Čtvrtek 09.08.2012, 21:25Olympijské hry - Vodní pólo (ženy)

Já se s Vámi loučím a přeji všem krásnou čtvrteční noc. Pokud ještě spát nejdete, zůstaňte s námi a vyberte si z bohaté nabídky onlajn přenosů. Nashledanou. (22:34:32)

Turnaj vodních pólistek je tak za námi a konečné pořadí je takovéto:

5. Čína
    6. Rusko
    7. Itálie
    8. Velká Británie

Je dobojováno, zlato z turnaje vodních pólistek putuje do USA! Rozhodl o tom finálový zápas, který by se dal označit zápasem jedné střelkyně. Vždyť Maggie Steffensová dala pět branek! Skvělý výkon podala také brankářka Betsey Armstrongová, která chytila spoustu šancí Španělska.

Na druhé straně se blýskla hattrickem Jennifer Parejaová, ale to dnes na vítězství nestačilo.

Španělsko vstřelilo branku!
    ANNI ESPAR LLAQUETOVÁ si dlouho hledala pozici na střelu, ale poté z dálky krásně trefila. Otázkou je, jestli už není pozdě.

31
    Američanky nevystřelily a rychle se vrací do obrany.

31
    Přesilovka USA.

31
    Běží poslední dvě minuty!

30
    Ale Armstrongová (USA) je drží nad vodou! Teď si reflexivně poradila s ránou Peňa Carrascové (ESP) z otočky.

30
    Američanky nevyužily další útok a musí se bránit.

29
    Španělky dvakrát po sobě trefily břevno. Nejprve Garciaová, poté Peňa Carrascová.

29
    A Španělky jdou opět do útoku a navíc mají další přesilovku.

28
    Je využitá! ANNI ESPAR LLAQUETOVÁ po rychlé rozehrávce ještě dává Španělkám naději.

28

28
    Přesilovka sice nebyla využita, ale Američanky jsou stále u míče.

27

27
    JENNIFER PAREJAOVÁ kompletuje hattrick po střele z dálky.

27
    Další přesilovka Španělska.

26
    Zůstala ale nevyužita a čas se Španělkám rychle krátí.

25

25
    USA vstřelily branku!
    Na druhé straně se po brejku trefuje MAGGIE STEFFENSOVÁ a je to už 8:2

25
    Ale Parejaová (ESP) ztroskotala na skvělé Armstrongové (USA).

25
    Španělsko má penaltu.

25
    Začíná čtvrtá čtvrtina.

Američanky jsou osm minut hry od zlatých medailí. Ve třetí čtvrtině ještě navýšili svůj náskok a poctivou obranou chrání branku Armstrongové.

24
    Skončila třetí čtvrtina.

24
    Španělkám vypršel čas na útok.

23
    Španělkám se nedaří, Tarrago Aymerichová (ESP) vystřelila z křídla vedle.

22
    Ale ještě před ní time out Španělska.

22

22
    Tarrago Aymerichová (ESP) se pokusila o oblouček, ale přehodila i branku.

22
    A další blok americké obrany. Zatím funguje spolehlivě.

21
    Parejaová (ESP) měla dobrou pozici, ale přestřelila.

21

20
    Z dálky se křížem trefila BRENDA VILLAOVÁ a už je to o pět branek!

20
    Garciaová (ESP) to zkusila středem, ale její střela z otočky skončila u Armstrongové (USA).

19
    NA druhé straně se netrefila Craigová (USA).

19
    Pokus Peňa Carascové (ESP) neměl přesné parametry a skončil vedle branky.

18
    Střela Lopez Ventosové (ESP) byla zablokována.

18
    A penaltu s přehledem využila MAGGIE STEFFENS.

18
    USA mají příležitost penalty!

17
    První útoky se týmům nepovedly.

17
    Začala třetí čtvrtina.

Po první půli jsou ke zlatu blíže Američanky, které si ve druhé čtvrtiné vypracovaly tříbrankový náskok. Střelecký prapor drží zejména Maggie Steffensová, která zaznamenala hattrick.

