, Lotyšsko. • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Prohra Japonek zároveň pro české barvy znamená, že v případě tříbodové výhry v posledním utkání s Rakouskem mají jistotu zisku zlatých medailí a postupu do elitní skupiny! (17:32:28)

Norky otočily zápas z nepříznivého stavu 0:2 na konečných 4:2 a posouvají se na průběžné druhé místo tabulky. Program předposledního dne šampionátu zakončí od 19:00 souboj domácího Lotyšska s Rakouskem.

60:00

59:40
    Japonky hrají v šesti bez brankářky.

58:53
    Seveřanky drží puk za brankou Japonska a nikam nepospíchají.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:22
    Už ve hře pět na pět přišla velká šance Japonek, v brankovišti se ale nestihly v nepřehledné situaci včas zorientovat.

56:45
    Střela Hommaové od modré čáry zaduněla o tvrzené sklo za brankou.

55:58
    Norky se osvobozují, Japonkám pomalu ale jistě dochází čas.

55:03
    Asková se dopustila faulu a je vyloučena za držení protihráčky. Japonky mohou snížit norský náskok v přesilové hře.

54:35
    Pokus Iversenové od modré čáry byl tečován a zaplachtil těsně vedle branky.

53:40
    Shimozawaová v dalším útočném výpadu, ani tentokrát Dagfinrudovou nepřekonala.

52:35
    Shimozawaová zkoušela vyšťourat puk pod betony Dagfinrudové, ale norská gólmanka ho dokázala udržet.

51:21
    Norky opět operují v japonském obranném pásmu.

50:15
    Nakaokuová si připisuje důležitý zákrok proti pokusu Hansenové ihned po buly.

49:19
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Ve skrumáži se z brankové čáry prosadila ANDREA DALENOVÁ. Asistence: Line Bialik Oienová.

48:00
    Ale ne na dlouho, i Japonky se dostávají ke slovu.

46:58
    A Norky dál zaměstnávají japonskou obranu.

45:12
    Norky využívají přesilovku a poprvé v zápase jdou do vedení! Na brankovišti se nejlépe zorientovala HENRIETTE SLETBAKOVÁ. Asistence: Helene Martinsenová, Trine Martensová.

44:26
    Pokus Carlssonové od modré čáry sražen do ochranné sítě.

44:00
    A Seveřanky si dokonce vynutily faul, Kubová vyloučena za vražení.

42:47
    Oslabení se Norkám daří, dokonce útočí.

41:41
    Norka Hansenová je vyloučena za hákování, Japonky budou hrát v početní výhodě.

40:47
    Ale už se osmělily i Norky a Nakaokuová si připisuje první zákrok ve třetí dvacetiminutovce.

40:20
    Aktivněji začínají Japonky.

40:01

Prvních deset minut druhého dějství se Japonky téměř nedostaly z vlastního obranného pásma, norské hokejistky ale obrovský tlak nedokázaly využít. Ke konci třetiny už jim docházely síly a Japonky se začínaly dostávat do nebezpečných protiakcí, ty ale dokázala zastavit Dagfinrudová, a stav je tak stále nerozhodný.

40:00

39:50
    Druhá třetina se dohrává v obranném pásmu Norek.

38:53
    Po nečekaném odrazu puku se dostaly zničehonic do šance Norky, puk chvíli poskakoval v brankovišti, než ho Nakaokuová dokázala zkrotit.

37:57
    Konečně se dostaly ke kloudné útočné akci i Norky, ale Nakaokuová s přispěním obránkyň situaci vyřešila.

36:48
    Norky teď kupí chybu za chybou, Nakamuraovou opět vychytala Dagfinrudová, která jediná drží Seveřanky ve hře.

35:43
    Další tutovka Japonek, při Dagfinrudové stálo velké štěstí.

34:45
    Japonky nyní dohánějí střelecké manko, Norky jsou už asi v závěru třetiny trošku unavené.

34:22
    Po chybné rozehrávky Norek se k puku dostala Adachiová, ale její přízemní střelu kryje Dagfinrudová.

33:45
    Do náporu se nyní dostávají i Japonky, které strávily většinu druhé třetiny bráněním okolo vlastní branky.

32:59
    Oienová si nabruslila po levém křídle, její pokus z velkého úhlu likviduje Nakaokuová.

32:13
    V brance Dagfinrudové skončila japonská útočnice a norská obránkyně, puk však naštěstí pro Seveřanky nikoliv.

31:30
    Velká šance Osawaové! Zůstala zcela sama mezi kruhy, kam dostala nahrávku, ale trefila jen norskou brankářku.

30:10
    Norky jely ve dvou na jedinou Japonku, ale nedokázaly si dát přesnou nahrávku, puk končí v rohu.

29:50
    A opět se do útoku dostávají Norky, ale branku se jim prostě dát nedaří.

29:20
    Kubová málem protlačila puk pod norskou gólmankou do branky!

28:14
    A Japonky sice zahrozily po delší odmlce, ale zato nebezpečně, Dagfinrudová měla plné ruce práce.

27:12
    Střela Iversenové od modré čáry neměla potřebnou razanci, Japonky ji zachytili a mohou jít po delší době útočit.

26:18
    Po krátkém intermezzu v útočné třetině už jsou Japonky opět natlačené u vlastní branky a usilovně se brání tlaku Norek.

