Austrálie - JAR 1:0 (kon.) | Nizozemsko - Jižní Korea 3:2 (kon.)
Japonsko - Belgie 1:1 (kon.) | Čina - Velká Británie 2:1 (kon.)
USA - Nový Zéland 2:3 (kon.) | Německo - Argentina 1:3 (kon.)
Japonsko - Belgie

1:1

(1:0)

Sobota 04.08.2012, 14:45 • Riverbank Aréna, Londýn • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:45.

Vítejte u dnešního utkání pozemního hokeje žen mezi Japonskem a Belgií. Oba celky působí ve skupině A a patří až na samotné dno tabulky. Půjde tak o souboj dvou nejslabších celků, které navíc už nemají možnost postoupit do semifinále. Ve hře už je tak pouze souboj o konečné umístění.

Celek Belgie nevstřelil za dosavadní průběh šampionátu ani gól! Přesto není v tabulce poslední, jelikož ve druhém zápase s Čínou dokázal uhrát remízu 0:0. Jinak Belgie prohrála 0:3 s Nizozemskem a Velkou Británií, což jsou naopak favorité celé skupiny a jistí postupující do semifinále.

Japonské pozemkářky sice vstřelily na turnaji už dva góly, ovšem k bodovému hodnocení jim to nepomohlo. S 0 body jsou beznadějně poslední ve skupině. V dnešním zápase se ovšem můžou posunout právě před Belgii, která je nejrovnocennějším soupeřem Japonska.

Sestavy obou mužstev:

Belgie:
    Cavenaile (D), De Groof (D), Raes (M), Van Lindt (M), Copppey (F), Valcke (D), Sinia (M), De Vos (F), Van Regemortel (D), Nelen (M), D´hooghe (GK)

Japonsko:
    Asano (GK), Hayashi (D), Kato (D), Nakagawa (M), Murakami (D), Otsuka (D), Yamamoto (M), Komazawa (M), Fujio (F), Shibata (F), Manabe (D).

Rozhodčí:
    Stella Bartlema, Wendy Stewart, Lisa Roach (video-rozhodčí), Frances Block (záložní rozhodčí)

00:00
    Zápas právě začal.

04:20
    Japonské pozemkářky rozehrávají z rohu.

05:00
    Podaří se dnes konečně belgickým pozemkářkám zlomit střeleckou nemohoucnost a vsítí svůj první gól na letošní olympiádě v Londýně?

06:32
    De vos (BEL) vystřelila na branku Japonska, ale bez úspěchu.

08:04
    Rika Komazawa (JPN) se rovněž dostala k zakončení, ale brankářka D´hooghe jí skvěle vychytala.

10:41
    Japonsko má trestný roh!

11:26
    Murakami ovšem svou šanci promarnila, a tak máme stále nerozhodný stav 0:0.

15:04
    Ke střele se dostala Erica Coppey (BEL), jenže její střelu zblokovala hráčka Japonska.

13:34
    Japonky jsou v této fázi zápasu lepší a vytváří si daleko lepší tlak než Belgičanky.

18:37
    Rika Komazawa (JPN) opět vyzkoušela pozornost belgické brankářky, která má zatím poměrně dost práce.

23:08
    Další roh pro Belgii.

25:01
    De Groof (BEL) mohla vstřelit první branku tohoto zápasu a vlastně i první branku na letošní olympiádě pro Belgii, jenže trefila tyč!

25:23
    Belgie ovšem tlačí dál! Delmee (BEL) zkoušela štěstí, brankářka však její záměr vystihla a pohotově chytá.

25:31
    Po ní se hned snaží dopravit míček do branky De Vos (BEL), její střela ale k mířenému cíli nedoletěla, jelikož soupeřka střelu zblokovala.

27:27
    Opět De Vos (BEL) a opět střela trefila pouze protihráčku.

27:50
    Po ní to ihned zkoušela Coppey (BEL), rovněž bez výsledku.

33:20
    Po chvíli nepřesností se do vyloženější šance dostala De Vos (BEL), opět ovšem trefila pouze hráčku před sebou. Japonské pozemkářky v dnešním zápase předvádí precizně zvládnutou obrannou stránku hry.

