Boston Bruins
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Washington Capitals
Sobota 14.04.2012, 21:05 • TD Garden • Play-off NHL

Je za námi druhé utkání série mezi Bostonem Bruins a Washingtonem Capitals. I dnešní utkání muselo rozhodovat prodloužení, tentokrát se prosadili hosté zásluhou Backstroma a stav série je nerozhodný 1:1. (00:47:37)

82:56

82:56
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté ukončili dnešní utkání. Domácím se nepodařilo vyhodit, Johansson získal puk za brankou, přihrál zpět do levého kruhu a NICKLAS BACKSTROM se trefil přesně.
    Asistence: Marcus Johansson

82:49
    Backstromova střela mířila do masky Tima Thomase.

82:00
    Druhé prodloužení pokračuje ve stejném duchu jako první. Hra je plná osobních soubojů a oba týmy tvrdě bojují o výhru v dnešním utkání.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

První prodloužení branku nepřineslo, druhé prodloužení začne přibližně v 0:39.

80:00
    Prodloužení skončilo.

79:20
    Hosté zakládají další útok od vlastní branky.

78:40
    Hraje se ve vysokém tempu, hra je ale více bojovná než bohatá na střely na branku.

77:00
    Ovečkinova střela skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude před Thomasem, střelu srazil někdo z domácích.

75:47
    Zakázané uvolnění Bostonu.

75:30
    Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před Holtbym.

74:36
    Chárovo nahození od modré čáry chytil Holtby.

74:31
    Holtby ukryl do své lapačky puk, který se odrazil zpoza brány.

72:48
    Thomas vyrazil střelu jen před sebe a dva hráči Washingtonu mohli střílet do odkryté branky. Oba dva se ale chtěli dostat k puku a nakonec jej ztratili.

71:42
    Marchand se mohl dostat do šance, poslední obránce hostů ale v pádu dokázal sebrat domácímu útočníkovi šanci na samostatný únik.

70:18
    Domácí teď mohou děkovat brankáři Thomasovi. Jay Beagle pálil z mezikruží pouze do lapačky Thomase.

70:05
    Polovina prodloužení je za námi. Po nahození domácích puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude před brankářem Holtbym.

68:59
    Kelly projel rychle až na útočnou modrou čáru. Jeho nahození podržel brankář Holtby v lapačce.

67:35
    V prodloužení se hraje útočně na obou stranách. Obrany obou týmů ale dobře bojují u mantinelu a získávají puk.

66:03
    Nahození ze středního pásma podržel Thomas ve své lapačce a přerušil hru.

65:30
    Hosté začínají útok zpoza vlastní branky.

64:58
    Oddechový čas pro hosty.

64:58
    Hosté vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

64:19
    Krejčí si obhodil obránce a dostal se ke střele, branku ale nedokázal trefit.

62:34
    Puk v hledišti. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

62:07
    Kelly se dostal k puku u levého mantinelu a vypálil přes obránce jen těsně vedle.

60:13
    Lucic se dostával do šance, v pádu mu dokázal puk vypíchnout Semin.

60:01

Po šedesáti minutách jsme vítěze nepoznali, následovat bude prodloužení. Domácí ve třetí třetině dali vše do útoku a dočkali se vyrovnání zásluhou Pouliota. Stav po třech třetinách je tedy stejně jako v prvním utkání této série nerozhodný.

Prodloužení začne ve 23:52.

60:00

59:11
    Thomas raději přerušil hru po nahození od modré čáry.

58:30
    Po chybě Hamrlíka na modré čáře vyrazili domácí do protiútoku. Marchand zůstal sám u levé tyče Holtbyho branky, nedokázal ale puk poslat do sítě.

57:32
    Thomas měl puk o svého pravého betonu a snažil se jej chytit do lapačky. Semin jej sekl přes rukavici a Thomas si to nenechal líbit. Po jeho tvrdém úderu zůstal Semin ležet na ledě. Hra opět pokračuje.

56:41
    Green se opět postaral o přerušení. Za vlastní brankou spadl a puk zůstal ležet po jeho tělem.

56:30
    Green přejel rychleji a dostal Washington do ofsajdu.

55:13
    Backstrom projel po pravé straně, objel branku a snažil se puk zasunout za zádu Thomase. Ten se dokázal včas přesunout a pohlídat si svou pravou tyč.

54:38
    Střela domácího Zanona od modré čáry byla zablokována.

54:05
    Akci domácích zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.

52:13
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí se dočkali vyrovnání. Střelu od pravého mantinelu zablokoval obránce Schultz a puk zůstal ležet před brankovištěm. Brankář Holtby se rozhodl vydat pro puk, rychleji u něj ale byl BENOIT POULIOT, který poslal puk do branky.
    Asistence: Brian Rolston, Chris Kelly

51:11
    Po zákroku brankáře Holtbyho následuje komerční přestávka.

