Austrálie - JAR 1:0 (kon.) | Nizozemsko - Jižní Korea 3:2 (kon.)
Japonsko - Belgie 1:1 (kon.) | Čina - Velká Británie 2:1 (kon.)
USA - Nový Zéland 2:3 (kon.) | Německo - Argentina 1:3 (kon.)
USA - Nový Zéland

2:3

(2:2)

Sobota 04.08.2012, 20:00 • Riverbank Arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

Den pozemních hokejistek v Londýně však ještě nekončí. Ve 22:15 SEČ si to rozdá Německo s Argentinou. (21:30:13)

Podprůměrné utkání mezi Amerikou a Novým Zélandem je u konce. Hráčky v černých dresech si své jednobrankové vedení pohlídaly a připisují si důležité tři body do tabulky.

70:00

68:30
    Minuta a půl do konce. Nový Zéland stále vede a nevypadá to, že by Američankám dovolil vyrovnat.

67:16
    Forgessonová trefila pouze americkou brankářku.

66:15
    Michelsenová (NZL) vidí žlutou kartu.

65:01
    Posledních pět minut čtvrté čtvrtiny. Ubrání Novozélanďanky svůj hubený náskok?

63:54
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    2:3. Tato branka je již regulérní. CLARISSA ESHUISOVÁ se prosadila po přihrávce z trestného rohu.

63:03
    Příležitost pro Nový Zéland - trestný roh.

62:19
    Zelená karta pro Selenskiovou (USA).

59:36
    Tak branka nakonec po konzultaci s videorozhodčí nebyla uznána.

59:36
    2:3. Střela STACEY MICHELSENOVÉ končí za zády americké gólmanky a černé dresy znovu vedou.

57:00
    Třináct minut do konce. Hráčky se ke střelám příliš nemají.

53:50
    Michelsenová neuspěla. Stav je tedy stále nerozhodný.

52:51
    Trestný roh pro Nový Zéland.

50:32
    Po delší době jsme viděli na hřišti střelu. Glynnová však nebyla úspěšná a trefila jen gólmanku.

45:11
    Na hřišti se prakticky nic zajímavého neděje. Ženstva se dostávají ke střelám jen sporadicky. Nový Zéland má na hokejkách míč více než soupeřky.

40:27
    Eshuisová Američanky nepotrestala.

40:07

35:01
    Druhý poločas právě začal.

Američanky mají stoprocentní úspěšnost v proměňování šancí. Ze dvou střel dvakrát skórovaly. Novozélanďanky střílely v prvním poločase jedenáctkrát.

V první části byly aktivnějším týmem Novozélanďanky, avšak Američankám se daří držet krok, co se skóre týče, a hubený náskok soupeřek dvakrát dotáhly.

35:00
    První pločas skončil.

34:27
    Dnešní první žlutou kartu obdržela Michelsenová (NZL).

33:37
    Amerika právě vstřelila branku!
    2:2. Spojené státy opět vyrovnávají! Tentokrát se z trestného rohu prosadila CLAIRE LAUBACHOVÁ.

32:16
    Trestný roh pro Američanky.

30:01
    Další zelená karta. Tentokrát ji rozhodčí ukázala Eshuisové (NZL).

26:32
    S. Harrisonová neuspěla svojí střelou před brankou Spojených států.

26:18
    Zelená karta pro Gonzalezovou (USA).

24:52
    Charlotte Harrisonová trefuje jen Tranovou-Swensenovou. Nový Zéland je aktivnějším celkem.

21:20
    Ani Puntová není úspěšnější.

20:39
    Střelu Eshuisové gólmanka Ameriky bez problémů chytá.

19:35
    Po konzultaci s videorozhodčí dostává Finlaysonová (NZL) zelenou kartu.

18:33
    1:2. Zásluhou GEMMY FLYNNOVÉ se hráčky v černých dresech znovu ujímají vedení.

18:20
    Američanky výhodu soupeře ubránily. Sharlandová při střele neúspěšná, trefila gólmanku.

17:50
    Trestný roh Nového Zélandu.

15:59
    1:1. Je vyrovnáno. Pasivní hru Nového Zélandu využila KATHLEEN O´DONNELLOVÁ.

12:28
    Glynnová z Nového Zélandu svojí střelou neuspěla. Brankářka Tranová-Swensenová byla úspěšnější.

10:00
    Prvních deset minut zápasu je za námi. Nový Zéland stále vede rozdílem jedné branky.

08:13
    Nesledujeme příliš pohledný hokej. Ani jeden z týmů se ke střele moc nemá.

04:36
    Dochází k prvnímu střídání na obou stranách. Novozélenďanky jsou ve hře zatím aktivnější.

01:42
    0:1. KAYLA SHARLANDOVÁ otevírá skóre zápasu!

00:25
    Hned na úvod trestný roh pro Nový Zéland.

00:01

Američanky nastoupí v bílých dresech, jejich soupeřky v černé kombinaci.

Zahajovací sestavy

USA: Tranová-Swensenová - Reinprechtová J., Laubachová, Crandallová - Dawsonová, Vitteseová, Reinprechtová K., Falgowskiová - Taylorová, Smithová-Puzoová, O´donnellová.

Nový Zéland: Russellová - Naylorová, Charltonová, Eshuisová - Sharlandová, Forgessonová, Michelsenová, Puntová - Glynnová, Finlaysonová, Harrisonová C.

Rozhodčí: Carolina de la Fuenteová, Hyun Young Kangová.

Ve skupině B si lépe vedou Novozélanďanky, kterým náleží druhá pozice a od té první je dělí pouze skóre. Amerika je se ztrátou tří bodů na své dnešní soupeřky na pátém místě.

Dnešním dnem pokračuje program pozemních hokejistek zde v Riverbank Aréně v Londýně. Potřetí ve skupině se představí Spojené státy a Nový Zéland.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.