USA – Česko 5:0 (kon.) | Rusko – Německo 2:4 (kon.) | Kanada – Finsko 2:4 (kon.)
Švédsko – Švýcarsko 7:2 (kon.)
Rusko
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Německo
Sobota 14.04.2012, 14:00 • Zimní stadion Znojmo • Mistrovství světa do 18 let

Němci dnes překvapivě zvítězili nad týmem Ruska. Radují se, jako kdyby vyhráli celé mistrovství. Naopak Rusové se nad sebou budou muset zamyslet, protože od nich, jako od jednoho z týmů, který aspiruje na zlato, se tohle nečekalo.

Loučím se a budu se těšit u dalšího onlinu. David M. (16:02:15)

60:00

59:40
    Rusové se dopustili vysoké hry ve středním pásmu. Vhazování uprostřed hřiště.

59:35
    Icing Německa.

59:30
    Rusové se dostali do ofsajdu.

59:12
    K přerušení přeci jen došlo. Následuje vhazování před Cupperem. Rusové stále mají brankáře na ledě. Překvapivě.

59:00
    Již dlouho nebylo přerušení, a tak Rusové ani nemají čas na time out.

58:10
    Rusové se nemohou dostat do útočního pásma.

56:30
    Německý tým znovu vyhazuje do středního pásma.

55:40
    Němci staví obraný val na modré a Rusové jsou bezradní.

55:01
    Cupper musel znovu zasahovat, ale svou dobrou poziční hrou si situaci značně ulehčil. Ostatně tak to dělá v celém zápasu.

54:03
    Německo právě vstřelilo branku!

TIM BENDER číhal u levé tyčky, kde doklepl puk vyražený Vasilevskijem do branky. Německo po využité přesilovce vede o dvě branky a Rusové už musí být pořádně nervní. Gól muselo ještě potvrdit video. Asistence: Lennart Palausch.

53:50
    Eisenschmid vyslal na Vasilevskije ne zrovna příjemnou střelu z první. Následuje vhazování v ruské třetině.

53:23
    Nepříjemnost pro Rusy. Za hru vysokou holí se půjde na dvě minuty posadit Filippov.

52:50
    Pokud německý tým vyhodí do pásma Rusů, udělá to tak, aby z toho nebyl icing.

52:10
    Nikitu Lisovovi se vůbec nepovedla střela z první.

50:38
    Němci se snaží držet co nejdelší dobu u puku. Zatím se jim to daří.

50:10
    Další nepřesnost v přihrávce Rusů. U puku Němci.

49:40
    Barabanov vyslal z levého kruhu poslal nad německou brankou ostrou jedovku.

49:04
    Na Rusech je vidět nervozita. Dnešní utkání rozhodně neměli v plánu prohrát a zatím k tomu míří. Času ale ještě mají dost.

48:47
    Vhazování před Cupperem.

48:05
    Rusové se nemohou dostat do trvalejší převahy. Němci je dobře napadají a výborně brání.

47:20
    Jakimov si nabruslil do mezikruží a neskutečně prudkou střelu zápěstím vyslal jen do mantinelu za Cupperem.

46:45
    Zakázané uvolnění Německa.

46:11
    Rusové v plném počtu.

45:48
    Vasilevskij střelu Quinlana dobře viděl a ukryl ji v chráničích.

44:51
    Němci jsou nuceni často se vracet pro puk za svou branku. Rusové jim nic neusnadňují.

44:16
    Poté, co puk vyletěl ze hřiště máme vhazování ve středním pásmu.

44:11
    Filippov je vyloučen za hrubost. Němci mají početní převahu.

43:40
    Německý tým zastavil ruský přechod do útoku už ve středním pásmu.

43:05
    Němci dobře pokrývají prostor před vlastn brankou a jejich soupeř se tak dostává jen do střel z dálky, jež navíc Cupper dobře vidí.

42:35
    Zbrklá rozehrávka Rusů má za následek zakázané uvolnění.

41:30
    Delnov vyslal na Cuppera prudkou ránu, jíž ale německý gólman vyrazil rukavicí.

41:12
    Vhazování ve středním pásmu vyhrálo Německo.

40:32
    Bereglazo vyslal na Cuppera tvrdou střelu, ale ten si s jeho pokusem poradil.

40:01

Druhá třetina nabídla vcelku atraktivní podívanou, v níž bylo opět lepší Rusko, ale efektnější hru předvedlo Německo, které vedlo již o dvě branky. Vedení Němců nadále trvá, ale Rusové to takto jistě nebudou chtít nechat.

Střely: 18/10

Poslední část začne v 15:30.

40:00

39:27
    Filippov se prohnal do soupeřovy třetiny až z pozice obránce, ale jeho přihrávku před branku nikdo netrefil.