49:39
    Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:20
    Domácí jsou stále aktivnější a snaží se o vyrovnání. Uvidíme, zda se jim to podaří.

48:17
    Hra konečně přerušena. Domácí se teď usadili v útočném pásmu a dostali se k i k zajímavé střelecké příležitosti. Z mezikruží pálil Marchand, jeho střelu zastavil brankář Holtby. Od mantinelu poté pálil Seguin, Holtby skočil po vyraženém puku a přerušil hru.

47:20
    Po střele od modré čáry zasahoval Thomas. Místo přerušení rychle dostal puk z lapačky a rozehrál.

46:45
    Hraje se hodně dlouho bez přerušení. Bohužel také bez střel na branku.

45:40
    Kombinaci domácích zastavil před brankou na poslední chvíli Perreault.

44:35
    Lucic se nedokázal dostat před brankou k puku a hosté uklidnili situaci.

41:40
    Marchand projel do útočného pásma a vypálil na Holtbyho, ten si s jeho střelou poradil.

41:00
    Backstrom nahodil puk na Thomase a jel střídat. Domácí snadno získali puk.

40:07
    Hned v úvodu třetí třetiny je tady zakázané uvolnění domácích.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které se hosté dostali do vedení zásluhou branky Troye Brouwera. Domácí byli aktivnější a vypracovali si několik zajímavých střeleckých pokusů. V závěru třetiny ale skóre otevřeli hosté po nenápadné akci.

Třetí třetina začne přibližně ve 23:02.

Po konci druhé třetiny se do sebe pustili všichni hráči na ledě. Rozhodčí se je snaží oddělit.

40:00

39:30
    Hosté bojují o puk za brankou Bostonu.

37:57
    Hosté se dostávají z ničeho nic do vedení. Po nahození od modré čáry se puk zastavil na hranici brankoviště. Obránce Zanon se snažil v leže odklidit puk do bezpečí, Tim Thomas se jej snažil ukrýt do lapačky. Nejrychleji se ale zorientoval TROY BROUWER, který poslal puk mezi betony Thomase do branky.
    Asistence: Alexander Ovečkin, Karl Alzner

36:29
    Bergeron dostal dobrou přihrávku před branku, při střele však zlomil hůl.

35:48
    Hostující Wideman pálil od modré čáry, Thomas pravým betonem vykopl puk do rohu.

35:20
    Hosté zastavili kombinaci domácích a získali puk.

34:30
    Domácí začínají útok od vlastní branky.

33:53
    Seguin postupoval do útočného pásma, na modré čáře ale bez cizího zavinění upadl a ztratil puk.

33:12

32:35
    Další vyhození domácích.

32:15
    Po střele Backstroma dokázali domácí vyhodit a vystřídat.

32:00
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

31:11
    Hosté si zahrají přesilovku. Brad Marchand postupoval do útočného pásma a holí zasáhl do obličeje Johna Carlsona. Za svůj zákrok dostává dvě minuty.

30:48
    Nahození od modré čáry tečoval před brankou Campbell, Holtby dokázal puk chytit a přerušil hru. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním v útočném pásmu domácích.

29:35
    První formace domácích se dostala do ofsajdu. Krejčího přihrávka šla na Peverleyho moc dlouho a Lucic byl v útočném pásmu rychleji.

29:06
    Po nahození od modré čáry hru přerušil brankář Holtby.

28:10
    Hráči se teď do sebe pustili v útočném pásmu domácích. Rozhodčí zvládli situaci a odtrhli od sebe hráče.

28:06
    Domácí dobře napadají rozehrávku Washingtonu a ten si osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

26:51
    Domácí Corvo pálil těsně vedle od pravého mantinelu.

26:27
    Semin se pokusil zasunout puk k tyči zpoza brány, Thomas byl pozorný. Domácí poté vyhodili na zakázané uvolnění.

25:05
    Střely ve druhé třetině zatím 6:1 pro domácí.

24:33
    Holtby chytil do lapačky nahození od levého mantinelu a přerušil hru.

24:20
    Puk skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.

23:55

23:20
    Bergeron se ocitl sám mezi kruhy, jeho střelu vyrazil výborným zákrokem Holtby.

23:01
    Chára pálil od pravého mantinelu těsně nad branku.

21:54
    Roman Hamrlík dostává dvě minuty za krosček, domácí si zahrají druhou přesilovku.

21:54
    I domácí se dostali do šance. Chára pálil dvakrát od modré čáry, Roman Hamrlík ale dobře hlídal prostor na brankovišti a dokázal pokrýt dorážky.

21:18
    Holtby ukryl pod svou rukavicí puk a přerušil hru. Předtím se na druhé straně snažil dostat do zakončení Ovečkin, obránci mu na poslední chvíli vypíchli puk.

20:36
    Hosté začali druhou třetinu aktivněji. Jedno nahození od modré čáry ale stav utkání nezměnilo.

