Itálie - Velká Británie 11:7 (kon.) | Čína - Rusko 16:15 (kon.)
Austrálie - Maďarsko 13:11 (po prodl.) (kon.) | USA - Španělsko 8:5 (kon.)

(1:1, 4:1, 2:0, 1:3)

Čtvrtek 09.08.2012, 21:25Olympijské hry - Vodní pólo (ženy)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:25.

A je to tady, velké finále, souboj o zlato! Do finále se probojovaly týmy USA a Španělska a bude to repete jejich zápasu ze základní skupiny, který skončil remízou 9:9.

Američanky si v cestě do finále poradily ve čtvrtfinále s Itálií 9:6 a v semifinále s Austrálií 11:9 po prodloužení.

Španělky udolaly ve čtvrtfinále Velkou Británii 9:7 a v semifinále o gól Maďarsko (10:9).

Kdo se bude radovat ze zlata? Podle výsledků těžko tipovat, tohle utkání může dopadnout jakkoliv. Jaké bude rozuzlení, na to se přijďte podívat od 21 hodin, kdy zápas začíná.

USA: Armstrongová (Anaeová) - Petriová, Seidemannová, Villaová, Wengerová, Maggie Steffensová, Mathewsonová, Jessica Steffensová, Windesová, Rulonová, Driesová, Craigová. Trenér: Adam Krikorian.

Španělsko: Ester Ramosová (Copado Amosová) - Bach Pascualová, Espar Llaquetová, Tarrago Aymerichová, Ortiz Reyesová, Parejaová, Miranda Doradová, Peňa Carrascová, Blas Martinezová, Meseguer Flaqueová, Garciaová, Lopez Ventosaová. Trenér: Miguel Oca Gaia.

Jelikož se nám utkání o třetí místo protáhlo o prodloužení, finálový zápas nezačne podle původního času, ale později. Nejdříve však ve 21:25.

Hlasatel představil hráčky obou týmů, nejočekávanější zápas turnaje může začít!

1
    Míče se chopily Španělky.

1
    A hned je tu přesilovka Španělska.

1
    Parejaová (ESP) střílela z dálky, ale její pokus byl zblokován.

2
    Ani na druhé straně se zatím neslavil úspěch.

2
    Espar Llaquetová (ESp) trefila z dálky tyč!

3
    Španělsko dalo gól!
    Z dálky vypálila JENNIFER PAREJAOVÁ a s trochou štěstí míč doplaval do branky.

4
    Další útok Španělska už tak úspěšný nebyl a dopředu mohou Američanky.

4
    Přesilovka USA.

4
    Střela Wengerové (USA) byla zblokována ještě před brankářkou.

5
    Přesilovka Španělska.

5
    I tato šance zůstala nevyužita. Garciaová (ESP) nestřílela dostatečně důrazně.

6
    Španělky jsou ale aktivnější a tráví v útoku o mnohem víc času. Je to i tím, že si Američanky nedokážou přesně přihrát.

7
    Ale i Američanky dokáží donutit soupeřky k chybám.

8

8
    USA vstřelily branku!
    Střelou, která se sklouzla po hladině, vyrovnala MAGGIE STEFFENS.

8
    Tvrdá hra Američanek odzbrojila Španělky od míče a je tu poslední útok první čtvrtiny. Petriová (USA) ale minula.

Španělsko vstřelilo branku!
    A na konci přesilovky se se štěstím prosadila opět JENNIFER PAREJAOVÁ.

10
    Rychlá odpověď obloučkem od HEATHER PETRIOVĚ!

11
    Střela z dálky od Lopez Ventosové, ale gólmanka Armstrongová drží!

11
    A je tu obrat. MAGGIE STEFFENSOVÁ dostala míč na levé křídlo a z první dává gól!

11
    Američanky faulovaly, ale pranic se jim to nelíbí. Útočí ale Španělsko.

12

12
    Bylo už sice po přesilovce, ale MELISSA SEIDEMANNOVÁ se z dálky nemýlila. 4:2.

13
    A Američanky jsou opět do útoku.

13
    Peňa Carrascová (ESP) jen těsně minula!

13
    USA vstřelilo branku!
    Ale na druhé straně se třepetá síť, to když se zblízka nemýlila MAGGIE STEFFENS! Kompletuje tak hattrick.