38:55
    Němci opatrně rozehrávají z vlastního pásma.

Gólu dosaženo nebylo. Vhazování před Cupperem.

38:19
    Rusové možná vstřelili branku. Rozhodčí se jde k videu ujistit, jestli puk nezamířil až do posunuté klece.

37:49
    Filippov znovu ohrožoval Cuppera, však opět bezvýsledně.

37:38
    Jakimov v další velké šanci ruského mužstva. Cupper byl včas na místě.

37:14
    Icing Němců po nepřesné rozehrávce.

36:32
    Kuptsov vyslal na Cuppera nepříjemnou střelu, ale ten si s ní poradil.

35:55
    Nejprve šance Kaefera, jehož střelu vyrazil Vasilevskij betonem, následně se puk odrazil na modrou Quinlan, avšak i jeho střelu ruský brankář zvládl. Uklidil ji do lapačky.

35:10
    Palausch se tlačil do dobré pozice, ale jeho střela zblokovali obránci Ruska.

34:46
    Žarkov si stahovačkou obhodil německého beka a zápěstím uklidil puk v Cupperových chráničích. Vhazování v německém pásmu.

34:23
    Rusové mohli vzápětí vyrovnat, ale Cupper střelu zbrzdil - především díky dobrému postavení.

33:35
    Rusko právě vstřelilo branku!

A zrovna když končila ruská přesilovka, BOGDAN JAKIMOV dostává ruské mužstvo Německu na dostřel. Asistence: Alexej Bereglazov, Denis Kamajev.

32:40
    Němci dobře brání a Rusům se nedaří.

32:00
    Sborná za vlastní brankou.

31:35
    Nikita Lisov vyslal nepříjemnou střelu od modré, ale Cupperovu branku netrefil.

31:15
    Za podražení vyloučen Němec Stephan.

31:11
    A znovu zasahuje Cupper. Tentokrát měl dobrý výhled a proti Chacejovi zasáhl bez problémů.

30:33
    Jeden z mnoha dalších zákroků Cuppera. Následuje buly před ním.

29:45
    Před Cupperem se strhla menší šarvátka po šanci Rusů. Ti nesou průběh zápasu nelibě.

28:31

Rusům se sice podařilo dostat hru v přesilovce ze své obranné třetiny, ale zapomněli na MARCELA KURTHA, který po výborné přihrávce Draisaitla napříč celým hřištěm ujel do brejku a druhým gólem v zápase poslal Němce do dvoubrankového vedení! Asistence: Leon Draisaitl.

27:41
    Němcům se nedaří usadit se v pásmu soupeře.

27:24
    Za hákování byl vyloučen hráč sborné Filippov.

27:10
    Nepříjemnou střelu Žarkova vytěsnil Cupper mimo tyče své branky.

25:55
    Cupper ani nevěděl, jak teď puk chytil, když přes klubko hráčů před sebou nic neviděl, ale Německo každopádně stále vede!

25:40
    Důsledná obrana Němců ruskému týmu řádně utahuje opasek. Rusové se dostávají přes soupeřovu modrou s obtížemi.

24:32
    Herpich přihrál do dobré příležitosti Zieglerovi, který ale nepřekonal z prostoru brankoviště brankáře. Vasilveskije!

23:45
    Rusové rozjíždějí útok zpoza vlastního brankáře.

23:23
    Rusové svou hru rychle přelili na druhou stranu kluziště a Cupper musel přidržením puku po střele zastavit hru.

23:07
    Další zakázané uvolnění ruského týmu.

22:55
    Dlouhá přihrávka Mironova vedla jen k icingu Rusů.

22:30
    Kahun vyslal po buly obtížnou střelu zápěstím, ale Vasilevskij byl na místě. Další vhazování před ruským brankáře.

21:58
    Přetahovaná na modré čáře Němců vedla k ofsajdu.

21:18
    Kaefer se dostal do pěkné šance, kdy střílel z levého kruhu, ale jeho střelu zblokovali beci Ruska.

20:15
    Rusové se vmžiku nastěhovali před Cuppera a ženou se za vyrovnáním.

20:01

V první třetině byli lepší hráči sborné, ale jejich nápadité akce a nepříjemné střely nevedly k vedení. Do něho se neočekávaně dostal německý tým, a to dobře sehranou přesilovkou v závěru.

Střely: 13/11

Další třetiny začne zhruba ve 14:41.

20:00

19:48

Máme tu překvapivý obrat! Těsně před koncem třetiny poslal střelou z mezikruží MARCEL KURTH německý tým do vedení. Asistence: Leon Draisaitl.

18:46
    Žarkov vyloučen hodně přísně za podražení, které možná ani nebylo.

