Austrálie - JAR 1:0 (kon.) | Nizozemsko - Jižní Korea 3:2 (kon.)
Japonsko - Belgie 1:1 (kon.) | Čina - Velká Británie 2:1 (kon.)
USA - Nový Zéland 2:3 (kon.) | Německo - Argentina 1:3 (kon.)
Japonsko - Belgie

1:1

(1:0)

Sobota 04.08.2012, 14:45 • Riverbank Aréna, Londýn • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

Tímto se s vámi loučí David Motloch, u dalších on-line přenosů na počtenou. (16:23:49)

Pořadí týmů v tabulce se nemění, Japonky zůstávají poslední i při zisku svého prvního bodu na olympiádě. Belgické pozemkářky už mají body dva, přesto jsou předposlední.

Oba celky se po 70 minutách hry nedokázaly rozsoudit, a tak si každý bere po jednom bodu. Belgičanky byly větší polovinu zápasu lepším týmem, ale v závěru naprosto odpadly a mohou být nakonec rády, že žádnou z vyložených šancí Japonky neproměnily.

70:00

69:58
    Nagisa Hayashi (JPN) ale neproměnila dobrou šanci! Míček jí zřejmě přeskočil čepel, a tak její rána nebyla přesná.

69:32
    Japonky mají v posledních sekundách rohový úder!

68:55
    Kaori Fujio (JPN) zkoušela v závěru zápasu otočit vývoj na svou stranu, ale střela k brance neprošla.

61:35
    Ai Murakami (JPN) byla ve skvělé příležitosti při rohovém úderu, ale netrefila se do míčku!

61:23
    Gaelle Valcke (BEL) dostává žlutou kartu.

59:58
    Akane Shibata (JPN) se dostala do slibné šance ale netrefila míček!

58:42
    Anouk Raes (BEL) dostává žlutou kartu.

58:25
    Anouk Raes (BEL) vystřelila dobrou ránu na branku, brankářka Asano (JPN) měla plné ruce práce.

57:30
    Nakonec ale ano! Z dorážky skóruje a využívá jedinou šanci Japonek ve druhém poločase! Máme srovnáno!

57:25
    Yamamoto (JPN) se dostala ke střele, ale na belgickou brankářku nevyzrála.

55:46
    Jill Boon (BEL) - autorka jediné branky dnešního zápasu, je při chuti a zkoušela se opět prosadit, míček se však zastavil v hloučku hráček před brankou.

52:56
    De Groof s ním nenaložila dobře, a tak je to stále 1:0 pro Belgii. Belgičanky se však opět začínají dostávat do tlaku, což není pro Japonky příliš dobrá zpráva.

51:58
    Belgie má rohový úder.

51:32
    Emilie Sinia (BEL) se konečně dostala jako první za druhou půli ke střele, brankářka ale měla snadnou práci, vlastně žádnou, jelikož její spoluhráčka střelu zblokovala.

49:48
    Druhá polovina zatím není zdaleka tak atraktivní jako ta první. Je to ale logické, Belgičanky, jenž vedou, se soustředí daleko více na obranu a nyní to musí být Japonky, jenž se musí dobývat přes zeď. Zatím se jim to vůbec nedaří.

David Motloch

Stella Bartlema, Wendy Stewart, Lisa Roach (video-rozhodčí), Frances Block (záložní rozhodčí)