Aktobe – Genk 1:2 (kon.) | Dynamo – Dundee 5:0 (kon.) | Elfsborg – Horsens 2:3 (kon.)
Omonia Nikósie – CZ Bělehrad 0:1 (po pen.) | Slaven Belupo – Ath. Bilbao 2:1 (kon.) | Famagusta – Dila Gori 0:3 (pře.)
Aalesunds – APOEL 0:1 (kon.) | Legia – Ried 3:1 (kon.) | Met. Doněck – Tromsø 0:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Twente 0:2 (kon.) | Rosenborg – Servette 0:0 (kon.) | Young Boys – Kalmar 3:0 (kon.)
Gent – Fehérvár 0:3 (kon.) | Trnava – FCSB 0:3 (kon.) | Arnhem – Machačkala 0:2 (kon.)
Lech Poznaň – AIK Stockholm 1:0 (kon.) | Mura – Arsenal Kyjev 0:2 (kon.) | Plzeň – Chorzów 5:0 (kon.)
Sparta – Admira 2:2 (kon.) | Zeta – FK Sarajevo 1:0 (kon.) | Bursaspor – KuPS 6:0 (kon.)
Hannover – St Patrick´s 2:0 (kon.) | Rapid Buk. – Heerenveen 1:0 (kon.) | Inter – Hajduk Split 0:2 (kon.)
Marseille – Eskişehirspor 3:0 (kon.) | Marítimo – Asteras 0:0 (kon.) | Liverpool – FK Gomel 3:0 (kon.)
Rapid – Vojvodina 2:0 (kon.)
Rosenborg BK
0:0 (0:0)
Servette Ženeva
Čtvrtek 09.08.2012, 19:00 • Lerkendal Stadion, Trondheim (Norsko) • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Do odvety 3. předkola Evropské ligy půjdou oba týmy se stejnou šancí na postup. První duel hraný v Ženevě totiž skončil nerozhodně 1:1. Servette poslal do vedení Schneider, který se trefil v 68. minutě. Norský celek srovnal v 81. minutě, kdy se prosadil Bořek Dočkal. Ten je v posledních týdnech v parádní formě a je jednou z klíčkových postav Rosenborgu. Český hráč skóroval ve všech zápasech Trondheimu v tomto ročníku EL (4 zápasy - 5 branek).

Rosenborg naskočil do Evropské ligy hned v 1. předkole. V něm vyřadil Crusaders FC ze Severního Irska, poté si poradil také s kazachstánským FC Ordabasy Šymkent. Švýcarské mužstvo se do soutěže zapojilo až ve druhém předkole, kdy po výsledcích 2:0 a 3:1 přešlo přes arménské FC Gandzasar.

Rosenborg BK: Örlund - Høiland, Rønning, Strandberg, Dorsin (K) - Svensson, Issah - Dočkal, Henriksen, Fredheim Holm - Prica

Servette FC: Barroca - Gomes, Kouassi, Schneider, Moubandje - Pasche, Pizzinat (K), Grippo, Moutinho - Parrate - Karanović

Rozhodčí: Neil Doyle - Lynch, Broughton (Irsko).

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí mužstvo nastupuje v bílých dresech, hosté budou hrát v rudých trikotech.

1

1
    Výkopu se zhostili hráči švýcarského manšaftu, kteří zatím kombinují na své polovině.

1
    První centr do vápna Servette, s vysokým míčem si však Barroca poradil.

2
    Za dlouhým míčem za obranu se hnal Karanović, ale míč již ve hřišti nestihl.

3
    Hosté předvedli další nákop z vlastní poloviny, jenže Karanović to má proti přesile obránců hodně těžké.

4
    Dorsin lobem hledal nabíhajícího Pricu, ale ten na míč nedosáhl.

5
    Dočkal chtěl vysunout za obranu Pricu, ale přihrál mu pouze na paty.

5
    Parádní střela Moutinha z dvaceti metrů prověřila připravenost gólmana Rosenborgu, který míč plachtící k tyči vyrazil!