33:20
    Z velkého tlaku ale Japonky chybovaly a daly tak možnost Belgii zahrát trestný úder. Na něj se postavila Jill Boon (BEL) a svou šanci proměnila! Belgie tak v závěru prvního poločasu vede 1:0!

35:00
    Skončila první půle.

Po úvodních 35 minutách zápasu jsou belgické pozemkářky jednoznačně lepší. Pokud pomineme zhruba pětiminutový úsek, kdy byly lepší Japonky, první půle patřila týmu, jenž je momentálně ve vedení.

Na druhou stranu ale mohly Belgičanky vést mnohem větším rozdílem, kdyby uměly využívat naskytnuté šance, za 35 minut hry jich měly snad půl tuctu. Nicméně i první vstřelená branka belgického výběru na letošní olympiádě se dá považovat za úspěch.

35:00

37:46
    Anouk Raes (BEL) dostává zelenou kartu.

39:18
    Zelená karta platí i pro Helenu Deelmeovou (BEL).

39:50
    Anouk Raes (BEL) už trest vypršel.

41:23
    Stejná situace platí i u Heleny Deelme (BEL).

42:00
    Japonky tlačí čas a potřebují alespoň srovnat, zatím se však ani nepřiblížily k brance Belgie.

46:15
    Ve druhé půlce jsme zatím neviděli střelu na branku.

46:30
    Střelecky nejaktivnější pozemkářkou je De Vos (BEL) jenž má na svém kontě již čtyři střely.

49:48
    Druhá polovina zatím není zdaleka tak atraktivní jako ta první. Je to ale logické, Belgičanky, jenž vedou, se soustředí daleko více na obranu a nyní to musí být Japonky, jenž se musí dobývat přes zeď. Zatím se jim to vůbec nedaří.

51:32
    Emilie Sinia (BEL) se konečně dostala jako první za druhou půli ke střele, brankářka ale měla snadnou práci, vlastně žádnou, jelikož její spoluhráčka střelu zblokovala.

51:58
    Belgie má rohový úder.

52:56
    De Groof s ním nenaložila dobře, a tak je to stále 1:0 pro Belgii. Belgičanky se však opět začínají dostávat do tlaku, což není pro Japonky příliš dobrá zpráva.

55:46
    Jill Boon (BEL) - autorka jediné branky dnešního zápasu, je při chuti a zkoušela se opět prosadit, míček se však zastavil v hloučku hráček před brankou.

57:25
    Yamamoto (JPN) se dostala ke střele, ale na belgickou brankářku nevyzrála.

57:30
    Nakonec ale ano! Z dorážky skóruje a využívá jedinou šanci Japonek ve druhém poločase! Máme srovnáno!

58:25
    Anouk Raes (BEL) vystřelila dobrou ránu na branku, brankářka Asano (JPN) měla plné ruce práce.

58:42
    Anouk Raes (BEL) dostává žlutou kartu.

59:58
    Akane Shibata (JPN) se dostala do slibné šance ale netrefila míček!

61:23
    Gaelle Valcke (BEL) dostává žlutou kartu.

61:35
    Ai Murakami (JPN) byla ve skvělé příležitosti při rohovém úderu, ale netrefila se do míčku!

68:55
    Kaori Fujio (JPN) zkoušela v závěru zápasu otočit vývoj na svou stranu, ale střela k brance neprošla.

69:32
    Japonky mají v posledních sekundách rohový úder!

69:58
    Nagisa Hayashi (JPN) ale neproměnila dobrou šanci! Míček jí zřejmě přeskočil čepel, a tak její rána nebyla přesná.

70:00

Oba celky se po 70 minutách hry nedokázaly rozsoudit, a tak si každý bere po jednom bodu. Belgičanky byly větší polovinu zápasu lepším týmem, ale v závěru naprosto odpadly a mohou být nakonec rády, že žádnou z vyložených šancí Japonky neproměnily.

Pořadí týmů v tabulce se nemění, Japonky zůstávají poslední i při zisku svého prvního bodu na olympiádě. Belgické pozemkářky už mají body dva, přesto jsou předposlední.

Tímto se s vámi loučí David Motloch, u dalších on-line přenosů na počtenou. (16:23:49)