1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Washington Capitals
Sobota 14.04.2012, 21:05 • TD Garden • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dnes je na programu druhé utkání čtvrtfinále východní konference NHL mezí týmy Bostonu a Washingtonu. První utkání vyhrál domácí Boston 1:0 po prodloužení.

Boston Bruins: Thomas (Khudobin) - Ference, Chára, Zanon, Seidenberg, Corvo, Boychuk - Peverley, Krejčí, Lucic - Seguin, Bergeron, Marchand - Rolston, Kelly, Pouliot - Thornton, Campbell, Paille

Washington Capitals: Holtby (Sabourin) - Carlson, Alzner, Green, Hamrlík, Wideman, Schultz - Brouwer, Laich, Ovečkin - Semin, Backstrom, Chimera - Johansson, Beagle, Hendricks - Ward, Perreault, Aucoin

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Tom Kowal - Steve Miller, David Brisebois.

Hráči nastupují na led. Utkání za pár minut začne.

Utkání má menší zpoždění. Každou chvíli by se ale mělo začít hrát.

Je za námi představení úvodních formací i hymna. Utkání za okamžik začne.

00:01

00:30
    Po úvodním nahození domácích zakládá Washington útok od vlastní branky.

01:13
    Hned v úvodu utkání uvidíme první přesilovku. Ovečkin ujížděl po levé straně a Zdeno Chára jej nedovoleně zastavil. Dvě minuty za držení dostává domácí kapitán.

01:55
    Od modré čáry pálil obránce Green. Před brankou dobře clonil Laich, Thomas ale puk dokázal chytit.

02:19
    Thomas si připisuje další zákrok po střele od modré čáry.

02:37
    Brooks Laich se snažil zakončit z brankové čáry. Tim Thomas si pohlídal svou levou tyč a přerušil hru.

03:15

03:57
    Domácí se hned pustili do útoku. Peverley a Krejčí se dostali ke střele, brankář Holtby dokázal jejich šance zastavit.

04:43
    Ovečkin pálil tvrdě od modré čáry, jeho střela se zastavila až o zadní mantinel.

05:25
    Po další nepřesné střele Ovečkina zakládají domácí útok zpoza vlastní branky.

06:30
    Domácí se usadili v útočném pásmu. První střela od modré prošla až k Holtbymu, druhou zastavili obránci Washingtonu a osvobodili svůj tým.

07:36
    Domácí vybojovali puk v rohu útočného pásma a poté nebezpečně pálili od modré čáry jen těsně vedle.

08:26
    Ovečkin nabral rychlost a projel kolem dvou obránců. Jeho bekhendová střela se mu nepodařila a o puk za brankou přišel.

09:52
    Domácí si také zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Mike Green.

10:36
    Domácí se dokázali usadit v útočném pásmu. Dvakrát zkoušel pálit od modré čáry Corvo, branku ale netrefil. Po střele Cháry přerušil hru brankář Holtby.

11:10
    Hostům se podařilo vyhodit.

11:30
    Domácí opět začínají od vlastní branky.

11:52
    Ofsajd zastavil začínající útok Bostonu. Přesilovka domácích je u konce. Druhá polovina se jim vůbec nepodařila.

12:35
    Hosté si zahrají druhou přesilovku. Chris Kelly hákoval Backstroma a dostává dvě minuty.

13:00
    Domácím se podařilo zachytit kombinaci a vyhodit přes všechny čáry.

13:25
    Další vyhození domácích.

13:50
    Marchand a Bergeron ujeli v oslabení a šetřili čas v útočném pásmu. Po střele Marchanda přerušil hru Holtby.

14:35

15:30
    Oba týmy střídají. Hosté začínají útok od vlastní branky.

16:09
    Ovečkinovu střelu z dálky vyrazil Thomas do bezpečí.

16:24
    Domácí Patrice Bergeron se ocitl v ofsajdu. Po komerční přestávce se bude pokračovat.

17:04
    Domácí jsou v útočném pásmu. Do zajímavé šance se zatím nedostali.

18:00
    Hosté zašlápli puk za vlastní brankou a rozhodčí po chvíli přerušil hru.

18:27
    První zajímavější střela v dosavadním průběhu utkání. Z mezikruží pálil nebezpečně domácí David Krejčí. Brankář Holtby na poslední chvíli dokázal zareagovat a vyrazit puk svou vyrážečkou.

19:25
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání. První třetina nepřinesla příliš útočný hokej, oba týmy spoléhají na dobrou obranu a čekají na chyby soupeře. V první třetině jsme viděli tři přesilové hry, domácí ani hosté nedokázali využít této možnosti. Stav po první třetině je tedy stejný jako v prvním utkání této série 0:0.

Druhá třetina začne přibližně ve 22:10.

20:01

20:36
    Hosté začali druhou třetinu aktivněji. Jedno nahození od modré čáry ale stav utkání nezměnilo.