7
    Hráči v bílém kombinovali v rohu, Henriksen chtěl poté odcentrovat, ale už to nestihl - byl nachytán v ofsajdu.

8
    Dočkal stříleným centrem napříč vápnem vybízel ke skórování Henriksena. Ten však ani skluzem na rychlý míč nedosáhl.

9
    Pasche střílel levačkou, ale branku Rosenborgu minul.

10
    Centr Gomese z pravé strany domácí obránce bez zaváhání odhlavičkoval.

12
    Trondheim kombinuje z levé strany na pravou a hledá, kudy se dostat k ženevské brance. To se domácím zatím příliš nedaří.

14
    Rosenborg je po herní stránce o kousek lepší, Servette zase dobře brání. Hra se tak odehrává převážně ve středu hřiště.

16
    Henriksen si šikovně obhodil protihráče a chvíli na to jej nedovoleně poslal Schneider k zemi. Jasná žlutá.

17
    S Dočkalovou standardkou si hosté poradili, odražený míč napálil Svensson hodně nepřesně.

18
    První roh utkání měli k dispozici domácí hráči, Dočkalův centr však žádného adresáta v bílém nenašel.

20
    Přímočará rychlá akce Rosenborgu skončila u Dorsina, který si naběhl do ofsajdu.

21
    Po dlouhé době se Ženeva dostávala k brance Trondheimu, jenže hostům se branku domácích ohrozit nepodařilo.

23
    Centr Moubandjeho zleva úspěch nepřinesl, stoper Rosenborgu jej odhlavičkoval.

24
    Domácí často hledají zkušeného Pricu, jenže ten je velmi těsně hlídaný.

26
    Rosenborg drží míč, snaží se atakovat branku Servette, jenže domácím chybí nápad a větší přesnost. Pro hosty zatím není těžké jejich útokům odolávat.

28
    První roh za sebou mají také hráči Servette Ženeva, Moutinho sice centrem hlavu Grippa, ale ten zamířil jen do spoluhráče.

30
    Fredheim Holm přesně odcentroval na hlavu Rade Pricy, veterán evropského fotbalu mířil k tyči, ale Barroca byl připraven.

32
    Z odvetného utkání je odehrána třetina a stále čekáme na první gólovou příležitost. Zápas je zatím poměrně vyrovnaný, i když Rosenborg má optickou převahu.

34
    Po centru Henriksena se rodila velká šance pro Pricu, jenže ten místo zakončení volil zpětnou nahrávku Fredheim Holmovi. A to se ukázalo jako špatné rozhodnutí.

35
    Henriksen trefil centrem Schneidera, následuje druhý roh Trondheimu.

36
    Centr se snášel do branky, ale Barroca jej dokázal vyboxovat. Navíc byl faulován Dorsinem.

38
    Útočná akce domácích končí faulem. Vypadá to, že branku v první půli neuvidíme.

39
    Na zemi zůstal ležet Henriksen a drží se za pravou nohu. Nyní je ošetřován.

40
    Za potlesku diváků odchází kulhavým krokem za lajnu, kde bude ošetření pokračovat.

42
    Ostrý faul ve středu hřiště opět odnesl Henriksen, Pizzinat kartou potrestán nebude.

43
    Grippo zahrával standardní situaci z levé strany, míč proletěl po zemi až do připravených rukavic gólmana Örlunda.

44
    Servette zahrávalo podobnou situaci i zprava, skončilo to stejně. Míče se zmocnil Örlund.

45
    V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.

45+1
    Diváci se hodně zlobí, Prica se málem hnal sám na branku, kdyby jej Kouassi nepovalil na zem. Tohle hodně zavánělo faulem.

V prvním poločase jsme branku neviděli a upřímně, žádná velká sláva to od obou týmů nebyla. Rosenborg byl sice aktivnější, ale dobře fungující obrana Ženevy domácí do ničeho nepustila. Jediný zajímavý okamžik se udál v 5. minutě, kdy jsme viděli povedenou ránu hostujícího hráče. Zatím se tedy hraje bez branek, tento stav vyhovuje domácím, kteří jsou momentálně postupujícím mužstvem.

Vše je připraveno ke startu druhé půle, za malý moment bude utkání opět zahájeno.