25:13
    Nebezpečná střela Farstadové, ale Norky se stále nemohou prosadit, i když mají obrovský tlak.

24:49
    Japonky se stále nemohou vymanit, Norky si s nimi hrají jako kočka s myší.

24:13
    Teď se sice osvobozují, ale pouze pomocí zakázaného uvolnění.

23:20
    Nápor Norek pokračuje, Japonky se nemohou dostat ze svého obranného pásma.

21:59
    Hansenová v první šanci druhé třetiny, její pokus vyrazila japonská gómanka vyrážečkou.

21:32
    Po přestřece v úvodních deseti minutách si oba týmy zjevně v kabinách řekly, že musí ukidnit hru, zatím se toho ve druhé části moc neděje.

20:48
    První založení útočné akce Japonek končí na zakázaném uvolnění.

20:01

Hned první třetina utkání nabídla pořádné drama. Japonky nejprve využily dvě přesilové hry a unikly do dvoubrankového trháku, ale Norky dokázaly do desáté minuty srovnat zásluhou dua Dalenová - Oienová. Ve druhé třetině se tak můžeme těšit na pokračování dramatického souboje.

20:00

19:35
    Japonky jsou v plném počtu.

19:06
    Norky svírají soupeřky v jejich obranném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

17:35
    Takeuchiová vyloučena za vysokou hůl, Norsko si zahraje přesilovou hru.

17:32
    Obrovská šance Dalenové, která nejprve z levého křídla tvrdé pálila na japonskou branku, a poté se dostala ještě k nebezpečné dorážce.

16:25
    Japonky ztratily po špatné rozehrávce puk, ale druhý norský útok toho nedokázal využít.

15:35
    Po náporu Japonek Norky vyhazují na zakázané uvolnění.

14:25
    Renliová chtěla po střele spoluhráčky dorážet před brankou, ale Nakaokuová skryla kotouč ve výstroji.

13:27
    Ve hře obou týmů je mnoho nepřesností, šance střídá šanci na obou stranách.

12:46
    Martensová si najela mezi kruhy a vyslala na Nakaokuovou střelu, kterou sice malá gólmanka Japonek chytila, ale málem spadla i s pukem do branky.

11:46
    Teď ale nebrzpečně zahrozily Japonky, Dagfinrudová se ale stihla přesunout ke druhé tyčce a utěsnit prostor.

11:25
    K norskému hloučku se přidaly i české reprezentantky, které fandí Norkám.

10:46
    Norky vyrovnání nabudilo a tlačí Japonky v jejich obranném pásmu.

09:23
    A je srovnáno! ANDREA DALENOVÁ si nabruslila mezi kruhy a prostřelila japonskou gólmanku. Asistence: Line Bialik Oienová.

07:00
    Norky ale japonský náskok rychle stahují zpět na jednu branku. Z mezikruží zamířila přesně mezi nohy gólmanky Nakaokuové LINE BIALIK OIENOVÁ. Asistence: Andrea Dalenová.

04:52
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    I druhou přesilovou hru Japonky využívají. Trefila se KANAE AOKIOVÁ. Asistence: Chiho Osawaová, Miho Shishiuchiová.

03:28
    Další přesilová hra Japonska. Za hrubost si jde na dvě minuty odpočinout Lienová.

02:48
    Dalenová najížděla na japonskou gólmanku, ale puk se rozhodla zadovkou přenechat spoluhráčce za ní, která ovšem nebyla na svém místě, útočí Japonky.

01:13
    A bleskově i využívají! Puk dostala za záda Dagfinrudové AMI NAMAMURAOVÁ. Asistence: Tomoko Sakagamiová.

00:51
    Asková je vyloučena za hákování, Japonky si hned v úvodu utkání zahrají přesilovku.

00:01

Druhý páteční zápas mezi Japonskem a Norskem je pro český tým veledůležitý. Ke zlatým medailím mu totiž stačí vyhrát závěrečný duel s Rakouskem, pokud Japonky dnes nebo zítra ztratí alespoň bod. Dnešní souboj Japonek se Seveřenkami ale nemá jasného favorita.

Norsko: Dagfinrudová (Smestadová) – Iversenová (A), Martensová, Holosová, Farstadová, Lienová, Morsetová, Gjerdeová, Tautraová – Asková, Sletbaková, Martinsenová (A) – Oienová (C), Carlssonová, Dalenová – Renliová, Hansenová, Hjelmová – Lovdalová, Henriksenová. Trenér: Sten Gunnar Jorgensen.

Japonsko: Nakaokuová (Takahashiová) – Aokiová, Suzukiová, Koikeová, Horiová, Hommaová (A), Takeuchiová, Yamayaová – Yoneyamaová, Osawaová (A), Ishiuraová – Adachiová, Shimozawaová, Sakagamiová – Hiranová (C), Kubová, Nakamuraová – Fujimotová, Moriiová, Shishiuchiová. Trenér: Yuji Iizuka.

Rozhodčí: Hengstová (NED) - Eriksssonová (SWE), Skovbakkeová (DEN).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 7. Oienová (Dalenová), 10. Dalenová (Oienová), 46. Sletbaková (Martinsenová, Martensová), 50. Dalenová (Oienová) - 2. Nakamuraová (Sakagamiová), 5. Aokiová (Osawaová, Shishiuchiová)

Rozhodčí: Hengstová (NED) - Eriksssonová (SWE), Skovbakkeová (DEN)