21:18
    Holtby ukryl pod svou rukavicí puk a přerušil hru. Předtím se na druhé straně snažil dostat do zakončení Ovečkin, obránci mu na poslední chvíli vypíchli puk.

21:54
    I domácí se dostali do šance. Chára pálil dvakrát od modré čáry, Roman Hamrlík ale dobře hlídal prostor na brankovišti a dokázal pokrýt dorážky.

21:54
    Roman Hamrlík dostává dvě minuty za krosček, domácí si zahrají druhou přesilovku.

23:01
    Chára pálil od pravého mantinelu těsně nad branku.

23:20
    Bergeron se ocitl sám mezi kruhy, jeho střelu vyrazil výborným zákrokem Holtby.

23:55

24:20
    Puk skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.

24:33
    Holtby chytil do lapačky nahození od levého mantinelu a přerušil hru.

25:05
    Střely ve druhé třetině zatím 6:1 pro domácí.

26:27
    Semin se pokusil zasunout puk k tyči zpoza brány, Thomas byl pozorný. Domácí poté vyhodili na zakázané uvolnění.

26:51
    Domácí Corvo pálil těsně vedle od pravého mantinelu.

28:06
    Domácí dobře napadají rozehrávku Washingtonu a ten si osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

28:10
    Hráči se teď do sebe pustili v útočném pásmu domácích. Rozhodčí zvládli situaci a odtrhli od sebe hráče.

29:06
    Po nahození od modré čáry hru přerušil brankář Holtby.

29:35
    První formace domácích se dostala do ofsajdu. Krejčího přihrávka šla na Peverleyho moc dlouho a Lucic byl v útočném pásmu rychleji.

30:48
    Nahození od modré čáry tečoval před brankou Campbell, Holtby dokázal puk chytit a přerušil hru. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním v útočném pásmu domácích.

31:11
    Hosté si zahrají přesilovku. Brad Marchand postupoval do útočného pásma a holí zasáhl do obličeje Johna Carlsona. Za svůj zákrok dostává dvě minuty.

32:00
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

32:15
    Po střele Backstroma dokázali domácí vyhodit a vystřídat.

32:35

33:12

33:53
    Seguin postupoval do útočného pásma, na modré čáře ale bez cizího zavinění upadl a ztratil puk.

34:30
    Domácí začínají útok od vlastní branky.

35:20
    Hosté zastavili kombinaci domácích a získali puk.

35:48
    Hostující Wideman pálil od modré čáry, Thomas pravým betonem vykopl puk do rohu.

36:29
    Bergeron dostal dobrou přihrávku před branku, při střele však zlomil hůl.

37:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají z ničeho nic do vedení. Po nahození od modré čáry se puk zastavil na hranici brankoviště. Obránce Zanon se snažil v leže odklidit puk do bezpečí, Tim Thomas se jej snažil ukrýt do lapačky. Nejrychleji se ale zorientoval TROY BROUWER, který poslal puk mezi betony Thomase do branky.
    Asistence: Alexander Ovečkin, Karl Alzner

39:30
    Hosté bojují o puk za brankou Bostonu.

40:00

Po konci druhé třetiny se do sebe pustili všichni hráči na ledě. Rozhodčí se je snaží oddělit.

Je za námi druhá třetina, ve které se hosté dostali do vedení zásluhou branky Troye Brouwera. Domácí byli aktivnější a vypracovali si několik zajímavých střeleckých pokusů. V závěru třetiny ale skóre otevřeli hosté po nenápadné akci.

Třetí třetina začne přibližně ve 23:02.

40:01

40:07
    Hned v úvodu třetí třetiny je tady zakázané uvolnění domácích.

41:00
    Backstrom nahodil puk na Thomase a jel střídat. Domácí snadno získali puk.

41:40
    Marchand projel do útočného pásma a vypálil na Holtbyho, ten si s jeho střelou poradil.

44:35
    Lucic se nedokázal dostat před brankou k puku a hosté uklidnili situaci.

45:40
    Kombinaci domácích zastavil před brankou na poslední chvíli Perreault.

46:45
    Hraje se hodně dlouho bez přerušení. Bohužel také bez střel na branku.

47:20
    Po střele od modré čáry zasahoval Thomas. Místo přerušení rychle dostal puk z lapačky a rozehrál.

48:17
    Hra konečně přerušena. Domácí se teď usadili v útočném pásmu a dostali se k i k zajímavé střelecké příležitosti. Z mezikruží pálil Marchand, jeho střelu zastavil brankář Holtby. Od mantinelu poté pálil Seguin, Holtby skočil po vyraženém puku a přerušil hru.

49:20
    Domácí jsou stále aktivnější a snaží se o vyrovnání. Uvidíme, zda se jim to podaří.

49:39
    Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:11
    Po zákroku brankáře Holtbyho následuje komerční přestávka.