17:45

Nepozorná ruská obrana vyústil v brejk, do něhož ujel forward první formace FREDERIK TIFFELS, který překonal prudkou střelou zápěstím Vasilevskije. Asistence: Lennart Palausch.

17:20
    Žarkov s Osnovinem najížděli na Cuppera v přečíslení 2 na 1, ale druhý jmenovaný Rus nedostal puk přes beton ruského brankáře.

16:32
    Po dalším neúspěšném útoku Rusů puk skryl Cupper.

15:44
    Další drsná střela od ruského beka. Tentokrát od Mironova. Cupper ukryl puk a bude buly před jeho brankou.

14:57
    Ruský obránce Bereglazov vyslal na Cuppera od modré čáry tvrdou golfovou ránu, ale gól z ní nevytěžil.

14:28
    Na druhé straně musel po delší době zasahovat Vasilevskij. Vhazování v ruské třetině hřiště.

14:09
    Cupper musel zasahovat proti sérii dorážek ze strany své branky. Své betony ale udržel pevně na místě a zabránil vstřelení branky.

13:47
    Sborná se zuby nehty drží v pásmu Němců, ale nemůžu puk vydolovat zpoza jejich branky.

13:30
    Nepřesná rozehrávka Němců měla za následek icing.

11:59
    Cupper na svých betonech zbrzdil nebezpečný pokus Jakimova, který střílel z prostoru před brankovištěm! Důležitý zákrok.

11:15
    Němci zatím nepřipouštějí nějaký trvalejší tlaku Rusů a důraznou hrou se je snaží dostávat ze své třetiny. Je jim jasné, že po prvním gólu mohli Rusové chytnout a "rozjet kolotoč".

09:13

VALERIJ NIŠUŠKIN se dostal až před brankáře Cuppera, který proti jemu vystrčil beton, ale Nišuškin si ho obhodil a zasunul do odkryté klece. Asistence: Bogdan Jakimov, Anton Slepyšev.

08:50
    Německý útočník Kahun se rychlým bruslením protlačil skrz ruskou obranu, ale nezvládl zakončit.

08:27
    Puk vyletěl mezi diváky, hra se přerušuje.

07:45
    Ruská snaha o svižný přechod do útočného pásma zastavena ofsajdem.

06:35
    Rusové opět v pěti.

06:10
    Žarkov si udělal výlet za Cupperovu branku, kde obdaroval tvrdým hitem jednoho z německých obránců. Byl to krásný a čistý hokejový zákrok.

05:40
    Rusové střeží pozorně svou modrou čáru a nedávají Němcům moc kloudných příležitostí na ohrožení své branky.

04:51
    Německo se má šanci vymanit z německého tlaku. Rus Maslov vyloučen za držení.

04:35
    Němec Zientek ve velké šanci, ale Vasilevskij byl včas na místě a pokryl jeho střelu příklepem!

03:38
    Němci v plném počtu.

03:05
    Rusové svého soupeře přebruslují, ale Němci pravidelně dostávají hru ze své obranné třetiny, aby si "odpočinuli".

02:07
    Slepyšev se dostal s Nišuškinem do přečíslení 2 na 1, ale brankář Cupper měl beton včas na místě!

01:38
    Ale za hákování vyloučen Němec Kaefer.

01:13
    Německý tým hraje opatrně, ale Rusové ho napadají po celém kluzišti.

0:36
    Němci kombinují ve své třetině a snaží se o založení útoku.

00:01

Vítám vás u dnešního onlinu při příležitosti utkání Ruska s Německem, které začne ve 14:00.

Rusko: Vasilevskij (Nalimov) – Běreglazov, Maslov, Garejev, Galin, Lisov, Zadorov, Mironov, Malenkich – Slepyšev (C), Jakimov, Nišuškin – Filippov, Žarkov, Osnovin – Barabanov, Kamajev, Delnov – Kupcov, Chacej, Lebeděv.

Německo: Cupper (Klein) – Bender, Moser, Quinlan, Schmid, Tiffels, Stephan, Koberger, Schwarz – Kurth, Palausch, Tiffels – Herpich (C), Ziegler, Kaefer – Kahun, Draisaitl, Eisenschmid – Zientek, Shevyrin, Klopper.

Rozhodčí: Dumas (USA), Hribik (CZE) – George (USA), Hull (CAN).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

David Mičke

Branky a nahrávky: 10. Nišuskin (Jakimov, Slepyšev), 34. Jakimov (Bereglazov, Kamajev) - 18. Tiffels (Palausch), 20. Kurth (Draisaitl), 29. Kurth (Draisaitl), 55. Bedner (Palausch)

Rozhodčí: Dumas (USA), Hribik (CZE) – George (USA), Hull (CAN)