16
    Skončil první poločas.

16
    Espar Llaquetová (ESP) střílela z dálky, ale Armstrongová (USA) byla na svém místě a chytila!

15
    Ztráta Španělek a trenér na břehu už začíná být zoufalý.

15
    Na druhé straně dopadla naprosto stejně Villaová (USA).

15
    Garciaová (ESP) a opět střela vedle. Španělky budou muset seřídit mířidla.

14
    Peňa Carrascová (ESP) se pokusila přehodit brankářku, ale přehodila i branku.

13
    Španělsko si pochopitelně bere time out.

13
    USA vstřelilo branku!
    Ale na druhé straně se třepetá síť, to když se zblízka nemýlila MAGGIE STEFFENS! Kompletuje tak hattrick.

13
    Peňa Carrascová (ESP) jen těsně minula!

13
    A Američanky jsou opět do útoku.

12
    Bylo už sice po přesilovce, ale MELISSA SEIDEMANNOVÁ se z dálky nemýlila. 4:2.

12

11
    Američanky faulovaly, ale pranic se jim to nelíbí. Útočí ale Španělsko.

11
    A je tu obrat. MAGGIE STEFFENSOVÁ dostala míč na levé křídlo a z první dává gól!

11
    Střela z dálky od Lopez Ventosové, ale gólmanka Armstrongová drží!

10
    Rychlá odpověď obloučkem od HEATHER PETRIOVĚ!

10
    A na konci přesilovky se se štěstím prosadila opět JENNIFER PAREJAOVÁ.

8
    Tvrdá hra Američanek odzbrojila Španělky od míče a je tu poslední útok první čtvrtiny. Petriová (USA) ale minula.

8
    Střelou, která se sklouzla po hladině, vyrovnala MAGGIE STEFFENS.

8

7
    Ale i Američanky dokáží donutit soupeřky k chybám.

6
    Španělky jsou ale aktivnější a tráví v útoku o mnohem víc času. Je to i tím, že si Američanky nedokážou přesně přihrát.

5
    I tato šance zůstala nevyužita. Garciaová (ESP) nestřílela dostatečně důrazně.

5

4
    Střela Wengerové (USA) byla zblokována ještě před brankářkou.

4

4
    Další útok Španělska už tak úspěšný nebyl a dopředu mohou Američanky.

3
    Španělsko dalo gól!
    Z dálky vypálila JENNIFER PAREJAOVÁ a s trochou štěstí míč doplaval do branky.

2
    Espar Llaquetová (ESp) trefila z dálky tyč!

2
    Ani na druhé straně se zatím neslavil úspěch.

1
    Parejaová (ESP) střílela z dálky, ale její pokus byl zblokován.

1
    A hned je tu přesilovka Španělska.

1
    Míče se chopily Španělky.

Hlasatel představil hráčky obou týmů, nejočekávanější zápas turnaje může začít!

Jelikož se nám utkání o třetí místo protáhlo o prodloužení, finálový zápas nezačne podle původního času, ale později. Nejdříve však ve 21:25.

USA: Armstrongová (Anaeová) - Petriová, Seidemannová, Villaová, Wengerová, Maggie Steffensová, Mathewsonová, Jessica Steffensová, Windesová, Rulonová, Driesová, Craigová. Trenér: Adam Krikorian.

Španělsko: Ester Ramosová (Copado Amosová) - Bach Pascualová, Espar Llaquetová, Tarrago Aymerichová, Ortiz Reyesová, Parejaová, Miranda Doradová, Peňa Carrascová, Blas Martinezová, Meseguer Flaqueová, Garciaová, Lopez Ventosaová. Trenér: Miguel Oca Gaia.

Kdo se bude radovat ze zlata? Podle výsledků těžko tipovat, tohle utkání může dopadnout jakkoliv. Jaké bude rozuzlení, na to se přijďte podívat od 21 hodin, kdy zápas začíná.

Američanky si v cestě do finále poradily ve čtvrtfinále s Itálií 9:6 a v semifinále s Austrálií 11:9 po prodloužení.

Španělky udolaly ve čtvrtfinále Velkou Británii 9:7 a v semifinále o gól Maďarsko (10:9).

A je to tady, velké finále, souboj o zlato! Do finále se probojovaly týmy USA a Španělska a bude to repete jejich zápasu ze základní skupiny, který skončil remízou 9:9.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:25.