46

46
    Karanović tvrdě z úhlu vypálil, ale branku Rosenborgu netrefil.

47
    Karanović si pohrával s domácí obranou, ta mu však jeho střelu včas zablokovala.

48
    Henriksen zajel u rohového praporku do Schneidera, a tak se bude muset Rosenborg z poloviny soupeře stáhnout.

49
    Dočkalův centr z pravé strany hosté odvrátili.

51
    Průnik Pascheho domácí zastavili jen faulem. Následnou standardku zakončil hlavou Grippo, jenže mezi tři tyče nezamířil.

54
    Začátek druhé půle má podobný průběh jako ten první. Servette však musí vstřelit branku, aby zůstalo ve hře o postup.

55
    Centr Fredheim Holma na Pricu nebyl špatný, ale o kousek vyšší než bylo potřeba.

56
    Střelu Moutinha domácí zblokovali na roh, který však nebyl z pohledu hostů úspěšný.

59
    Oba týmy dost kazí a to je stojí větší možnosti v útoku.

61
    Pasche střílel z větší vzdálenosti, míč však zamířil jen mezi diváky.

62
    Ani dlouhý aut Dorsina neznamenal ohrožení pro branku Servette.

63
    Hosté střídají. Dohrál Paratte, nastupuje Lang.

66
    V posledních minutách nesledujeme zrovna záživnou podívanou, ani jeden tým není schopný si vypracovat šanci.

70
    Prica byl nachytán v ofsajdu.

71
    A druhé střídání Ženevy. Odešel Pasche, přišel De Azevedo.

74
    Fredheim Holm byl na levé straně sražen k zemi, domácí budou kopat standardku.

75
    Dočkal zakroutil míč na hlavu Høilanda, který zamířil těsně vedle!

76
    Karanović se pokoušel prosadit ve vápně Trondheimu, ale proti přesile se mu to nepovedlo.

77
    Rohový kop Servette mířil na přední tyč, kde míč domácí odkopli.

79
    Dorsin přesným pasem našel zabíhajícího Henriksena, který chtěl nahrávat před branku Pricovi, ale k němu již míč nedoputoval.

79
    Fredheim Holm vysunul Henriksena, který ve stoprocentní šanci poslal míč jen do Barroca!

81
    Centr z pravé strany si málem jeden z hostujících obránců srazil do vlastní sítě. Naštěstí byl Barroca pozorný.

82
    Grippo přejel protihráče a po zásluze dostává žlutou kartu.

83
    Domácí poprvé vystřídali. Místo Fredheim Holma nastoupil Selnaes.

83
    Hosté taktéž střídali, potřetí v zápase. Moubandje má dohráno, zbytek utkání odehraje Ruefli.

85
    Po rohovém kopu hlavičkoval opět nebezpečně Høiland, Barroca míč vytěsnil nad!

86
    Domácí poté kopali další dva rohy, ze kterých se však nic zajímavého neudálo.

87
    Hosté to ještě zkouší, v současné době jim stačí jedna branka k postupu. Naopak domácím tento stav vyhovuje.

88
    Ruefli zajímavě vystřelil, ale branku Rosenborgu stejně netrefil.

89
    Ženeva se závěrem utkání zvýšila aktivitu, Rosenborg se však dobře brání.

90
    Svensson vybojoval faul a tím i standardku na levé straně.

90
    Domácí rozehráli nakrátko a snaží se držet míč co nejdéle na polovině Ženevy.

90
    Utkání bude nastaveno o tři minuty.

90+2
    Dlouhý aut Moutinha zaskočil trondheimskou obranu, nicméně hosté z toho nic nevytěžili.

90+3
    V závěru utkání viděl žlutou kartu za faul Kouassi.

Utkání nakonec branku nenabídlo, i to však stačí Rosenborgu k postupu do dalšího kola. Zápas byl chudý na šance, více zajímavých akcí však předvedli domácí. Jinak jsme nesledovali nijak oslnivou fotbalovou podívanou. Hezký zbytek večera a na počtenou třeba v sobotu, kdy se bude hrát 1. kolo francouzské Ligue 1. (20:52:41)