Karaganda – Liberec 1:1 (po pr.) | Ventspils – Molde 1:1 (kon.) | Salzburg – Dudelange 4:3 (kon.)
Kirjat Šmona – Žilina 2:0 (kon.) | Ekranas – Shamrock 2:1 (kon.) | Zestafoni – Neftçi Baku 2:2 (kon.)
Šeriff Tiraspol – Ulysses 1:0 (kon.) | Basilej – Flora 3:0 (kon.) | Debrecín – Skënderbeu 3:0 (kon.)
Partizan Bělehrad – Valletta 3:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Maribor 1:2 (kon.) | Reykjavík – Helsinki 1:2 (kon.)
FC Zestafoni
2:2 (2:1)
Neftçi Baku
Úterý 24.07.2012, 19:00 • Stadion Davida Abašidzeho, Zestaponi • Liga mistrů (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký červencový podvečer. Něftči Baku přijelo do čtvrtého největšího gruzínského města Zestaponi ubránit třígólový náskok z prvního utkání a odjet tak s postupem do třetího předkola.

FC Zestafoni: Kvaschvadze; Gongadze, Grigalašvili To., Kobachidze, Grigalašvili Te., Gorgašvili, Mujiri, Dvali, Šarikadze, Mentešašvili, Seun.

Něftči Baku: Mehdijev; Melikov, Mitreski, Sadygov, Flavinho, Wobay, Canales, Ramos, Bertucci, Imamverdijev, Junuszade.

Rozhodčí: Kučin - Belski, Aubakirov (všichni KAZ).

1

1
    Faul To. Grigalašviliho na Flavinha byl potrestán trestným kopem, ten se ale Něftči nevyvedl.

3
    Teď zase fauloval Te. Grigalašvili Wobaye, míč uvedl do hry Bertucci a Kvaschvadze si připsal první zákrok.

5
    Flavinho už pomalu unikal sám na Kvaschvadzeho, pak jej ale zastavilo odpískání ofsajdu.

9
    Zestafoni je v úvodu utkání mírně aktivnější. Aby ne, musí honit třígólové manko.

2
    Tedore Grigalašvili navíc dostal i žlutou kartu.

13
    Tempo utkání v posledních sekundách mírně upadlo, ve třicetistupňovém vedru jsme ještě neviděli žádnou pořádnou šanci.

14
    Zestafoni mělo nadějně rozjetou akci, avšak Dvali se ocitl v ofsajdu.

16
    Rohový kop Zestafoni, zahraje jej Gorgiašvili.

16
    Zestafoni právě vstřelilo branku!
    Rohový kop se gruzínskému mistrovi vyplatil, Gorgiašviliho centr Seun přiťukl k DAVIDU MUJIRIMU, jenž překonal bezmocného Mehdijeva.

18
    Zestafoni je při chuti, Canales teď raději takticky zastavil Mentešašviliho.

19
    Ke střele se dostal Imamverdijev, z nadějné pozice ale branku minul.

19
    Domácí střílejí druhou branku v rozmezí tří minut a Něftči se právem může bát o postup. JABA DVALI po přiťuknutí Mujiriho stáhl ztrátu jeho týmu na jediný gól.

21
    Bertucci si udělal místo a donutil Kvaschvadzeho k důležitému zákroku.

22
    Něftči Baku právě vstřelilo branku!
    Za chvíli je ale všechno jinak a máme jistotu, že se nebude prodlužovat. Bertucci skvěle našel JULIUSE WOBAYE, jenž Něftči vrátil na kopačky potřebnou jistotu.

23
    Immaverdijev měl podruhé slušně přichystanou pozici, avšak i tentokrát se zaskvěl Kvaschvadze.

25
    Nadějná standardní situaci pro hosty po faulu Šarikadzeho na Flavinha.

26
    Míč si postavil sám Flavinho a našel pouze prostor, kde stál připravený Kvaschvadze.

27
    Něftči vlil gól novou krev do žil a Zestafoni přestává stíhat. Gongadze musel tvrdě zastavit Wobaye.

28
    Postupná akce domácích skončila u Mujiriho, který na sebe vzal veškerou zodpovědnost a minul branku.

32
    Rohový kop nakonec do své moci stáhl Kvaschvadze.

37
    Něftči se podařilo rohový kop odvrátit jen na další.

38
    Wobaye při rozehrávce nahradil Šarikadze.

39
    Něftči si může oddechnout, neboť Grigalašvili Te. si pomohl proti Mehdijevovi útočným faulem.

40
    Rohový kop pro hosty.

41
    Rozehrál jej Wobay, míč se k němu za chvíli vrátil, střelec jediné branky Něftči v tomto utkání si ale zkomplikoval život a následně fauloval Gorgiašviliho.

43
    Flavinhova nepřesná střela, Něftči je v závěru utkání aktivnější.

45+1
    Hrají se již i přidané vteřiny, Šarikadze si neodpustil mírně zbytečný faul na Imamverdijeva.

Domácí Zestafoni se v tomto utkání díky gólům Mujiriho a Dvaliho přiblížilo k postupu, nicméně jeho euforii ve 22. minutě zkrotil Wobay. Hosté z Baku tak mají ke třetímu předkolu blíže, neboť v součtu obou utkání momentálně vedou 4:2. Druhá půle začne cca dvě minuty po osmé hodině.

46

47
    Ramosův faul na Gorgiašviliho kousek od šestnáctky, míč si postavil Mujiri a trefil břevno branky Něftči!

50
    Zestafoni je na úvod druhého poločasu jasně aktivnější, pro postup ale v tuto chvíli musí vstřelit tři branky.

52
    RASHAD A. SADYGOV si s nařízenou penaltou bez problémů poradil.

51
    Jenomže teď přišla žlutá karta pro Teimuraze Gongadzeho a pokutový kop pro Něftči Baku!

55
    Seuna nahradil Benašvili.

60
    Šance domácích na postup se tak zřejmě definitivně rozplynuly. Je totiž nanejvýš nepravděpodobné, že by se Zestafoni ve zbývající půlhodině podařilo čtyřikrát skórovat.

63
    Aptsiauri nahradil Gorgiašviliho.

68
    Sejidov vystřídal Imamverdijeva.

69
    Vystřídali také domácí a tentokrát už naposledy: Gongadzeho nahradil Eljava.

72
    Tempo hry upadlo a prakticky se už čeká na závěrečný hvizd sudího Kučina, kterým by měl být stvrzen postup Něftči Baku.

75
    Své účinkování v utkání ukončil Wobay, místo něj přišel Abdullajev.

80
    Posledních deset minut trápení pro domácí Zestafoni.

82
    Poslední střídání v tomto utkání: E. Mehdijev přišel na plac místo Sadygova.

88
    Mujiriho střela zpoza šestnáctky jen těsně minula Mehdijevovu branku.

90
    Flavinhovu záludnou střelu pokryl Kvaschvadzeho, to ale asi bude to poslední, co dnes udělal.

I přes slušný nástup Zestafoni do utkání si Něftči Baku postup do třetího předkola Ligy mistrů pohlídalo a může se těšit na izraelského mistra Hapoel Kiryat Shmona, jemuž se dnes podařilo vyřadit Žilinu. Děkujeme za pozornost (20:52:48)