20:01

Je za námi první třetina dnešního utkání. První třetina nepřinesla příliš útočný hokej, oba týmy spoléhají na dobrou obranu a čekají na chyby soupeře. V první třetině jsme viděli tři přesilové hry, domácí ani hosté nedokázali využít této možnosti. Stav po první třetině je tedy stejný jako v prvním utkání této série 0:0.

Druhá třetina začne přibližně ve 22:10.

20:00

19:25
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

18:27
    První zajímavější střela v dosavadním průběhu utkání. Z mezikruží pálil nebezpečně domácí David Krejčí. Brankář Holtby na poslední chvíli dokázal zareagovat a vyrazit puk svou vyrážečkou.

18:00
    Hosté zašlápli puk za vlastní brankou a rozhodčí po chvíli přerušil hru.

17:04
    Domácí jsou v útočném pásmu. Do zajímavé šance se zatím nedostali.

16:24
    Domácí Patrice Bergeron se ocitl v ofsajdu. Po komerční přestávce se bude pokračovat.

16:09
    Ovečkinovu střelu z dálky vyrazil Thomas do bezpečí.

15:30
    Oba týmy střídají. Hosté začínají útok od vlastní branky.

14:35

13:50
    Marchand a Bergeron ujeli v oslabení a šetřili čas v útočném pásmu. Po střele Marchanda přerušil hru Holtby.

13:25

13:00
    Domácím se podařilo zachytit kombinaci a vyhodit přes všechny čáry.

12:35
    Hosté si zahrají druhou přesilovku. Chris Kelly hákoval Backstroma a dostává dvě minuty.

11:52
    Ofsajd zastavil začínající útok Bostonu. Přesilovka domácích je u konce. Druhá polovina se jim vůbec nepodařila.

11:30
    Domácí opět začínají od vlastní branky.

11:10
    Hostům se podařilo vyhodit.

10:36
    Domácí se dokázali usadit v útočném pásmu. Dvakrát zkoušel pálit od modré čáry Corvo, branku ale netrefil. Po střele Cháry přerušil hru brankář Holtby.

09:52
    Domácí si také zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Mike Green.

08:26
    Ovečkin nabral rychlost a projel kolem dvou obránců. Jeho bekhendová střela se mu nepodařila a o puk za brankou přišel.

07:36
    Domácí vybojovali puk v rohu útočného pásma a poté nebezpečně pálili od modré čáry jen těsně vedle.

06:30
    Domácí se usadili v útočném pásmu. První střela od modré prošla až k Holtbymu, druhou zastavili obránci Washingtonu a osvobodili svůj tým.

05:25
    Po další nepřesné střele Ovečkina zakládají domácí útok zpoza vlastní branky.

04:43
    Ovečkin pálil tvrdě od modré čáry, jeho střela se zastavila až o zadní mantinel.

03:57
    Domácí se hned pustili do útoku. Peverley a Krejčí se dostali ke střele, brankář Holtby dokázal jejich šance zastavit.

03:15

02:37
    Brooks Laich se snažil zakončit z brankové čáry. Tim Thomas si pohlídal svou levou tyč a přerušil hru.

02:19
    Thomas si připisuje další zákrok po střele od modré čáry.

01:55
    Od modré čáry pálil obránce Green. Před brankou dobře clonil Laich, Thomas ale puk dokázal chytit.

01:13
    Hned v úvodu utkání uvidíme první přesilovku. Ovečkin ujížděl po levé straně a Zdeno Chára jej nedovoleně zastavil. Dvě minuty za držení dostává domácí kapitán.

00:30
    Po úvodním nahození domácích zakládá Washington útok od vlastní branky.

00:01

Je za námi představení úvodních formací i hymna. Utkání za okamžik začne.

Utkání má menší zpoždění. Každou chvíli by se ale mělo začít hrát.

Hráči nastupují na led. Utkání za pár minut začne.

Boston Bruins: Thomas (Khudobin) - Ference, Chára, Zanon, Seidenberg, Corvo, Boychuk - Peverley, Krejčí, Lucic - Seguin, Bergeron, Marchand - Rolston, Kelly, Pouliot - Thornton, Campbell, Paille

Washington Capitals: Holtby (Sabourin) - Carlson, Alzner, Green, Hamrlík, Wideman, Schultz - Brouwer, Laich, Ovečkin - Semin, Backstrom, Chimera - Johansson, Beagle, Hendricks - Ward, Perreault, Aucoin

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Tom Kowal - Steve Miller, David Brisebois.

Dnes je na programu druhé utkání čtvrtfinále východní konference NHL mezí týmy Bostonu a Washingtonu. První utkání vyhrál domácí Boston 1:0 po prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 53. Pouliot (Rolston, Kelly) - 38. Brouwer (Ovečkin, Alzner), 83. Backstrom (Johansson)

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Tom Kowal - Steve Miller, David Brisebois