52:13
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí se dočkali vyrovnání. Střelu od pravého mantinelu zablokoval obránce Schultz a puk zůstal ležet před brankovištěm. Brankář Holtby se rozhodl vydat pro puk, rychleji u něj ale byl BENOIT POULIOT, který poslal puk do branky.
    Asistence: Brian Rolston, Chris Kelly

54:05
    Akci domácích zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.

54:38
    Střela domácího Zanona od modré čáry byla zablokována.

55:13
    Backstrom projel po pravé straně, objel branku a snažil se puk zasunout za zádu Thomase. Ten se dokázal včas přesunout a pohlídat si svou pravou tyč.

56:30
    Green přejel rychleji a dostal Washington do ofsajdu.

56:41
    Green se opět postaral o přerušení. Za vlastní brankou spadl a puk zůstal ležet po jeho tělem.

57:32
    Thomas měl puk o svého pravého betonu a snažil se jej chytit do lapačky. Semin jej sekl přes rukavici a Thomas si to nenechal líbit. Po jeho tvrdém úderu zůstal Semin ležet na ledě. Hra opět pokračuje.

58:30
    Po chybě Hamrlíka na modré čáře vyrazili domácí do protiútoku. Marchand zůstal sám u levé tyče Holtbyho branky, nedokázal ale puk poslat do sítě.

59:11
    Thomas raději přerušil hru po nahození od modré čáry.

60:00

Po šedesáti minutách jsme vítěze nepoznali, následovat bude prodloužení. Domácí ve třetí třetině dali vše do útoku a dočkali se vyrovnání zásluhou Pouliota. Stav po třech třetinách je tedy stejně jako v prvním utkání této série nerozhodný.

Prodloužení začne ve 23:52.

60:01

60:13
    Lucic se dostával do šance, v pádu mu dokázal puk vypíchnout Semin.

62:07
    Kelly se dostal k puku u levého mantinelu a vypálil přes obránce jen těsně vedle.

62:34
    Puk v hledišti. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

64:19
    Krejčí si obhodil obránce a dostal se ke střele, branku ale nedokázal trefit.

64:58
    Hosté vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

64:58
    Oddechový čas pro hosty.

65:30
    Hosté začínají útok zpoza vlastní branky.

66:03
    Nahození ze středního pásma podržel Thomas ve své lapačce a přerušil hru.

67:35
    V prodloužení se hraje útočně na obou stranách. Obrany obou týmů ale dobře bojují u mantinelu a získávají puk.

68:59
    Kelly projel rychle až na útočnou modrou čáru. Jeho nahození podržel brankář Holtby v lapačce.

70:05
    Polovina prodloužení je za námi. Po nahození domácích puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude před brankářem Holtbym.

70:18
    Domácí teď mohou děkovat brankáři Thomasovi. Jay Beagle pálil z mezikruží pouze do lapačky Thomase.

71:42
    Marchand se mohl dostat do šance, poslední obránce hostů ale v pádu dokázal sebrat domácímu útočníkovi šanci na samostatný únik.

72:48
    Thomas vyrazil střelu jen před sebe a dva hráči Washingtonu mohli střílet do odkryté branky. Oba dva se ale chtěli dostat k puku a nakonec jej ztratili.

74:31
    Holtby ukryl do své lapačky puk, který se odrazil zpoza brány.

74:36
    Chárovo nahození od modré čáry chytil Holtby.

75:30
    Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před Holtbym.

75:47
    Zakázané uvolnění Bostonu.

77:00
    Ovečkinova střela skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude před Thomasem, střelu srazil někdo z domácích.

78:40
    Hraje se ve vysokém tempu, hra je ale více bojovná než bohatá na střely na branku.

79:20
    Hosté zakládají další útok od vlastní branky.

80:00
    Prodloužení skončilo.

První prodloužení branku nepřineslo, druhé prodloužení začne přibližně v 0:39.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

82:00
    Druhé prodloužení pokračuje ve stejném duchu jako první. Hra je plná osobních soubojů a oba týmy tvrdě bojují o výhru v dnešním utkání.

82:49
    Backstromova střela mířila do masky Tima Thomase.

82:56
    Hosté ukončili dnešní utkání. Domácím se nepodařilo vyhodit, Johansson získal puk za brankou, přihrál zpět do levého kruhu a NICKLAS BACKSTROM se trefil přesně.
    Asistence: Marcus Johansson

82:56

Je za námi druhé utkání série mezi Bostonem Bruins a Washingtonem Capitals. I dnešní utkání muselo rozhodovat prodloužení, tentokrát se prosadili hosté zásluhou Backstroma a stav série je nerozhodný 1:1. (00:47:37)

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 53. Pouliot (Rolston, Kelly) - 38. Brouwer (Ovečkin, Alzner), 83. Backstrom (Johansson)

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Tom Kowal - Steve Miller, David Brisebois