13
    Španělsko si pochopitelně bere time out.

14
    Peňa Carrascová (ESP) se pokusila přehodit brankářku, ale přehodila i branku.

15
    Garciaová (ESP) a opět střela vedle. Španělky budou muset seřídit mířidla.

15
    Na druhé straně dopadla naprosto stejně Villaová (USA).

15
    Ztráta Španělek a trenér na břehu už začíná být zoufalý.

16
    Espar Llaquetová (ESP) střílela z dálky, ale Armstrongová (USA) byla na svém místě a chytila!

16
    Skončil první poločas.

Po první půli jsou ke zlatu blíže Američanky, které si ve druhé čtvrtiné vypracovaly tříbrankový náskok. Střelecký prapor drží zejména Maggie Steffensová, která zaznamenala hattrick.

18
    A penaltu s přehledem využila MAGGIE STEFFENS.

18
    Střela Lopez Ventosové (ESP) byla zablokována.

19
    Pokus Peňa Carascové (ESP) neměl přesné parametry a skončil vedle branky.

19
    NA druhé straně se netrefila Craigová (USA).

20
    Garciaová (ESP) to zkusila středem, ale její střela z otočky skončila u Armstrongové (USA).

20
    Z dálky se křížem trefila BRENDA VILLAOVÁ a už je to o pět branek!

21

21
    Parejaová (ESP) měla dobrou pozici, ale přestřelila.

22
    A další blok americké obrany. Zatím funguje spolehlivě.

22
    Tarrago Aymerichová (ESP) se pokusila o oblouček, ale přehodila i branku.

22

22
    Ale ještě před ní time out Španělska.

23
    Španělkám se nedaří, Tarrago Aymerichová (ESP) vystřelila z křídla vedle.

24
    Španělkám vypršel čas na útok.

24
    Skončila třetí čtvrtina.

Američanky jsou osm minut hry od zlatých medailí. Ve třetí čtvrtině ještě navýšili svůj náskok a poctivou obranou chrání branku Armstrongové.

25
    Začíná čtvrtá čtvrtina.

25
    Španělsko má penaltu.

25
    Ale Parejaová (ESP) ztroskotala na skvělé Armstrongové (USA).

25
    Na druhé straně se po brejku trefuje MAGGIE STEFFENSOVÁ a je to už 8:2

25

26
    Zůstala ale nevyužita a čas se Španělkám rychle krátí.

27
    Další přesilovka Španělska.

27
    JENNIFER PAREJAOVÁ kompletuje hattrick po střele z dálky.

27

28
    Přesilovka sice nebyla využita, ale Američanky jsou stále u míče.

28

28
    Je využitá! ANNI ESPAR LLAQUETOVÁ po rychlé rozehrávce ještě dává Španělkám naději.

29
    A Španělky jdou opět do útoku a navíc mají další přesilovku.

29
    Španělky dvakrát po sobě trefily břevno. Nejprve Garciaová, poté Peňa Carrascová.

30
    Američanky nevyužily další útok a musí se bránit.

30
    Ale Armstrongová (USA) je drží nad vodou! Teď si reflexivně poradila s ránou Peňa Carrascové (ESP) z otočky.

31
    Běží poslední dvě minuty!

31

31
    Američanky nevystřelily a rychle se vrací do obrany.

32
    ANNI ESPAR LLAQUETOVÁ si dlouho hledala pozici na střelu, ale poté z dálky krásně trefila. Otázkou je, jestli už není pozdě.

32
    Posledních dvacet vteřin zápasu!

32

32
    Utkání skončilo!

Je dobojováno, zlato z turnaje vodních pólistek putuje do USA! Rozhodl o tom finálový zápas, který by se dal označit zápasem jedné střelkyně. Vždyť Maggie Steffensová dala pět branek! Skvělý výkon podala také brankářka Betsey Armstrongová, která chytila spoustu šancí Španělska.

Na druhé straně se blýskla hattrickem Jennifer Parejaová, ale to dnes na vítězství nestačilo.