Týmy - semifinále (ženy) Čína (kon.) | Týmy - semifinále (muži) Čína, Jižní Korea (kon.)

Čína

Pondělí 06.08.2012, 11:00Olympijské hry - Stolní tenis
Sledujte:¨

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:00.

Dopolední program na Olympijských hrách v Londýně pokračuje druhým semifinále žen ve stolním tenise. Kdo dnes doplní Japonky ve finále? Pro který tým "zbude" zápas o bronz proti Singapuru? O souboj o zlato či bronz si to rozdají týmy Číny a Koree.

Čína v prvním kole porazila nejrychlejším možným způsobem Španělsko a stejně tak si poradila i ve čtvrtfinále s Nizozemskem. Naprosto stejně si vedla i Korea, který porazila 3:0 Brazílii a ve čtvrtfinále i Hong Kong.

V prvním zápasse se utká Xiaoxia Li proti Hajung Seok. Jasnou favoritkou je čínská stolní tenistka, uvidíme, jak si se svoji pozicí dokáže poradit.

Úvodní utkání semifinále právě začalo.

1:0
    První výměna bla opravdu svižná a čínská hráčka se dostala do rychlého vedení.

2:2
    Korejská Seok však drží s favorizovanou soupeřkou krok...

4:3
    Páska pomohla Li opět do vedení, žádný závratný náskok to ale zatím není.

6:3
    Jenže nyní tomu již tak není, Korejka zachybovala a Číňanky si začíná vypracovávat náskok.

7:4
    A ten si zatím drží, první set se začíná chýlit ke konci.

8:5
    Těsný out pomohl Číňance k tříbodovému náskoku. Korejka dělá zbytečné chyby, které ji mohou připravit o šanci na výhru v prvním setu.

10:6
    Li má po sedmi minutách hry čtyři setboly!

11:6
    Je to jasné, úvodní set vyhrává Číňanka Xiaoxia Li 11:6!

1:1
    Druhý set začal, skóre je zatím vyrovnané.

3:2
    Čínská hráčka se ale opět ujímá vedení, vypadá živěji a nechce odmítnout spekulace o účasti Číny ve finále žen.

5:3
    A Li drží dvoubodový náskok, který chce rozhodně dotáhnout do koncovky druhého setu.

7:3
    Trenér Číňanky může být spokojen, jelikož jeho hráčka velice rychle kráčí za výhrou ve druhé sadě.

8:5
    Překrásná výměna skončila bodem pro Koreu. Ztráta je ale stále velká.

10:6
    Jsou tu čtyři setboly pro Číňanku!

11:6
    A naprosto shodným způsobem jako set první vyhrává Li i druhou sadu a má nakročeno k vítězství v tomto zápase!

2:0
    Začal nám třetí a s největší pravděpodobností i poslední set. Korejská hráčka zatím téměř nic nepředvedla.

2:2
    Nyní ale Korejka zabrala a dokázala smazat dvoubodovou ztrátu.

4:2
    Zatím se to střídá po dvou bodech, vpředu je nyní opět Xiaoxia Li.

6:3
    Li kráčí za výhrou i ve třetím setu.

7:6
    Čínská hráčka vedla již o čtyři body, jenže nyní se Korejka vzchopila a podařilo se jí ztrátu téměř smazat. Čína si vzala oddechový čas.

9:8
    Máme tu velice vyrovnanou koncovku třetí sady. Dokáže Korejka zápas zdramatizovat?

10:9
    Máme tu mečbol pro Li!

12:10
    První mečbol se Číňance ještě využít nepodařil, ale ten druhý už ano! První zápas je u konce, Čína se ujímá vedení!

Začal druhý zápas souboje mezi Ning Ding a Kyngah Kim.

2:3
    Zatím se hraje velmi vyrovnaně, Korejka si vypracovala mírný náskok.

4:4
    Korea měla i dvoubodový náskok, ale nyní již je srovnáno.

6:4
    A poslední výměny vyšly mnohem lépe Ding a ta si jde pro výhru v první sadě.

9:4
    Korejka Kim naprosto odpadla a vítězi první sady nemůže být pochyby.

10:5
    Hned pět setbolů pro čínskou reprezentantku!

10:7
    První dva ještě radostí Číny neskončily.

11:8
    Korejka se sice držela, ale ta ztráta byla příliš velká. Čína získává první set poměrem 11:8!

1:0
    Druhá sada začala, Číňanka opět o krok vpředu.

3:0
    Trpělivá hra Ning Ding přináší velké ovoce...

5:1
    Kyngah Kim prováhala nástup do druhého setu. Jsem zvědav, zda se dokáže dotáhnout.

5:4
    A vypadá to, že ano! Rozdíl je už jen jeden bod.

8:5
    Jenže opět přišel chvilkový výpadek Korejky a druhý set se rázem velmi rychle řítí ke konci.

10:7
    Tři setboly pro Číňanku!

11:7
    Druhý set je také u konce, Ning Ding je jednu sadu od druhého bodu pro Čínu!

1:0
    Dlouhá výměna na začátek třetího setu přinesla další bod pro Čínu.

3:0
    Stejně jako v předchozí sadě je zatím Číňanka naprosto neomylná.

4:2
    Oddechový čas pomohl Korejce se trochu přiblížit ke své soupeřce.

8:2
    Jenže není jí to nic platné, Číňanka hraje prostě v pohodě a nedělá chyby.

10:4
    A nyní to je šest mečbolů pro Ding.

10:7
    Tři přesné míče za sebou nyní vyprodukovala korejská hráčka a snaží se ještě zdramatizovat zápas.

11:7
    Nyní se jí to již nepodařilo a Čína tak vede 2:0 na zápasy!

Začala nám čtyřhra.

3:3
    Obě dvojice zatím předvádí vyčkávací stolní tenis, stav je vyrovnaný.

6:4
    Poprvé v zápase odskakují Číňanky na dva body rozdílu.

9:6
    První set nám velice rychle utíká, Čína je blízko výhře v úvodní sadě čtyřhry.

10:6
    A nyní má Čína čtyři setboly.

11:6
    První sada končí velice rychle stavem 11:6!

3:3
    Korea vedla dokonce o dva body, ale nyní je opět vyrovnáno.

5:3
    Ale nyní opět vládnou čínské hráčky a nechtějí připustit žádné komplikace.

8:5
    Čína zaznamenala sedm bodů v řadě a od zisku druhé sady je dělí jen tři body.

10:5
    A nyní už jen jeden!

11:5
    Druhý set trval jen pět minut a Čína se tak opět přibližuje postupu do finále!

1:0
    Startuje možná poslední set semifinále, lépe začala opět Čína.

1:3
    Korea zabojovala a dostává se do nadějného vedení.

3:5
    A náskok Koree zatím zůstává, Číňanky předvedly dvě nevynucené chyby.

3:6
    A další! Nyní to již začíná vypadat zajímavě.

5:7
    Číňanky se ale rozhodně nevzdávají a snižují na rozdíl dvou bodů.

6:8
    Stále beze změny.

7:8
    A Čína opět snižuje, náskok je již téměř nulový.

8:8
    A máme srovnáno!

10:8
    A nyní to jsou staré dobré Číňanky, které dělí jeden bod od finále!

11:8
    A je hotovo!

Čína tedy nejrychlejším možným způsobem poráží Koreu a může se těšit z postupu do finále, kde se utká s Japonskem! Naopak Korea bude se Singapurem bojovat "pouze" o třetí místo. Dnes odpoledne pokračuje semifinále mužů, prozatím se s vámi loučím. (12:36:20)